Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

למה זה לא להשתעל ומה לעשות?

המומחה הרפואי של המאמר

פולמונולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.10.2021

אם השיעול לא עובר יותר משלושה שבועות, אז מומחים קוראים לזה ממושך או כרוני. לרוב, מצב זה נגרם על ידי ברונכיטיס כרונית, אשר נצפתה לעתים קרובות מעשנים ואנשים עובדים בתעשיות מזיקות (צבע ולכה, תרופות ותעשיות אחרות). אם שיעול ממושך מפריע לילד או לא-מעשן, וכאשר משפיעים על ההשפעה של חומרים מגרים אפשריים, מומלץ בחינה מוקדמת וייעוץ של מומחה.

כאשר שיעול כרוני נבדק בעיקר עבור מקבל הפרשות מן האף לתוך nasopharynx, פליטה של תוכן הבטן אל הוושט או הלוע, אסטמה. כמו כן, הגורם שיעול לטווח ארוך יכול להיות מחלות חמורות יותר - גידולים, מחלת לב או רקמת חיבור של הריאות.

למה זה לא משתעל?

הסיבות לא להיות שיעול במשך זמן רב יכול להיות הרבה. במקרים מסוימים, מצב זה נגרם על ידי נגעים שפירים בריאות, ברונכיטיס מעשן, תפקודים לקוי או כלי.

בנוסף לשיעול מתמיד, סימפטומים אחרים עשויים להיות נוכחים (צפצופים בריאות, נזלת, זיהומים בדם בכיח, תחושה של כבדות בחזה וכו ').

הסיבה השכיחה ביותר לשיעול ממושך היא אסתמה. עם מחלה זו, שיעול יכול להפריע כל הזמן או מעת לעת (במקרה של חשיפה לאלרגנים).

כמו כן, קור לא מטופל יכול לעורר שיעול ממושך, ככלל, מצב זה נגרמת על ידי רגישות מוגברת של הריאות עקב איזה שיעול יכול להופיע ברמה רפלקס.

למה לא משתעל אחרי אנגינה?

אם לאחר שיעול כאבי גרון עבר לא עובר זמן מה, אז ייתכנו כמה סיבות לכך. קודם כל, מצב זה מקודם על ידי מערכת החיסון נחלש על רקע של מחלה וטיפול, אשר אינו מסוגל לעמוד בפני וירוסים חדשים לתקוף את הגוף ואת "הישן", מטופל. לפעמים זה קורה כי האבחנה היא שגויה או כאב גרון הוא על רקע של מחלה אחרת.

לדוגמה, בנזלת ויראלית, ריר מחלל האף נכנס לגרון, מה שגורם לשיעול רפלקס, ולכן הגוף משחרר את הגרון מתוכן פתולוגי.

על ידי סימנים חיצוניים, אנגינה היא לעתים קרובות מבולבל עם דלקת הלועות הנגיפית. כדי לקבוע את האבחנה המדויקת זה אפשרי באמצעות כתם ו היבול. הסוכנים הסיבתיים של אנגינה הם חיידקים, ו pharyngitis הוא עורר על ידי וירוסים. עם אנגינה, אנטיביוטיקה הם prescribed תמיד, אבל תרופות כאלה הן קטלניות רק עבור חיידקים, וירוסים ממשיכים לתקוף את הגוף. כתוצאה מכך, המערכת החיסונית מוחלשת על ידי אנטיביוטיקה לא יכול לעמוד וירוסים, אשר מוביל להתקדמות המחלה שיעול ממושך. דלקת הלוע הנגיפית על רקע של תהליכים דלקתיים בגרון עלולה לגרום לשיעול יבש עם התכווצויות בגרון.

כמו כן, שיעול יכול להיות סימן של קדחת שגרונית, בדרך כלל, בנוסף שיעול, כאבים בחזה, עייפות מהירה, קוצר נשימה, פעימת לב מהירה.

אם השיעול אינו נעלם במשך זמן רב, אתה צריך ללכת למטפל ולבדוק, לקחת צילום רנטגן, והרופא ירשום את הטיפול.

לעתים קרובות קורה כי לאחר שיעול קר עדיין ממשיך להתייסר. אם טיפול שיעול לא מראה תוצאות נאותות מצב זה נמשך יותר משבועיים, אז לא לעכב את הביקור לרופא. ברוב המקרים, שיעול נגרמת על ידי זיהום חדש או וירוס כי מערכת החיסון מוחלשת אינו מסוגל להתמודד עם.

למה השיעול נמשך שבוע?

אם השיעול לא נמשך שבוע, ותסמינים אחרים (חום נמוך, נמוך) נצפים, הצטננות היא כנראה הגוף. עם טיפול בזמן הנכון, עם הצטננות, ועם שיעול זה די קל להתמודד. עם טיפול לא תקין, אי ציות למשטר או היעדרות מלאה של הטיפול, ניתן לפתח תהליך דלקתי חמור בקנה הנשימה או בצינורות הסימפונות.

לטיפול בשיעול בשלבים המוקדמים מומלץ לבצע שאיפות. זה כבר ידוע במשך זמן רב כי סביבה לחה נוצר על ידי שאיפה של אדי חם, אשר משפר את היווצרות הפרשת ליחה. לקבלת שאיפות להשתמש decoctions ו חליטות של עשבי תיבול, שמנים אתריים.

כדי להכין פתרון עבור שאיפה, 1-2 כפות נדרשים. צמחי מרפא (קמומיל, מרווה, מנטה, טימין) לשפוך 400 מ"ל של מים רותחים (אתה יכול גם להמיס כמה טיפות של שמן אתרי במים חמים). ניתן לשאוף מספר דרכים: לנשום על קערה עם עירוי של עשבי תיבול, מכוסה במגבת, לגלגל שפופרת מתוך הנייר ולשאוף את זה עם זוגות טיפוליים או להשתמש במשאף מיוחד.

אין לשאוף מים רותחים, כמו גם עם לחץ דם גבוה.

למה את השיעול האחרון 2 שבועות?

לפעמים יש מצבים שבהם, על רקע הטיפול שנקבע, השיעול לא נעלם וממשיך לענות יותר משבוע. במקרה זה, יש להתייעץ עם רופא, לעבור בדיקה נוספת, ואם יש צורך, לעבור קורס חדש של טיפול.

שיעול ממושך ברוב המקרים נגרמת על ידי זיהום חדש, שבו האורגניזם נחלש לא התמודד. הסיבות השכיחות ביותר הן ממושכות שיעול mycoplasmosis, ריאות, ובמקרים נדירים יותר, A זיהומים פטרייתיים הגורם לשיעול (קנדידה, כלמידיה) או שחפת Mycobacterium.

ראוי לציין כי אבחון לא נכון וטיפול יכול לתת סיבוכים חמורים גם עם הצטננות משותפת.

למה השיעול נמשך חודש?

שיעול יכול להופיע כתגובה של הגוף לאבקה, צמר או סמים. במקרה זה מדובר בשיעול אלרגי.

אם שיעול לא עובר תחת השפעת אלרגנים במשך מספר שבועות, ברוב המקרים הוא עובר לתוך אסתמה הסימפונות, ולכן חשוב לזהות ולחסל את הגירוי במועד.

כמו כן, הגורם שיעול ממושך יכול להיות זיהום בדרכי הנשימה, אשר נגדם יש תהליך דלקתי של השקדים, הלוע, רירית האף, הגרון, קנה הנשימה, הסימפונות, הריאות.

הגורם לשיעול ממושך אצל ילדים יכול להיות נוכחות של גוף זר בדרכי הנשימה העליונות. בשיעול פרוקסימלי עם נשימות עמוקות, אפשר להציע התפתחות של שיעול.

לעתים רחוקות יותר אם השיעול אינו נעלם במשך מספר שבועות, הסיבה היא ציסטוזיס סיבי, דלקת ריאות חיידקית, שחפת, גידולי ריאות.

למה לא משתעל ללכת ליחה?

כיח הוא פריקה מן הסמפונות ואת קנה הנשימה, זה יכול להיות נורמלי (אצל אדם בריא) פתולוגי (עם התפתחות של מחלות מסוימות).

במערכת הנשימה האנושית, הריר מיוצר ללא הרף, אשר מגן על הגוף מפני מזהמים (אבק, פסולת קטנה, וכו '), וכן מתנגד מיקרואורגניזמים פתוגניים.

צבע כיח יכול להשתנות מ שקוף לירוק על רקע התפתחות של מחלות שונות של מערכת הנשימה, והוא יכול גם להכיל זיהומים שונים (דם, מוגלה, וכו ').

ייצור כיח על שיעול הוא סימן טוב, כי בדרך זו הגוף להיפטר חיידקים. כדי לעזור לגוף prescribed תרופות המאפשרים expectoration, לקדם את הייצור של כיח (ambroxol, bromhexine) ולשחזר את הסימפונות (ATSTS).

עם שיעול אלרגי, antihistamines הם שנקבעו (loratadine, fexofenadine).

אם שיעול נמשך, שוחרר כיח, ויש להם טמפרטורה, הגורם למצב כזה עשוי להיות כישלון אלרגי, לב, חומרים רעילים באוויר, העישון, קרדית אשר גרה כריות פוך.

כדי להקל על המצב עם שיעול לח, אתה צריך לשתות יותר נוזלי, זה יעזור להפחית את צמיגות של ליחה ולשפר את הפרשת מן הסמפונות.

אם השיעול עם הליחה לא עובר דרך הרקע של הטיפול, עליך ליידע את הרופא המטפל ולעבור בדיקה נוספת (בדיקת דם, כיח, צילום רנטגן).

למה אני לא יכול לייבש שיעול במשך זמן רב?

שיעול ללא כיח נקרא יבש, בדרך כלל זה קורה על רקע של מחלות שונות של דרכי הנשימה העליונות.

אם שיעול יבש אינו נעלם במשך זמן רב, רצוי להתחיל טיפול רפואי. ישנם מספר סוגים של תרופות, מוצרים המבוססים על קודאין ethylmorphine (קודאין, glaucine) יש השפעה מרכזית ולדכא את רפלקס השיעול, באמצעות פעולה על הלשד המוארך, atsetilaminonitropropoksibenzena מבוסס ההכנות (broncho Codelac, Omnitus, Falimint וכו ') חוק על קולטנים שיעול.

כטיפול עזר, אתה יכול להשתמש באמצעים חלופיים מוכחת כי להקל על המצב עם שיעול יבש מתיש. השיטה היעילה ביותר לטיפול בסוג זה של שיעול הוא חלב חם עם שתיית סודה, כגון משקה מסייע להפחית את רפלקס השיעול ולשפר את הרווחה שלך.

גם 2-3 פעמים ביום אתה יכול לשתות מרק של דומדמניות שחורות, מנטה, מיץ צנון עם דבש, תמצית פירות אניס.

עם שיעול יבש, שאיפות עם שתיית סודה טובים.

למה לא להשתעל אחרי דלקת הלוע?

עם pharyngitis דלקת רירית דלקתית, זה יכול להתרחש בצורה חריפה והן כרונית. על רקע המחלה יש שיעול יבש, אשר בדרך כלל מחריף בלילה מוביל עוויתות של הגרון.

אם גם לאחר הטיפול לא משתעל, סביר להניח כי המחלה לא נרפא או טיפול יעיל כבר prescribed.

ישנם מצבים שבהם הטיפול מפסיק מעצמו, גם לאחר שיפור קל במצב. בדרך כלל, במקרים כאלה אדם אינו רוצה "להרעיל" את עצמו עם כימיה ומפסיק לקחת תרופות, בתקווה כי decoctions צמחים או חסינות חזקה יעזור להתמודד עם המחלה. עם זאת, יחס זה לטיפול אינו מקובל, שכן לאחר הנסיגה של תרופות, וירוסים הנותרים וחיידקים יכולים לתקוף את האורגניזם נחלש יותר, אשר יוביל להתפתחות של סיבוכים חמורים.

למה לא להשתעל אחרי דלקת הלוע?

דלקת גרון מודאג שיעול יבש, בלי יריקה, צרידות, בדרך כלל המחלה היא סיבוך של הצטננות, אבל יכול להתפתח מעצמו, לאחר משקאות קרים, היפותרמיה, פעילות יתר של מיתרי הקול, נושם אוויר מזוהם, או קרח.

בשלבים הראשונים מוצגים שאיפה, שטיפה, משקה חם, אמצעים תרופתיים לשיפור היקפי. בדרך כלל לאחר כמה ימים, ייצור כיח מתחיל, ואת המחלה בהדרגה עובר. במידה והשיעול אינו עובר זמן רב לאחר ההתאוששות, נדרשת בדיקה נוספת. שיעול יכול להתרחש עם תהליכים דלקתיים ב nasopharynx (adenoids, שקדים), ושיעול רטוב ממושך יכול להצביע על זיהום בדרכי הנשימה התחתונות.

למה שיעול לא הולך אחרי דלקת ריאות?

דלקת ריאות היא דלקת זיהומית של הריאות. בהתחלה, השיעול יבש, אבל עם הזמן, כמו דלקת הריאות גדל, הוא הופך רטוב, ריר מופיע. כאשר שיעול ודלקת ריאות נמשך זמן רב, בשיעור ממוצע של דלקת הריאות אחרונות כחודש, אך לאחר שיעול התאוששות הוא הכרח עבור הגוף, שכן היא מסייעת לסלק ליחה מן שאריות ריאות, בדרך כלל זה נקרא פוסט-זיהומיות שיעול. משך השיעול לאחר ההדבקה עשוי לנוע בין שבועיים לכמה חודשים, בהתאם למצב הגוף.

כדי לשפר את הרווחה לאחר דלקת ריאות, מומלץ לעשות התעמלות נשימה, וכן לעבור קורס של הליכים פיזיים.

לאחר הטיפול, הרגישות של קולטני שיעול יורדת, אשר יכול לגרום שיעול עקב שאיפת אוויר קר, אבק וכו ', מצב זה הוא תוצאה של הזיהום הועבר, אבל לא את ביטוי המחלה.

למה זה לא משתעל אחרי הצטננות?

שיעול כמעט תמיד מלווה catarrhal או מחלות ויראליות. ככלל, הסימפטומים של הצטננות נעלמים לאחר כמה ימים, ולאחר שבוע הגוף הוא בריא לחלוטין, אבל שיעול יכול להפריע עוד כמה שבועות.

הוא האמין כי שיעול לאחר הצטננות (שיורית) היא הנורמה, אבל אם זה נמשך יותר משלושה שבועות, ברוב המקרים זה קשור עם התפתחות של סיבוכים (דלקת ריאות, שיעול, ברונכיטיס, וכו ').

בשלב החריף של המחלה נמשך כמה ימים, אבל בתקופה זו להשמיד פתוגנים רירי נשימה, מה שמוביל לרגישות מוגברת של הסמפונות. לאחר הצטננות אדם לעיתים קרובות מופרע על ידי זיעה בגרון, שיעול קל, עזיבתו של כמות קטנה של כיח. לאחר המחלה, הגוף נחלש לוקח קצת זמן להתאושש ולשחזר את הריריות הריריות. במהלך תקופה זו, יש צורך למנוע היפותרמיה, רצוי לשתות קורס של ויטמינים.

אם השיעול אינו נעלם לאחר המחלה, הוא הופך להיות חזק יותר, מופיעים סימפטומים אחרים (כאבים בחזה, טמפרטורה, כיח עם זיהומים מבושמים או מדממים וכו '), אתה צריך לראות רופא כדי לקבוע את הסיבה ולא לכלול את הפיתוח של מחלות קשות.

למה לא להשתעל לאחר ברונכיטיס?

לאחר ברונכיטיס, שיעול מתרחשת כמחצית מהחולים. לרוב, ילדים סובלים שיעול שיורי, כי יש להם פגמים הסימפונות יותר מאשר מבוגרים, ואת תקופת ההחלמה נמשך יותר.

אם השיעול אינו עובר לאחר ברונכיטיס, הסיבות יכולות להיות כדלקמן:

  • תהליך התאוששות איטי;
  • נזק חמור לרירית מערכת הנשימה;
  • סיבוכים;
  • טיפול מוטעה או חלקי;
  • תגובות אלרגיות (במיוחד לסמים).

ברונכיטיס חריפה מתרחשת בממוצע מ -7 עד 10 ימים, אך גם לאחר שיפורים נראים לעין, הסימפונות לוקחים זמן להתאושש.

השיעול הממוצע עובר לחלוטין שבועיים לאחר ברונכיטיס, בתנאי שתהליך הטיפול היה תקין, ואין סיבוכים. אם השיעול מתעצם ונמשך יותר משלושה שבועות, יש צורך בייעוץ מומחה, שכן מצב כזה יכול להיות קשור להתפתחות של מחלות אחרות (אסטמה, דלקת ריאות, חסימת סימפונות, אלרגיה).

למה לא עובר שיעול במהלך ההריון?

אם אישה בהריון לא מקבל שיעול במשך זמן רב, זה יכול להוביל לתוצאות חמורות. במהלך השיעול, המתח של קיר הבטן והרחם מתרחש, וכתוצאה מכך, הטון של האיברים הפנימיים עולה. הטון של הרחם בשלבים המוקדמים של ההריון מאיים על הפלה ספונטנית, במונחים מאוחרים יותר - לידה מוקדמת.

שיעול הוא בדרך כלל סימפטום של מחלה ויראלית או מדבקת, והוא יכול להופיע גם כאשר נחשפים לגירוי (שיעול אלרגי). שיעול מתיש חמור דורש טיפול מיידי, אשר צריך להיות שנקבע על ידי מומחה תוך לקיחת בחשבון את תקופת ההריון, את מצב האשה ואת הגורם של שיעול.

מה אם הילד לא מקבל שיעול?

אם ילד לא עובר שיעול במשך זמן רב, הדבר הראשון לעשות הוא לזהות את הסיבה למצב כזה. אם שיעול דאגות לאחר מחלה קודמת (סארס, שפעת, ברונכיטיס, וכו '), אז במקרה זה, שיעול יכול להיות קשור עם תקופת ההחלמה. מיקרואורגניזמים מזיקים להחליש את הגוף, לעורר דלקת וגירוי של הריריות של דרכי הנשימה ואת הגוף צריך זמן כדי לשחרר לחלוטין את הסמפונות מן שרידי ריר ולשחזר את האפיתל.

במקרה זה, שיעול אינו מהווה סכנה, בדרך כלל הילד משתעל מדי פעם, ייתכן שיש פריקה קלה של כיח.

ראוי לציין שכל אורגניזם הוא אינדיווידואלי, ותהליך ההתאוששות בכל מקרה אינדיבידואלי מתנהל בדרכו שלו ויכול לפעמים לגרור אותו במשך חודשים.

אם השיעול נמשך יותר משלושה שבועות, בעוד שכמות הבוץ עולה, השיעול מתחזק, יש צורך להראות את הילד לרופא, שכן במקרה זה יש זיהום משני, התפתחות סיבוכים או תגובה אלרגית קשה.

אמצעים חלופיים לשיעול

אם אתה לא מקבל שיעול במשך זמן רב, אתה יכול להשתמש בתרופות אלטרנטיביות שיסייעו להרגיע קרום רירי מגורה, לשפר את הפרשת כיח ולהאיץ את תהליך ההתאוששות:

  1. עירוי של זרעי שמיר - לקחת 1ch. זרעי שומר, למחוץ, לשפוך 250ml מים רותחים, מתעקשים 20-25 דקות. עירוי זה מומלץ לשתות במקום מים במהלך היום עד התאוששות מלאה.
  2. סרום עם שום - 2 כפות. שום לשפוך 250 מ"ל של מי גבינה של חלב פרה ולבער, מיד לאחר רותחים להסיר חום וקריר. מרק זה צריך להיות שיכור במהלך היום.
  3. דבש - יש השפעות אנטי דלקתיות ואנטי מיקרוביאליות ייחודיות, עם שיעול ממושך, ניתן להתמוסס בפה. מותק כמה פעמים ביום.
  4. מרק סמים - מערבבים בחלקים שווים שוש, שורש althea ו elecampane, לקחת 1 כף. לערבב ויוצקים 200ml של מים קרים, לעזוב למשך שעתיים. ואז לשים על האש, להביא לרתיחה. מקורר ומזון מתוח לשתות במשך שלוש מנות מחולקות במהלך היום, קורס טיפול 10 ימים (כל יום מומלץ להכין חלק חדש). אם השיעול נמשך, אחרי שבוע, אתה יכול לחזור על מהלך הטיפול.

כפי שכבר צוין, שיעול הוא תגובת מגן של הגוף, עוזר לשחרר את דרכי הנשימה מחלקיקים קטנים של אבק, מזהמים שונים, וירוסים, וכו 'אם שיעול לא עובר זמן רב, אתה צריך לקבוע את הסיבה המראה שלה. כדאי לזכור את ההשפעות שיורית המתרחשות במהלך ההתאוששות של הגוף ומסייע לטהר את הסמפונות מן שרידי ריר. כמו כן, שיעול עלול להתרחש בגלל הרגישות המוגברת של הקולטנים, ובמקרה זה שיעול דאגות לאחר שאיפת אוויר קר, אבק או פעולה של אלרגנים.

שיעול ממושך, אשר בזמן הופך גדולה יותר, מלווה בכיח שופע או תסמינים אחרים (כאבים בחזה, חום, נזלת, חולשה וכו '.) דורש מומחה התייעצות דחוף, שכן במצב כזה עשוי להיות קשור למחלות קשות (אסטמה, שחפת) .

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.