^

בריאות

כאב בחזה כשהוא משתעל

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

גורם לכאב בחזה כאשר שיעול יכול להיות מחלה שאדם אפילו לא חושד. הסיבות הנפוצות ביותר הן מחלות של האזור ליד הלב או סביבו או בקיר האמצעי, אשר לידי ביטוי כאבים. כאב במהלך נשימה ושיעול יכול להיות סימנים של מחלות של מערכת הנשימה, אם כי הם מבולבלים בקלות עם מחלת לב. כאבים כאלה ממוקמים לרוב בצד של ימין או שמאל. הם יכולים להיות חדים, pricking או, להיפך, בוטה, מושך. אילו מחלות ספציפיות הוא כאב בחזה איתות כאשר השיעול?

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

עוד על הסיבות של כאבים בחזה בעת שיעול

גורם לכאב בחזה כאשר שיעול, למעט מחלות לב, כלי דם ומערכת הנשימה, יכול להיות זיהומים. הם גורמים שיעול, התעטשות, חוסר אוויר ותסמינים אחרים שאינם נעים מדי עבור אדם ולעודד אותו מיד להתייעץ עם רופא. הנה רשימה חלקית של הסיבות הנפוצות ביותר של כאבים בחזה בעת שיעול.

 • הצטננות, שפעת עונתית (שפעת), שפעת החזירים, ARVI (זיהום נגיפי חמור בדרכי הנשימה).
 • דלקת קרום המוח, דלקת כרונית, דלקת כרונית
 • שחפת
 • זיהום בדרכי הנשימה
 • אסטמה
 • מחלת ריאות חסימתית כרונית, אמפיזמה.
 • שאיפת עשן
 • אלרגיה
 • גוף זר
 • גידולים
 • Pleurisy, אשר יכול לגרום לכאב בחזה ושיעול עם נשימה עמוקה
 • מחלות לב וכלי דם
 • אי ספיקת לב.
 • תסחיף ריאתי

מה מחלות לגרום לכאב בחזה כאשר משתעל?

בואו ניקח מבט מקרוב על מחלות שעלולות לגרום לכאב בחזה בעת שיעול.

דלקת של הממברנה (pleorisy)

בחלל החזה והריאות, יש קרום מיוחד, אשר משמש כסוג של המלטה. אם קרום זה הופך מודלק, אדם יכול להיות שיעול - חירש לנבוח או יבש, לא עובר. מחלה כזו מאובחנת לעתים קרובות כמו pleurisy או pleurisy יבש. לרוב זה תוצאה של דלקת ריאות.

תסמינים

אם אדם מושפע מפלאוריס יבש, התסמינים הבאים עשויים להתרחש.

 • הפעלת צד אחד, אשר כואב, יכול לגרום לירידה בכאב.
 • קשה לנשום, במיוחד צד אחד של החזה, שבו מופיעים כאבים.
 • נשימה יכולה להחליש, במיוחד אם אדם מנסה לא מאמץ את הצד הכואב של החזה.
 • כאשר מקשיב לנשימה, הרופא יכול לקבוע את הרעש בחזה והריאות - זה נובע החיכוך של ממברנות pleural.
 • טמפרטורת הגוף subfebrile עשוי לפתח (37, 5 - 38 מעלות צלזיוס)
 • צמרמורות והזעות לילה, כמו גם נשימה מהירה ועייפות.

הרס שלד הצלעות

במחלה זו, אדם יכול גם לקבל כאבים בחזה בעת שיעול.

תסמינים

המסגרת המצולבת או עמוד השדרה החזי יכולה להיהרס או להיפגע כתוצאה מטראומה, דבר שיגרום לה להיות פחות ניידת כמו קודם. במקרה זה, אדם יכול גם לסבול גידולים של הצדר או מחלה בשם דלקת הלב. כאב בחזה במקרים כאלה מתחזק במהלך השיעול, תנועות היסודי, ריצה, אפילו הליכה. יש קוצר נשימה, וכאב עם קוצר נשימה יכול להיות חזק או לפעמים נחלש.

trusted-source[8], [9], [10]

קצר מדי בין הרצועה הפנימיים

אם הרצועה הפנימית בין הצלילים קצרה יותר מהנדרש פיזיולוגית, אדם יכול להשתעל וחזהו כואב. הרצועה נקראת interpleural, משום שהיא שוכבת בין שני חלקי הצוואר - הקודקוד והקרביים, הממוקמים ליד שורשי הריאות. ליגמנט זה מספק עמידות לריאות כאשר הסרעפת נע עם כל מאמץ. העובדה כי עם בעיות מתונות ניתן לשפוט על ידי עקירה של מיתרי pleural בין. לדוגמה, הם מקוצרים בפיתוח של דלקת ריאות.

תסמינים

כאב שיעול וחזה מחמיר כאשר אדם מדבר, נאנח עמוק, נושם באופן פעיל, נותן לעצמו מאמץ פיזי יותר מהרגיל. הוא יכול לקבל כאבים בחזה בצורה של עקצוץ בעת ריצה או הליכה.

Mejrebernaya neuralgia

מחלה זו מאופיינת בכאב חמור בחזה בצורה של יריות. הם מטרידים את האדם עד כדי כך שהוא יכול לצרוח מכאב. חשוב לא לבלבל בין neurgia intercostal עם התקפות של כאבי לב, כי הסימפטומים דומים.

תסמינים

כאב בחזה עם neurgia intercostal עולה באופן דרמטי ברגע אדם משתעל או אם הוא רק מרחרח.

עווית כלית

מחלה זו עלולה לגרום כאב לא רק באזור האחורי, שבו הכליות ממוקמות, אלא גם כאבים בחזה כאשר שיעול. מחלת כליות יכולה להתרחש עקב הפרה של זרימת השתן, אשר מתפתח עקב עבודה ירודה של מערכת השתן והכליות.

תסמינים

הכאב מתחת לצלעות בצד ימין של החזה עולה עם שיעול ותנועות. כאב בכבד הכליות יכול גם להטריד תחת כף (סימפטום נפוץ) ואדם אחר יש כאב באזור הבטן כולה. כאב במעי הגס הכליות יכול לתת מתחת לשכם בצד ימין או בזרוע ימין. אם הרופא בודק את המטופל ובדיקת המישוש בודק את פעולת כיס המרה, הכאב יכול להטריד אותו. במיוחד יכול לסמן את הכאב של החוליה העשירית והשתיים עשרה של החזה.

פגיעה בחזה

הם גם יכולים להיות הסיבה לכאב בחזה, אשר מחמיר על ידי שיעול. פציעות בשד יכולות לכלול שברים או חבורות של הצלעות, כמו גם נקעים ותתיחות של מפרק הכתף.

תסמינים

כאב פציעות בחזה הוא בדרך כלל חד, יורה, מוגבר עם כל תנועה. חשוב לא לבלבל כאב כזה עם osteochondrosis. עם מחלה זו, כאבים בחזה גם עולה עם שיעול, אבל מטופל בצורה שונה לגמרי.

trusted-source[11], [12], [13], [14], [15], [16]

כאב בחזה כאשר משתעל עקב הצטננות

גורם לכאב בחזה כאשר שיעול יכול להיות הצטננות להתרחש עקב וירוסים או חיידקים. המחלות עצמן הן שפעת, סארס, שעלת, דלקת קנה הנשימה (tracheitis) ומחלות אחרות של הצטננות.

תסמינים

 • שיעול יבש שלא נמשך זמן רב
 • צמרמורת
 • כאב בגרון
 • טמפרטורה גבוהה
 • עייפות מהירה
 • תחושות, כאילו החזה בתוך מישהו שורט

בדרך כלל, כאבים אלה מתרחשים מיד, ברגע שאדם מבטל את מקור המחלה - חיידקים או וירוסים שגרמו לכאב ולשיעול.

סרטן הריאה

סרטן הריאות הוא מחלה המאופיינת על ידי צמיחה בלתי מבוקרת של תאים ברקמת הריאה. אם הסרטן לא מטופל, צמיחה זו יכולה להתפשט מעבר לריאות (גרורות) לרקמות סמוכות וחלקים אחרים של הגוף. הסיבה השכיחה ביותר לסרטן הריאות היא החשיפה ארוכת הטווח לעשן הטבק. חשוב לדעת כי לא מעשנים יש 10-15% ממקרי סרטן הריאות, במקרים אלה קשורות לעיתים קרובות עם שילוב של גורמים גנטיים. שאר 80-85% מהמקרים של סרטן הריאות הם ההשלכות של עישון.

תסמינים

טבעו של כאבים בחזה כאשר שיעול, אשר בשל סרטן הריאות - הם חדות, pricking, עקצוץ בית החזה כולו. הכאב יכול להפריע לאדם רק בחלק אחד של החזה או לתת את הזרוע, הבטן או הצוואר. אם הגרורות חודרות למחלקה של הצלעות או עמוד השדרה, האדם חווה כאבים חזקים מאוד, בלתי נסבלים בחזה, אשר מוגבר על ידי תנועות קלות.

Pneumothorax

קריסה של הריאה, או פנאומאטורקס, היא כרית אוויר בחלל סביב הריאות. זו הצטברות של אוויר מכניס לחץ על הריאות, ולכן הם לא יכולים להרחיב ככל הנדרש לנשימה רגילה. קריסת הריאה מתרחשת כאשר האוויר יוצא מן הריאות וממלא את החלל מחוץ לריאות, בתוך החזה. מחלה זו יכולה להיגרם על ידי ירי או סכין פצע בחזה, צלעות שבורות או הליכים רפואיים. במקרים מסוימים, קריסת הריאה מתרחשת ללא סיבה. מצב זה נקרא pneumothorax ספונטני.

תסמינים

כאב בלתי נסבל בחזה, אשר לפעמים עובר באופן עצמאי, ולפעמים דורשים התערבות כירורגית. כאב בחזה יכול להיות מתון, אך מתגבר כאשר שיעול או תנועות פתאומיות.

אבחון כאבים בחזה בעת שיעול

כדי למנוע לחלוטין נזק רציני לרקמת הריאה או כדי לגלות כי הסיבות לכאב בחזה כאשר שיעול הם מחלות לב וכלי דם, הרופא יכול לרשום את שיטות האבחון הבאות

 • רנטגן מורחב של הריאות במספר תחזיות;
 • בדיקת דם כללית
 • תרבות כיח
 • מבחן שחפת
 • Less 49
 • בדיקת דם לזיהומים חיידקיים או ויראליים

אם אתה חושד סרטן, אתה צריך לנקב של רקמת הריאה לבחינה היסטולוגית. רק אחרי זה אתה יכול לדבר על איזה סוג של מחלה אתה מודאג

בנוכחות סימפטומים ברורים של ברונכיטיס, דלקת הלוע, טרכיטיס וסארס, רדיוגרפיה ריאות, בדיקת שחפת ניתוח כיח מבוצעות. הרופא יכול גם לקבוע בדיקת דם כללית מפורטת. על פי האינדיקטורים שלה, ניתן יהיה לשפוט את עומק התהליך הדלקתי באיברי הנשימה.

כאב בחזה עם שיעול, כפי שכבר ידעת, יכול לקום בגלל מחלות שונות. לכן, הטיפול בכל מקרה הוא שונה. השיטה של טיפול כאבים בחזה עם שיעול תלוי לחלוטין על ההסמכה של הרופא, ולכן חשוב למצוא מומחה שאתה יכול לסמוך לחלוטין.

trusted-source[17], [18], [19], [20], [21], [22], [23]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.