^

בריאות

בדיקת כיח

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 23.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כיח הוא סוד פתולוגי של מערכת הנשימה אשר מופרש במהלך שיעול נגרמת על ידי נזק לקרום הרירי של קנה הנשימה, ברונכי ורקמת הריאה על ידי זיהומיות, חומרים פיסיקליים או כימיים.

ניתוח כיח בחולים עם דלקת ריאות במקרים רבים (אם כי לא תמיד) מאפשר:

 • לקבוע את מהות התהליך הפתולוגי;
 • כדי להבהיר את האטיולוגיה של דלקת של דרכי הנשימה ואת רקמת הריאה, בפרט כדי לבודד את הפתוגן של דלקת;
 • לקבוע את המאפיינים העיקריים של הפתוגן, כולל הרגישות שלו לאנטיביוטיקה;
 • להעריך את יעילות הטיפול.

ניתוח כיח כולל:

 1. בדיקה מקרוסקופית (קביעת אופי כיח, כמות, צבע, שקיפות, ריח, עקביות, נוכחות של זיהומים ותכלילים שונים).
 2. בדיקה מיקרוסקופית (קביעת יסודות כיחיים תאיים ואחרים, כמו גם מחקר של צמחייה חיידקית בכתמים מקומיים ומוכתמים).
 3. מחקר מיקרוביולוגי (זיהוי ולימוד תכונותיו של הגורם הסיבתי לכאורה של המחלה).

המחקר הכימי של כיחוח עדיין לא נמצא יישום רחב בקליניקה בפועל, אם כי יש גם כמה משמעות אבחון.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12]

כיח למחקר

כיבום לבדיקה נאסף בבוקר על בטן ריקה לאחר שטיפה יסודית ראשונית של הפה והגרון עם מים רותחים. לפעמים מומלץ לשטוף את הפה עם פתרון 1% של אלומיניום alum.

החולה משתעל בכפיפה ישירות לתוך כלי זכוכית נקיים ויבשים עם מכסה צמוד. אם בדיקה מיקרוביולוגית של כיח צפוי, הוא מסולק לתוך צלחת פטרי סטרילית או מיכל סטרילי אחר. חשוב להזהיר את המטופל כי כאשר הוא אסף כיח, בליעה של רוק לתוך דגימות שנשלחו למעבדה יכול לשנות באופן משמעותי את תוצאות המחקר. רק כיח טרי נשלח למעבדה, שכן מעמד ממושך, במיוחד בטמפרטורת החדר, מוביל אוטוליזה של אלמנטים התא ורבייה של microflora. במידת הצורך, אחסון לטווח קצר של ליחה במקרר מותר.

למי לפנות?

תכונות כלליות של כיח

מספר ליחה

כמות ליחה בדרך כלל נע בין 10 ל 100 מ"ל ליום. כיח מעטים הפריד ב ברונכיטיס חריף, דלקת ריאות, קיפאון הריאות בתחילת התקף של אסטמה. בסוף התקפה של אסתמה הסימפונות, כמות כיח גדל. מספר רב של ליחה (לפעמים עד 0.5 ליטר) ניתן לשחרר כאשר בצקת ריאות, כמו גם תהליכים מִתמַגֵל בתוך הריאות, מסופק עם הסמפונות חלל הודעות (ב מורסה, bronchiectasis, ריאות נימקות, עם תהליך קל שהחוף, מלווה קריסת הרקמה) . ראוי לזכור כי הפחתת ליחת הסכום עם תהליכים מִתמַגֵל הבריאים עשויה להיות תוצאה של דלקת שככה וניקוז מוגלתי מהפרת החלל, אשר מלווה לעתים קרובות במצב הידרדרות של המטופל. הגדלת הכמות של ליחה יכולה להיחשב כסימן של ההידרדרות של המטופל, אם זה תלוי החמרות, לדוגמה, תהליך מִתמַגֵל; במקרים אחרים, כאשר הגידול במספר כיח הקשורים חלל ניקוז משופר, זה נחשב סימן חיובי.

צבע כיח

רוב הליחה חסרת הצבע, מצורף רכיב מוגלתי נותנת לו גוון ירקרק מזה שנצפה עם מורסת ריאות, נימק ריאות, bronchiectasis, ריאות actinomycosis. כאשר הזיהומים כיח כיח טרי דם צבעוני בגוונים שונים של צבע אדום (כיח בחולים עם שחפת, hemoptysis, actinomycosis, סרטן הריאות, מורסת ריאות, ריאה במהלך שריר לב, אסטמה לב ובצקת ריאות).

כיח בצבע חלוד (ב croupous, מוקד ודלקת ריאות שפעת עם שחפת ריאתית עם קיפאון ריקבון caseous בתוך הריאות, בצקת ריאות, עם אנתרקס ריאתי) או חום ליחה (לאור שריר הלב) מציין והתוכן אינו דם טרי אבל את המוצרים של ריקבון שלה (hematin).

צבע ירוק מלוכלך או צהוב-ירוק יכול להיות כיח, המפריד עם תהליכים פתולוגיים שונים בריאות, בשילוב עם נוכחות של צהבת בחולים .

צהוב כנרית צבע של כיח הוא נצפתה לפעמים עם דלקת ריאות eosinophilic. הפרשת כיח אופתלמי אפשרי עם סיידרוזיס ריאות.

שחור או אפרפר כיח מתרחשת עם אבק פחם מעשנים.

כיח יכול להיות מוכתם עם תרופות מסוימות, למשל, rifampicin כתמים הפרשות לאדום.

ריח של ליחה

כיח הוא בדרך כלל ריח. המראה של הריח תורם להפרה של יצוא של כיח. ריח חריף הוא רוכש את המורסה, הנמק של הריאה, עם ברונכיטיס דלקתית כתוצאה של הצטברות זיהום, מחלה ברונצ'וקטי, סרטן ריאות, מסובך על ידי נמק. עבור הצינור echinococcal גילה מאופיין ריח פירותי מוזר של ליחה.

כיח של כיח

כיח חריף על עמידה מחולקת בדרך כלל ל 2 שכבות, putrefactive - על 3 שכבות (העליונה קצף, בינוני serous, נמוך purulent). אופייני במיוחד הוא המראה של כיב שלוש שכבות עבור גנגרנה של הריאה, בעוד המראה של כיב כפול שכבתית הוא ציין בדרך כלל את המורסה של ריאות bronchiectasis.

תגובת כיח

כיח בדרך כלל יש תגובה אלקליין או ניטרלי. את כיח מפורקת מקבל תגובה חומצית.

טבעו של כיח

 • רירית ליחה מופרשת ברונכיטיס חריפה כרונית, ברונכיטיס אסטמה, tracheitis.
 • כיח מוגלתי Muco-אופייני של המורסה הנימקת של הריאה, סיליקוזיס, הברונכיטיס מוגלתי, החמרות חריפות של ברונכיטיס כרוני, דלקת ריאות staphylococcal.
 • כיח רירני-גס אופייני לברונכיאנוניה.
 • כיח מבושל אפשרי עם ברונכיטקטאזיס, דלקת ריאות staphylococcal, מורסה, גנגרן, actinomycosis של הריאות.
 • סרום כיח מופרד עם בצקת ריאות.
 • כיח בולט בסרום הוא אפשרי עם מורסה של הריאה.
 • כיח דם הוא מופרש במקרה של אוטם ריאות, גידולים, דלקת ריאות (לפעמים), טראומה של הריאות, actinomycosis ועגבת.

יש לציין כי hemoptysis טומאה של דם כיח לא נצפו בכל המקרים של ריאות infarcts (ב 12-52%). לכן, היעדר hemoptysis אינו נותן טעם לסרב אבחון של אוטם ריאה. יש גם לזכור כי לא תמיד ניתוח של כיח עם הופעתו של תערובת שופעת של דם עקב פתולוגיה ריאתית. כדי לדמות דימום ריאתי יכול, למשל, דימום קיבה או האף.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.