^

בריאות

רופא ריאות

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 27.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

הפולמונולוג מטפל במחלות בדרכי הנשימה העליונות והתחתונות.

אם יש לך tracheitis, ברונכיטיס כרונית, ברונכיטיס מעשן, דלקת או דלקת ריאות, רופא ריאתי יעזור לך.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

מי הוא פולמונולוג?

מערכת הנשימה היא דרכי הנשימה והריאות. קנה הנשימה הוא צינור נשימה גדול, בילדים הוא רחב, אלסטי. דלקת של קנה הנשימה - tracheitis שכיח אצל ילדים. אם tracheitis מתעכב, להראות את הילד של פולמונולוג הילדים.

ענפי הסימפונות משולבים במערכת של כלי שיט ודומים לעץ. מחלות של ברונכי נקראים ברונכיטיס. הריאות נראות כמו שקיות קטנות הדומות לאשכולות ענבים (אלוולי). בכל יום חולפים 15,000 ליטר אוויר דרך הריאות שלנו. ללא חמצן, החיים הם בלתי אפשריים, וזה הריאות המספקות אותו לגוף שלנו, וגם להסיר פחמן דו חמצני. הפונמונולוג קובע את טיב המחלות הסימפונות ואת הריאות ואת הטקטיקות של הטיפול בהן.

במקרה של סימנים של קושי לנשום, מיד ללכת לרופא.

לדוגמה, אסטמה הסימפונות היא אלרגית בטבע. רשימת האלרגנים גדולה מאוד. אסטמה מטופלת על ידי פולמונולוג יחד עם אלרגיסט.

הריאות טופלו בעבר על ידי מטפלים ומנתחים, אך ב -1986 הופיעה בברית המועצות מומחיות רפואית נפרדת, כשהתברר כי פולמונולוגיה היא תחום רפואי עצום. בקבלת הפנים, את pulmonologist מגלה את anamnesis, הרגלים רעים ותנאי עבודה, תנאי היומיום, מפנה אותך לניתוח של דם אולטרסאונד של הלב. מאמצים משותפים של הרופא והחולה נותנים תוצאות מצוינות. רופא פולמונולוג טוב שואף לעזור לאנשים, הוא קשוב לחולים, מקיים את כללי האתיקה הרפואית ומחדש כל הזמן את הידע שלו, מכיר פיזיולוגיה "מושלמת", יודע לתקשר עם מטופלים, משמע אותם.

מתי עלי לגשת לרופא?

פולמונולוג יכול לעזור לאנשים הסובלים משיעול של מעשנים. שיעול של מעשן ביותר מתבטא מיד לאחר השינה. אם אתה לא מטפל בשיעול של מעשן, אמפיזמה מופיעה. זה מלווה קוצר נשימה, ירידה בהיקף האוויר בשאיפה. אם אתה מודאג קוצר נשימה עם קוצר נשימה, זה יכול להיות אסטמה. שבירת החזה ו צפצופים גם ללא תשומת לב לא צריך להישאר - אלה הם סימנים ראשונים של ברונכיטיס חסימתית.

מה הבדיקות שאקח כאשר אני אלך לרופא?

סקר של אבחון ריאות חשד עשויים לכלול ספירת דם מלאה וביוכימיה באוניברסיטת השבר חלבון הדם, מדד פרותרומבין, בילירובין, כיח TB, ציטולוגיה של כיח, אלקטרוליטים בדם, מחקר על רגישות לאנטיביוטיקה, נוגדנים מסוג דם, אבחון PCR ניתוח כללי של שתן. בכל מקרה, נפח הבדיקה נקבע על ידי פולמונולוג.

באילו שיטות אבחון משתמש הפונקולוג?

הכל מתחיל באוסף של אנמנזה, מקשיב לריאות ולרדיוגרפיה של הריאות. Sputum נבדק, אז electrocardiogram, spirography ניתן prescribed, מאז כאבים בחזה וקוצר נשימה הם לעתים קרובות סימנים של מחלת לב. אתה יכול להיות מופנה קרדיולוג עם תסמינים כאלה. ברונכוסקופיה יכולה להיות prescribed. הליך איסוף החומר הביולוגי הוא בדרך כלל נסבל היטב, נעשה תחת הרדמה מקומית. כמו כן תועבר אולטרסאונד של איברים הבטן בלוטת התריס. MRI יותר ויותר בשימוש.

מה עושה פולמונולוג?

אם יש לך שיעול, קוצר נשימה, התקפות של חנק או נחירה, אתה צריך ללכת במיוחד עבור פולמונולוג. אם הטיפול שנקבע על ידי המטפל יש לו השפעה, אתה כבר לא צריך ללכת לרופא, אבל זה קורה לעתים קרובות כי הסימפטומים המפורטים יכול להיות מודאג במשך חודשים, בדרך כלל לאחר שפעת, שפעת או ספונטנית. הרופא יכול לשקול מחדש את האבחנה שקבע המטפל ולהתאים את הטיפול.

אם יש לך ילד קטן, והוא התחיל להשתעל, לך קודם לרופא הילדים. הוא יכול להפנות אותך למרכז פולמונולוגיה של ילדים. שם, ילד מקבל רנטגן של הריאות. זה הכרחי במקרה של קורס מורכב של מחלות ריאות או, אם הילד יש פתולוגיה מולדת של הסמפונות או הריאות. שם, גם את השאלה של אשפוז אפשרי, אם יש צורך, הוא החליט גם.

ייעוץ של פולמונולוג

trusted-source[5], [6], [7]

כיצד לזהות דלקת ריאות?

פולמונולוג בקבלת הפנים יערוך סקר. אולי אתה צריך לעשות צילומי רנטגן ריאה ובדיקת דם. אז אתה תהיה אנטיביוטיקה שנקבעו. בדרך כלל, בתוך 4 ימים זה הופך להיות קל יותר, אבל הם צריכים לשתות כ 10 ימים נוספים לא לזרוק בשום דרך! אין לתקשר עם הצטננות, חולה עם שפעת או אבעבועות רוח, כדי לא לסבול זיהומים אחרים מלבד דלקת ריאות.

כיצד להתמודד עם אלרגיה עונתית? 

  1. במהלך תקופת הפריחה, לשמור על חלונות המשרד והדירות סגורות בזמן שאתה שם. יש צורך לאוורר - לעזוב את החדר. עדיף לאוורר אחרי הגשם. 
  2. האם ניקוי רטוב לעתים קרובות יותר. 
  3. להתקלח, לשטוף את השיער פעמיים ביום. 
  4. קחו חופשה פורחת בים, בהרים, באזור אקלימי נוסף. 
  5. אנטיהיסטמינים יש לרשום רק על ידי רופא.

לרופא יש את כל הידע הדרוש כדי לעזור לך במקרה שאתה שיעול ממושך או קוצר נשימה - לבקש עזרה במועד והטיפול לא יהיה ארוך ויקר.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.