^

בריאות

מה זה פאלופלסטיקה?

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 16.11.2022
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Phalloplasty הוא תיקון ו/או שחזור של הפין הגברי באמצעות ניתוח. הצורך בניתוח פלסטי זה עשוי להתעורר מסיבות שונות.

אינדיקציות להליך

אינדיקציות לפלופלסטיקה אצל גברים כוללות:

 • פציעות ופציעות של הפין , לרבות ריסוק ואובדן מוחלט שלו (קטיעה טראומטית), כוויות, הפרה עם נמק רקמה לאחר מכן, וכו';
 • כריתת רחם המועברת מסיבות רפואיות (בפרט, עם ניאופלזמות ממאירות של השופכה או הפין);
 • פגמים בעור הפין שאינם ניתנים לטיפול שמרני;
 • מיקום לא תקין של הפתח החיצוני של השופכה - אפספדיאס או  היפוספדיאס ;
 • סטייה מולדת (עקמומיות של הפין) או דפורמציה הנגרמת על ידי היווצרות של פלאקים סיביים בתוך האלבוגינאה של הגופים הספוגיים והמערותיים (מחלת פיירוני);
 • אנומליות אנטומיות מולדות: אגנזיס של הפין, מיקרופין,  פין נסתר ;
 • לימפדמה penoscrotal - פיליות או פילות של הפין.

בנוסף, חלק מהגברים המפקפקים ביכולותיהם המיניות או פשוט לא מרוצים ממראה איברי המין שלהם - ככל הנראה בגלל  דיסמורפופוביה  - מחליטים על צעדים דרסטיים: בעזרת ניתוחים פלסטיים, מגדילים את "ממדי" הפין. עם זאת, אצל רוב הגברים אין אינדיקציה רפואית לניתוח כזה, ובמקרים כאלה הפלופלסטיקה היא אסתטית, ומטרתה להעלות את ההערכה העצמית. [1]

כיצד מנתחים מאריכים את הפין, בפירוט בחומר -  Operation ligamentotomy . והפרסום מוקדש לטכניקת הגדלת הפין בנפח -  מבצע לעיבוי הפין .

פאלופלסטיקה לשינוי מין, שהאגודה האמריקאית למנתחים פלסטיים (ASPS) מכנה ניתוח לשינוי מין, כרוכה גם בניתוח פלסטי, אך במקרה זה, כמו בקטיעה טראומטית ולאחר כריתת פן, מדובר בפלופלסטיקה מוחלטת. במהלך התערבות כירורגית מקיפה כזו, נוצר איבר מין מלאכותי לגבר טרנסג'נדר (כלומר, אישה שמרגישה כמו גבר) על ידי השתלת רקמה מגופו שלו (אוטושתל), בדומה במראה ובתפקוד לגוף טבעי. אחד. ההבדל המשמעותי בין ניתוח כזה בעת  החלפת מין מנקבה לזכר (נקבה לזכר או FtM) היא שהאנטומיה הגברית המקורית אינה משוחזרת, אלא ניתוח פללופלסטי מבוצע בנשים עם יצירת ניאופלוס - איבר גניטלי חיצוני שאינו קיים. יש לזכור כי השינוי המלאכותי של הפין באמצעות התערבות כירורגית אינו ההליך הניתוחי היחיד המשמש במהלך הטרנספורמציה המינית של נשים עם דיספוריה  מגדרית, הפרעת זהות מגדרית, מאובחנת ומאושרת על ידי מועצת פסיכיאטרים .

הכנה

ללא קשר להתוויות לפאלופלסטיקה בגברים והטכניקה הנבחרת ליישומו, יש צורך בהכנה, בפרט, בדיקה טרום ניתוחית: א.ק.ג, אולטרסאונד של הפין, דופלרוגרפיה של כלי הדם שלו, ולפני ניתוח להיפוספדיאס, אקווגרפיה של השופכה.

בנוסף לבדיקת הדם הכללית והקרישה, נדרשות בדיקות דם למחלות מין, HIV, הפטיטיס C וכן פאנל מטבולי מקיף הכולל יותר מתריסר בדיקות דם, כולל סוכר, אלקטרוליטים, אלבומין, חנקן אוריאה, קריאטינין, פוספטאז אלקליין, חלבון C-reactive וכו'.

מסירים שיער מהעור להשתלה ומאזור איברי המין בהסרת שיער בלייזר.

כמו כן נדרשת הכנת מעיים: יומיים לפני הניתוח, בשר מטוגן וחריף, בשר אדום, קטניות, סיבים צמחיים גסים ואלכוהול אינם נכללים בתזונה; יום לפני הניתוח נוטלים תמיסת מגנזיום ציטראט או טבליות משלשלות Bisacodyl (עד 20 מ"ג) דרך הפה, ואחר הצהריים עוצרים מזון מוצק ויוצרים חוקן ניקוי.

ניתוח פלסטי לפין הוא ניתוח ארוך המבוצע בהרדמה כללית, ובהכנה אליו לוקח חלק רופא מרדים. הוא מברר את מצב מערכת הלב וכלי הדם והנשימה של החולה, מצב האלרגי שלו וקובע בעצמו תרופות לתרופות קדם-תרופות והרדמה.

תנאי חובה לפלופלסטיקה במהלך שינוי מין של FtM: נטילת תכשירים להורמון המין הגברי (תוך 12 חודשים), ביצוע כריתת רחם (הסרת הרחם), כריתת נרתיק (הסרת הנרתיק) וכריתת שחלות (הסרת השחלות), וכן תת עורית. כריתת שד (הסרת בלוטות החלב) - לפחות שלושה עד חמישה חודשים לפני היצירה הכירורגית של הניאופאלוס.

טֶכנִיקָה מה זה פאלופלסטיקה?

לאחר פגיעה בקרקפת בפין, כוויה עם אובדן (נמק) משמעותי של העור, הסרת מורסה או כריתת רקמות במקרה של פילת הפין, נדרשת ניתוח פללופלסטיקה עם החלפת עור, שעבורה הטכניקה הקלאסית של אוטודרמופלסטיקה. משמש. במקרה זה, נעשה שימוש בשני דשי עור מכוסים (משק האשכים, מהבטן התחתונה או מהירך הפנימית) והן בהשתלות עור חופשיות: בצורה של דשים בעובי מפוצל מהמשטח הפנימי של הירך ודשים בעובי מלא שנלקחו מהמפשעה. אזור. הדש מחובר עם תפרים נספגים מופרעים ומכוסה בתחבושת תמיכה; האזור שבו נלקח העור נסגר בחבישה סגורה או ואקום.

בפאלופלסטיקה, המבוצעת במקרים של היפוספדיאס, מיישרים את פיר הפין; להתאים את לומן השופכה, עובר בפין; הפתח החיצוני של השופכה (Metus urinary) מועבר לנקודת הקודקוד של הראש; פגמים בעור נסגרים עם שתל אוטומטי.

במקרה של עקמומיות הפין עקב שינויים סיביים באלבוגינאה שלו (tunika albuginea), משתמשים בטכניקה של ניתוח פלסטי של גוף הפין (קורפוס הפין) - corporoplasty, פלסטיק עם שכפול רוחבי, קיצור של t. Albuginea בצד הנגדי. כל הפרטים נמצאים בפרסום  מחלת פיירוני .

החומר עבור הפין החדש בפאלופלסטיקה מוחלטת הוא:

 • דש עור רדיאלי חופשי של האמה (עם דרמיס דק, שכבה אופטימלית של רקמת שומן תת עורית ועצבנות מספקת); כלי דם ועצבים נתפרים באמצעות מיקרוכירורגיה; השופכה למתן שתן בעמידה נוצרת בו זמנית - על ידי הצינור בתוך שיטת הצינור;
 • דש עור (עם רגליים) של החלק הקדמי של הירך - ללא כלי דם ועצבים (ניתן ליצור את השופכה למתן שתן בעמידה ולהכניס שתל לפין);
 • דש עור מלבני מהחלק העל-פובי של חלל הבטן (ללא שהשופכה עוברת דרך הניאופאלוס, כלומר, הטלת שתן מתבצעת בישיבה);
 • דש חופשי של latissimus dorsi השרירי (musculocutaneous latissimus dorsi) עם כלי בית החזה ועצב החזה.

פאלופלסטיקה מוחלטת מבוצעת במספר שלבים; תחילה נלקחת השתלת עור בטיפול המתאים ונוצר איבר מינו חדש, המועבר אל הערווה ונתפר לתוך החתך שנעשה. במהלך פעולת הנקבה לזכר, ניתן להשאיר את השופכה במקומו המקורי, או להוציא אותו החוצה (בצורה של אורוסטומיה פרינאלית), או להאריך עד לבסיס הפין על ידי רקמות השפתיים הקטנות.

באתר התורם (המקום בו נלקחה הדש) מבצעים ניתוח עור עם דש עור מפוצל. לצורך יציאת השתן, מניחים צנתר השופכה Foley, השתל התפור מורם כמה סנטימטרים מדופן הבטן עם תחבושת מיוחדת.

בשלבים הבאים, היווצרות ראש הפין, שיקום או יצירה של שק האשכים (scrotoplasty), השופכה החדש שנוצרה מחוברת לשלפוחית השתן; השלב האחרון הוא מיקום תותבת הפין והאשכים. כמובן שלא הכל נעשה בניתוח אחד: בין השלבים עוברים לפחות שלושה חודשים, וניתוח פלאסטי מלא יכול לקחת עד שנתיים.

פאלופלסטיקה עם תותבות

לצפיפות נוספת ויציבות צירית של גזע הניאופלוס שנוצר מהשתלת עור אוטומטית, מבוצעת פאלופלסטיקה עם תותבות, שהיא השתלת אנדופרוסטזה של הפין במהלך התערבות כירורגית נפרדת. [2]

ניתן להשתמש בשני סוגים של תותבות לפין: מכשירי מוט חצי קשיח ומתנפחים. הסוג הראשון הוא מוט סיליקון בעל ליבה גמישה אך קשיחה; קשיחות אינה מאפשרת "העברת" הניאופניס למצב רגוע ויתרה מכך, לחץ מתמיד על העור, המוביל לשחיקה.

הבסיס של תותבות הפין הידראוליות המתנפחות הם חדרים גליליים מתנפחים (המונחים בפין המשוחזר), משאבה (מושתלת בשק האשכים ומופעלת על ידי לחיצת יד) ומאגר מלא נוזל (הנתפר לתוך חלל הבטן). [3]

התוויות נגד

ניתוח לשחזור או תיקון הפין אסור ב:

 • דלקת חריפה או החמרה של תהליך דלקתי כרוני (כל לוקליזציה);
 • מחלות מין, איידס או הפטיטיס C;
 • חום
 • קרישת דם לקויה;
 • סוכרת
 • עודף משקל (מדד מסת גוף ˃30);
 • מחלות אוטואימוניות ומחלות עור מערכתיות;
 • הפרעות ומחלות נפשיות.

לפאלופלסטיקה בגברים יש מגבלות גיל: היא לא מבוצעת לאחר 60 שנה. ופלופלסטיקה בעת החלפת מין אינה מבוצעת בחולים מתחת לגיל 18.

ההשלכות לאחר ההליך

מיד לאחר ניתוח הפלופלסטיקה, המטופלים חשים כאב, כולל במקום ממנו נלקחה דש העור. ישנן השלכות של ניתוח כמו בחילות לאחר הרדמה כללית ממושכת, דיווח על רקמות רכות והמטומות באזור פצע הניתוח, דימום, צריבה והמטוריה במהלך מתן שתן.

אבל הרשימה, הכוללת סיבוכים לאחר פללופלסטיקה, ארוכה יותר, ומנתחים ומומחים אחרים כללו בה:

 • מְדַמֵם;
 • זיהום חיידקי הדורש אנטיביוטיקה;
 • בעיות באספקת הדם ל-neophallus, מה שעלול להוביל לנמק חלקי או מלא של השתל;
 • כאבים באזור האגן;
 • נזק לשלפוחית השתן או פי הטבעת;
 • היווצרות של גרנולומות תת עוריות כואבות;
 • פקקת ורידים;
 • אובדן רגישות בעת מתן שתן (עם צורך בשימוש מתמיד בצנתר השופכה);
 • דלקות חוזרות בדרכי השתן;
 • היווצרות של פיסטולות השופכה (פיסטולות) הדורשות urthrostomy;
 • דליפת שתן לאחר הסרת קטטר ובריחת שתן במאמץ;
 • הפרה של מתן שתן עקב היצרות של השופכה של הפין החדש;
 • חוסר תחושה של פין מושתל וזקפה;
 • צלקות גדולות במקום ממנו נלקחה דש העור.

טיפול לאחר ההליך

טיפול לאחר ההליך דורש היגיינה והגבלה מקסימלית של פעילות גופנית.

ביום הראשון לאחר הניתוח, המטופלים אינם מקבלים מזון, ואז - כדי לא להעמיס על המעיים - נקבעת דיאטה ללא סיבים (למשך שבועיים). כאבים לאחר הניתוח נשלטים באמצעות משככי כאבים, גרבי דחיסה משמשות למניעת פקקת בוורידי הרגליים, וחומצה אצטילסליצילית (אספירין) נקבעת למניעת פקקת ורידי האזור המפשעתי.

במהלך שלושת הימים הראשונים, טמפרטורת הגוף מנוטרת כל הזמן, כמו גם רמת זרימת הדם ומצב כלי הדם המספקים את הפין (דופלר כלי הדם). בודקים את מצב אתר התורם של העור, במידת הצורך מחליפים את התחבושת.

לאחר חמישה ימים מותר ללכת מעט, לאחר לבישת תחתונים תומכים. בפעם הראשונה לאחר הניתוח מתרחשת מתן שתן דרך הצנתר הסופרפובי, ויש לנקות את האזור סביבו במהלך השבוע הראשון לאחר היציאה מבית החולים עם ספוג. מותר להתקלח רק לאחר שבועיים: יש לשמור גם על הפין וגם על מקום התורם על האמה, הירך וכו', ולכן יש לכסות אותם ממים. חל איסור על רחצה ושחייה בבריכה. [4]

בקוררופפלסטיה, המתקנת את צורת הפין, המנתחים ממליצים למרוח משחת Bacitracin, Baneocin או Argosulfan (פעמיים ביום) על החתכים והתפרים.

יש לשמור על הפין במצב מוגבה (כולל שכיבה במיטה) ולהימנע מלחץ עליו, לכן אי אפשר לכופף את הגוף בחגורה בזווית של יותר מ-90 מעלות. הרמת משקולות היא גם התווית נגד.

ורק רופא, לאחר בדיקה והתייעצות, יכול לאפשר למנותח לנסות לקיים מגע מיני – תמיד באמצעות קונדום. מתי זה יכול לקרות? תקופת ההחלמה - שיקום לאחר הפרוצדורה, במיוחד כאשר בוצעה פללופלסטיקה במהלך שינוי מין - יכולה להימשך כשנתיים.

בניתוח המשוב של המטופלים שלהם לגבי התוצאות האמיתיות של הפלופלסטיקה - תפקודית ואסתטית - והבעיות המתעוררות עם הסיבוכים שלה, מומחים מזכירים שניתוחים פלסטיים אורוגניטליים עדיין לא הצליחו לשחזר את  הפיזיולוגיה של התפקוד המיני , למרות השיפור המתמיד של הטכניקות של התערבות כירורגית זו והניסיון הקליני המצטבר.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.