^
A
A
A

הפרעות זהות מגדרית

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

המין של אדם נקבע בזמן ההפריה כאשר משולבים הזרע והביצית. מכאן ואילך, התפתחותו של גבר או אישה מושפעת מהיחסים המורכבים בין גורמים טרום לידתיים ואחרי לידה.

הזהות המינית מוגדרת כתפיסה עצמית של השתייכותה למין זכר או נקבה, שאינו תמיד תואם למגדר. תפקיד המין הוא התנהגות שהאדם מזדהה עם הזכר או הנקבה. התפקיד המיני מבוסס על הנחיות מילוליות ולא מילוליות שקיבלו מהורים, עמיתים וקהילה על האופן שבו צריכים להתנהג בנים ובנות או גברים ונשים.

בשנתיים או בשלוש שנות החיים הראשונות, סביבתו של הילד יוצרת את רגשותיו לגבי שייכותו למין מסוים. כילד, בדרך כלל הילד מחשיב את עצמו כילד ומתנהג כראוי (תפקיד מיני), גם אם הוא "ביולוגי" מתייחס לנשים. אם ילד נולד עם מאפייני המין של שני המינים (הרמפרודיט), אותו דבר קורה.

ישנן אינספור תיאוריות המסבירות את השפעתם של גורמים רבים המעורבים בפיתוח הזהות המגדרית. חשיבות רבה היא ייצור של הורמונים במהלך התפתחות טרום לידתי. באופן כללי, כולם מסכימים על כך שמספר רב של גורמים סנסוריים, ביוכימיים ופסיכולוגיים שטרם נחקרו עד כה, מעורבים בכך, ובהם יש להדגיש את אופי הטיפול בהורים עם השלבים המוקדמים של התפתחותה. אבל אף אחד מההסברים אינו ממצה. לבלבול הטמון בבנים ובבנות יש רק השפעה מוגבלת על הזהות המינית העתידית שלהם. זה בכלל לא הכרחי כי הבחירה של זהות מגדרית תלוי מה הילד משחק עם בובות כילד, ואת הנערה מעדיפה משחקים טכניים.

לאחר הקמת הזהות המגדרית של הילד, זה בדרך כלל לא משתנה במהלך כל החיים הבאים. אם נערה, למשל, גדלה ומגדלת כילד, היא, ככלל, ומאוחר יותר תחשיב את עצמה לילד, למרות התפתחות סימנים ברורים של נקבה. רק לפעמים ניתן לפתור את בעיות הזהות המינית המתעוררות, על ידי עידוד דפוסי התנהגות התואמים את המין הביולוגי. במקרים מסוימים, חריגה אנטומית ניתן לתקן כירורגי.

יש לקחת בחשבון כי הזהות המגדרית של האדם נקבעת לא רק על ידי האטרקטיביות הארוטית שלה עבור אנשים אחרים. זה תלוי גם אם האדם מרגיש מזוהה עם האישה או האם האישה מרגישה מזוהה עם האיש.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

הפרעות של זהות מינית בילדות

הפרעות אלה קשורות לילדים החשים עצמם שייכים למין אחר. הם מזוהים על ידי ההתנהגות החוזרת ונשנית הטבועה בתפקיד המיני התואם את תפיסתם העצמית על עצמם כעל בנים או בנות. הסיבות להפרעות נדירות אלה אינן ברורות.

קיימת השערה שהפרעה זו תלויה בהורים המעודדים את התנהגות הילד, האופיינית יותר למין השני. לדוגמה, אחד ההורים שרצה את בתו להיוולד, שמלות את הילד שנולד במקום הבת הצפויה בשמלת ילדה ומספר לו כמה הוא מושך ואהד.

בתחילת הטיפול מומלץ לעזור לילד זה להתיידד עם ילדים אחרים המשתייכים לאותו מין, ולהגן עליהם מפני התעללות והתעללות. טיפול התנהגותי משנה את ההתנהגות המקבילה למין השני באופן שיאפשר זאת. טיפול פסיכודינמי שמטרתו לעיבוד קונפליקטים מנטליים בלתי פתורים ובעיות מתבצע במשפחות הקשורות לביטוי הטרנסקסואליות.

trusted-source[9], [10], [11], [12], [13], [14], [15], [16], [17], [18]

טרנסקסואליות

הפרעות הזהות המיניות, המוגדרות כטרנסקסואליות, מושכות את תשומת הלב של התקשורת ההמונית, למרות שהן נדירות מאוד. לפני 1985, רק 30,000 מקרים כאלה נרשמו ברחבי העולם. טרנסקסואליות כוללת הזדהות מינית, היפוכה של המין האנטומי של האדם. במקרים אלה, האיש משוכנע כי למעשה הוא אישה, ולהיפך. לרוב הטרנססקסואליות בהיסטוריה האישית שלהם היו מקרים של טרנסווסטיזם ודפוסי התנהגות אחרים, הסותרים את מינם. כדי לבצע אבחון כזה יש צורך באופן חד משמעי לאשר כי מצב זה נמשך זמן רב (בדרך כלל מילדות), אינו משתנה ומלווה בכוח רב של הרשעה.

מקרים אלה מזוהים בדרך כלל כאשר טרנסווסטיטים מחפשים שינוי במין שלהם, בדרך כלל על ידי ניתוח. על הרופא המטפל לחשוב על כך שהמטופל סבל מבעיות רגשיות בילדותו, מה שהוביל למשבר של זהות מיגדרית. אולי אפשר להתגבר על משבר זה ללא התערבות.

לכל מי שנשארים לשינוי אופרטיבי במין, נקבעת פסיכותרפיה. מטרתו היא להבהיר את הגדרת המטופל לפעולה בלתי הפיכה, תוך שאיפה לוודא שהרצון להתערבות כירורגית הוא בלתי מעורער, והוא תוצאה של הרשעה מרצון. טיפול יכול לעזור למטופל להסתגל לתפקיד מיני חדש לאחר הניתוח.

שינוי מין יכול לגרום להצלחה, כאשר המטופל חי בתפקיד המיני שנבחר במשך מספר שנים לפני הניתוח. אז, אדם שרוצה להיות אישה יכול למנוע שיער לא רצוי, להחיל קוסמטיקה ללבוש בגדי נשים. אישה יכולה להסתיר את שדיה ולהתלבש כמו גבר. יחד עם זאת, שני המינים נוטים, אם אפשר, לאשר את שייכותם למין שבחרו לעצמם.

כ -6 חודשים לפני הניתוח, מתחיל הטיפול ההורמונותרפי, המקדם את חלוקה מחדש של רקמת השומן והשיער ואת השינויים באזור איברי המין ובאיברים אחרים. בסופו של דבר, ההחלטה היא לבצע את הניתוח הפלסטי הראשון. שינוי מין הוא תהליך ארוך, לעתים קרובות דורש כמה פעולות. כאשר אישה מומרת לגבר בלחץ הנסיבות, ככלל, הסרת בלוטות החלב, כמו גם את הרחם ולעתים קרובות, מבצע פלסטיק לבניית הפין. כאשר אדם הופך לאישה, הפין ואת האשכים מוסרים, ומבצע מבוצע כדי לבנות את הפות ואת הנרתיק.

גם לאחר שנים רבות של הכנה לא יכול להיות ערובה כי ניתוח יביא תוצאות משביעות רצון. פסיכותרפיה לעיתים קרובות נמשך כמה שנים לאחר הניתוח.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.