^

שינוי מין

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 23.04.2023
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

שינוי מין - ניתוח רציני, לא מוצג לכולם. עם הגיל, בעיות עם זהות מגדרית נעלמות בדרך כלל, אבל אחוז מסוים של אנשים בבגרות ממשיכים להרגיש לא נוח בגופם.

הכל מתחיל מילדות. הילד לובש שמלות, והילדה משחקת כדורגל ולובשת מכנסיים. כך שהקונכייה משקפת את המהות הפנימית של הטרנסקסואלים, הם לוקחים את השינוי המהותי הזה במין. הגיל הממוצע של אלה שהחליטו על המבצע הוא 35 שנים.

אל תבלבלו בין טרנסקסואליות והומוסקסואליות. הומוסקסואלים בדרך כלל מרגישים בגופם, וככלל, לא רוצים לשנות את הסקס שלהם.

trusted-source[1], [2], [3]

איך לעשות שינוי מין?

שינוי מין מתחיל תמיד במסקנה של פסיכיאטר שהאדם הוא טרנסג'נדרי. יש לבחון, להעריך את מצב הבריאות. הכנה כה ארוכה היא הכרחית משום שלא ניתן לעשות דבר אם אדם פתאום מתחרט על כך אחרי הניתוח.

אם שינוי מין הוא באמת הדרך היחידה, וזה ייקבע על ידי מועצת המנהלים הרפואית, ההכנות ההורמונליות נקבעו לאדם. אצל נשים, הווסת נעלמת מיד, שיער הגוף עולה, וגברים לרכוש תכונות של נשים. יש לשנות את הרצפה האזרחית לפני הניתוח. זה, כמובן, משפיל למדי, מסתכל על "המבקשים" עם רחמים, ומי בגלוי מתעב.

זה תמיד קשה יותר עבור אישה להיות גבר, אחוז הפעולות המוצלחות במקרה זה נמוך יותר. קשה מאוד להחליף את איברי המין הנשיים עם הזכרים. עם זאת, רבים הזקוקים לניתוח זוכים לאיזון נפשי רק לאחר יישומו.

בישראל, זמן ההמתנה להחלטה כבר צומצם ל -9 חודשים. מדינות רבות יפגשו את הטרנססקסואליות. ועדת ההחלטה מורכבת מכמה אנשים: מנתח פלסטי, פסיכיאטר, אנדוקרינולוג, גינקולוג (או אורולוג לגברים). המבצע נמשך 7-9 שעות. הרופאים משתמשים בחלק מהפין כדי ליצור את הנרתיק. מן העור של שק האשכים יוצר labia. כתוצאה מהבדלים חיצוניים, גברים לא - אפילו גינקולוגים לוקחים אותם לנשים. כמובן, אם הפעולה מוצלחת.

לאחר הניתוח, דיאטה נוזלית והרבה שינה מוצגים. חלץ מתרחשת לאחר 10 ימים. אם הניתוח נעשה במרפאה טובה, הסיכון לדימום וזיהום הוא מינימלי.

trusted-source[4]

ניתוח שינוי מין

כמה אנשים בגוף שלהם מרגיש מאוד לא נוח. אנשים כאלה נקראים טרנסקסואלים. טרנסקסואליות היא הפרעה התנהגותית. אבל בזכות הרפואה המודרנית, לאנשים כאלה יש סיכוי לשנות את חייהם. שינוי מין הוא תהליך ארוך ומייגע. חולים כאלה דורשים גישה אתית וקשוב. הרבה כסף נדרש כדי לשנות את המין, את אישור הרשויות ואת המעבר נראה לעבור את כל מעגלי הגיהינום, כי לא רק כמה פעולות כואבות אלא גם ניירת ארוכה מחכה אלה שרוצים לשנות את המין. תוחלת החיים לאחר הניתוח מצטמצמת, עד שבסופו של דבר העובר דרכו, שותה הורמונים, המכה באיברים הפנימיים.

תאילנד היא המובילה במספר פעולות כאלה. בתאילנד, העלות הנמוכה ביותר של שינוי מין. באופן רשמי, יש 15,000 אנשים טרנסג'נדרים במדינה.

למה אנשים מחליטים על זה? כי המגדר מגדיר את האינדיבידואליות. לפני הניתוח, האדם צריך לעבור כמה שלבים של הכנה. במשך שנה, אדם לוקח הורמונים וחיים כחבר של המין השני. ההיתר ניתן רק אם אדם מגיל צעיר מרגיש לא עקבי מבחינה מינית, גורם לו סבל. במקרה זה, "המועמד" לא צריך להיות סטיות אחרות בנפש.

אם הפעולה מוצלחת, האדם מקבל מסמכים חדשים. כדי להתאים, תמיכה משפחתית היא הכרחית מאוד.

כל ניתוח הוא הסיכון לדימום וזיהום, מוות מהרדמה. אתה צריך לשקול את כל הסיכונים לפני שאתה מחליט על זה, כי לא תהיה חזרה.

טיפול הורמונלי בעת שינוי יחסי מין

טיפול הורמונלי בנשים טרנססקסואליות כולל טיפול באסטרוגן ובטיפול באנדרוגן. במקרים מסוימים, progestogens הם גם prescribed. באופן כללי, אסטרוגנים נלקחים בצורת גלולה או שהם מקל תיקון מיוחד על העור המכיל אותם. טבליות המתאימות לטיפול בתחליפי הורמונים: Diane 35, Logest. המינון של תרופות אלו הוא אינדיווידואלי. אתה לא יכול לשנות את המינון או להפסיק לקחת.

טיפול הורמונלי מתחיל 9 חודשים לפני הניתוח, והוא מופסק בתוך חודש.

מינויו של טיפול הורמונלי מתחיל בבדיקת דם כדי לקבוע את כמות ההורמונים הראשונית. הבדיקה מתבצעת כל חודשיים. תדר זה הוא מינימלי, אם יש צורך, הניתוח צריך לקחת לעתים קרובות יותר.

חשוב עבור טרנסקסואליות MtF היא ירידה טסטוסטרון קרוב לגבול התחתון של נשים רגיל.

לאחר 6 חודשים לאחר תחילת הטיפול עם הורמוני המין הנשיים, בדיקות המוגלובין, פרופיל שומנים ואנזימי כבד נלקחים.

לאחר ניתוח, פעם בשנה אתה צריך לבדוק את רמת ההמוגלובין חינם טסטוסטרון (לגברים ששינו את המין לנקבה).

trusted-source[5], [6], [7], [8]

שינוי הזכר לנקבה

שינוי מין מגבר לנקבה נפוץ. המנתח יש את המשימה של יצירת הנרתיק מתוך רקמת שק האשכים. בנוסף, לעשות הגדלת חזה ולתת הפנים מראה נשי יותר עקב שינויים עצמות הלחיים וסנטר, ניתוח אף.

לפני הניתוח, המעבר של המטופל הוא ארוך (כ -3 שנים) תקופת ההכנה. הוא כולל הסתגלות פסיכולוגית לתפקיד מגדרי חדש וצריכה הורמונלית. העדר אבחנה מאובחנת של טרנסקסואליות, הומוסקסואליות וילדות (עד בגרות) הן התוויות נגד שינוי הזכרים לנקבות.

לאחר הניתוח, החולה נמצא בבית החולים במשך 5-6 ימים.

איברי המין החיצוניים נוצרים על ידי השתלת עור הפין ושק האשכים, או באמצעות רקמת סיגמואידים.

לאחר הניתוח מומלץ להגביל את הפעילות הגופנית והמינית.

מדוע מקרים כה תכופים של מין משתנים מזכר לנקבה? בשנים האחרונות, נשים הופכות להיות יותר ויותר חזקות, בעוד גברים הופכים חתולים כמו אריות לחתולים. אבל זה לא רק זה. מדענים הראו כי יש לחפש את הסיבות לטרנסקסואליות בתקופה של התפתחות העובר. לפעמים לאישה יש כשל הורמונאלי. זו הסיבה "להחלפת התודעה".

גם אחרי שאדם עובר את הסבל הזה, לפעמים בעיות לא מסתיימות. עבור נציגים רבים של המחצית החזקה של האנושות קשה להתמודד עם הגינוי, אשר מתבטאת ללא הרף על ידי החברה בקשר עם שינוי המין. עם קרובי משפחה וחברים יכול לקרות רק הלם.

הצלחת הניתוח תלויה בגיל ובבריאות. לאחר הניתוח, החולה נמצא תחת פיקוחו של מנתח.

רפואה במשך שנים של תרגול של התערבויות כאלה פיתחה טכניקות ספציפיות לחולים טרנסג'נדרים. הבעיה היא כי סקס יכול להיות נפשי, גניטלי ופיזי. מטרת המבצע היא לחסל את הסתירה בין המין הביולוגי והנפשי.

טיפול הורמונלי לפני הניתוח מדכא את הסימנים המשניים של המין ה"ראשוני "- זה שהמטופל רוצה לשנות. טיפול הורמונלי חלופי הוא prescribed לכל החיים.

איך הוא מחדש את הנרתיק? ישנן מספר שיטות: 

  1. שיטת היפוך פנאל. הנרתיק במשך 5 שעות הוא הדגם מן העור של הפין. השיטה היא הפשוטה ביותר בשימוש נרחב. לאחר הניתוח, מינימום של תופעות לוואי והתאוששות מהירה של יכולת עבודה. השיטה מוצגת אם אורך של המונח הוא יותר מ 12 ס"מ. 
  2. הפין ואת שק האשכים שיטת שתל. ניתוח ארוך מאפשר לך ליצור הנרתיק רגיל ולביה. המבצע ארוך - כשבע שעות. הזרוע העור ניתן להשתמש אם אין מספיק חומר. השיטה מתורגל עם גודל הפין קטן. 
  3. השיטה הקשה ביותר היא דוגמנות באמצעות קטע sigmoid. לאחר הניתוח, אין סכנה להידוק הנרתיק. אבל בחילות והסיבוכים המעייים הבאים עלולים להתרחש.

trusted-source[9], [10], [11]

שינוי של נקבה לנקבה

שינוי המין מנקבה לזכר כרוך בהסרת בלוטות החלב, הרחבת הרחם והחצוצרות, ויצירת הפין. ההליך לשינוי מין הן מזכר לנקבה והן מזכר לנקבה תמיד מתרחש בכמה שלבים ארוכים. נוכחותה של טרנסקסואליות מאושרת על ידי פסיכיאטר. ואז המטופל שותה הורמונים במשך זמן רב. ורק לאחר מכן מספר פעולות נעשות.

ראשית, בלוטות החלב מוסרים, ולאחר מכן את השחלות ואת צינורות החצוצרות, ואז האשכים ואת הפין נוצרים. שיקום לאחר הסרת החזה נמשך כ 3 שבועות.

הניתוח להסרת השחלות וחצוצרות החצוצרות מתבצע באופן לפרוסקופי או בטן. שיקום לאחר כשבוע.

בדרך מבצעית, פין עם אורך של כ 8 ס"מ יכול להיווצר. Falloplasty היא פעולה קשה מאוד. להשתלות לקחת את העור מן הירכיים או הבטן.

trusted-source[12], [13], [14], [15], [16]

שינוי מין אצל ילדים

מספר המתבגרים שהרופאים מסייעים בשינוי המין עולה. אצל אנשים כאלה, מבנה המוח תמיד קרוב יותר למין האחר. יש ילדים שמנסים להיפטר מתכונות מיניות משניות, להשפיל את עצמם, נתונים ללעג. לכן, מתקופת ההתבגרות ועד גיל 18, מתבגרים אלה נוטלים תרופות כדי להפסיק את ההתפתחות המינית, ואז, כמבוגרים, הם מבצעים ניתוח לשינוי מין.

אם לתינוק יש עיוותים איברים, יש צורך מיד לבחור את המין עבור אותו ולפעול על זה. בדרך כלל הרמפרודיטים הופכים לנשים. אבל, כמובן, ילדים כאלה להיות פוריות בעתיד.

trusted-source[17]

שינוי מין בכפייה

ההיסטוריה יודעת מקרים של שינוי מין כפוי. ניסויים דומים נערכו במחנות הריכוז הנאציים. יוסף מנגלה הוא רופא שהשתמש באלפי אסירים באושוויץ כדי לערוך ניסויים מזויפים, לנתק חלקים מהכבד בילדים, להדביק אנשים בטיפוס ולבצע פעולות של שינוי מין בכפייה.

למרבה הצער, פראות כזו בכמה מדינות פורחת עכשיו. בשל המוזרויות של התרבות בהודו, זה טוב יותר עבור המשפחה כאשר ילד נולד. לכן, כמה הורים מוצאים רופאים הולכים לפשע - שינוי מין לילד שלא נולד עם סימנים של שני המינים.

מרפאות לשינוי מין

שינוי המין מתבצע במוסקבה, סנט פטרבורג. במוסקבה השירות ניתן על ידי "מרפאת SM". מנתחים עם שנים רבות של ניסיון לעבוד כאן. במרפאה חדר ניתוח מודרני עם ציוד היי-טק, והיותה בבית החולים תהיה נוחה למטופל. מרפאת SM הינה מרפאה משפחתית אוניברסלית עם מחלקה של ניתוחים פלסטיים. במרפאה לפני הניתוח, אתה יכול לעבור אבחון האורגניזם באמצעות MRI, CT, אנדוסקופיה, אתה יכול לעבור את כל הבדיקות הדרושות. כאן אנשים מכל רחבי CIS לפעול.

גם במוסקבה, שינוי מין נעשה במרכז הרפואי Medstyle אפקט. הוא ממוקם בפינה ציורית של העיר. במרכז, הרופאים נותנים לכל אחד קבלת פנים זהירה מאוד ומסייעים לפתור את הבעיות העדינות ביותר. פעולת שינוי המין מתבצעת על ידי מועמדים ורופאים למדע.

בסנט פטרסבורג, שינוי המין נעשה על ידי מרפאת רמי. זוהי מרפאה רב תחומית. כאן, כ -79% מהחולים מרוצים מעבודתו של המנתח. הרופאים לא ייקחו את הניתוח אם אין לך אישור מפסיכיאטר שאתה אדם טרנסג'נדרי. גם בתוך שנה וחצי לפני הניתוח אתה צריך לשתות הורמונים. אחרי הניתוח לשינוי מין אי אפשר לחזור, לשקול את ההחלטה שלך.

כמו כן, פעולות כאלה מבוצעות על ידי בית החולים העירוני מס '9 בסנט פטרסבורג. המחלקה לכירורגיה אסתטית ופלסטית מעסיקה מנתחים מוסמכים. לפני הניתוח יידרש רישום אצל פסיכיאטר לתקופה של שנה וקבלת תעודה, לפיה יש לאדם אבחנה של טרנסקסואליות. ראשית, לעשות את השחזור של איברי המין, ואז גם גברים ונשים דורשים mammoplasty. אם אישה רוצה לשנות את המין לגבר, היא מוסרת את הרחם, את צינורות החצוצרה, סוגרת את הנרתיק, יוצרת שק האשכים, הפין והאשכים, מסירה את השומן התת-ירכי מן הירכיים באמצעות שאיבת שומן.

המבצע מבוצע על הגעה לגיל מבוגר - 21 שנים. אתה צריך לעבור בדיקה פסיכיאטרית סומטית מקיפה 1 שנה של טיפול הורמונלי (לפעמים יותר).

trusted-source[18]

שינוי מין בתאילנד

המנהיג בניהול פעילויות לשינוי מין הוא תאילנד. מנתחים תאילנדית יש הרבה ניסיון בתחום זה. בתאילנד, ניתוח שינוי מין יעלה פי שלושה פחות מאשר בארצות הברית, ואיכות בקושי יסבלו. בתאילנד, ניתוח לשינוי מין מבוצע על ידי אנשים מעל גיל 18. לעתים קרובות יותר גברים רוצים לשנות את הסקס שלהם מאשר נשים.

החולה מבלה חודש בתאילנד לאחר ניתוח לשיקום.

בוצע בהצלחה שינוי מין על ידי הרופאים של פטאיה בנגקוק החולים.

המחיר הראשוני של ניתוח לשינוי מין בתאילנד הוא 5,000 דולר. בעשורים האחרונים, תיירות רפואית בתאילנד הפך פופולרי מאוד. כאן אנשים לשלב שאר עם דברים שימושיים.

מנתחים פלסטיים בתאילנד הם אנשי מקצוע בתחומם. מחיר נמוך עקב תחרות גבוהה. מנתחים רבים מרצים באוניברסיטאות בארה"ב. בתי החולים יש שירות מעולה, נקי מחלקות. האקלים של תאילנד הוא האצת התאוששות לאחר הניתוח: הוא חם כאן, הים קרוב.

trusted-source[19], [20], [21]

שינוי מין ברוסיה

אין שינוי מגדרי ברוסיה. ראשית עליך להיות רשום אצל פסיכיאטר עד 3 שנים. בתום תקופה זו, על הוועדה הרפואית להוציא לו תעודה המציינת שהוא באמת טרנסג'נדרי. רק אז ניתן להתחיל בטיפול בהורמונים ובהכנה לניתוח. זה לוקח בערך עוד שנה.

אם אישה רוצה להיות גבר, היא צריכה לעבור כמה פעולות: להסיר את השד, לסגור את הנרתיק, להאריך את הדגדגן, להסיר את השחלות, צינורות החצוצרות הרחם, ליצור את שק האשכים, האשכים ואת הפין. כתוצאה מכך, זה לפחות שלושה שלבים.

ברוסיה, חולה מתחת לגיל 21 אינו מבצע תיקון מין. אנשים קשישים, אנשים עם אלכוהוליזם וילדים לא משנים את הסקס שלהם.

שינוי יחסי מין מתרחש בהומוסקסואלים ובחולים סכיזופרניים. לכן, רק אחד מתוך 4 בקשות מוענק.

trusted-source[22], [23], [24]

מין שינוי בלארוס

שינוי המין בבלארוס הוא ללא תשלום עבור אזרחיה, ועל זרים המחיר הוא 3000 $. כדי לשנות את המין, אתה צריך להיות שנצפה במשך זמן רב עם פסיכיאטר, ולאחר מכן להעביר הוועדה של 15 אנשים: זה כולל רופאים ועורכי דין. כ -50% מהמועמדים מקבלים אישור לשנות את מינם. במינסק, פעולות לשינוי מין נעשים על ידי האוקראינים הרוסים.

trusted-source[25], [26]

שינוי מין באוקראינה

שינוי מין באוקראינה אפשרי עבור אנשים מעל גיל 18 שאין להם ילדים או משפחה לאחר בדיקה פסיכיאטרית ועובר טיפול הורמונלי. אדם חייב להיות עבודה ודיור, לא להתעלל באלכוהול.

מספר האנשים שמוכנים לשנות את הרצפה גדל. עם זאת, בשום מדינה בעולם הם אינם משנים את המגדר עבור כולם. הרופאים הראשונים לגלות מדוע אדם צריך את זה. בנוכחות סכיזופרניה והפרעות נפשיות אחרות, הניתוח נדחה. בוועדה משתתפים פסיכיאטר, מנתח, גינקולוג, אנדוקרינולוג, עורך דין, המחליט אם לעבור ניתוח או לא.

trusted-source[27], [28]

כמה עולה שינוי מין?

שינוי מין מתבצע במדינות רבות בעולם, וכמובן, תלוי כמה פעולה זו תעלה לך. הפעילות מתבצעת באיראן, תאילנד, אירופה, רוסיה. ברוסיה, המבצע יעלה על 600,000 רובל. יש צורך לבצע כמה שלבים של שחזור. 600,000 רובל הוא רק ניתוח על איברי המין. בגרמניה, המחיר יכול להגיע 30 000 יורו. כדאי גם לשקול את העלות הגבוהה למדי של טיפול הורמונלי חובה.

trusted-source[29], [30]

שינוי מין חופשי

ברוסיה, נשים שרוצות להפוך לגבר ניתנות בחינם. גברים שהופכים לאישה מקבלים נרתיק חינם. רק אשפוז בבית החולים, טיפול הורמונלי וממופלאסטי משולמים. אזרחות חוץ שינוי מין משולם. עלות המבצע היא 600,000 רובל או כך.

כנ"ל לגבי הרפובליקה של בלארוס. כמו כן, ניתוחים חופשיים לשינוי מין נעשים לאזרחים הברזילאים. נכון, בארץ זו התצפית על ידי פסיכיאטרים היא ארוכה מאוד - 3 שנים. מאז שנת 2000 בוצעו 300 פעולות לשינוי מין. השלטונות מאמינים כי אם טרנסקסואליות היא הפרה של הזהות המינית, הטיפול היחיד האפשרי הוא לעתים קרובות שינוי מין, ולאחר מכן לא נותן לאזרחים את הזכות לשנות את המין שלהם בחינם אמצעים להתעלם החוקה. במדינות אלה, טיפול רפואי לתושבים הוא בחינם.

על חשבון המדינה, מבוצעות פעולות לשינוי מין על ידי ישראלים ילידים. נכון לשנת 2014, 27 אזרחים ממתינים לאישור לבצע ניתוח לשינוי מין.

ההחלטה היא שלך - אולי, אם אתה חושב טוב, אתה מבין שיש דרכים רבות אחרות מחוץ למצב, לא רק שינוי של מין.

trusted-source[31], [32]

סקס אחרי שינוי מין

לשינוי מין, אם הוא מתבצע בדרך כלל, יש השפעה מועטה על איכות המין, זה קרוב לנורמלי. עם זאת, זה עדיין קורה כי ניסיון כזה מסתיים באכזבה.

הנערה הטרנססקסואלית אינה גבר. זהות מגדרית תמיד לא תלויה באברי המין, אלא במוח. נשים טרנסג'נדריות אינן הומוסקסואלים. הם נשים בכל מובן המילה, שנולדו בגוף זכר. כולנו מתאהבים לא רק עם הגוף, אלא גם עם הנשמה. אפשר להניח שהטבע הטרנססקסואלי התחדד בטעות לגוף של המין האחר, והמבצע רק תיקן את השגיאה הזאת, ומצא דרך להרמוניה עם עצמה ועם העולם.

בעיות יכולות להתעורר כאשר הרצונות של השותפים אינם תואמים. המיניות הטרנססקסואלית שונה מן הזכר באותה צורה כמו אצל נשים.

אם אישה הופכת לגבר, אז הבסיס של הפין נוצר משרידי איברי המין ובמהלך הניתוח הבא מחוברת פרוטזה, או שהחבר נוצר מתוך הרקמה שלו. "גדול" הפין יש רק רגישות מופחתת במקצת.

trusted-source[33], [34], [35]

אורגזמה לאחר שינוי מין

שינוי מין מאפשר אורגזמה. זה יכול להתרחש מיד או אחרי כמה זמן, לפעמים כמה שנים. רוב החולים מרוצים מהתוצאות שניתן להשיג.

שינוי מין הוא שינוי רציני, אנשים רבים הולכים אליו לבנות אשליות על הגוף החדש שלהם, להמריא בעננים, הם לא מבינים מה הם יעמדו לאחר הניתוח. אם יש לך רצון כזה, להיות מוכן לשנאה, תוקפנות, דחייה של אחרים, אפילו קרובי משפחה וחברים. להיות מוכנים לשינוי עבודה. כל הבחינות והבחינות הנדרשות ייקח חצי שנה עד שנתיים. זה יעלה לך סכום נאה, בערך אלף דולר. טיפול הורמונלי מתחיל 9 חודשים לפני הניתוח והוא prescribed לכל החיים. המבצע עולה $ 7000-20000, אבל כמה מדינות עשו את זה בחינם עבור אזרחיהם. לאחר הניתוח, יהיה עליך לשנות את הדרכון, התעודה, הביטוח הרפואי, לעבור מספר עצום של הליכים ביורוקרטיים. זה בערך שנה.

אם אתה חווה סיפוק מיני עם הלבשה תחתונה, זה פטישיזם, לא טרנסקסואליות. אין צורך לשנות את המגדר במקרה זה.

הליבידו שלך ואפילו את הכיוון של המשיכה המינית לאחר הניתוח ישתנה. כתוצאה מהורמונים, הכליות והלב שלך ייכשלו מהר יותר. הורמונים בכמויות כאלה בכל מקרה לפגוע בגוף, גם אם יש לך בריאות טובה. הורמונים הם רעל. הם לא יכולים להיות רעל רק כאשר מיוצר באופן טבעי. אין צורך להימנע מבעיות בחיים בעזרת שינוי מין, מכיוון שפסיכולוגים ופסיכיאטרים יבינו זאת בוודאות מתי הם ייתנו לכם "פסק דין" - כדי להיות או לא לבצע ניתוח. כן, ואין בעיה ניתן לפתור על ידי שינוי הרצפה. אם אתה גבר, ואתה רוצה להיות אישה, אנו נענה לך שלעולם לא תהפוך לאישה במלוא מובן המילה בגלל פוריות. כל השינוי לוקח 2-5 שנים. לפעמים אתה צריך הרבה ניתוח על הפנים, כי הורמונים לא יכול לגרום לך אישה, הם יכולים רק לעזור לך להיות כמו אישה. קרובי משפחה וחברים תמיד מגיבים לכך בשלילה, כלומר, לאחר שפתרו בעיה אחת, תוכלו לרכוש גם בעיות פסיכולוגיות רבות אחרות. ושוב תוכלו להכות את סף המשרדים של פסיכולוגים ופסיכותרפיסטים.

trusted-source[36], [37], [38]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.