פעולות

ריסוק אבנים בכליות: שיטות בסיסיות

כאשר נוצרו אבנים בכליות, הפוגעות בתפקוד מערכת השתן, וכל הניסיונות להיפטר מהן בעזרת טיפול תרופתי לא צלחו, נותרה דרך אחת - ריסוק אבנים בכליות או ליטוטריפסיה.

ניתוח להסרת טפטוף של האשך

קיימת מחלוקת בנוגע לטיפול בהידרוצלה ראשונית. מתוארים שאיפה וסקלרותרפיה; עם זאת, hydrocelectomy או hydrocelectomy נשאר הטיפול המועדף עבור hydrocele.

ארתרוטומיה

חשיפת המפרק ופתיחת חללו מתבצעות בניתוח, ומניפולציה זו בניתוחי אורטופדיה וטראומה מוגדרת כארתרוטומיה, הניתנת לביצוע בגישות כירורגיות שונות.

כריתת staped

כריתת staped היא מיקרוכירורגיה באוזן התיכונה. הניתוח מבוצע במטרה להחזיר את המנגנון הפיזיולוגי של העברת הצליל על ידי הסרה של התווים באופן חלקי או חלקי.

כריתת לימפה

כריתת הלימפה מוגבלת או מלאה, תלוי בסולם הניתוח. הסבירות לפתח סיבוכים לאחר הליך כזה היא גבוהה למדי. עם זאת, לעתים קרובות ההתערבות מאפשרת לעצור את התפשטות המשך של מבני הסרטן, ובכך להציל את חיי המטופל.

קרום הלב

נתיחה כירורגית, כלומר פתיחת הקרום הסיבי המקיף את הלב - קרום הלב או קרום הלב, מוגדרת כקרום הלב, המספק גישה ללב במהלך הניתוח.

Mediastinotomy

אחד ההליכים של ניתוחי בית החזה הוא מדיאסטינוטומיה (לטינית mediastinum - mediastinum + tome יווני - סעיף), אשר מורכב מפתיחת גישה ישירה למבנים האנטומיים הנמצאים בחלקים המרכזיים של חלל החזה.

Orchypexia

Orchipexia היא פעולה שחזורית בקרב חולים גברים עם אנומליה מולדת, שבה אשך אחד או שניהם (באופן פשוט יותר, האשכים) אינם מזוהים בשק האשכים, כלומר עם אבחנה של cryptorchidism.

פתיחת פלגמון

לטיפול בפלגמון, מנתחים משתמשים בהליך שנקרא נתיחה, אשר מבוצע בהרדמה כללית או מקומית. החלל הפתולוגי נפתח, התוכן המוגלתי נשאב החוצה, מחוטא ומסירים את הקפסולה הלימונית.

אוסיקולופלסטיה

שחזור השמיעה אצל חלק מהמטופלים אפשרי רק באמצעות התערבות כירורגית של ניתוח האוסיקולופלסטיקה. אם הרופא מאמין שניתוח כזה נחוץ, עליכם להסכים עם חוות דעתו, שכן הדבר יסייע במניעת סיבוכים - כמו אובדן שמיעה מתמשך או אובדן שמיעה מוחלט.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.