^

בריאות

פעולות

כריתת פריקרדקטומיה

כדי למנוע התפתחות של מצבים מסכני חיים, נקבעת כריתת קרום הלב - התערבות כירורגית שבה מסירים את קרום הלב - חלקית או מלאה.

פעולת נחירות

טיפול כירורגי ברונכופתיה, כלומר ניתוח לנחירות, יכול לפתור כמה בעיות של הפחתת הפטנציה של דרכי הנשימה העליונות - הפחתת לומן שלהם בשל המבנים האנטומיים הקיימים של הלוע האף, אורופארינקס וגרון.

ניתוח לשבר בירך בקשישים

רופאים גריאטריים אומרים שיש לנתח כל קשיש עם שבר בירך.

תותבת הפין

Endophalloprosthetics, או תותבות הפין, היא התערבות כירורגית לתיקון הפרעות זיקפה. במהלך הניתוח מחליפים את גופי המערות של הפין בשתלים.

ריסוק אבנים בכליות: שיטות בסיסיות

כאשר נוצרו אבנים בכליות, הפוגעות בתפקוד מערכת השתן, וכל הניסיונות להיפטר מהן בעזרת טיפול תרופתי לא צלחו, נותרה דרך אחת - ריסוק אבנים בכליות או ליטוטריפסיה.

ניתוח להסרת טפטוף של האשך

קיימת מחלוקת בנוגע לטיפול בהידרוצלה ראשונית. מתוארים שאיפה וסקלרותרפיה; עם זאת, hydrocelectomy או hydrocelectomy נשאר הטיפול המועדף עבור hydrocele.

ארתרוטומיה

חשיפת המפרק ופתיחת חללו מתבצעות בניתוח, ומניפולציה זו בניתוחי אורטופדיה וטראומה מוגדרת כארתרוטומיה, הניתנת לביצוע בגישות כירורגיות שונות.

כריתת staped

כריתת staped היא מיקרוכירורגיה באוזן התיכונה. הניתוח מבוצע במטרה להחזיר את המנגנון הפיזיולוגי של העברת הצליל על ידי הסרה של התווים באופן חלקי או חלקי.

כריתת לימפה

כריתת הלימפה מוגבלת או מלאה, תלוי בסולם הניתוח. הסבירות לפתח סיבוכים לאחר הליך כזה היא גבוהה למדי. עם זאת, לעתים קרובות ההתערבות מאפשרת לעצור את התפשטות המשך של מבני הסרטן, ובכך להציל את חיי המטופל.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.