^

בריאות

A
A
A

פין מוסתר

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 27.11.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

בעיה נוספת שלא נפתרה באורולוגיית ילדים היא הפין הנסתר כביכול. בבעיה זו, ההיבט החברתי ולא השאלה הפונקציונלית שולט.

לחולים מבוגרים עם פין חבוי יש פגם קוסמטי, אבל לא את פעולת ההשתנה או חיי המין שלהם מופרת בדרך כלל, אלא כאשר האנומל משולב עם פימוזיס.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

טפסים

עד כה, אין נקודת מבט אחת על הסיווג של הפתולוגיה זו, שכן חלק מהאורולוגים מתייחסים בדרך כלל לפתולוגיה זו כאופציה להתפתחות הפין ולכן אינם מבצעים כל התערבות כירורגית. מנקודת המבט של רוב אורולוגים, הפין הסמוי הוא מום של איברי המין הגברי, הדורש ברוב המכריע של המקרים תיקון כירורגי.

במרבית המרפאות פותח ומיושם סיווג של פתולוגיה זו.

פין מוסתרים באמת, שבו יש גירעון עור בולט של הפאלוס בפועל, ההשעיה ממוקם דיסטלי של רצועה פאלוס רצועה קצרה, מתפתל.

"נתפס" הפין, שבו יש מחסור של העור החיצוני של הפין בשילוב עם ההיצרות של העורלה, אשר, למעשה, מוביל למצב של פאלוס טבע.

הפין החבוי המשני - כתופעה של השמנה כללית  , בעוד רקמת השומן של אזור הערווה משמרת את העור ונראית כמו רקמת גלי, ובזמן הזיקפה, הפאלוס מתרחב כמעט לחלוטין.

משולב סגן, שבו שילוב של שלוש האפשרויות לעיל הוא אפשרי.

גרסה משולבת של מום התפתחותי עם היפוספדיאס, epispadias, cryptorchidism, בקע מפשעתי, וכו '

trusted-source[6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13], [14]

למי לפנות?

יַחַס פין חבוי

ברוב המכריע של המקרים, התערבות כירורגית עם הצורה השלישית של מום לא מוצג. רק במצבים חריגים - על פי בקשה דחופה של המטופל לצורך הסתגלות אופטימלית של החברה - יש לבצע את הניתוח.

התערבות Operative להתחיל עם חתך שולי סביב ראש הפין, ולאחר מכן שהתגייסה במלואם לעור penosimfizarnogo הזווית מצטלבת הפאלוס תל הרצועה (lig. פין Suspensorium) ואת צרור קלע. ואז, בשעה 9, ו 3 אחר הצהריים בסוף החוגה בתוך מותנה להטיל שתי התפר קטרי בין הזקפתית נגזר Tunica ואת כיסוי עור הפין על הממשק של הדרמיס בשק האשכים של החבית. לשם כך, monofilament שאינו absorbable תפר החומר משמש. הסדין הפנימי של העורלה מפוצל ומכוסה על ידי הגוף עצמו.

הפין הסמוי עם הצורה השנייה מטופל על ידי ביטול הצלקת של העורלה, מניעת הראש לעזוב את תא המטען כולו.

הבעייתיות ביותר היא הפין הנסתר של הגרסה הראשונה. הגירעון האמיתי של העור של תא המטען במקרים מסוימים אינו מאפשר לפתור את הבעיה בן לילה. לפעמים מנתחים נאלצים לנקוט את השימוש של טיפול הורמונלי על מנת להגדיל את מלאי חומר פלסטי. כדי לעשות זאת, להשתמש ג 'ל dihydrotestosterone בצורה של יישומים, אשר מאפשר תקופה קצרה (3-4 שבועות) כדי לבנות מספיק קפלי עור עבור פאלוס פלסטיק.

לאחר מספר שבועות של שימוש ביישומים הורמונליים, מבצע המתואר לעיל מבוצע.

בתקופה שלאחר הניתוח, שתן מוסר באמצעות קטטר בשופכה במשך 5-7 ימים. גם להשתמש תחבושת דחיסה, זריעה מומלץ עד 6 חודשים, כי במקרה זה הוא מבצע תפקיד תיקון. בחולים מבוגרים למטרה זו, להשתמש expialors עונשין מיוחדים, המשמש במשך 4 שעות ביום במשך 6 חודשים.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.