^

בריאות

A
A
A

דלקת ריאות אצל מבוגרים

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

דלקת ריאות היא דלקת ריאות חריפה הנגרמת על ידי זיהום. האבחנה הראשונית מבוססת בדרך כלל על רנטגן החזה.

הגורמים, הסימפטומים, הטיפול, המניעה והפרוגנוזה תלויים בשאלה האם הזיהום הוא חיידקי, ויראלי, פטרייתי או טפילי; בית חולים קהילתי, בית חולים או שמקורו בבית אבות; מתפתח בחולה אימונוסקומפטנט או על רקע חסינות מוחלשת.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

דלקת ריאות היא בין המחלות זיהומיות הנפוצות ביותר. באירופה, המספר השנתי של חולים עם אבחנה זו נע בין 2 ל -15 לכל 1000 תושבים. ברוסיה, שכיחות של דלקת ריאות רכשה הקהילה מגיע 10-15 לכל 1000 האוכלוסייה, ובקבוצות הגיל המבוגר (מעל 60 שנים) - 25-44 מקרים ל 1000 אנשים בשנה. כ 2-3 מיליון אנשים בארצות הברית סובלים מדלקת ריאות בכל שנה, כ 45,000 מהם מתים. זהו זיהום nosocomial הנפוץ ביותר עם תוצאה קטלנית הגורם הנפוץ ביותר למוות במדינות מתפתחות.

למרות התקדמות משמעותית באבחון וטיפול, שיעור התמותה של המחלה עולה. דלקת ריאות שנרכשה על ידי הקהילה היא הגורם השכיח ביותר למוות בקרב כל המחלות זיהומיות. במבנה הכללי של הגורמים למוות, מחלה זו היא החמישית לאחר של מחלות לב וכלי דם, אונקולוגיות, מוחיות ומחלות COPD ובקבוצת הגיל המבוגרת יותר, 10-33%, ובקרב ילדים מתחת לגיל 5 - 25%. תמותה גבוהה עוד יותר (עד 50%) מאופיינת על ידי מה שמכונה nosocomial (בית חולים או nosocomial) וכמה דלקת ריאות "לא טיפוסית" ושאיפה, אשר מוסבר על ידי הצומח ארסיות מאוד שגורמת צורות אלה של המחלה, כמו גם ההתפתחות המתפתחת במהירות לתרופות אנטיבקטריאליות מסורתיות.

נוכחותם של חלק ניכר מהחולים עם מחלות כרוניות חמורות וכמה גורמי סיכון, כולל חיסוני ראשוני ומשני, יש השפעה משמעותית על הקורס ופרוגנוזה של דלקת ריאות.

trusted-source[11], [12], [13], [14], [15], [16]

גורם ל דלקת ריאות

אצל מבוגרים מעל גיל 30, הפתוגנים השכיחים ביותר של דלקת ריאות הם חיידקים, ובכל קבוצות הגיל, תחת כל התנאים הסוציו-כלכליים ובכל האזורים הגיאוגרפיים, סטרפטוקוקוס דלקת ריאות שולט. עם זאת, דלקת ריאות יכולה לגרום כל אורגניזמים מחוללי מחלות, מ וירוסים לטפילים.

מערכת הנשימה והריאות חשופים כל העת לאורגניזמים הגורמים למחלות בסביבה; דרכי הנשימה העליונות ו oopharynx מושפעים במיוחד על ידי מה שנקרא צמחים נורמליים, וזה בטוח הודות להגנה החיסונית של הגוף. אם אורגניזמים הגורמים למחלות להתגבר על מחסומי הגנה רבים, המחלה מתפתחת.

ראה גם: דלקת הריאות

הגורמים המגנים על דרכי הנשימה העליונות כוללים IgA רוק, אנזימים פרוטאוליטיים וליזוזים, כמו גם מעכבי גדילה המיוצרים על ידי צמחייה רגילה ופיברונקטין, המכסה את הרירית ומעכבים הידבקות. הגנה לא ספציפית על מערכת הנשימה התחתונה כוללת שיעול, שחרור של אפיתל מסולף ואת המבנה הזוויתי של דרכי הנשימה, אשר מונע זיהום האוויר. הגנה ספציפית על דרכי הנשימה התחתונות מסופקת על ידי מנגנוני החיסון הספציפיים למחלה, כולל opsonization של IgA ו- IgG, השפעות נוגדות דלקת של פעילי שטח, phagocytosis על ידי מקרופאגים אלבריים ותגובות חיסוניות של תאי T. מנגנונים אלה להגן על רוב האנשים מפני זיהום. עם זאת, במקרים רבים (למשל, במקרה של מחלות מערכתיות, תת תזונה, אשפוז או שהייה בבית אבות, טיפול באנטיביוטיקה), הצמחייה הנורמלית משתנה, הריבוי שלה גדל (למשל, כאשר נחשפים לאנטיביוטיקה) או שמנגנוני ההגנה מופרים (לדוגמה, כאשר מעשנים סיגריות, nasogastric או אינטובציה אנדוטרכאלית). פתוגנים שבמקרים אלה מגיעים למרחבים השטניים באמצעות שאיפה, עקב מגע או התפשטות או שאיפה hematogenous, יכולים להכפיל ולגרום לדלקת של רקמת הריאה.

פתוגנים ספציפיים שגורמים לדלקת של רקמת הריאה אינם משוחררים ביותר ממחצית מהחולים, אפילו עם מחקר אבחוני מקיף. עם זאת, מאחר שבמצבים דומים ובגורמי סיכון יש נטיות מסוימות באופיו של הפתוגן ותוצאת המחלה, דלקת ריאות מסווגת לקהילה הנרכשת (נרכשת מחוץ לבית החולים), נרכשת על ידי בית החולים (כולל לאחר הניתוח וקשורה לאוורור מלאכותי של הריאות), נרכשת בבתי אבות, אצל אנשים חסרי יכולת; זה מאפשר לך לרשום טיפול אמפירי.

המונח "דלקת ריאות אינטרסטיטיאלית" מתייחס למגוון של תנאים עם אטיולוגיה לא ידועה המאופיינת דלקת ו פיברוזיס של אינטרסטיטיום ריאתי.

דלקת ריאות שנרכשה על ידי הקהילה מתפתחת באנשים עם מוגבלות או ללא מגע עם מוסדות רפואיים. בדרך כלל מזוהה Streptococcus pneumoniae, אינפלואנזה המופילוס ומיקרואורגניזמים טיפוסיים (כלומר. א כלמידיה pneumoniae, pneumoniae sp Mycoplasma הלגיונלה ). תסמינים - חום, שיעול, קוצר נשימה, טכפניאה וטכיקרדיה. האבחנה מבוססת על ביטויים קליניים ועל צילום רנטגן בחזה. הטיפול מתבצע אנטיביוטיקה שנבחרה אמפירית. הפרוגנוזה מתאימה לחולים צעירים ו / או בריאים יחסית, אך דלקת ריאות רבה, במיוחד בגלל דלקת ריאות ודלקת שפעת, קטלנית אצל חולים קשישים וחולים.

מיקרואורגניזמים רבים גורמים לדלקת ריאות שנרכשה על ידי הקהילה, כולל חיידקים, וירוסים ופטריות. פתולוגנים שונים שוררים במבנה האטיולוגי, תלוי בגילו של המטופל ובגורמים אחרים, אך החשיבות היחסית של כל אחד מהם כגורם לדלקת ריאות שנרכשה על ידי הקהילה מוטלת בספק, מאחר שרוב החולים אינם עוברים בדיקה מלאה, אך גם עם הבדיקה, סוכנים ספציפיים מזוהים בפחות מ -50% מהמקרים.

ס 'דלקת ריאות, H. שפעת, ד דלקת ריאות, מ' דלקת ריאות הם הפתוגנים החיידקיים הנפוצים ביותר. Chlamydia ו mycoplasma אינם ברורים מבחינה קלינית מסיבות אחרות. פתוגנים ויראליים תכופים הם וירוס סינסיציאלי הנשימה (RSV), אדנו, נגיף שפעת, וירוס metapneumovirus ו parainfluenza בילדים ושפעת אצל קשישים. חיידקי superinfection עלול לסבך הפרדה ויראלית מפני זיהום חיידקי.

C. דלקת ריאות גורם 5-10% של דלקת ריאות רכשה הקהילה הוא הגורם המוביל השני של זיהומים ריאה אצל אנשים בריאים בגילאי 5-35 שנים. ג דלקת ריאות היא בדרך כלל אחראי על התפרצויות של דלקות בדרכי הנשימה אצל משפחות, מוסדות חינוך ומחנות אימונים צבאיים. זה גורם צורה שפירה יחסית, כי לא לעתים קרובות דורשים אשפוז. דלקת ריאות הנגרמת על ידי כלמידיה psittaci (דלקת) מתרחשת בחולים עם ציפורים.

רפרודוקציה של אורגניזמים אחרים גורמת לזיהום בריאותי בחולים אימונו-קומפטנטיים, אם כי המונח "דלקת ריאות" הנרכשת על ידי הקהילה משמש בדרך כלל לאטיולוגיות חיידקיות ויראליות תכופות יותר.

קדחת, טולרמיה, אנתרקס ומגיפה הם זיהומים חיידקיים נדירים שעשויים להיות מסומנים בדלקת ריאות; שלושת המחלות המדבקות האחרונות צריכות לעורר חשד לטרור ביולוגי.

Adenovirus, וירוס, וירוס אפשטיין-בר, ו וירוס קוקסאקי - וירוסים הרווחת כי רק לעתים נדירות לגרום לדלקת ריאות. אבעבועות רוח זוסטר וירוס ו gantavirus לגרום דלקת ריאות של אבעבועות רוח אצל מבוגרים ו תסמונת ריאתי gantavirusnom; קורונאויס חדש גורם לתסמונת נשימתית חריפה חמורה.

הפתוגנים הנפוצים ביותר הם Histoplasma (histoplasmosis) ו- Coccidioides immitis (coccidioidycycosis). Blastomyces dermatitidis (blastomycosis) ו- Paracoccidioides braziliensis (paracoccidioidomycisis) נפוצים פחות.

טפילים אשר גורמים לנזק ריאות בחולים במדינות המפותחות כוללים Plasmodium sp. (מלריה) Tokhocara canis או catis (הגירה של זחלים לאיברים פנימיים), Dirofilaria immitis (dirofipariosis) ו Paragonimus ווסטרמני (paragonimiaz).

trusted-source[17], [18], [19], [20], [21], [22], [23], [24]

תסמינים דלקת ריאות

הסימפטומים של דלקת ריאות כוללים חולשה, שיעול, קוצר נשימה, כאבים בחזה.

שיעול הוא בדרך כלל פרודוקטיבי בילדים מבוגרים ומבוגרים ויבש אצל תינוקות, ילדים קטנים וקשישים. קוצר נשימה הוא בדרך כלל מתון מתרחשת במהלך מאמץ פיזי, והוא נמצא רק לעתים רחוקות במנוחה. כאבים בחזה הוא pleural ו מקומי ליד האזור הפגוע. דלקת של רקמת הריאה עלולה להתבטא ככאב בבטן העליונה כאשר זיהום של האונה התחתונה מגרה את הסרעפת. הסימפטומים משתנים בקבוצות גיל קיצוניות; זיהום אצל תינוקות עלול להתגלות כרגזנות בלתי מוגדרת וחוסר שקט; בקשישים - כהפרת אוריינטציה ותודעה.

תופעות כוללות חום, tachypnea, טכיקרדיה, צפצופים, נשימה הסימפונות, egophony ואת קהות עם כלי הקשה. תסמינים של אפורציה pleural עשויים להיות נוכחים. הנפיחות של הנחיריים, השימוש בשרירים נוספים ובכיחלון הם שכיחים בתינוקות.

סימנים של דלקת ריאות, כפי שחשבו בעבר, נבדלים בהתאם לסוג הפתוגן, אבל יש ביטויים נפוצים רבים. בנוסף, אף אחד הסימפטומים או הסימנים אינם רגישים מספיק או ספציפיים, כך שניתן להשתמש בו כדי לקבוע את האטיולוגיה. הסימפטומים עשויים אפילו להידמות למחלות ריאה לא זיהומיות, כגון תסחיף ריאתי, ניאופלזמה ותהליכים דלקתיים אחרים בריאות.

trusted-source[25], [26], [27], [28], [29]

אבחון דלקת ריאות

האבחנה היא חשודה על בסיס הסימפטומים של המחלה והוא אושר על ידי חזה רנטגן. התנאי הרציני ביותר, שלא בצדק המאובחן כמו דלקת של רקמת ריאות, תסחיף ריאתי, אשר סבירה יותר בחולים עם ייצור ליחה מינימאלי, חוסר הנלווים סארס או תסמינים מערכתיים וגורמי סיכון לתרומבואמבוליזם.

רדיוגרפיה של חזה כמעט תמיד חושפת הסתננות בחומרה משתנה; לעיתים רחוקות, ההסתננות נעדרת ב-24-48 השעות הראשונות של המחלה. באופן כללי, לא נמצאו תוצאות מחקר ספציפיות המבדילות סוג אחד של זיהום מאדם אחר, אם כי חדירות מרובות חלק מציעות לזיהום דלקת ריאות או לגיונלה פנומופיליה, ודלקת ריאות אינטרסטיציאלית מציעה אטיולוגיה ויראלית או מיקופלאסמה.

מאושפז צריך לבצע ניתוח כללי של דם אלקטרוליטים, אוריאה ו creatinine כדי לקבוע את מידת ההידרציה ואת הסיכון. שתי תרבויות דם מבוצעות לאיתור חיידק פנאומוקוקאלי ואלח דם, שכן כ -12% מהחולים המאושפזים בדלקת ריאות הם בעלי חיידקים; ס. דלקת ריאות מהווה כשני שלישים מהמקרים.

המחקר ממשיך לסייע לקבוע אם תוצאות של תרבויות דם כל כך חשוב לטיפול כדי להצדיק את העלויות של ביצוע בדיקות אלה. דופק oximetry או עורקי הדם ניתוח הדם צריך להתבצע גם.

בדרך כלל, אין כל אינדיקציה על מחקר, כולל ניתוח כיח, זיהוי הפתוגן; חריגים יכולים להתבצע עבור חולים אנושים עם התנגדות חשד לסמים או מיקרואורגניזם חריג (לדוגמא, שחפת), ומטופלים שמצבם מתדרדר, או שאינו מגיב לטיפול בתוך 72 שעות. היתכנות צביעת גראם כיח ומחקרים בקטריולוגית נשאר בשאלה, שכן דגימות מזוהמים לעיתים קרובות באופן כללי יעילות האבחון שלהם נמוכה. בחולים שלא להפריש דגימות כיח ניתן להשיג יריקה פשוט לא פולשני או לאחר אינהלציה של סליין היפרטוני, או שהחולה עלול להתבצע ברונכוסקופיה או יניקה endotracheal שניתן לבצע בקלות דרך הטובוס בחולים על אוורור מכני. חולים עם מצב המידרדר ואינו מגיבים לטיפול אנטיביוטי עם ספקטרום רחב, המחקר צריך לכלול מכתים עבור mycobacteria ופטריות וגידולים.

מחקרים נוספים נקבעו בנסיבות מסוימות. אנשים עם סיכון של דלקת הלגיונלה של רקמת הריאה (למשל, חולים שמעשנים סובלים ממחלת ריאות כרונית, גיל מבוגר 40 שנים המקבלים כימותרפיה או נטילת תרופות המדכאות את מערכת החיסון על השתלת איברים) צריך לנהל בדיקת שתן לאיתור אנטיגנים של הלגיונלה, שהינה חיובית במשך זמן רב לאחר תחילת טיפול, אך מאפשר לזהות pneumophila L רק serogroup 1 (70%).

עלייה פי ארבעה בטיטורי נוגדנים ל-> 1: 128 (או בסרום אחד עם התאוששות> 1: 256) נחשבת גם לאבחנה. בדיקות אלה הן ספציפיות (95-100%), אך לא רגיש מאוד (40-60%); ולכן, בדיקה חיובית מצביעה על זיהום, אך בדיקה שלילית אינה שוללת אותו.

תינוקות וילדים צעירים עם זיהום RSV אפשרי יש לבדוק באופן מיידי עבור אנטיגנים במרחקים האף או הלוע. אין בדיקות אחרות עבור דלקת ריאות ויראלי קיים; תרבות ויראלית ומבחנים סרולוגיים נדירות במרפאה.

המחקר על ידי PCR (עבור mycoplasma ו chlamydia) הוא עדיין לא נגיש מספיק, אבל יש לו לקוחות פוטנציאליים טובים בשל הרגישות הגבוהה שלו ואת הספציפיות, כמו גם את מהירות היישום.

הבדיקה לבדיקת קורונאוויס הקשורה ל- SARS קיימת, אך תפקידה בתחום הקליני אינו ידוע, והשימוש בו מוגבל מעבר להתפרצויות הידועות. במצבים נדירים, אתה צריך לשקול את האפשרות של אנתרקס.

trusted-source[30], [31], [32], [33], [34], [35], [36]

מה צריך לבדוק?

למי לפנות?

יַחַס דלקת ריאות

כדי לזהות את המטופלים אשר ניתן לטפל בבטחה על בסיס אשפוז חוץ, ואלה המחייבים אשפוז בשל הסיכון הגבוה לסיבוכים, מתבצעת הערכת סיכונים. חיזוי צריך לחזק, במקום להחליף, נתונים קליניים, שכן הבחירה במקום הטיפול מושפעת מגורמים רבי ערך - ציות, יכולת טיפול עצמי ורצון להימנע מאשפוז. אשפוז ב- ICUA נדרש עבור חולים הזקוקים לאוורור מלאכותי של הריאות, וחולים עם לחץ דם עורקי (לחץ דם סיסטולי <90 mmHg). קריטריונים אחרים לאשפוז במחלקה לטיפול נמרץ כוללים את תדירות תנועות הנשימה הגבוהות מ -30 / min, PaO2 / on ohh בשאיפה פחות מ -250, דלקת מרובת-חלק של רקמת הריאה, לחץ דם דיאסטולי נמוך מ -60 מ"מ כספית. אמנות, בלבול ו אוריאה בדם יותר מ 19.6 mg / dl. טיפול הולם כולל ייזום טיפול אנטיביוטי בהקדם האפשרי, רצוי לא יאוחר משמונה שעות לאחר הופעת המחלה. טיפול תומך בדלקת ריאות כולל נוזלים, תרופות נוגדות דיכאון ותרופות משככי כאבים ו- O2 לחולים עם היפוקמיה.

מאז מיקרואורגניזמים קשה לזהות, אנטיביוטיקה נבחרים על בסיס הפתוגנים סביר ואת חומרת המחלה. ההמלצות המוסכמות פותחו על ידי ארגונים מקצועיים רבים. יש להתאים את ההמלצות למאפיינים המקומיים של הרגישות של פתוגנים, תרופות זמינות והמאפיינים האישיים של המטופל. חשוב שאף אחד מהנחיות לא יכלול המלצות לטיפול בדלקת ריאות ויראלית.

אצל ילדים עם bronchiolitis הנגרמת על ידי RSV, Ribavirin ו immunoglobulin ספציפיים משמשים monotherapy ו בשילוב, אבל הנתונים על האפקטיביות שלהם הם סותרים. Ribavirin אינו משמש במבוגרים עם זיהום RSV. Amantadine או מינון אוראלי rimantadine של 200 מ"ג פעם ביום, נלקחו בתוך 48 שעות מההופעה, לצמצם את המשך וחומרת התסמינים בחולים עם שפעת משוערת במהלך מגיפות, אך יעיל במניעת דלקת ריאות שפעת תוצאות שליליות לא ידועות. Zanamivir (10 מ"ג כמו אינהלציה 2 פעמים ביום) ו oseltamivir (דרך הפה 2 פעמים ביום 75 מ"ג, עם מ"ג חמור מאוד 2 x 150) היו יעילים באותה מידה בהפחתת משך התסמינים הנגרמים על ידי שפעת A או B, אם הקבלה נכתבו בתוך 48 שעות מתחילת הסימפטומים, למרות ש- zanamivir עשוי להתנגד לחולים עם אסתמה הסימפונות. Aycovir 5-10 מ"ג / ק"ג תוך ורידי כל 8 שעות למבוגרים או 250-500 מ"ג / m2 של שטח הגוף תוך ורידי כל 8 שעות לילדים מגן מפני זיהום ריאות הנגרמת על ידי וירוס וארסלה. אם החולה לא התחיל בטיפול בתרופות אנטי-וירליות ב -48 השעות הראשונות לאחר הופעת המחלה, יש להשתמש בהן גם על ידי חולים עם שפעת 48 שעות לאחר תחילת המחלה. חלק מהחולים עם דלקת ויראלית של רקמת הריאה, בעיקר שפעת, מפתחים זיהומים חיידקיים נוספים, והם זקוקים לאנטיביוטיקה נגד דלקת ריאות, H. שפעת ו Staphylococcus aureus. עם טיפול אמפירי השתפר מצבם של 90% מהחולים עם דלקת ריאות חיידקית, המתבטאת בירידה בשיעול ובקוצר נשימה, בנורמליזציה של הטמפרטורה, ירידה בכאב בחזה וירידה במספר הלוקוציטים בדם. אין שיפור צריך לעורר חשד על מיקרואורגניזם טיפוסי, קשת לקוי עמידות לאנטיביוטיקה של פעילות, שיתוף זיהום או superinfection עם סוכן שני, נגע endobronchial חסימתית, מוקדים מרוחקים דיכוי חיסוני של זיהום מן ההדבקה חוזרת (במקרה של זיהום פנאומוקוק) או חוסר הדבקות (במקרה של מטופלים). אם אף אחד מהסיבות הללו לא אושר, כשל הטיפול נראה כי הוא תוצאה של הגנות חיסון לקוי.

טיפול בדלקת ריאות של ג 'נסיס ויראלי אינו מבוצע, שכן רוב דלקת ריאות נגיפית נפתרת בלי זה.

חולים מעל גיל 35, 6 שבועות לאחר הטיפול, צריך לעבור בדיקה רנטגן חוזר; ההתמדה של חדירה גורם חשד של היווצרות endobronchial ממאירה או שחפת.

trusted-source[37], [38], [39], [40], [41]

מְנִיעָה

כמה צורות של דלקת ריאות נרכשת על ידי הקהילה ניתן למנוע באמצעות חיסון נגד pneumococcal מצמידים (עבור חולים מתחת לגיל שנתיים), חיסון N. Influenzae (HIB) (עבור חולים מתחת לגיל שנתיים), חיסון נגד שפעת (עבור חולים> 65 שנים). חיסונים Pneumococcal, HIB ו שפעת מומלץ גם עבור חולים בסיכון גבוה. חולים בסיכון גבוה שאינם מחוסנים נגד שפעת ניתן לתת amantadine, rimantadine, או oseltamivir במהלך מגיפות שפעת.

trusted-source[42], [43]

תַחֲזִית

מעמדם של המועמדים לטיפול באשפוז בדרך כלל משתפר תוך 24-72 שעות, ומצב החולים המאושפזים עשוי להשתפר או להחמיר בהתאם לפאתולוגיה הנלווית. שאיפה היא גורם סיכון עיקרי למוות, כמו גם גיל מבוגר, מספר וטבע של הפתולוגיה במקביל, פתוגנים מסוימים. מוות יכול להיגרם ישירות על ידי דלקת ריאות, על ידי התקדמות לתסמונת ספיגה המשפיעה על איברים אחרים, או על ידי החמרה של מחלות בסיסיות עיקריות.

מחלת דלקת ריאות היא עדיין אחראית על 66% מכלל המקרים של דלקת ריאות הקטלניים עם הפתוגן ידוע. סך התמותה בחולים המאושפזים הוא כ -12%. גורמים פרוגנוסטיים שליליים כוללים גיל פחות מ 1 שנה או מעל 60 שנה; מעורבים יותר ממניה אחת; תוכן של לויקוציטים בדם ההיקפי של פחות מ 5000 / L; מחלות רקע (אי ספיקת לב, אלכוהוליזם כרוני, בכבד ואי ספיקת כליות), דיכוי חיסוני (agammaglobulinemia, אנטומי או פונקציונלי asplenizm), זיהום עם קפסיד 3 ו 8 ו התפשטות hematogenous לתרבות דם חיובית או סיבוכים extrapulmonary (דלקת פרקים, דלקת קרום המוח ואת אנדוקרדיטיס). תינוקות וילדים הנמצאים בסיכון מסוים של דלקת אוזן תיכונה פנאומוקוק, בקטרמיה ודלקת קרום המוח.

שיעורי התמותה בדלקות הלגיונלה הם 10-20% בקרב חולים עם דלקת ריאות שנרכשה על ידי הקהילה וגבוהים בקרב חולים עם אימונוסופרסיה או מאושפזים. חולים אשר מגיבים לטיפול להתאושש לאט מאוד, שינויים רדיולוגיים בדרך כלל נמשכים יותר מ 1 חודש. רוב החולים דורשים אשפוז, רבים דורשים תמיכה אוורור נשימתי, ו 10-20% למות, למרות טיפול אנטיביוטי נאות.

דלקת ריאות Mycoplasma יש פרוגנוזה חיובית; כמעט כל החולים להתאושש. Chlamydia pneumoniae מגיבה לאט יותר לטיפול מאשר mycoplasma, ונוטה לחזור על עצמו לאחר הפסקת הטיפול בטרם עת. אנשים צעירים בדרך כלל להתאושש, אבל התמותה בקרב קשישים מגיע 5-10%.

trusted-source[44], [45], [46]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.