Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

ספירת דם מלאה

המומחה הרפואי של המאמר

המטולוג, oncohematologist
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021

מחקר קליני כללי הוא אחת השיטות האבחון החשובות ביותר, אשר משקפת במדויק את התגובה של האיברים hematopoietic השפעה של גורמים פיזיולוגיים ופתולוגיים שונים. במקרים רבים, יש חשיבות רבה באבחון, ובמחלות של מערכת ההמטופויזיס, הוא מקבל תפקיד מוביל.

המונח "דם קליני" (CBC) כולל קביעת ריכוז ההמוגלובין, ספירת כדוריות אדומות, מדד צבע, לויקוציטים, שקיעת דם (ESR) ואת הנוסחה leukocytic. במידת הצורך, כולל נוספת בקביעת זמן קרישת דם, משך הדימום, מספר רטיקולוציט וטסיות. נכון לעכשיו, מרבית האינדיקטורים נקבע על מנתחי המטולוגיה אוטומטי המאפשרים לימוד בו זמנית 5 כדי 36 פרמטרים, שהעיקריים שבהם כוללים את ריכוז ההמוגלובין, ההמטוקריט, ספירה כדורית, MCV, ריכוז ממוצע של המוגלובין, תוכן הממוצע של המוגלובין, כדורית Halfwidth הפצה לפי גודל, מספר טסיות דם, נפח טסיות הממוצע, מספר לויקוציטים.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]

הכנה לבדיקת דם כללית

עבור ניתוח קליני, הדם נימי משמש, אשר מתקבל אצבע היד (בדרך כלל אנונימי, פחות לעתים קרובות - באמצע מדד) על ידי ניקוב פני השטח לרוחב של רקמות רכות של פלנקס סופנית עם lancet חד פעמי מיוחד. הליך זה מבוצע בדרך כלל על ידי עוזר במעבדה.

לפני לקיחת עור דם שטופל 70% פתרון אלכוהול מימי, את טיפת דם הראשונה מן כדור צמר מרוחה, ושימוש הבא להכנת משטח דם, שוכן נימי זכוכית מיוחדת לקביעת שקיעת הדם, ואת ההערכה של פרמטרים אחרים, אשר יידון בהמשך .

הכללים הבסיסיים של לקיחת דם מהאצבע

כדי למנוע טעויות בביצוע בדיקת דם קלינית, אתה צריך לעקוב אחר כללים מסוימים. ניתוח הדם מן האצבע צריך להינתן בשעות הבוקר לאחר צום של לילה, כלומר, 8-12 שעות לאחר הארוחה האחרונה. יוצא מן הכלל הוא כאשר הרופא חשוד לפתח מחלה חריפה חמורה, למשל, דלקת תוספתן חריפה, דלקת בלבלב, אוטם שריר לב, ואחרים. במצבים כאלה, בדם נלקח ללא קשר לשעות היום או ארוחה.

לפני הביקור במעבדה מותר שימוש מתון במי השתייה. אם יום לפני שהשתמשת באלכוהול, עדיף לתרום דם לניתוח לא לפני 2-3 ימים מאוחר יותר.

כמו כן, לפני נטילת דם לניתוח רצוי להימנע מפעילות גופנית מוגזמת (צלב, הרמת משקולות, וכו ') או השפעות אחרות הצורכות על הגוף (לבקר סאונות אדים, שחי במים קרים, וכו'). במילים אחרות, המשטר של פעילות גופנית לפני מתן הדם צריך להיות הנפוץ ביותר.

אין ללוש ולשפשף את האצבעות לפני נטילת הדם, שכן זה יכול להוביל לעלייה ברמת הלוקוציטים בדם, כמו גם שינוי היחס בין חלקים נוזליים ודחוסים של הדם.

האינדיקטורים העיקריים של ניתוח דם קליני ומה יכול להצביע על השינויים שלהם

החשוב ביותר להערכת מצב בריאות של הנבדק יש אינדיקטורים כגון היחס בין הנפח של הנוזל ואת חלקי תא דם, מספר האלמנטים הסלולר של דם נוסחא leukocytic, ואת התוכן של המוגלובין ב אריתרוציטים שקיעת דם.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.