^

בריאות

כאב בחזה בעת שאיפתו

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 27.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כאבים בחזה בזמן שאיפה עשויים להיות תלויים במגוון סיבות. לפעמים כאב בחזה בעת שאיפה יכול להיות סימן של מחלה מסכנת חיים. וזה קורה שאדם פשוט משך את שריר החזה שלו או ישב בטיוטה. הסיבה המדויקת של כאבים בחזה בעת הנשימה ואת התסמינים המלווים את הכאב, כמו גם את הטיפול, תלויים המחלה הספציפית. 

trusted-source[1], [2], [3]

סיבות עיקריות

כאבים בחזה במהלך שאיפה או נשיפה הוא אחד הביטויים של מחלות קשות של הריאות, הלב או כלי הדם, כמו גם פציעות או מחלות של מערכת העיכול.

הרופאים מאמינים כי כאבים בחזה במחלות של הריאות מתרחשים לעתים קרובות עקב הפרעות של הממברנה pleural המקיף את הריאות. כל מחלה המשפיעה על הממברנה של הריאות עלולה לגרום לכאב בחזה בעת הנשימה. יש כמות קטנה של נוזל בין שתי שכבות של הממברנה, אשר משמשת חומר סיכה ומסייע לצמצם את החיכוך של הריאות כאשר הם מתרחבים בעת הנשימה.

יש גם הרבה סיבי עצב חושיים בחזה (הממברנה pleural שלה). כל חיכוך או גירוי של סיבי עצב אלה יכולים גם לגרום לכאב בחזה בזמן שאיפה ונשיפה.

כאבים בחזה בעת הנשימה עלול להיגרם על ידי מחלת ריפלוקס gastroesophageal. מצב זה מתרחש כאשר "מיצים" מהבטן לעלות למעלה אל הפה. בנוסף לכאב בחזה, ייתכן שתיתקל בכאב בזמן שאיפה.

סיבה נוספת ברורה של כאבים בחזה היא חבורה או צלע שבורה. טראומה לחזה, פגיעה בצלעות במהלך תאונת דרכים, או נפילה מגובה רב עלולה לגרום לשברים בצלע. פציעות כאלה לעיתים קרובות לגרום לכאב בחזה בעת הנשימה, במיוחד כאשר לוקחים נשימה עמוקה. במקרים חמורים, ניתוח, שימוש בחום על החזה או שימוש משככי כאבים, סטרואידים ותרופות אנטי דלקתיות.

לעתים קרובות הגורמים לכאב בחזה יכולים להיות מחלת לב וכלי דם. חלק מהתסמינים המסוכנים ביותר המלווים את כאבי החזה בעת הנשימה הם אלה המלווים את הלב ואת מחלת כלי הדם. הם יכולים להיות ביטוי של התקף לב או מחלות לב וכלי דם אחרים. עם זאת, כאבים בחזה במהלך שאיפה ונשיפה יכול להיות ביטוי של מחלות אחרות. שקול את אופי הכאב הזה בפירוט רב יותר.

ראה גם: כאב בחזה בעת שיעול

trusted-source[4], [5], [6]

כאבים בחזה בעת שאיפה: קריש דם בריאות

תסחיף ריאתי הוא מצב שבו אחד או יותר העורקים המספקים דם לריאות הם סתומים. זאת בשל נוכחות של קריש דם בעורק. תסחיף ריאתי יכול להתרחש עקב קרישי דם הנעים לריאות, בעיקר מן הוורידים ברגליים, והם תקועים בדרך אל כלי הדם של הריאות. הם יכולים לגרום דלקת של הריאות, אשר, בתורו, מעורר גירוי של העצבים של הממברנה pleural. והנה אתה - אדם סובל מכאב בחזה בזמן שאיפה.

תסחיף ריאתי (קריש דם בריאות) הוא אחד הגורמים המסוכנים ביותר לכאב בחזה כאשר אתם שואפים או נושפים. עם זאת, ראוי לציין כי לא כל החולים עם תסחיף ריאתי לחוות כאב בחזה תוך שאיפה. לפעמים מחלה זו אינה סימפטומטית, אך לא פחות מסוכנת.

תסמינים

תסמינים של מחלה זו כוללים כאבים בחזה פתאומי כאשר נשימה, קוצר נשימה, שיעול, עור כחול, מזיע, פקקת ורידים עמוקים, וכו '

סוג וחומרה של כאבים בחזה במהלך ההשראה תלוי במאפיינים האישיים של המטופל. אין שני חולים עם תסחיף ריאתי שיש להם אותו סוג של כאבים בחזה.

trusted-source[7], [8], [9], [10], [11], [12], [13], [14], [15]

אבחנה של תסחיף ריאתי - המורכבות של התהליך

כדי להבין כיצד אובחן תסחיף ריאתי, עליך לבדוק את ההיסטוריה של חולים אחרים. חולים עם תסחיף ריאתי מתקבלים לעיתים קרובות לבית החולים. היסטורית המקרה שלהם יכולה לספק הזדמנות לחולה אחר להבין כיצד תסחיף ריאתי מתבטא. אתה יכול לגלות על זה על ידי לשאול את השכנים במחלקה אם אתה בבית החולים מדי.

trusted-source[16], [17], [18], [19], [20], [21], [22], [23]

תסחיף ריאתי מאובחן עם:

 1. אלקטרוקרדיוגרפיה.
 2. קרני רנטגן.
 3. בדיקות מעבדה.
 4. טומוגרפיה ממוחשבת.
 5. אנגיוגרפיה של כלי דם ריאתי.

טיפול

תסחיף ריאתי יכול להיות מצב מסכן חיים אם לא תחול טיפול בזמן עם נוגדי קרישה או הסרת כירורגית של קריש דם.

trusted-source[24], [25], [26], [27], [28], [29]

כאבים בחזה בעת שאיפה: דלקת ריאות

דלקת ריאות היא אבחנה חמורה הניתנת לחולים עם כאבים בחזה בזמן שאיפה ונשיפה. דלקת ריאות היא האבחנה הנפוצה ביותר של חולים שהוכנסו למחלקה הרפואית. חלק מהחולים עם דלקת ריאות יש גם כאבים בחזה בעת הנשימה פנימה והחוצה.

trusted-source[30], [31], [32], [33], [34], [35]

תסמינים של דלקת ריאות

 • הטמפרטורה עלולה לעלות בחדות.
 • האדם משתעל, ככלל, עם פריקה מן הגרון.
 • ייתכנו צפצופים קשים.
 • כאבים בחזה עלולים להתרחש במהלך שאיפה ונשיפה.
 • הקול עלול לרעוד.

אבחון

 • רנטגן.
 • טומוגרפיה ממוחשבת של החזה.
 • בדיקות דם ושתן.
 • ניתוח של זריעת נלקח כיח.
 • ברונכוסקופיה וביופסיה.

טיפול

ככלל, הרופא רושם אנטיביוטיקה עבור מחלה זו. הם נבחרים בהתאם לסוג של דלקת ריאות ואת הסיבה לכך. לעתים קרובות משאפים ופתרונות מלוחים משמשים לטיפול בדלקת ריאות עם כאבים בחזה.

trusted-source[36], [37], [38], [39], [40], [41]

Pleurisy

Pleurisy הוא דלקת של רירית הקרום סביב הריאות. זיהום ויראלי הוא אחד הגורמים השכיחים ביותר של pleorisy, אבל זה יכול גם להיגרם על ידי פציעות צלעות, קרישי דם בריאות, סרטן הריאות, מזותליומה מזותליומה או מחלות אוטואימוניות כגון דלקת מפרקים שגרונית או זאבת.

תסמינים

הסימפטומים העיקריים של pleurisy הם כאבים בחזה חריפה עם נשימה ושיעול.

אדם הסובל florisisy, לרוב חווה כאב בחזה עם נשימה עמוקה, הוא פשוט נחנק. תסמינים אחרים כוללים קוצר נשימה, חום, צמרמורת ושיעול יבש. למרות שאדם עלול לחוות כאבים חדים בדק בחזה, גודש יכול לגרום כאבים בחזה עמום. הם עשויים להיות מלווה בתחושת צריבה בחזה.

אבחון

 • חזה רנטגן.
 • מחקר ביוכימי על גלוקוז, עמילאז, LDH.
 • ביופסיה Pleural.

טיפול

ככלל, הטיפול במחלה זו הוא תמיד מורכב. הרופא מקדיש תשומת לב לסימפטומים, ובהתאם לכך, מרשם טיפול. הטיפול בפלוריטי עשוי לכלול תרופות נגד שחפת, אימונוסטולימולנטים, תרופות אנטיבקטריאליות ולפעמים כימותרפיה.

trusted-source[42], [43], [44]

Pneumothorax

Pneumothorax הוא קריסה של הריאה. הריאות מרופדות בקרום דו-שכבתי של קרום הנקרא הצעיף. החלל בין השכבה הפנימית והחיצונית מתמלא בנוזל. כאשר האוויר מצטבר חלל pleural זה, הריאות הם כבר לא מסוגלים להתרחב במהלך שאיפה וכאב בחזה מתרחשת. הלחץ המופעל על ידי האוויר עלול לגרום לקריסה של הריאות.

מכה חזקה על החזה, דקירות פצעים או זיהומים של הריאות יכול להפוך את הגוף מאוד רגישים pneumothorax. קריסת הריאה יכולה להוביל להצטברות של נוזלים בריאות, ובכך לגרום לירידה ברמת החמצן בדם.

תסמינים

Pneumo-thorax יכול לגרום לתסמינים מכאיבים, כגון לחץ בחזה, חולשה, קשיי נשימה או כאב בחזה בעת שאיפתו. אדם יכול לחנוק, להפוך כחול, ואפילו למות מחוסר חמצן.

אבחון

 • טומוגרפיה ממוחשבת
 • בדיקה רפואית, מישוש

טיפול

Pneumothorax בשלבים הראשונים ניתן לבטל בכוחות עצמם, אבל במקרים חמורים, אתה צריך מיד להתייעץ עם רופא.

טיפול אשפוז עשוי לכלול את הוצאת האוויר מן הריאות.

trusted-source[45]

צ'ונדריט (תסמונת טיטזה)

דלקת הכבד הטיבאלית מכונה בדרך כלל כאב באזור שבו הסחוס של הצלעות מחוברת לחזה. מחלה זו גורמת דלקת של הסחוס costalages בצומת של הצלעות ואת עצם החזה. פגיעה בחזה במהלך תאונת דרכים, מכה חזקה על החזה או פציעות קלות חוזרות על אזור החזה הם הגורמים השכיחים של דלקת.

דלקת באזור הצוואר- costal יכולה להיגרם גם על ידי זיהומים פתוגניים (פתוגניים) של מערכת הנשימה.

תסמינים

הסימפטום העיקרי של המחלה הוא כאב עמום בחזה במהלך שאיפה, נשיפה ושיעול, כמו גם חום גבוה. השרירים בין החזה עוזרים לחזה להתרחב ולהתכווץ בזמן שאיפה ונשיפה, ולכן דלקת בסחוס הקוסטלי לעיתים גורמת לנשימה כואבת. עוצמת הכאב עולה כאשר אדם לוקח נשימות עמוקות. כאב בחזה בעת הנשימה עלול גם להיות מחמיר על ידי שיעול התעטשות, או אפילו פשוט לחיצה על האצבעות על החזה.

אבחון

 • בדיקה רפואית על ידי מישוש
 • חזה רנטגן
 • טומוגרפיה ממוחשבת ו- MRI (דימות תהודה מגנטית) משמשים רק במקרים נדירים.

טיפול

הטיפול כולל לעיתים קרובות את השימוש בתרופות אנטי דלקתיות ומרפי שרירים, כמו גם בטיפול פיזיותרפי.

trusted-source[46], [47], [48], [49], [50], [51], [52]

אנגינה פקטוריס

אנגינה נקראת גם אנגינה pectoris. כאב חזה במחלה זו יכול להופיע משום מקום, זה יכול לגרום ללחץ קשה - פיזית או פסיכולוגית, או מתח מוגבר.

הסימפטומים כוללים לחץ בחזה או תחושה של מלאות בחזה וכאבים חדים.

כאב עם אנגינה יכול אפילו ללכת הלסת, הצוואר, הכתפיים והגב. תסמינים אחרים של התקף לב שנגרם על ידי אנגינה כוללים קשיי נשימה, בחילה, הקאות, הזעה וכו '.

התקפה של כאבים בחזה חריפה עם אנגינה יכולה להימשך עד 15 דקות.

אבחון

 • בדיקת דם
 • סמנים ביוכימיים לנוכחות של נזק לבבי.
 • מבחן סובלנות לגלוקוז.
 • המחקר של רמת הורמוני בלוטת התריס.
 • אקוקרדיוגרפיה.
 • א.ק.ג. עם מאמץ פיזי ובנוח.

טיפול

על ידי הסרת התקפה חריפה של כאבים בחזה עם משככי כאבים וחסימות, הרופא יכול לרשום דיאטה, הפסקת עישון ואלכוהול, כמו גם חוסמי β, חומצה אצטילסליצילית, אם אין התוויות נגד.

trusted-source[53], [54], [55], [56], [57], [58], [59], [60], [61], [62]

פריקרדיטיס

פריקרדיטיס היא דלקת של קרום הלב, שהוא קרום דרוק דק סביב הלב. טראומה לאזור החזה או מחלות דלקתיות מערכתיות, כגון דלקת מפרקים שגרונית או זאבת, יכולה להיות הסיבה למצב זה.

תסמינים

חום נמוך, חולשה, כאב חד בצד שמאל או במרכז החזה, קוצר נשימה בעת שכיבה ושיעול הם סימפטומים שבאמצעותם ניתן לזהות דלקת הלבנה.

אבחון

 • בדיקה על ידי רופא.
 • שיטת ה - ECG.
 • אקוקרדיוגרפיה ודופלר של כלי הדם.

טיפול

הטיפול כרוך בדרך כלל בשימוש בתרופות אנטי דלקתיות, משככי כאבים וקורטיקוסטרואידים.

בדוק את הסימפטומים שלך

ראה את הרופא שלך אם אתה באופן קבוע או מעת לעת לחוות סימפטומים אלה. במיוחד - אם כבר עשית כמה אבחנה חמורה הקשורים למחלות של הריאות, הלב או כלי הדם. היו מוכנים לענות על השאלות האלה מהרופא.

 1. האם אתה חושב שכאבים בחזה שלך עשויים להיות קשורים לבעיות לב וכלי דם?
 2. האם אתה חושב שהכאב בחזה עלול להיגרם על ידי מחלות ריאה?
 3. האם כאב החזה שלך יכול להיות קשור למחלות של מערכת העיכול?
 4. היו לך כאבים בחזה שעוברים או חוזרים?
 5. האם היתה לך פגיעה בחזה לאחרונה?
 6. האם אתה חווה כאבים בחזה בעת הנשימה?
 7. האם אתה חווה כאב בשריר החזה או? האם הכאב עולה עם שיעול או נשימה עמוקה?
 8. האם יש לך כאבי חזה וצמרמורות?
 9. האם יש לך כאבים בחזה ופריחה על הגוף שלך?
 10. האם היה לך כאבים בחזה מתון ללא סימפטומים של התקף לב?

אגב, אתה יכול לענות על השאלות האלה, הרופא יוכל לקבוע את המחלה הגורמת כאבים בחזה בעת השאיפה, כמו גם לקבוע את הטיפול האופטימלי.

הקפד לבקר את הרופא אם אתה חווה כאב חזה עמום או חד, כאבים בחזה במהלך שאיפה ונשיפה. כאב חמור בחזה, המתפתח פתאום, יכול להיות מסכן חיים, ולכן כאשר זה קורה, אתה צריך מיד לחפש עזרה רפואית.

trusted-source[63], [64], [65], [66]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.