Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

רנטגן של הריאות

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח כלי דם, רדיולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 22.11.2021

הריאות הם אחד האובייקטים הנפוצים ביותר של מחקר קרינה. תפקידיו החשובים של הרדיולוג במחקר של המורפולוגיה של מערכת נשימה ואת ההכרה של תהליכים פתולוגיים יעידו העובדה בסיווג המאומץ של מחלות רבות, כגון דלקת ריאות, שחפת, סרקואידוזיס, פנוימוקוניוזיס, גידולים ממאירים, במידה רבה על בסיס נתוני רנטגן. ידוע גם כי נגעים ריאות חבוי מזוהים באמצעות בדיקות פלואורוגרפיות של האוכלוסייה צילומי רנטגן.

עם התפתחות טומוגרפיה ממוחשבת, החשיבות של צילומי רנטגן באבחון מחלות ריאה גדל אף יותר. בעזרתו, ניתן לזהות את השינויים המוקדמים באיברים של חלל החזה. מקום חשוב בהערכת הפתולוגיה תפקודית של הריאות, בפרט הפרות של זרימת הדם נימי בהם, נלקח בשיטת רדיונוקלידים.

אינדיקטורים לקרני רנטגן של הריאות הם רחבים מאוד: חום, שיעול, כיח, קוצר נשימה, כאבים בחזה, hemoptysis ומצבים פתולוגיים רבים אחרים.

בדיקת קרינה של תפקוד הריאות

מערכת תפקודית של נשימה מורכבת של קישורים רבים, ביניהם מערכות של הנשימה (חיצוני) הנשימה ואת זרימת הדם הם בעלי חשיבות מיוחדת. המאמצים של השרירים הנשימה לגרום לשינויים בהיקף החזה והריאות, אשר להבטיח אוורור שלהם. אוויר בשאיפה עקב זה מתפשט דרך הסימפונות, להגיע אלבוולי. באופן טבעי, הפרות של פטפונות הסימפונות להוביל להתמוטטות מנגנון הנשימה החיצונית. ב alveoli, דיפוזיה של גזים דרך הממברנה נימי הקשתית מתרחשת. תהליך הדיפוזיה מופרע הן בתבוסת קירות האלבולי והן בהפרת זרימת הדם נימית בריאות.

בדיקת רנטגן של תפקוד הריאה 

אנטומיה קרינה של הריאות

על רדיוגרף הסקר היטל ישיר, כמעט לאורך כל 5-6 זוגות צלעות העליון מופיעים. כל אחד מהם יכול להיות מובחן הגוף, הקדמי ואת הגב מסתיים. הצלעות התחתונות מוחבאות בחלקן או בחלקן מאחורי הצל והאיברים הבינומיים הממוקמים בחלל תת-הסרעפתי. הדימוי של הקצוות הקדמיים של הצלעות מסתיים במרחק של 2-5 ס"מ מן fudina, כמו הסחוס costalages לא נותנים צל ניכר על התמונות. אצל אנשים מבוגרים יותר מ 17-20 שנים הסחוסים האלה מופיעים הפקדות של סיד בצורה של רצועות צרות לאורך קצה הצלע איים במרכז הסחוס. הם, כמובן, לא צריך לקחת עבור דחיסה של רקמת הריאה. תמונת רנטגן של חזה גם מראה עצם חגורת הכתף (עצם בריח סכינים), קיר fudnoy רקמות רך, בלוטות חלב ואיברים ממוקמים חלל fudnoy ( ריאות, אברי mediastinum).

רנטגן רגיל של האנטומיה של הריאות 

תסמונות קרינה של מחלת ריאות

אבחון קרינה של פציעות ומחלות ריאות הוא מאוד קשה. אין זה מקרה כי המלים מנוסחות: "הו, הריאות האלה אינן קלות!" מאות מחלות בשלבים שונים של התפתחותן יוצרות מגוון של צילומי רנטגן ותמונות רדיונוקלידים, וריאציות אינסופיות שלהם נראה לפעמים unrepeatable. עם זאת, רופא מנוסה, בהסתמך על התוצאות של לימוד ההיסטוריה והתמונה הקלינית, הידע על אנטומיה נורמלית ופתולוגית, עם קנאה מעוררת קנאה, מבין מצבים אופייניים ומגיע למסקנה הנכונה. הסיבה לכך היא שהוא למד לקבוע את מצע מורפולוגי של תסמינים רדיולוגיים, באמצעות צילומי רנטגן של הריאות בפועל שלו. כמובן, ישנם סימנים רבים של רנטגן של פתולוגיה ריאתית, אבל יש ביניהם שלושה עיקריים: החשיכה של השדה הריאתי או חלק ממנו, מאיר את השדה הריאתי או את חלקו, שינויים בדפוס הריאתי ובשורש.

הכהה של השדה הריאתי או חלק ממנו

רוב מחלות הריאה מלווה דחיסה של רקמת הריאה, כלומר. ירידה או היעדר האוויר שלה. בד אטום סופג צילומי רנטגן חזק יותר. על רקע שדה ריאתי קל, מופיע צל או, כנהוג, אפלה. מיקום, גודל וצורה של כהה תלוי, כמובן, על כמות הנזק. ישנם מספר סוגים של אפשרויות כהה. אם התהליך הפתולוגי תפס את כל הריאות, אז על roentgenogram השדה הריאתי כולו הוא כהה במידה מסוימת. תסמונת זו מסומנת על ידי המונח "החשיכה הנרחבת של השדה הריאתי". זה לא קשה לזהות את זה - זה תופס את העין שלך כשאתה הראשון להסתכל על התמונה. עם זאת, עליך מיד לקבוע את המצע שלה. כהה של השדה הריאתי כולו נגרמת לרוב על ידי חסימה של הסימפונות הראשי ואת אקטלקסיה של הריאות המקביל.

הכהה של השדה הריאתי או חלק ממנו

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

הארה של השדה הריאתי או חלקו

שדה ריאתי הגברת השקיפות או ממנו חלק יכול להיגרם גם על ידי נוכחות של אוויר בחלל פלאורלי (pneumothorax) או הפחתת כמות הרקמות הרכות ומכאן להגדיל את כמות האוויר ריאה או חלק ממנו. מצב זה יכול להיות תוצאה של נפיחות של רקמת הריאה (אמפיזמה) או ירידה זרימה לתוך הריאה (אנמיה של הריאה), אשר נצפתה בעיקר פגמים בלב מולדים מסוימים.

הארה של השדה הריאתי או חלקו

trusted-source[8], [9], [10], [11], [12], [13], [14]

שינויים בדפוסי ריאות ושורש

שינויים בדפוס הריאות - תסמונת שנצפתה לעיתים קרובות עם מחלות ריאות. לעתים קרובות הוא משולב עם הפרה של המבנה של שורש הריאה. זה מובן: אחרי הכל, את דפוס ריאתי נוצר בעיקר על ידי העורקים הנובעים מן השורש, כל כך הרבה תהליכים פתולוגיים להשפיע הן פרנכימה הריאה השורש שלה.

שינויים בדפוסי ריאות ושורש 

trusted-source[15], [16], [17], [18], [19], [20], [21], [22], [23]

תסמיני קרינה של נגעים ריאה

נזק לריאות ולסרעפת

בטראומה סגורה או פתוחה של בית החזה והריאות, כל הקורבנות זקוקים לקרינה. שאלת הדחיפות ביישומה ובהיקפה נקבעת על בסיס נתונים קליניים. המשימה העיקרית היא לחסל את הנזק לאיברים הפנימיים, להעריך את מצב הצלעות, החזה ואת עמוד השדרה, וכן לזהות גופים זרים אפשריים ולבסס לוקליזציה שלהם. חשיבותן של שיטות הקרינה מוגברת בשל הקושי בבדיקה קלינית של חולים עקב הלם, כשל נשימתית חריפה, נפחת תת-עורית, דימום, כאב חמור ועוד.

trusted-source[24], [25], [26], [27], [28], [29]

דלקת ריאות חריפה

דלקת ריאות חריפה מתבטאת בחדירה דלקתית של רקמת הריאה. באזור ההסתננות, האלוולי מלאים באקראי, כך שהאוויריות של רקמת הריאה פוחתת והיא קולטת קרינת רנטגן יותר מהרגיל. בהקשר זה, בדיקת רנטגן היא השיטה המובילה של זיהום דלקת ריאות. רנטגן של הריאות מאפשר לקבוע את השכיחות של התהליך, שינויים תגובתיים בשורשים של הריאות, הצדר, הסרעפת, לזהות סיבוכים בזמן ולפקח על האפקטיביות של אמצעים טיפוליים.

trusted-source[30], [31], [32], [33], [34]

טרומבואמבוליזם של ענפי העורק הריאתי

סניפים עורקים הריאתי תרומבואמבוליים מתעוררים בגלל החלקת תסחיף מן הוורידים של האגן והגפיים תחתונים (במיוחד התכוף thrombophlebitis ו phlebothrombosis פלח מערכת ורידי iliofemoral) פקוק נמוך או וריד נבוב מעולה של הלב (אנדוקרדיטיס עבור טרומבוטיים nonbacterial). אבחון קליני אינו תמיד אמין. שילוש של סימפטומים Klasicheskaya - קוצר נשימה, שיעול עם דם, כאבים בצד - זה מסומן רק 1/4 חולים, כך ערך יוצא דופן יש בדיקה הרדיולוגית.

ברונכיטיס כרונית ונפיחות

ברונכיטיס כרונית היא קבוצה של מחלות נפוצות בהן יש נפיחות דלקתית מפזרת של העץ הסימפונות. יש פשוט (מסובך) וברונכיטיס מסובך. זה האחרון מתבטא בשלוש צורות: ברונכיטיס חסימתית, mucopurulent ומעורבת.

trusted-source[35], [36], [37], [38], [39], [40], [41], [42], [43]

דלקת ריאות כרונית מוגבל pneumosclerosis לא ספציפי

בדיקת רנטגן מאפשרת לך לזהות את כל הצורות ואת השלבים של מהלך דלקת ריאות כרונית. התמונות קובעות את חדירת רקמת הריאה. זה גורם כהה לא אחידה בשל שילוב של חדירת וטרשת, חבלים סיביים גס, lumens הסימפונות גובלת על ידי חבורה של טרשת נפוצה peribronchial. התהליך יכול ללכוד חלק של קטע, חלק במניה, חלק שלם או אפילו את הריאה כולה. בצל החדירה ניתן לראות חללים נפרדים המכילים נוזל וגז. התמונה משלימה עם עיוות פיברוטי של שורש הריאות ושכבות pleural סביב הריאות המושפעות.

trusted-source[44], [45], [46]

Pneumoconiosis

עם הפיתוח המודרני של הייצור התעשייתי והחקלאי, בעיית המניעה וההכרה המוקדמת בפגיעות ריאה ריאותיות - pneumoconiosis - רכשה משמעות יוצאת דופן.

שחפת ריאה

הבסיס של כל האמצעים להילחם בשחפת הוא העיקרון של מניעת זיהום והכרה מוקדמת של המחלה. מטרות הגילוי המוקדם בודקות בדיקות פלואורוגרפיות של יחידות שונות של אוכלוסייה בריאה, כמו גם אבחנה נכונה בזמן של שחפת במרפאות אשפוז, מרפאות ובתי חולים של הרשת הרפואית הכללית. בהתאם לסיווג זה, מובחנות צורות השחפת הבאות של מערכת הנשימה.

סרטן ריאות ראשי

סרטן הריאות הראשוני בשלבים המוקדמים של הפיתוח אינו נותן סימפטומים סובייקטיביים מובהקים ותמונה קלינית ברורה. חוסר ההתאמה של הביטויים הקליניים של המחלה ושינויים אנטומיים הוא הסיבה שהחולה אינו מתייעץ עם רופא. על השביל של המחלה חייב להיות מכשול - סקר המוני של האוכלוסייה באמצעות פלואורוגרפיה או roentgenography. מדי שנה מתפקדת היחידה על סקר שנתי, שבו סרטן הריאות מתפתח לרוב: מעשנים הם מעל גיל 45 ואנשים הסובלים ממחלות ריאות כרוניות. בכל החולים, בהם צילמו צילומי רנטגן של הריאות שינויים, יש צורך בראש ובראשונה להוציא את הסרטן.

מפוזר (מופץ) פציעה ריאות

על ידי פצעים (מפוזרים) של הריאה, השינויים הנפוצים בשתי הריאות מובנים כפיזור של מוקדים, הגידול בהיקף הרקמה הבין-תחומית, או שילוב של תנאים אלו.

trusted-source[47], [48], [49], [50], [51], [52], [53], [54], [55], [56], [57]

ללא שם: Pleurisy

בחלל pleural של אדם בריא מכיל 3-5 מ"ל של נוזל "סיכה". כמות זו אינה מזוהה על ידי הקרנות. כאשר נפח של נוזלים מגביר ל 15-20 מ"ל, זה יכול להיות מזוהה על ידי אולטרסאונד. לכן המטופל צריך להיות במצב שוכב על צד חולה: ואז הנוזל יצטבר בחלק התחתון (החיצוני) של חלל pleural, שם הוא נקבע.

רנטגן הסימפטומים של נגעים ריאה


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.