^

בריאות

צווחת הריאות

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Rhinchi - רעש נשימה שנגרם על ידי צמצום של דרכי הנשימה או נוכחות של תוכן פתולוגי בהם. צ 'יפס להתרחש בעיקר ברונכי, לעתים רחוקות יותר - בחללים שיש להם הודעה הסימפונות (חלל, מורסה).

מאז תחילת צפצופים הוא בשל תנועה מהירה של האוויר, הם הקשיבו טוב יותר בתחילת ההשראה אל תוך קו האקסילציה. מנגנון הצפצופים מורכב משני מרכיבים.

  1. נוכחות של ברונצ'י ב לומן של מסות צפופות פחות או יותר, מונע על ידי זרם אוויר.
  2. שינויים במצב של הקיר של הסמפונות, וכתוצאה מכך, לומן שלהם, למשל, צמצום הסימפונות) לומן, אשר יכול להיות תוצאה של תהליך דלקתי ועווית. מצב זה יכול להסביר את התרחשות שכיחה של צפצופים ברונכיטיס, סינדרום חסימת הסימפונות ואת אסתמה הסימפונות.

רנה לאנק מתארת את התופעה, שאותו כינה מקשקש, כדלקמן: "בהעדר מונח ספציפי יותר, השתמשתי במילה, המציין צפצופים כל הרעשים עשו תוך כדי הנשימה עוברות אוויר דרך כל הנוזלים שעלולות להיות נוכח הסמפונות או רקמת ריאה אלה רעשים. גם מלווים שיעול כאשר הוא, אבל זה תמיד נוח יותר לבחון אותם עם נשימה ".

ללא קשר לסוג, rales נוצרות במהלך השראה ותפוגה ושינוי בעת השיעול. להפריד בין סוגים שונים של צפצופים.

  • ריאל יבש בריאות: נמוך, גבוה.
  • צפצופים רטובים בריאות: קטנים מבעבעים (צלצולים וחסרי חוליות), בינוניים מבעבעים, גדולים מבעבעים.

trusted-source[1], [2], [3]

ריאל יבש בריאות

צפצופים יבשים להתרחש במהלך המעבר של אוויר דרך הסמפונות לתוך לומן אשר מקיים תוכן צפוף מספיק (ליחה צמיגה עבה), ובאמצעות לומן עם עקב הסמפונות מכווצת כדי רירית נפיחות, התכווצויות של תאי שריר חלק או גידול רקמות קיר סימפונות נאופלסטיות. Chryps יכול להיות גבוה ונמוך, לובש שריקה ו זמזום אופי. הם נשמעים תמיד בכל שאיפה ונשיפה. גובה צפצופים ניתן לשפוט על רמת ומידת הצרות של הסמפונות. גוון גבוה (rhonchi sibilantes) הוא מאפיין של חסימה של דרך נשימה קטנה, נמוך (rhonchi sonori) סימן עם התבוסה של הסמפונות של בינוניים קליבר גדול. לכן הבדל טון צפצופים בכל מעורבויות סימפונות שונה קליבר הסביר בדרגות שונות של התנגדות עוברות therethrough זרם של אוויר.

הנוכחות של צפצופים יבשים בדרך כלל משקף תהליך כללי ב ברונכיטי (ברונכיטיס, אסתמה הסימפונות), ולכן הם בדרך כלל הקשיב על ידי שתי הריאות. ההגדרה של צפצופים יבשים חד צדדיים על אזור מסוים, במיוחד בחלקים העליונים, מצביעה בדרך כלל על נוכחות חלל בריאה (לרוב חלל).

trusted-source[4], [5], [6], [7]

צפצופים רטובים בריאות

כאשר גודש הסמפונות פחות מסה צפופה (כיח נוזלי, דם, נוזל בצק) כאשר עוברים להם את סילון האוויר מייצר אפקט pvukovoy מאפיין כמקובל להשוות עם התפוצצות הצליל של בועות בבית שאוויר יזרום בצינור, הוריד לתוך הכלי עם מים, rales הלח יצר.

אופי של צפצופים רטובים תלוי בקוטר של הסמפונות, שם הם מתעוררים. יש בובות קטנות, בינוניות ומבעבעות, המתעוררות בהתאמה בברונצ'י של קליברים קטנים, בינוניים וגדולים. כאשר מעורבים בתהליך של צינורות הסימפונות של קליבר שונים, שונים rales נחשפים.

צפצופים רטובים הנפוצים ביותר הוא ציין ברונכיטיס כרונית, כמו גם בשלב של פתרון התקף של אסתמה הסימפונות; בעוד שמסיבות קטנות ומבעבעות מבעבע אינן מכוונות, מכיוון שהמיעוט שלהן פוחת כאשר עוברים בסביבה הטרוגנית.

התגלית החשובה של rales לח מהדהד, במיוחד בועה בסדר, שנוכחותם תמיד מצביעה על כך שיש דלקת peribronchial, והתנהלות טובה יותר שמקורה הסמפונות לקול בפריפריה נגרמת במקרה זה איטום (חדירה) של רקמת הריאה. זה חשוב במיוחד עבור זיהוי של מוקדי ההסתננות של הצמרות של הריאות (למשל, שחפת) ו בחלק התחתון של ריאות (כגון נגעי דלקת ריאות על רקע קיפאון דם עקב אי ספיקת לב).

קריאת בועה בינונית וראלס מבעבע גדול חושפים פחות. המראה שלהם מעיד על נוכחות הריאות של מלא חלקית עם חללים נוזל (חלל, מורסה) או bronchiectasises גדול, תקשורת עם דרכי הנשימה. הלוקליזציה אסימטרית שלהם הצמרות או אונות הריאה הנמוכות מאפיינות בדיוק אמרו מצבים פתולוגיים, ואילו rales הסימטרי מצביע קיפאון דם בכלי של alveoli הריאות נכנס החלק הנוזלי של דם.

עם בצקת ריאות, לחות, גדול מבעבע rals נשמעים מרחוק.

קרפיטציה

בין הסימפטומים האוסקולטיבים הרבים, חשוב מאוד להבחין בין הקרפיטוס - סוג של תופעת צליל, בדומה לקריסה או פיצוח, שנצפתה במהלך ההטיה.

Crepitation מתרחשת alveoli, לרוב אם יש להם כמות קטנה של exudate דלקתיות. בעיצומה של ההשראה, יש פיצול של רב של alveoli, קול אשר נתפס כמו crepitus; הוא דומה לפצפוץ קל, אשר מושווה בדרך כלל עם הקול המיוצר על ידי שפשוף השיער בין האצבעות ליד האוזן. הקשיבו קרפיטציות רק בשיא ההשראה ולא משנה את דחף השיעול.

  • Crepitus בעיקר - תכונה חשובה של בשלבים הראשוניים והאחרון של דלקת ריאות (crepitatio indux ו Redux crepitatio), כאשר alveoli חופשיים חלקית, אוויר יכול להיכנס אליהם ולגרום razlipanie השאיפה לגובה שלהם. בעיצומה של דלקת ריאות, כאשר האלוולי מלאים לחלוטין עם exudates פיבריני (שלב של curation), crepitation, כמו נשימה vesicular, הוא כמובן לא הקשיב.
  • לפעמים קשה להבחין בין קרפיטציה לבין צפצופים קוצניים, אשר, כאמור, יש מנגנון שונה לחלוטין. כדי להבדיל בין תופעות צליל אלה, המעידות על תהליכים פתולוגיים שונים הריאות, יש לזכור כי צפצופים נשמעת במהלך השראה ונשיפה, ואת קרפיון רק בשיא השראה; לאחר ששיעול של שיעול יכול להיעלם באופן זמני. יש להימנע מכך, למרבה הצער, משימוש במונח המטעה עדיין, "צפצופים מטלטלים", המערבבים בין תופעות של קרפיטציה וצפצופים, אשר שונים בתכליתם ממקור וממקור.

תופעת הצליל השמינית, המזכירה מאוד את הקרפיטציה, יכולה להתרחש גם בהשראה עמוקה ובשינויים מסוימים באלוולי לא באופי הפנומוני הקלאסי. הוא ציין את מה שנקרא fibroing alveolitis. במקרה זה, תופעת הקול נמשכת זמן רב (במשך מספר שבועות, חודשים ושנים) והיא מלווה בסימנים אחרים של פיברוזיס ריאות מפוזר (כשל נשימתית מוגבלת).

trusted-source[8], [9], [10], [11], [12], [13], [14]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.