^

בריאות

מחלות של הריאות, הסימפונות ופלאורה (פולמונולוגיה)

סוגי דלקת ריאות

דלקת ריאות מתחלקת לפי מידת הנזק לריאות. אם התהליך הדלקתי מכסה רק את האונות, מבלי להתפשט לכלי הדם ולאלואוולים, אז הם מדברים על דלקת ריאות, או דלקת ריאות croupous - מחלה זיהומית שיכולה להיות מופעלת על ידי וירוסים, חיידקים או פטריות.

טיפול בדלקת ריאות

פרוטוקול הטיפול בדלקת croupous כרוך בשימוש בו-זמני בשתי אנטיביוטיקה: האחת לווריד והשנייה תוך שרירית. בדרך כלל הטיפול מתבצע עם התרופות המתוארות להלן.

Hematocele ריאות

עם פגיעה טראומטית ברקמת הריאה עם שלמות שמורה של הצלעות הקרביים, עלולה להתרחש hematocele ריאות. פתולוגיה זו מלווה בכאבים בחזה, קשיי נשימה, ולעתים המופטיזה.

פיברוטורקס

מחלות בחלל הצינור הן סיבוך תכוף שמתפתח לאחר פתולוגיות ברונכופונומאריות שונות. אחד הסיבוכים הללו יכול להיות fibrothorax - אנחנו מדברים על תהליך סיבי מחסל בחלל הצינור.

תסמינים של דלקת ריאות

לרוב, דלקת ריאות חריפה מתפתחת, וכמעט מההתחלה של דלקת כזו או לאחר יומיים-שלושה מתחילים להופיע הסימנים הראשונים להתפשטות זיהום חיידקי מאונת הריאה לעבר הצלע.

גורם ו פתוגנזה של pleuropneumonia

דלקת ריאות חיידקית לובאר, או דלקת ריאות לא מפוצלת, או דלקת חדה חריפה של אונות הריאות המשפיעות על חלק מקרום הסרום (pleura) שלה ניתן לאבחן כמו pleuropneumonia, אם כי הגדרה זו נעדרת בכיתה מערכת הנשימה ICD-10.

קוצים בריאה השמאלית והימנית: ציפורניים, סיבי

סיבוך רציני לאחר מחלות בדרכי הנשימה הוא ספייק בריאות. שקול את הפתוגנזה ואת הסיבות להופעתם, הסימפטומים העיקריים, שיטות טיפול ומניעה.

תסמונת הדחיסה של רקמת הריאה

סימן אובייקטיבי משותף לירידה מתמשכת באווריריות המתאימה להידוק הרקמה הריאותית הוא האסימטריה של החזה, המתגלה במהלך בדיקה ומישוש.

תסמונת Pleural

הצטברות של נוזל בחלל פלאורלי (hydrothorax) אשר יכול להיות exudate, טרנסודט, מוגלה (pyothorax, empyema), דם (hemothorax) או אופי מעורב לובשת

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.