^

בריאות

שיעול

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

שיעול (tussis רוחב.) - אקראי או לא רצונית (רפלקס) tolchkoobrazny נשיפה נאלצה תהודה, גודש מתרחש כאשר הריר בדרכי הנשימה, שאיפה או חומרים גזיים מעצבנים שוחררו לתוך קנה הנשימה או חלקיקים זרים הסמפונות. מטרת הרפלקס היא לנקות את דרכי הנשימה בעזרת נשיפה חזקה וחדה.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

מנגנון של שיעול

שיעול מתרחש בתגובה לגירוי של קולטנים שיעול הממוקם הגרון, דרכי נשימה שונה רירי, אבל מעל לכל - של קנה הנשימה הסמפונות (במיוחד באזור קארינה הסתעפות הסמפונות), וסדינים פלאורלי. קולטנים שיעול גירוי גורם נשימה עמוקה ואז הקול Shel סגור והדק את שרירי הנשימה ושרירי הבטן, אשר יוצרת לחץ intrathoracic חיובי גבוה, ולכן, בלחץ גבוה בדרכי הנשימה. במקרה זה, קרום האחורי של קנה הנשימה מתפתחת לתוך לומן שלה. ואז בחדות מייתרי קול פותח ותוצאות הבדל לחץ זרימת אוויר שמהירותם ברמות שונות של עץ הסימפונות עלולים לנוע בין 0.5 ל 50-120 מ '/ שני (מהירות הוריקן). זרימת האוויר של כוח זה מסייע להסיר ריר וגופים זרים.

הגורמים לשיעול הם כדלקמן: גירוי של קולטני שיעול גורם תופעות מכניות, כימיות ותרמיות, כמו גם שינויים דלקתיים, במיוחד של דרכי הנשימה, כולל אלה המתפתחים תחת השפעת הגורמים לעיל.

לכן, אם התדירות של שיעול בילד כל 3 דקות, ושיעול עצמו יש צליל שורק - זה אופייני לשיעול. המוזרות של שיעול עם שעלת מורכבת במספר נשיפה קצרה הנמשכת מספר דקות ומופרעת מפעם לפעם בנשימה שורקנית; זה קורה גם כי מספר תנועות אקסילציה אלה, המהווה את ההתקפה בפועל שיעול, יכול להימשך 2-3 דקות או יותר. שכיחות השיעול אצל ילד כל 3 דקות מצביעה גם על אלרגיה או אסתמה הסימפונות, במיוחד אם יש מקרים משפחתיים של מחלות אלרגיות.

הדלקת גורמת קולטנים שיעול גירוי עקב בצקת, hyperemia, דיות עם מגוון הקצאת רחב של חומרים פעילים ביולוגית, וגם בשל היותו לומן של הפרשות תא דרכי הנשימה הרירית, ריר, דם, מוגלה - קולטני שיעול גירוי הגורמים השכיחים ביותר. דלקת ובכך לפעמים משפיע הן דרכי הנשימה (הגרון, קנה הנשימה, הסמפונות, bronchioles) ו alveoli (למשל, דלקת ריאות, מורסה ריאות).

 • מגרים מכניים - אבק וחלקיקים קטנים אחרים, כמו גם הפרה של פטנטת דרכי הנשימה עקב דחיסה ולהגביר את הטון בתאי שריר חלק של הקירות שלהם.
  • mediastinum היווצרות הגידול, ריאות, בלוטות לימפה mediastinal מוגדל, מפרצת אבי העורקים, גידולים endobronchial לגרום הסמפונות דחיסה קָנִי מבחוץ, מה שמוביל את המראה של שיעול.
  • עלייה משמעותית באטריום השמאלי (בדרך כלל קשורה למחלות לב) מובילה לגירוי של עצב הגרון החוזר.
  • גירוי מכני גם יש ירידה בתאי שריר חלקה של קנה הנשימה וברונצ'י, למשל, עם התקפה של אסתמה הסימפונות.
  • כדי גירוי מכני של הגרון ואת קנה הנשימה עלול לגרום בלוטת התריס מוגדלת.
 • מגרים כימיים - שאיפה של חומרים שונים עם ריח חזק, כולל עשן סיגריות ריח חזק מדי של בושם. בנוסף, גירוי כימי אפשרי עם reflux-esophagitis, כאשר התוכן של הבטן להזין את הגרון ואת קנה הנשימה (שאיפה).
 • גירוי תרמי - שיעול מתרחשת כאשר נושם אוויר קר מאוד חם מאוד.

בהתייחס למגוון הגדול של מצבים פתולוגיים המלווים בשיעול, מתעוררת שאלה של הבחנה בין סוגים שונים של תכונה זו. כדי לעשות זאת, להעריך את הפרודוקטיביות שלה, זמן המראה ואת משך הזמן, נפח גוון, תלות בצריכת מזון, עומס פיזי, psychoemotional וגורמים מעוררים אחרים.

נכון שנאספו anamnesis במקרים רבים מאפשר לך לשים את האבחנה הראשונית נכונה. בעת איסוף anamnesis, מומלץ לעצור בכמה נקודות. זה צריך להיות:

 • כדי לקבוע מה הבכורה של המחלה קשורה (אם זה היה ARD, קשר עם מזהם או אלרגן פוטנציאלי);
 • לקבוע את משך שיעול, המחזוריות שלה (לפעמים זה קבע, כגון דלקת הגרון, סרטן bronchogenic, גרורות לבלוטות הלימפה mediastinal, בצורות מסוימות של שחפת, אבל ככל שהוא מודאג מעת לעת);
 • כדי לקבוע את נוכחותם של סימפטומים במקביל (חום, הפרשות באף, עפעפיים מגרדים, התקפי אסטמה, פרקים של נשימה "צפצופים", צרבת או גיהוקים, נפיחות ברגליים וכו ');
 • לקבוע את נוכחותו של כיח, את טבעו;
 • כדי לברר אם החריפות העונתיות אופייניות:
 • כדי לברר האם החולה מעשן, ואם יש השפעה של גורמים מזיקים מבחינה מקצועית, גורמים סביבתיים שליליים;
 • כדי לברר אם החולה לוקח תרופות מקבוצת המעכבי ACE. שיעול רפלקס בדרך כלל קורה יבש יבש (לפני ההתקפה יש תחושה של יובש זיעה בגרון) ולא קשור עם הפתולוגיה של מערכת bronchopulmonary. פרובוקטור של זה לעתים קרובות מעביר ORVI. שיעול זו מתרחש בתדירות גבוהה יותר בחולים עם מערכת עצבי רָפִיף, תפקוד אוטונומי, נגד לחץ, תוך צמצום הייצור של ליחה בדרכי הנשימה העליונה (אשר הוא הקלה על ידי גורמים רגשיים, עישון, אוויר יבש, היפר-ונטילציה). בחולים כאלה, ניתן לזהות לשון ארוכה של פלטינה, היפרטרופיה של שקדים פלטינים, ריפלוקס קיבהי.

דיסקינזיה טראכוברונכיאלית מתבטאת בשיעול עיקש, יבש, נובח. לעתים קרובות זה מאופיין בתור צנרת שיעול התקפית: היא מתרחשת במהלך פעילות גופנית, שחוק ברקע של ההצטננות, יכול להיות מוגבר בעמדה המועדת, ואחריו קוצר נשימה שאיפה, כאשר בניסיון של אילץ נשיפה מגביר את הסימפטומים. ניתן לשלב עם אסתמה הסימפונות ומחלות אחרות.

אפידמיולוגיה

מחקרים אפידמיולוגיים החוקר את שכיחות השיעול, ללא תלות בטבעה של המחלה, אינם מבוצעים. עם זאת, עד 25% מהחולים המבקשים עזרה רפואית סובלים ממחלות בדרכי הנשימה; ברוב המקרים, אחד הסימפטומים של המחלה הוא שיעול. מאחר שיש כ -50 סיבות לשיעול, ניתן לומר על שכיחות גבוהה של סימפטום זה.

trusted-source[6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13], [14], [15], [16], [17], [18]

קפה

שיעול נחשב בדרך כלל חריף אם הוא נמשך פחות מ 3 שבועות והוא כרוני אם הוא מודאג החולה במשך יותר מ 3 שבועות. עם זאת, חלוקה זו היא יחסית, למשל, שיעול עם החמרה של ברונכיטיס כרונית עם טיפול נאות יכול להימשך פחות מ 3 שבועות.

להבדיל גם יבש (ללא הפרדה של כיח) ולח (עם הפרשת כיח מסוג אחר).

בהתאם למאפיינים הקליניים של:

 • bitonal (בצליל של שני גוונים - נמוך גבוה במיוחד), הוא ציין כסימן של דחיסה של קנה הנשימה וברונצ'י גדול:
 • נביחות (רם, קופצני, יבש), מתרחשת כאשר הגרון או קנה הנשימה מושפע, לפעמים בשילוב עם צרידות ואפוניה;
 • (עוויתית, עם זעזועים רצופים מהירים, שנקטעה בהשראה רועשת), עשויה להיות בשיעול.
 • עווית (יבש מתמשך, עם עווית של הגרון), מתרחשת כאשר עצב הגרון התחתון הוא הרגיז;
 • חירשות מתרחשת עם אמפיזמה חמורה;
 • ללא קול הוא נצפה עם שיתוק או הרס של מיתרי הקול, עם tracheostomy, נגעים של עצב הגרון חוזרות;
 • מהדהד, הוא נוכח בנוכחות של מערות וחלל ריאתי אחרים בריאות;
 • האף (מתמשך, עם כאבים בגרון).

נוכחות או היעדר כיח הוא תכונה אבחון חשוב. בשנת מחלות כגון דלקת גרון, דלקת קרום ריאה יבשה, דחיסה של הבלוטות לימפה מוגדלות הסתעפות הסמפונות העיקרית (שחפת, כלמידיה, גרורות של סרטן, וכו ')., האם שיעול יבש. במקרים מסוימים, זה יכול להיות יבש רק עם תחילת המחלה (ברונכיטיס, דלקת ריאות, הריאות הריאה, שחפת, סרטן ברונכיוגני, וכו ').

עם bronhozkazah, מורסה, שחפת מחלת כבד, ברונכיטיס כרונית, היציאה בבוקר של כיח שהצטברו לילה בחללים וברונכי הוא ציין. במקרה של bronchiectasias, כאשר הם ממוקמים הריאה השמאלית, כיח הולך משם בצד ימין, ולהיפך. אם bronchiectasis הוא בחלקים הקדמיים של הריאות, כיח טוב יותר נשאר במצב שוכב על הגב, ועל הגב - על הבטן.

שיעול לילה הוא ציין, למשל, עם עלייה בבלוטות הלימפה של mediastinum (lymphogranulomatosis, שחפת, גידולים ממאירים). במקרה זה, בלוטות הלימפה המורחבות מגרות את האזור הרפלקסוגרפי של פירוק קנה הנשימה, ורפלקס השיעול בולט ביותר בלילה, בתקופה של עלייה בנימת העצב הווגוס. עם גוון מוגבר של עצב הוואגוס, יש גם התקפות לילה של שיעול באסתמה הסימפונות.

אתה יכול לזהות את הדם בכיח. פריקה של דם, ליחה, או hemoptysis, נתפסה לרוב מחל ריאות (גידול, שחפת, דלקת ריאות, מורסה, bronchiectasis, זיהומים פטרייתיים, וכוללים actinomycosis, כמו גם שפעת) ומחלות לב וכלי דם (מחלות לב, פקקו או תסחיף כלי הדם של עורק הריאה). בנוסף, hemoptysis יכול להיות עם מחלות hematological, פתולוגיה אוטואימונית מערכתית ועוד כמה תנאים.

ישנם סיבוכים של סימן זה, הנפוצים שבהם הם נדודי שינה, צרידות, הזעה, כאבים בשרירים, עצמות, כאבי ראש, בריחת שתן. כאשר שיעול, ניתן להגדיל את הפשעה ואת התפתחות hernias הסרעפת. סיבוכים רציניים הם פיתוח של pneumothorax ספונטנית משני שיעול, תסמונת סינקופה, שבעבר נקרא bettolepsii תסמונת (איבוד הכרה, לפעמים בשילוב עם עוויתות בשיא ההתקפה שיעול).

trusted-source[19], [20], [21]

סוגי שיעול

בהתאם לאמור לעיל, שיעול לא פרודוקטיבי פרודוקטיבי הוא הבחין. פרודוקטיבי מאופיין הפרדת ליחה. עבור מחלות מסוימות, רק שיעול לא פרודוקטיבי הוא אופייני, עבור אחרים, במיוחד מחלות דלקתיות דלקתיות, פרודוקטיבי, בדרך כלל לא פרודוקטיבי. במספר מקרים (למשל, עם דלקת חריפה חריפה) לאחר השלב היצרני, השלב של שיעול לא פרודוקטיבי הנובע מהירידה בסף הרגישות של קולטני שיעול הוא ציין שוב ושוב. במקרה האחרון, הפתוגנטיקה הצדיקה את מינויהם של לא-חוצצים, וכן חומרים אנטי-

שיעול יבש

שיעול פרודוקטיבי - יבש, התקפי, מתיש והקלה להביא - מאפיין של השלבים המוקדמים של ברונכיטיס חריפה, דלקת ריאות (בעיקר ויראליות), אוטם ריאה, בתקופה הראשונית של התקף אסטמה, דלקת קרום הריאה, ותסחיף ריאתי. שיעול יבש עם ברונכיטיס חריפה היא לעתים קרובות קדמת תחושה של לחץ בחזה, קושי לנשום. כמו כן, כזה אינדיקציה מתרחשת בתגובה שאיפה של רירית חומרים מגרים או להגיע לומן קנה הנשימה dbronhov או גוף זר.

trusted-source[22], [23], [24], [25]

שיעול רטוב

שיעול פרודוקטיבי שונה עם הפרשת כיח.

למרות דחיפה חזקה נגד שיעול, כיח לא יכול להיות expectorated. זה בדרך כלל בגלל צמיגות מוגברת או בליעה שרירותית. לעתים קרובות, שיעול קל וביצה גרועה לא נחשב סימן למחלה (למשל, שיעול הבוקר הרגיל עם ברונכיטיס מעשן), ולכן הרופא עצמו צריך להתמקד בתלונה של המטופל על התלונה הזאת.

למי לפנות?

אמצעים דחופים לאבחון וטיפול

בדרך כלל להשתעל כמו מונוסיפטום (ללא חנק, אובדן הכרה, כאב חריף ותנאים אחרים) אינה דורשת צעדים אבחוניים וטיפולי חירום. חריג עשוי להיות חדירה של חלקיקים זרים וגזים מעצבנים לתוך דרכי הנשימה. במקרים הברורים, יש צורך קודם כל להפסיק את הקשר עם הגז המרגיז ולהבטיח שאיפת אוויר נקי, ובמקרה של מגע עם גוף זר, הוצא אותו מדרכי הנשימה. במקרים מורכבים או לא ברורים, ייתכן ויש צורך בגרון או בטרכוברונכוסקופיה.

למי עלי לפנות אם יש לי שיעול?

אם אתם חושדים בשיעול אלרגי, אסטמה, שריון חסיני כרוני, אלרגי ו polyposis rhinosinusopathy, אתה צריך להתייעץ עם אלרגיסט.

לאור קשיים אבחון גדול באבחון אסתמה הסימפונות עם וריאנט "שיעול" שלה, יש לזכור כי שיעול כרוני בחולים כאלה יכול להיות הסימפטום היחיד. זה יבש בדרך כלל, התקפים, בלילה, בשעות היום כל גילויים של המחלה עשוי שלא להיות נוכח (rales יבש על אֲזִינָה לא זוהתה, ולפי ספירומטריה חסימת סמפונות נעדרה). האבחנה מתבצעת על ידי נוכחות של eosinophilia בבדיקות דם ובדיקות, אשר, בשילוב עם הביטויים הקליניים לעיל, הוא הבסיס להפנות את המטופל אלרגיסט. בדיקה מעמיקה בדרך כלל מגלה את hyperreactivity של ברונכי (על פי בדיקות bronchoprovocation), כמו גם תגובה טובה לטיפול אנטי אסתמטי. יש גם תיאר "ברונכיטיס eosinophilic" - שילוב של שיעול חמור eosinophilia המושרה כיח ללא סימנים של hyperreactivity הסימפונות. זה גם משיג אפקט טיפולי טוב מן השימוש glucocortids inhaled. האבחנה הסופית יכולה להיעשות רק לאחר בדיקה על ידי אלרגיסט.

ייעוץ otolaryngologist הוא הכרחי עבור שאיפה, פתולוגיה של איברים ENT (כולל שיעול רפלקס), אסטמה ברונכיטיס כרונית. ייעוץ pulmonologist הוא הכרחי עבור מחלות ריאה interstitial, ברונכיטיס כרונית, bronchiectasis, pleorisy, הריאות הריאות. ייעוץ של gastroenterologist עם מחלת ריפלוקס gastroesophageal. התייעצות עם המנתח החזה - עם ברונכיטקסיס, מורסה של הריאה.

ייעוץ של קרדיולוג - אם יש חשד של ג 'נסיס לב וכלי דם, ייעוץ phthisiatric - אם יש חשד של שחפת סרקואידס; ייעוץ של אונקולוג - אם יש חשד לגידול של הגידול, התייעצות האנדוקרינולוג אם יש סימנים של פתולוגיה של בלוטת התריס; התייעצות עם הפסיכיאטרולוג - בחשד לשיעול פסיכוגני.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.