^

בריאות

A
A
A

קל

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.11.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

הריאות הימנית והשמאלית ממוקמות בחלל בית החזה, כל אחת בחצי שלה, בשקים צדדיים. בין אור הם איברים mediastinal: לב לקרום הלב, אבי העורקים ואת הנבוב מעולה וינה, קנה הנשימה עם בלוטות הסמפונות, הוושט, התימוס, לימפה הראשי, וכו '

הצורה והמבנה של הריאות. בצורתה, הריאה דומה לחרוט בעל צד מדיאלי שטוח וקודקוד מעוגל. בריאה הימנית יש באורך של כ 25-27 ס"מ, רוחב - 12-14 ס"מ זה קצר יותר הריאה השמאלית בכ 2-3 ס"מ ויש לי את זה ב 3-4 ס"מ, אשר מזוהה עם מיקום גבוה של הכיפה ימין של הסרעפת לעומת השמאל ..

אור (pulmo) יש apex (apex pulmonis), בסיס (בסיס pulmonis) ו 3 משטחים: דיאפרגמטי, צלעות ו mediastinal. משטח דיאפרגמטי (פנים דיאפרגמטיס) מתאים לבסיס הריאה, הוא קעור, מול הסרעפת. משטח חזיתית (פנים costalis) הוא קמור, שוכב על פני השטח הפנימי של דופן החזה - על צלעות וחללים intercostal. חלק החוליות (pars vertebralis) של משטח זה מעוגל וגובל בשדרה. החלק המדיציאלי (mediastinal) (pars mediastinalis) של הריאה פונה אל המדיאסטינום. משטחי הריאה מופרדים בקצוות. הקצה הקדמי של הריאה (מרגו קדמי) מחלק את המשטחים הקוסטליים והמדיאליים, הקצה התחתון (מרגו נחות) מפריד בין הצלעות לבין המשטחים המדיאליים מהסרעפת. בקצה הקדמי של הריאה השמאלית הוא דיכאון - חתך הלב (incisura cardiaca), מוקף מלמטה על ידי הלשון של הריאה השמאלית (lingula pulmonis sinistri).

כל ריאה בעזרת סדקים עמוקים מחולקת לחלקים גדולים - אונות. לריאות ימין יש 3 אונות: העליונות העליונות של הלובוס, מדיוס הלובוס והלובוס התחתון. בריאה השמאלית להקצות 2 מניות - העליון והתחתון. החריץ (fissura obliqua) נמצא בשתי הריאות. פער זה מתחיל בשוליים האחוריים של הריאה, על 6-7 ס"מ מתחת העליון שלה (רמה III חוליות החזה תהליכים spinous), הולך קדימה ולמטה אל הקצה הקדמי של הגוף ברמה של עצם המעבר של חלק VI של צלעות סחוס שלו. יתר על כן, החריץ המשופע נע אל פני השטח המדיאלי ומופנה אל צווארון הריאה. הסדק אלכסוני בשתי הריאות מפריד את החלק העליון מן התחתון. לריאה הימנית יש חריץ אופקית (fissura horizontalis pulmonis dextri). הוא מתחיל על המשטח הקוסטלי בערך באמצע החריץ העקום, שם הוא חוצה את קו האמצעי האמצעי. יתר על כן, החריץ האופקי עובר תחילה לכיוון השוליים הקדמיים, ואז פונה לשערי הריאה הימנית (לאורך פני המדיאלי). הסדק האופקי מפריד בין החלק האמצעי מהחלק העליון. החלק הממוצע של הריאות הימנית גלוי רק מהחזית ומהצד המדיאלי. בין האונות של כל ריאה ממוקמים בין משטחים פנימיים שלהם (פנים interlobares)

למשטח המדיאלי של כל ריאה יש דיכאון - שערי הריאה (Hillum pulmonis), שבאמצעותם עוברים כלי הדם, העצבים והברונכוס הראשי, המרכיבים את שורש הריאה (רדיקס פולמוניס). בשערי הריאה הימנית בכיוון מלמעלה למטה נמצא הברונכוס הראשי, מתחת לעורק הריאתי, שמתחתיו יש שני ורידים ריאתיים. בשערי הריאה השמאלית, יש עורק ריאתי בראש, מתחתיו הוא הסימפונות הראשי, מתחתיו - שני ורידים ריאתיים. השער של הריאה הימנית הוא קצת יותר קצר ורחב מזה של השמאלית.

בתחום הסמפונות העיקרי תקין השער (הסמפונות principalis דקסטר) מחולק הסמפונות אוֹנִי שלושה: הסמפונות אוֹנִי הימנית העליונה (הסמפונות lobaris דקסטר מעולה), אומר הסמפונות אוֹנִי (דקסטר medius הסמפונות lobaris), הסמפונות אוֹנִי נמוך (הסמפונות lobaris דקסטר נחותים). כאשר נכנסים האונה העליונה של הסמפונות אונה הימניות העליונות ריאות ממוקמות מעל עורק משותף (סניף עורק ריאה), דהיינו epiarterialno זה מאוחסן, ובחלקים אחרים של הסמפונות אוֹנִי התקין וריאות שמאל עובר תחת עורק אוֹנִי (w אין שולחן ריאל).

הסמפונות השמאלי הראשי (הסמפונות principalis מרושע) בשער האור מחולק לשני הסמפונות העצמי: הסמפונות אוֹנִי השמאלית העליונה (הסמפונות lobaris מעולה מרושע) ואת הסמפונות אוֹנִי השמאלית התחתונה (הסמפונות lobaris נחות מרושע). הסמפונות אוֹנִי להצמיח המגזרי קטן הסמפונות (שלישוני), אשר לאחר מכן מחולק דיכוטומית.

Seronal bronchus (ברונכוס קטע) נכנס קטע, המייצג את קטע הריאות, הבסיס פונה אל פני השטח שלה, את הקודקוד - אל השורש. ברונכוס Segmental ועורק מגזרי נמצאים במרכז של קטע. על הגבול בין קטעים סמוכים, ברקמת החיבור, עובר את הווריד הסגמנטלי. ברונצ'י Segmental מחולקים subsegmental, ולאחר מכן lobular.

הסמפונות אונתית (lobularis הסמפונות) נכללו פרוסת הריאה, המספר אשר ריאה אחת הוא כ 80 או יותר. כל פרוסה היא בצורת פירמידה עם גודל בסיס מצולעים של 5-15 מ"מ. אורכו של lobule מגיע 20-25 מ"מ. פסגתה של כל האונות מכוונת כלפי פנים של הריאות, ועל בסיס - על פני השטח שלו מכוסים הצדר. הסמפונות אונתית, שנכנסה הפרוסה מן הקודקוד שלה, מחולקות 12-20 סוף (מסוף) של bronchioles (bronchioli שהיא מסתיימת), המספר אשר בשתי הריאות מגיע 20 000. Terminal (מסוף) יצר bronchioles פוי ו bronchioles נשימת ההסתעפות שלהם (bronchioli respiratorii ) כבר אין סחוס בקירות שלהם.

המבנה של הסמפונות יש תכונות משותפות לאורך כל הסימפונות (אל bronchioles הטרמינל). הקירות של הסמפונות נוצרים על ידי הרירית עם submucosa, שבחוץ מהם יש קרום fibro-cartilaginous adventitial.

הקרום הרירי של הסמפונות הוא מרופד אפיתל מסולף. עובי שכבת האפיתל יורד עם הירידה בקוטר של ברונכי כתוצאה משינויים בצורת תאים מ מנסרתי גבוה נמוך מעוקב. בקירות של ברונכי קליבר קטן, אפיתל הוא שתי שורות, ולאחר מכן בשורה אחת. בין תאי אפיתל (בנוסף ciliated) יש גביע, תאים אנדוקריניים, תאים בסיסיים (בדומה לתאי הקיר קנה הנשימה). בחלקים הדיסטליים של העץ הסימפוני, בין תאי האפיתל יש תאים Clara הפרשה כי לייצר אנזימים כי לשבור את פעילי שטח. הפרופרייה של הממברנה הרירית מכילה כמות משמעותית של סיבי אלסטית אורכיים. סיבים אלה לקדם את מתיחה של הסמפונות במהלך ההשראה ולחזור למצב הראשוני במהלך exhalation. בעובי הצלחת של הקרום הרירי יש רקמת לימפואידית (תאים של סדרת הלימפה), כלי עצבים. העובי היחסי של הצלחת השרירית של הקרום הרירי (ביחס לקיר הסימפונות) עולה מהברונצ'י הגדול לקטנים. נוכחותם של צרורות אלכסוניים ומעגליים של תאי השריר החלקים של הצלחת השרירית תורמת להיווצרות של קפלים אורכיים של הרירית הסימפונות. קיפולים אלה נמצאים רק ברונכי גדול (5-15 מ"מ קוטר). בבסיס הסובסקוסלי של הסמפונות, בנוסף לכלי הדם, העצבים, רקמות הלימפה, ישנם קטעים משמיעים של בלוטות מרובות חלבונים. בלוטות נעדרים רק ברונכי של קליבר קטן (קוטר פחות מ 2 מ"מ).

פגז סיבי שרירי כמו קוטר של הסמפונות פוחתת, זה משנה את אופיו. ברונכי הראשי מכילים טבעות סחוס לא סגור. בקירות של הלובאר, סקטורלי, ברונכי subsegmental יש צלחות cartilaginous. ברונכוס לובולי עם קוטר של 1 מ"מ מכיל רק לוחות קטנים בודדים של רקמות סחוס. ברונכי של קליבר קטן יותר (bronchioles) אין אלמנטים cartilaginous בקירות שלהם. החיצוני adventitia של הסמפונות בנוי מרקמת החיבור הסיבי העובר לתוך רקמת חיבור interlobar של פרנכימה הריאות.

בהרכב הריאות, בנוסף לעץ הסימפונות (ברונכוס של קטרים שונים), עץ alveolar הוא הבחין, אשר לא רק יש דרכי הנשימה, אלא גם פונקציות נשימה.

עץ השן, או acinus ריאתי, היא יחידה תפקודית מבנית של הריאה. בכל ריאה יש עד 150,000 acinus. Acinus היא מערכת של הסתעפות של bronchioles מסוף אחד (מסוף). Bronchiole טרמינל מחולק 11-16 בדרכי הנשימה (נשימה) bronchioles ההזמנה הראשונה, אשר מחולקים bronchioles הנשימה דיכוטומית מסדר שני, ואת זה האחרון - כפי דיכוטומית הסדר השלישי bronchioles הנשימה.

אורכו של אחד ברונכיוליס נשימתי הוא 0.5-1 מ"מ, הקוטר הוא 0.15-0.5 מ"מ. השם bronchioles נשימתי התקבל בשל העובדה כי על קירות דקים שלהם (25-45 מיקרון) יש alveoli יחיד. ברונכיולס הנשימה מחולקים צינורות alvolar (ductuli alveolares), מסתיים עם שקיקים כיסיים (alculolares sacculi). הקוטר של הקורסים השנתית ואת שקיות alvolar ב מבוגר הוא 200-600 מיקרון (אצל ילדים 150-400 מיקרון). אורך הקורסים השנתית ואת השקים הוא 0.7-1 מ 'קורסים שחורים ושקים בקירות שלהם יש בליטות - שלפוחית - alveoli של הריאה (alveoli pulmonis). קורס אלכוהולי כרוך בערך 20 alveoli. קוטר של אחד alveolus הוא 200-300 מיקרון, ואת שטח הפנים שלה הוא בממוצע 1 מ"מ 2. המספר הכולל של alveoli בשתי הריאות מגיע 600-700,000,000. שטח השטח הכולל של טווחי alveoli מ 40 מ ' 2 כאשר נשפו 120 מ' 2 כאשר בשאיפה.

לאסינוס יש מבנה מורכב. את bronchioles הנשימה מרופדים עם אפיתל מעוקב, שבו יש epitheliocytes שאינם מפוספסים. השכבה הבסיסית של מיוסיטים חלקים היא דקה מאוד, לסירוגין. קורסים Alveolar הם בשורה עם אפיתל שטוח. הכניסה לכל alveolus מן הקורס alvolar מוקף קורות דקות של מיוציטס חלקה. Alveoli מרופדים בתאים של שני סוגים: נשימה (קשקשים) וגדולים (גרנולריים) alveolocytes הממוקם על קרום הבסיס מוצק. ב רירית אפיתל אפיתל יש גם macrophagocytes. Alveolocytes הנשימה - החלק העיקרי במבנה של קירות האלוולי. תאים אלה יש עובי של 0.1-0.2 מיקרון גרעין קמור במקצת, כמו גם רבים שלפוחיות micropinocytosis, ריבוזומים, ו unrones שפותחו בצורה גרועה. באמצעות alveolocytes הנשימה מתבצעת החלפת גז. Alveolocytes גדול מסודרים בקבוצות של 2-3 תאים. אלה הם תאים גדולים עם גרעין מעוגל גדול, אברונים מפותח. השטח האפי של alveolocytes גדול מכיל microvilli. Alveolocytes גדול הם מקור התאוששות של בטנה התא של alveoli, הם לוקחים חלק פעיל בהיווצרות של פעילי שטח.

Surfactant הוא מורכב של חומרים של חלבון, פחמימות, שומנים בטבע. את פעילי שטח ממוקם על פני השטח הפנימיים של alveoli ומונע את alveoli מתמוטט ו דבקות במהלך exhalation, שמירה על מתח הפנים של alveoli. את פעילי שטח יש תכונות bactricidal.

אייר-דם (באוויר-דם) מחסום נוצר רזה (90-95 ננומטר) alveolocytes הנשימה, alveolocytes קרום במרתף מיזוג עם קרום המרתף של נימים, רזה (20-30 ננומטר) שכבת תאי האנדותל, שדרכו חילוף הגזים הוא דק מאוד (0, 2-0.5 מיקרומטר). עובי של הממברנה הבסיסית הכוללת היא 90-100 ננומטר. נימי טופס רשת hemocapillary עבות סביב alveoli. כל נימי גבולות על אחד או יותר alveoli. חמצן בתהליך של דיפוזיה לומן של alveoli עובר את מחסום הדם לתוך לומן של נימי דם, CO 2 - בכיוון ההפוך. בנוסף חילופי גז, הריאות לבצע פונקציות אחרות. תקנה זו של שיווי משקל חומצה-בסיס, ייצור של נוגדנים על ידי תאי פלזמה, הבידוד של אימונוגלובולינים לומן דרכי הנשימה ועוד.

טופוגרפיה של הריאות (הקרנה על דופן החזה). הריאות הימנית והשמאלית ממוקמות כל אחת בחצי שלהן בחלל בית החזה, ומבחינות רבות הטופוגרפיה שלהן זהה. עם זאת, קיימים הבדלים לגבי המיקום של הקצה הקדמי של הריאה הנמוכה וגבולותיהם בשל נוכחותם של איברים סמוכים (לב, שמאלי נטה, נכון סרעפת כיפה גבוהה). בהקשר זה, skeleotopia של הריאות ימין ושמאל הוא לא אותו הדבר. קצה הריאה הימנית בחזית הוא 2 ס"מ מעל הבריח, 3-4 ס"מ - מעל צלע אחת. בחלק האחורי של קצה הריאה הימנית הוא מוקרן ברמה של תהליך ספיני של החוליה השביעית צוואר הרחם. הגבול הקדמי של הריאה הימנית מהקצה מגיע למפרק הירך הימני הימני, ואז עובר באמצע הקשר של הידית וגוף החזה. הקצה הקדמי של הריאה הימנית הוא מאחורי עצם החזה כלפי מטה (רק שנותר קו אמצע) לרמה של צלעות IV סחוס gerehodya לגבול התחתון של הריאות. הגבול התחתון של הריאה הימנית של הקו האמצעי clavicular הוא ברמה VI הקצוות של הקו בבית השחי הקדמי - ברמה VII צלעות, בבית השחי-אמצע - VIII, את בית השחי האחורי - צלע התשיעי בבית קווי הכתף - X שולי על הקווים ליד חוליות עמוד השדרה - ברמה של צוואר הצלע XI. ברמה של הצלע XI, הגבול התחתון של הריאה הימנית עולה והולך לגבול האחורי, העולה לראש הצלע השנייה.

למעלהמשמאל ריאות שבולט מעל עצם הבריח ו 2 סנטימטר. ממרומי הגבול הקדמי (קצה) של הריאה השמאלית הוא מפרק grudinoklyuchichnomu השמאל, ואז הגוף מאחורי עצם החזה עד לרמה של IV סחוס צלע. יתר על כן, הגבול הקדמי של האונה השמאלית מוסט לצד שמאל, הוא מודרך לאורך הקצה התחתון של סחוס צלע של IV לכ קו השד הופך תלול עד סחוס צלע השישי, שבו פניות חדות שמאלה בגבול התחתון של הריאות. הגבול התחתון של הריאה השמאלית עובר בערך חצי גוש נמוך יותר מזה של הריאה הימנית. על הקו הקרוב לחוליות, הגבול התחתון של הריאה השמאלית עובר לגבולה האחורי, העולה לאורך עמוד השדרה. הגב האחורי של הריאות השמאלית והימנית חופפות.

אספקת דם לריאות

כלי הדם של הריאות מופנים למעגל קטן וגדול של מחזור הדם.

כלי ריאתי (א נ Et.. Pulmonales) מהווים את מחזור הדם הריאתי ופועלים בעיקר פונקצית חילוף גזים בין הדם לבין האוויר, בעוד המערכת של כלי סימפונות (א נ Et.. Bronchiales) מספקת כוח אור ושייכת המחזור המערכתי.

העורקים הריאתיים, היוצאים מן הגזע הריאתי, נושאים דם ורידי לתוך הריאות. הגזע הריאתי ממוקם לחלוטין intrapericardially. שלה אורך 4 - 6 ס"מ, קוטר -. 3.5 ס"מ תקין העורק הריאתי הכיוון והעוצמה שלה הוא המשך של תא המטען ריאתי, שהוא בעל חשיבות מעשית אנגיוגרפיה סלקטיבית, וכאשר הוא נסחף תסחיפים.

תפקיד חלוקת תא המטען ריאתי ממומש מתחת הסתעפות קנה נשימה 1.5-2 הסנטימטר. כניסה דרך השורש אל הריאות, עורק ריאה מחולק אשכולות עצמיים ואת מגזריים וחזר הסתעפות של הסמפונות ובצמוד אליהם. ברונכיול הנשימה מלווה arterioles. טרום arterioles מראש הם רחבים יותר מאלו של מעגל גדול וליצור התנגדות קטנה לזרימת הדם.

מן הנימים, הדם אוספת לתוך postcapillaries, venules ו veins, אשר, בניגוד העורקים, ממוקמים בין lobules. ענפים Intrasegmental של הוורידים הריאתיים, לא קבוע בקוטר ואורך, לזרום אל תוך ורידים בין, אשר כל אחד מהם אוספת דם משני קטעים סמוכים. הוורידים מתחברים לגזעים גדולים (שניים מכל ריאה), זורמים לאטריום השמאלי.

מספר העורקים הסימפוניים מ -2 עד 4 מתחילים מאבי העורקים של החזה, הולכים לשורשי הריאות, ומספקים את ענפי הצוואר, מסתעפים יחד עם הברונצ'י ומגיעים לרמה של ברונצ'יולים. סניפים של עורקי הסימפונות נמצאים ברקמת החיבור peribchchial ו adventitia הסימפונות. הענפים הקטנים יותר, המרכיבים את הרשת הנימית, מגיעים אל הצלחת של הקרום הרירי של הקיר הסימפוני. דם נימי נכנס ורידים קטנים, שחלקם זורמים לתוך מערכת וריד ריאתי, החלק השני (מן הסמפונות גדול) - בורידים הסימפונות, ניקוז ב (hemiazygos) מזווג וריד. בין הענפים של העורקים הריאתיים ואת הסימפונות הוורידים יש anastumoses, הפונקציה של אשר מוסדר על ידי העורקים הסגירה.

שימור הריאות והברונצ'י

על פי רעיונות מודרניים, עצבוב ריאות בוצע בשל סניפים עצבים, מופרד העצב התועה, צומת תא מטען אוהדת, סניפי סימפונות וריאות, ואת עצב הסרעפת, להרכיב מקלעת ריאתי ריאות שער, אשר מחולקת מלפנים ומאחור. הסניפים של plexuses הקדמי וגם האחורי יוצרים בתוך הריאות מקלעת perivazalnye peribronchial, אשר נכנסים ריאות מגזרים פעילות גופנית מביא (רגיש) ו efferent (מנוע) עצבוב ותוצאה העצבים הפראסימפתטית על הסמפונות היא בולטת יותר סימפטי. בין קשת אב העורקים, ההסתעפות של תא המטען ריאתי קנה הנשימה היא אזור reflexogenic - מקלעת עמוקה-לב. כאן, בבית adventitia של הסתעפות של תא המטען ריאתי, גנגליון עצב קבע, ומול - מקלעת משטח-לב.

עצבים בצורת plexuses על צווארון הריאות, anastomosing עם interweaving של קנה הנשימה ואת הלב. נוכחותם של קשרים של עצבי הריאות והלב מסבירה חלקית את עצירת הרפלקס של הלב במהלך המניפולציות באזור שורש הריאות.

מובילים עצביים להרכיב מקלעת השער ריאתי, שליחת סניפים קטנים היוצרים על דפנות כלי הסמפונות ריאתי הגדולים melkopetlistoe מקלעת, ממשיכים לאורך הקירות של הסימפונות לחלקים הקטנים ביותר של עץ הסימפונות. החיבור שנוצר בין ענפי עצב נוצר מקלעת peribronchial, סניפים נפרדים אשר חודרים לתוך עובי הקיר הסימפונות, להרכיב מקלעת intrabronchial. במהלך ההתרחשות שלהם, הצטברות קטנה של תאים עצביים להתרחש.

הקירות של כלי הריאות הם מקום המוצא של דחפים ערביים המפעילים השפעה רגולטורית על הנשימה ועל זרימת הדם.

סיבים מביאים מן בשם "גירוי הקולטן" ברירית הגרון, קנה הנשימה הסמפונות של קולטנים, חישת מתח בקירות של alveoli. "קולטנים של גירוי", המעורבים ביישום רפלקס השיעול, נמצאים בין תאים באפיתל כיסוי של מערכת הנשימה. הרבה סיבים מביאים בהרכב של עצב התועה מופנה תאים רגישים גנגליון קשרים, החלק השני - אל גנגליון stellate אל חזה צוואר הרחם התחתון ועליון, ומדי פעם כדי caudally הממוקם גרעיני שדרה.

סיבים vagal יעיל מתחיל בעיקר מהתאים של הגרעינים הגבי של medulla oblongata. ב plexuses העצבים של הסמפונות הם מוחלפים סיבים postganglionic קצר, אשר להקנות דחף לשרירים ובלוטות של קנה הנשימה, ברונכי bronchioles, וגם כלי. העצב Vagal מתייחס העצב cholinergic וגורמת התכווצות של השרירים החלקים של מערכת הנשימה, הפרשת בלוטות ווסודילציה.

סיבים סימפטיים מתחילים מתחילים בחוט השדרה ברמה מ I-II ל- V-VI של קטע החזה. סיבים innervating הגרון ואת החלק העליון של קנה הנשימה, לעבור סיבים postganglionic בצומת הסימפתטית הצווארית העליונה. סיבים נושאות דחפים לחלק הזנב של קנה הנשימה, ברונכי, ברונצ'יולים, לעבור את הגרעינים החזי העליון של הגזע הסימפתטי הגבול. הם נשלחים למקלעת הריאתי והם אדרנרגיים. גירוי של העצבים הסימפטטיים גורם להרפיה של השרירים של הסימפונות bronchioles, עיכוב הפרשת בלוטות וצמצום של כלי הדם.

העצבון של הריאות נשלט על ידי ההיפותלמוס וקליפת המוח, המבטיחה שילוב של נשימה ותפקודים של איברים אחרים, וכן תקנה כפולה (אוטומטית ורצון) של הנשימה.

כלי הדם הלימפה של הריאות

כלי הלימפה של הריאות מחולקים לשטחית ועמוקה. Surface ויוצר רשת גסה ב melkopetlistuyu anastomose הצדר העבה עם כלי עמוק הממוקם interlayers בין מגזרי החיבור, תת-מגזרים, מגזרים וכן בקירות של הסמפונות. רשת הלימפה ריאות עמוקה מורכבת נימים וכלי משובחים ממוקמות ברחבי alveoli וכלי נשימת הלימפה הסמפונות הטרמינל, הסמפונות נלווים כלי דם גדולים. Alveoli הם נטולי נימים הלימפה. ראשיתו של מערכת הלימפה הוא נימי הלימפה בחללים בין- כוכביים . רשתות מחוץ לגוף יוצרות אספנים לימפתיים יוצאי דופן, אשר מלווים את הסמפונות וללכת הצווארון של הריאה.

בדרך החוצה של הלימפה לשורשי הריאה הוא מספר קבוצות של בלוטות הלימפה bronchopulmonary. הם ממוקמים לאורך הדרך ובעיקר במקומות של הסתעפות של הסמפונות. ליד ברונכי הראשי קנה הנשימה, התחתון tracheobronchial, העליון מימין ושמאל tracheobronchial, ימין ושמאל קנה הנשימה (בלוטת הלימפה) בלוטות הלימפה מובחנים.

על פי הרעיונות המודרניים, בלוטות הלימפה של התפצלות הן הצמתים האזוריים העיקריים באונות התחתונות של שתי הריאות. רוב צמתים צומת (ב 52.8% מהמקרים) ממוקם תחת הסימפונות הראשי הנכון. בהקשר זה, כדאי לעשות צמתי הסתעפות לנקב דרך הקיר הפנימי של הסמפונות התקין הראשי, הנסוג 5-6 מ"מ מן קארינה, כפי שקורה כמעט תמיד את הלימפה ההסתעפות ממוקמת 2/3 גודלו תחת הסמפונות התקין, ו 1/3 - ישירות מתחת קארינה.

יצוא של לימפה לבלוטות הלימפה tracheobronchial השמאלי מבוצע מן bronchopulmonary שמאל (שורש) ו בלוטות הצומת, מן הריאה השמאלית קנה הנשימה, ושט. ברוב המקרים, זרימת לימפה מצמתים אלה מופנית ישירות לתוך צינור החזה, ב 1/3 מקרים - כדי בלוטות הלימפה tracheobronchial הימני העליון, ולאחר מכן אל צינור החזה.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11]

איפה זה כואב?

מה מטריד אותך?

אילו בדיקות נדרשות?

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.