Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

R-Cinex

המומחה הרפואי של המאמר

רופא פנימי, פולמונולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 23.11.2021

R-Cinex (R-CINEX) היא תרופה משולבת, הכוללת רכיבים בעלי השפעה אנטי-פעילה פעילה:

 • Rifampicin (Rifampicin) הוא אנטיביוטיקה של חיידקים המעכבת את הסינתזה של רנ"א;
 • Pyridoxine hydrochloride (אחת הצורות של ויטמין B) - משחק תפקיד משמעותי בחילוף החומרים, משפיע על תהליכי hematopoiesis, מנרמל את הפונקציות של מערכת העצבים האנושית;
 • Isoniazid - חומר שפועל בצורה מדכאת על סינתזה של חומצות מיקוליות - מרכיבי קיר התא של mycobacteria.
 • חומרי עזר (השעיות): חומצה אסקורבית, נתרן כלורי, נתרן metabisulfite, סכרין נתרן, פרופילן גליקול, סורביטול, טעמים נוזליים, מים מטוהרים וכן הלאה.

trusted-source[1], [2], [3]

סיווג ATC

J04AB02 Рифампицин

רכיבים פעילים

Рифампицин

אינדיקציות R-Cinex

אינדיקציות P Tsineks - כל צורה של שחפת (ריאתי extrapulmonary) כמו גם מחלות זיהומיות של הטבע הלא ספציפית של אשר נגרמים על ידי מיקרואורגניזמים רגישים ( pyelonephritis, דלקת ריאות, אוסטאומיאליטיס ); נוכחות של מנינגוקוקי בנשאים הוושטניים.

תרופות נגד שחפת כוללות תרופות המיועדות למניעה וטיפול יעיל בשחפת. האפקט הטיפולי שלהם, קודם כל, קשור לפעולה בקטריסטית. R-Cynex צריך להיות משולב עם כמה תרופות אחרות נגד שחפת בשל האפשרות של התנגדות של סוכני סיבתי של שחפת כדי rifampicin.

trusted-source[4]

טופס שחרור

P-Tsineks זמין כמו השעיה עבור אוראלית, קפסולות, אשר מכילים ריפמפיצין (0.45 גר ') ואת איזוניאזיד (0.3 גרם), ו טבליות מצופות הסרט (P-Tsineks W (R-CINEX Z): ריפמפיצין + Isoniazid + Pyrazinamide).

צורת שחרור התרופה בגרסאות שונות מאפשרת לבחור את התרופה האופטימלית, בהתאם למצבו של המטופל ולמאפייני מהלך המחלה.

כמוסות של R-Cynex זמינים 80 חתיכות בחבילה אחת: 450 מ"ג של rifampicin +300 מ"ג של איסוניזיד. השעיה - 100 מ"ל של התרופה בקבוקונים.

טבליות P-Cynex Z (R-CINEX Z) מכילים 0.225 גרם של rifampicin, 0.15 גרם של isoniazid ו 0.75 גרם של pyrazinamide.

כאשר קבלת P-Tsineksa בכל צורה שהיא יש צורך לקחת בחשבון את העובדה ריפמפיצין נוטה להכתים נוזלי גוף (שתן, זיעה, דמעות), כמו גם עדשות מגע, צואת עור של גוון כתום-אדום. שימוש ממושך בתרופה דורש ניטור שיטתי של תפקודי הכבד (לפחות פעם אחת בחודש), תצפיות אופטלמולוגים ושליטה בתמונת דם פריפריאלית.

כאשר מתבוננים בהתפתחות של הפרעות מתמשכות בטיפול, יש להפסיק את הטיפול ב- P-Cinex ולחדש רק לאחר נורמליזציה ברורה של מעבדה וכן אינדיקטורים קליניים.

trusted-source[5]

פרמקודינמיקה

R-Cynex היא תרופה משולבת אשר המרכיב הפעיל העיקרי שלה הוא rifampicin (נגזרת rifamycin), אנטיביוטיקה חצי סינתטי עם אפקט bactericidal מובהק.

פרמקודינמיקה Tsineks P כלול קולקטיבי בניסוח סמים ומנגנון פעולתם. ההשפעה העיקרית היא לבלום את הפעולה של ריפמפיצין סינתזת RNA בחיידקים כמו גם אורגניזמים גראם שליליים גראם חיוביים: שחפת Mycobacterium, נ Meningitides, Mycobacterium leprae, spp סטרפטוקוקוס, spp Staphilococcus, anthracis Bacillus, Pseudomonas, E. Coli, פרוטאוס ו Klebsiella, .. ברוסלה ספ, סלמונלה טיפי, ליגונלה פנאומפיליה ועוד.

Isoniazid, שהוא חלק של R-Cynex, מצא יישום רחב כתרופה נגד שחפת. נציג זה של נגזרות חומצה isonicotinic מאופיין פעילות חיידקית יעילה נגד mycobacteria - פתוגנים של שחפת. תרופה זו משמשת ברפואה לטיפול בשחפת פעילה בקרב מבוגרים וילדים. היא יעילה במיוחד בתהליכים המוקדמים והחריפים של המחלה. בשילוב עם rifampicin, איזוניזיד מייצרת אפקט טיפולי מובהק.

trusted-source[6], [7]

פרמקוקינטיקה

R-Cinex מכיל רכיבים אשר חודרים בקלות לגוף ומתחילים את ההשפעה הטיפולית הפעילה שלהם בתוך מספר שעות לאחר נטילת התרופה.

הפרמקוקינטיקה של R-Tsineks: המרכיב הפעיל העיקרי - ריפמפיצין - נספג בקלות ממערכת העיכול ומופץ במהירות לכל נוזלים, רקמות ועצמות של הגוף האנושי. הדבר היחיד - אתה צריך לשקול כי הקליטה שלה מופחתת במקצת עם צריכת בו זמנית של מזון. בפלסמה, הריכוז המרבי של החומר מושגת תוך 2-3 שעות.

כמות גדולה של ריפמפיצין (60-80%) עוברת מטבוליזם בכבד, ושאר - בקירות המעי (30-45%), אשר נוצרים מטבוליטים פעילים dezatsetilrifampina formilrifampina שימור פעילות antituberculosis שלהם. מעריך הזמן של מחצית החיים של P-Cinex הוא 1.5-5 שעות. התרופה מופרשת על ידי הכבד (עד 60%) ושתן (עד 30%).

באשר pyridoxine, הקליטה שלו ממערכת העיכול היא קלה ומהירה. המטבוליזם העיקרי של החומר הזה מתרחש בכבד. מחצית החיים של pyridoxine הוא די ארוך והוא 15-20 ימים. הסרת החומר מתרחש דרך הכליות (כ -60%) ובמהלך המרה (עד 2% מהמינון).

trusted-source[8], [9], [10]

מינון וניהול

יש לקחת את R-Cynex אך ורק בהתאם לתוכנית שמציעה הרופא המטפל, בהתבסס על בדיקות דם במעבדה, על נוכחות של מחלות כרוניות בחולה ועל גורמים אחרים שעלולים לגרום לתופעות לוואי של התרופה, או לאסור על קבלתה.

מינון וניהול: בדרך כלל התרופה ניתנת דרך הפה על 1 טבליה (כמוסה) ליום במהלך הקורס הטיפולי כולו. מבוגרים צריכים לקחת P-Cynex לוקח בחשבון את משקל הגוף: אם זה פחות מ 50 ק"ג, - 450 מ"ג, אם יותר מ 50 ק"ג, - עד 600 מ"ג (זהו המספר המקסימלי). ילדים התרופה נקבעת במינון של 10-15 מ"ג ליום. באי ספיקת כליות כרונית, הדמות היא 8 מ"ג / ק"ג.

יש לזכור את הצורך במעקב שיטתי של תפקודי הכבד עם שימוש ממושך ב- R-Cynex, כמו גם תצפית על תמונת הדם ההיקפי ובקרה העין. לא מומלץ לבצע בדיקות מיקרוביולוגיות כדי לקבוע את הריכוז בסרום הדם של ויטמין B12, כמו גם חומצה פולית. נטילת R-Cinex מחייב את החולה להימנע מלקחת אתנול.

התפתחות של הפרעות מתמשכות בכבד מחייבת הפרעה מיידית לטיפול R-Cinex. חידוש הטיפול אפשרי רק לאחר נורמליזציה של אינדיקטורים - הן קליני במעבדה.

trusted-source[16], [17]

השתמש R-Cinex במהלך ההריון

P-Tsineks יכול לשמש בטיפול שחפת אצל נשים בהריון, אולם, בהתאם להוראות לפני התחלת הטיפול צריך לשקול כל "המקצוענים" ו "בעד ונגד" של טיפול כזה, הערכת התועלת שלה לכאורה לאם כל הסיכונים האפשריים כדי שהתינוק. רק עם מצב זה יש לאפשר לקחת את התרופה.

השימוש ב- P-Cynex במהלך ההריון צריך להתבצע תחת פיקוח קפדני של הרופא המטפל, רק במקרים קיצוניים, אם טיפול אלטרנטיבי אינו יעיל ואינו נותן תוצאות חיוביות. על פי המחקרים הרפואיים, השימוש בתרופה אנטי-סטרית זו בשבועות האחרונים של ההריון עלול להגביר את הסיכון לדימום, הן אצל תינוקות והן באמהות (בתקופה שלאחר הלידה). זהו גורם משמעותי שיש לקחת בחשבון בעת בחירת R-Zinex כתרופה טיפולית.

לאור החדירה של rifampicin לתוך נוזלים ורקמות שונות של גוף האדם, לא קשה להניח כי הוא מופרש יחד עם חלב אם. לכן, באמצעות תרופה זו במהלך ההנקה, האם תצטרך לוותר על הנקה את התינוק.

התוויות נגד

R-Cynex, כמו כל תרופה אחרת עם פעילות חיידקים, יש מספר התוויות נגד, אשר יש לקחת בחשבון לפני תחילת הטיפול.

התוויות נגד P-Cynex, כמו גם את התנאים שבהם יש להשתמש בו בזהירות:

 • רגישות יתר לרכיבים הקיימים בהרכב התרופה;
 • הריון (הטרימסטר הראשון);
 • הריון (טרימסטרים שנייה ושלישית);
 • תקופת ההנקה;
 • אי ספיקת כבד;
 • מחלות כבד שונות (כולל אנמנסיס);
 • גיל הילדים עד 12 שנים;
 • זקנה;
 • אי ספיקת כליות כרונית;
 • אלכוהוליזם כרוני;
 • חולשה כללית של הגוף.

מלבד התנאים לעיל אשר קבלה רצויה F-Tsineksa, חייב לקחת בחשבון את הנוכחות חולה במחלות כגון hyperuricemia (עלייה של רמת חומצת שתן בדם), פורפורה (מחלה, התכונה העיקרית של אשר היא הנטייה לדימום), גאוט (מחלת פרקים הנגרמים בתצהיר של חומצת שתן בהם). גם הטיפול ב- P-Cynex אינו מומלץ עבור אי-ספיקת לב ריאתי של II-III, כמו גם למחלות כבד חריפות, כולל צהבת.

trusted-source[11], [12], [13]

תופעות לוואי R-Cinex

R-Cynex יש מספר תופעות לוואי שיש לקחת בחשבון בעת טיפול זה נגד שחפת סמים.

תופעות הלוואי של P-Cynex נצפות הן מצד מערכת העצבים והן ממערכת העיכול, העיכול, הלב וכלי הדם. בנוסף, כאשר לוקחים את התרופה עלולה להתרחש תגובות אלרגיות והפרעות אחרות. בין תופעות הלוואי השכיחות ביותר של R-Cynex, יש לציין:

 • כאב ראש;
 • ירידה בתיאבון;
 • שלשולים;
 • בחילות והקאות;
 • גסטריטיס ו enterocolitis;
 • אלרגיות (כוורות, חום, ברונכוספזם, ארתרלגיה);
 • אובדן חדות הראייה;
 • dysmenorrhea;
 • החמרה של צנית.

בנוסף תופעות לוואי אלה P-Tsineksa, ישנם אחר :. הפטיטיס, nefronekroz, חוסר התמצאות, לויקופניה, hyperuricemia, מיאסטניה גרביס ואחרות קבלה או חידוש סדיר של טיפול P Tsineksom יכול לגרום לתסמינים דמויי שפעת, סימפטומים הם חום, כאבי ראש, סחרחורות, חולשה , חום, מיאלגיה. סיבוכים אפשריים של תגובות עוריות, הקר אי ספיקת כליות חריפה ואנמיה המוליטית.

איזוניאזיד, אשר נכלל R-Tsineks התרופה עלול לגרום לעייפות יתר וחולשה או אופוריה, עצבנות, נדודי שינה, כמו גם ונימול, פסיכוזה, שחלה, נוירופתיה היקפית, דיכאון. על החלק של מערכת הלב וכלי הדם, תקלות בצורה של אנגינה pectoris, קצב לב מהיר, לחץ דם מוגבר עשוי להתרחש. בין תופעות נדירות בצד הם gynecomastia, Menorrhagia, ואת הנטייה של הגוף לדמם ו לדמם.

לקבלת פרטים נוספים על כל סוגי הסימפטומים השליליים של P-Cynex, עיין בהוראות לתרופה זו.

trusted-source[14], [15]

מנת יתר

יש לקחת את R-Cynex מבלי לחרוג מהמינון המצוין בהוראות או במשטר הרפואי. זהו מצב חשוב מאוד, כי בשל מנת יתר של התרופה, סיבוכים חמורים ואף מסכני חיים עשויים להתרחש אצל המטופל.

מנת יתר של תרופות נגד שחפת R-Cynex גורם למספר תסמינים ותנאים שליליים הנגרמים על ידי כמות מופרזת (overabundance) של חומרים פעילים של התרופה.

אז, מנת יתר של rifampicin יכול להוביל:

 • בצקת ריאות,
 • התרחשות של התקפים,
 • את המראה של בלבול,
 • עייפות (מצב פתולוגי המאופיין באובדן הכרה, אובדן יכולות מוטוריות ושינה עמוקה).

כאשר מתבוננים בסימפטומים כאלה של מנת יתר, יש צורך לבצע טיפול סימפטומטי: למנות את שטיפת קיבה המטופל, לקחת סורבנט, לנהל דיכאון כפוי (שיטה של סילוק רעלים עם טיפול חירום).

עם מנת יתר של isoniazid, הסימפטומים הבאים יכולים להתרחש:

 • תרדמה וסחרחורת,
 • דיסאוריינטציה (הפרת כיוון) ובלבול,
 • hyperreflexia (הגברה של רפלקסים),
 • דיסארתריה (הפרעות בדיבור),
 • חומצה מטבולית (הפרה בגוף של איזון בסיס חומצי),
 • פוליאנופורופתיה היקפית (מחלת עצבים פריפרית),
 • כשלים בכבד,
 • היפרגליקמיה (עלייה ברמת הסוכר בדם)
 • עוויתות (בדרך כלל מתרחשות כמה שעות לאחר נטילת P-Cynex),
 • תרדמת.

עם ההתפתחות של ויטמיני B polyneuropathy שנקבע ההיקפיים של המטופל (B12, B6, B1), וחומצה גלוטמית, nicotinamide, ATP, פיזיותרפיה ועיסוי שונה. במקרה של חולה תפיסה חייב להחיל טיפול מורכב: ויטמין B6 (נ / מ ', 200-250 מ"ג), 25% פתרון מגנזיום סולפט (w / o של 10 מיליליטר) פתרון דקסטרוז 40% (w / w - 20 מיליליטר ) ו דיאזפם. במקרה של כשל בכבד, תרופות כגון ויטמין B12, ATP, מתיונין ושומנים הם בדרך כלל prescribed.

trusted-source[18]

אינטראקציות עם תרופות אחרות

R-Cinex תואם כמעט את כל תרופות נגד שחפת, למעט cycloserine. הפחתת תופעות הלוואי של התרופה יכולה להיות מושגת על ידי שילוב של P-Cynex עם pyridoxine וחומצה גלוטמית.

אינטראקציות של P-Cynex עם תרופות אחרות:

 • P-Tsineks מסוגל להפחית את פעולת מניעה הורמונליים, תרופות נגד קרישת דם אוראלי, quinidine, ketoconazole, תרופות דיגיטליס, היפוגליקמיה ותרופות אנטי בקצב לא סדיר, וסמים אחרים (ראה פירוט הוראות R-Tsineksu.);
 • באמצעות rifampicin, הפרמטרים של נסיגה bromosulfalein (מהירות התהליך הוא גדל);
 • את הזמינות הביולוגית נמוכה של rifampicin מקודם על ידי תרופות אנטיכולינרגיות, אופיאטים ו antacids, ketoconazole;
 • השילוב של rifampicin עם isoniazid ו / או pyrazinamide מחריף הפרעות בתפקוד הכבד בחולים עם היסטוריה של מחלה זו;
 • הכנות PASK (חומצה פרמינוזליצילית), המכילות בנטוניט, נקבעו 4 שעות לאחר השימוש ב- R-Cynex;
 • isoniazid יכול להגדיל את הריכוז של phenytoin (סמים antiepileptic) בדם.

כל שילוב של R-Cinex עם תרופות אחרות צריך להתבצע אך ורק תחת פיקוחו של הרופא המטפל.

trusted-source[19], [20], [21], [22]

תנאי אחסון

R-Cinex חייב להיות מאוחסן במקום חשוך, מוגן מפני אור שמש ישיר. משטר הטמפרטורה במקרה זה לא צריך להיות יותר מ 25 ° C (מידע זה מצוין בהוראות להכנת).

תנאי האחסון של P-Cynex דומים כמעט לאלה של תרופות אחרות: נגישות לילדים, שמירה על איזון טמפרטורה אופטימלי ויובש. יש לזכור כי התרופה שפג תוקפה חייבת להיזרק, גם אם היא לא הושלמה עד הסוף.

טבליות וכמוסות הם "מפחד" של לחות, ולכן זה בהחלט לא מומלץ לאחסן אותם בחדר האמבטיה, במטבח, במרפסת או בסביבה לחה אחרת. האפשרות הטובה ביותר היא חדר שינה וכל חדר אחר, שבו יש ארון או חזה. שמור על תרופות טוב יותר בתיבה עם מכסה הדוק, על המדפים העליונים של הארון, שם הם לא מספיק לילדים. יש להשאיר את כל הבקבוקים והשלפוחיות סגורים באריזתם המקורית.

טבליות וכמוסות של R-Cynex יש להסיר מן שלפוחיות מיד לפני השימוש. זאת בשל hygroscopicity של צורות מינון מוצק. כדי להגן על כל תרופה מן השמש אמצעי להגן עליו מפני חימום, אשר, בתורו, יכול להשפיע על הרכב של התרופה ואף לשנות את זה, בגלל מה התרופה יידרדר או לפגוע בבריאות שלך.

trusted-source[23], [24]

חיי מדף

R-Cinex יש חיי מדף של 2 שנים. בתום תקופה זו, אין להשתמש במוצר הרפואי למטרות טיפוליות או מניעתיות.

חיי המדף של התרופה חייבים להילקח בחשבון ללא יוצא מן הכלל, כי תרופות איחור לאבד תכונות פרמקולוגיות שלהם יכול להזיק לבריאותו של המטופל, במיוחד אם תנאי האחסון הופרו. לאחר תאריך התפוגה המצוין בהערה למוצר הרפואי, יש לסלקו מיד.

תקופת התוקף של כל מוצר רפואי מרמזת על מילוי הכללים לאחסון. רק בתנאים כאלה, התרופה תביא תועלת ולא תאבד את המאפיינים החשובים שלה. לכן, ברוב המקרים, תרופות, כולל R-Cynex, צריך להיות מאוחסן במקום יבש, מאובטח מוגן מפני השמש. לא לקנות כמה חבילות של התרופה בבת אחת, עדיף לעשות את זה כמו שאתה משתמש. אז אתה יכול למנוע בעיות עם תום תאריך התפוגה של התרופה.

trusted-source[25], [26], [27]

קבוצה פרמקולוגית

Противотуберкулезные

השפעה פרמקולוגית

Противотуберкулезные препараты
Антибактериальные широкого спектра действия препараты

יצרנים פופולריים

Люпин Лтд, Индия

תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "R-Cinex" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.