Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

בחינת מערכת הנשימה

המומחה הרפואי של המאמר

אונקולוג, רדיולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 23.11.2021

למרות ההצלחות הגדולות בפיתוח שיטות מיוחדות לחקר מצב איברי הנשימה, רבות משיטות הבדיקה הגופנית שעדיין מתוארות על ידי ר 'לאנץ, הן עדיין בעלות חשיבות עליונה. עם זאת, כעת אנו מנסים לזהות את אלו סימפטומים רק כי באמת יש ערך אבחוני חשוב, מתוך הבנה כי בחלק ממחלות ריאה (כגון סרטן bronchogenic או שחפת) את המופע של סימפטומים אלה לעתים קרובות עולה כלום בשלב די חמורה של המחלה, ואבחון מוקדם יש צורך להשתמש בשיטות מתוחכמות יותר.

הבדל נוסף של השלב המודרני של מחקר מערכת הנשימה הוא הרבה יותר תשומת לב הפיזיולוגיה של הנשימה, הקשר בין סימנים קליניים ליקויים של הפונקציה של הנשימה החיצונית, כדי תפקודית, ולא רק שינויים אנטומיים.

השלב הנוכחי של הבנה של תהליכים פתולוגיים שמקורה בדרכי הנשימה, אינו אפשרי ללא ידע של מנגנוני הגנה המונעים חדירת מיקרואורגניזמים, חלקיקי אבק, חומרים רעילים, אבקה וכדומה. נ בנוסף מחסומים אנטומיים (הגרון, מכסה הגרון, חטיבת מרובים התכווצות של העץ הסימפונות ) עשיר רירית דרכי הנשימה כלי הדם, רפלקס השיעול, תפקיד חשוב מאוד בהגנת הנשימה ממלאת EP ריסי מימשה תחבורה mucociliary teliem הפרשות הסמפונות היווצרות tracheobronchial המכיל חומרים פעילים ביולוגית (ליזוזים, לקטופרין, A1-טרפסין) ו מסונתז על ידי פלזמה התאים של כל סוגי נוגדנים, אך בעיקר IgA. ברמה של הסמפונות הטרמינל, alveoli ותעלות המכתשית תפקיד הגנתי מתבצע בעיקר מקרופאגים המכתשית גרנולוציטים neutrophilic כדי chemotaxis מבוטא שלהם phagocytosis ו לימפוציטים להפריש lymphokines המפעילים מקרופאגים. Bronhoassotsiirovannaya רקמת הלימפה (BALT), כמו גם תגובת לחות (אימונוגלובולינים של מח' A ו- G) חסין, הם בעלי חשיבות מיוחדת על מנגנוני ההגנה של אברי נשימה. מקום חשוב בהגנה על הריאות הוא אוורור מלא שלהם.

כל המנגנונים האלה להגנה על הנשימה יכולים כעת ללמוד ולבחון אותם בכל מטופל, מה שמאפשר לנו לספק תמונה מפורטת יותר של תכונות המחלה המתפתחת, ולכן לבחור טיפול רציונלי יותר.

כאשר מחקר נשימה (אשר, כמו בכל המקרים האחרים, מתחיל עם שאלות, ולאחר מכן בצע בדיקה, מישוש, כלי קשה ואת אֲזִינָה ), השאלה העיקרית שאליה יש צורך לקבל תשובה היא לקבוע את תהליך הלוקליזציה המועדף: דרך נשימה, ריאות parenchyma או פלורה. לעתים קרובות מעורב מחלקות מרובות של מערכת הנשימה: למשל, דלקת של אונת הריאה (אוֹנִי או דלקת ריאות אוֹנִי ) היא כמעט תמיד קיימת דלקת של שכבות צדר ( דלקת קרום הריאה ), עם מוקד דלקת ריאות היא לרוב התהליך מתחיל עם דלקת הסמפונות ( ברונכיטיס ), ולאחר מכן לפתח דלקת peribronhialnoe. זה הופך את התמונה הקלינית של מספר מחלות ריאות מגוונת ועושה את זה הכרחי כדי להעריך את הסימנים שזוהו מנקודות מבט שונות.

Anamnesis של המחלה במחלות של מערכת הנשימה

המשך החקירה מאפשר לחשוף את התכונות של התפתחות של פתולוגיה ריאות - anamnesis של המחלה. העיקרון הכללי של "לא פנוי הזמן להכיר היכרות עם anamnesis" צריך להיות בשימוש מלא במחקר של מחלות של מערכת הנשימה. רצף הזמן של הופעת סימנים אלה או אחרים של המחלה, המוזרויות של התקופה הראשונית שלה, הישנות, התדירות שלהם ואת נוכחותם של גורמים מעוררים, את האופי ואת היעילות של הטיפול, את ההופעה של סיבוכים מוגדרים.

לדוגמא, ב מחלות ריאה אקוטיות סימפטומים כלליים כגון כגון חולשה, צמרמורות, חום, ניתן לאתר כמה ימים לפני תסמינים ריאתי (דלקת ריאות נגיפיות), או כמעט בו זמנית עם אותם ( דלקת ריאות דלקת ריאות ) ו אקוטי נובעים קוצר נשימה הוא תכונה חשובה מאוד של אסטמה, כשל נשימה חריפה, כמו גם pneumothorax. יש צורך להעריך את התוצאות המתקבלות בעזרת שיטות מחקר מיוחדות (ניתוח כיח, בדיקות דם, רדיוגרפיה וכו '). חשיבות מיוחדת סימנים של תגובות אלרגיות (אורטיקריה, נזלת וזומוטוריים, אנגיואדמה, bronchoconstriction) בתגובה גורמים כגון מזון, ריחות, תרופות (במיוחד אנטיביוטיקה, ויטמינים); לידיעת האחרונות שילם לאפשרות של החמרה של אסתמה בעת שימוש אספירין ותרופות נוגדות דלקת לא סטרואידיות אחרות ( "אסתמה אספירין").

שלב חשוב של החקירה הוא ניסיון לקבוע את האטיולוגיה של המחלה (זיהומיות, מקצועיות, מרפאיות).

מספר מחלות ריאה חמורות הקשורות קשר פחות או יותר ממושך עם מגוון רחב של ייצור (תעסוקתית) גורמים, כגון עבור אבק למשל המכיל פחמן דו סיליקון, אסבסט, טלק, ברזל, אלומיניום, ועוד. בנוסף למחלות ריאה אבק מקצועיים ידועים ( פנוימוקוניוזיס זה מחלות ריאה מזוהה כיום יותר ויותר כאלה תקשורת כמו אקסוגניים) alveolitis האלרגית, גורמים סביבתיים רבים, כגון חציר מרקיב, דגני גלם ואח '. ( "חווה אור ו "יצרן גבינות קלות", "חובבים קלים", וכו '). זה לא אירוע נדיר דיפוזי שינויים ריאתי בחולים שטופלו עם מחלות לא-ריאה שונות תרופות כגון cytostatics, nitrofurans, kordaron ו אנלוגים שלה, כמו גם הקרנות לטווח ארוך.

כל התכונות החושפות של מהלך המחלה צריכות להיות מוצגות בסופו של דבר בצורה של תמונה גרפית מתאימה, דוגמא שהיא תצפית על חולה עם דלקת ריאות.

לבסוף, מידע חשוב ניתן להשיג בחקר ההיסטוריה המשפחתית (נטייה משפחתית עם מחלות bronchopulmonary כגון אסטמה, שחפת או נוכחות של חוסר A1-טרפסין הגירעון, סיסטיק פיברוזיס ), כמו גם הרגלים רעים: עישון הוא גורם סיכון מוכר לסרטן ריאות, שימוש לרעה באלכוהול תורם כמובן שלילי דלקת ריאות.

עישון (במיוחד עישון סיגריות) לוקח מקום מיוחד בהיסטוריה של התפתחות מחלת ריאות אצל כל חולה, כפי שהוא גורם או מחריף את המחלה. לכן, חשוב לרופא לדעת (להקליט) את מספר הסיגריות מעושן ליום, ואת הזמן שבו החולה מעשן (מה שנקרא "סיגריה Pack" שנים). רק ב מעשני גרעין קשה נמצאים בעיקר כרוני ברונכיטיס ו נפחת - הגירסות כבדות של מחלת ריאות חסימתית כרונית; עם עישון קשור ישירות לסרטן הסימפונות - אחד הגידולים הממאירים השכיחים ביותר אצל גברים ונראה יותר ויותר בנשים.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

בדיקת דרכי הנשימה העליונות

בדיקה ישירה של מערכת הנשימה מתחילה לעיתים קרובות בסקר של החזה. נכון יותר הוא עדיין לשקול מחקר ראשוני של מצב של מערכת הנשימה העליונה, אשר בשל התפקיד החשוב שינויים שונים פתולוגיים בדרכי הנשימה העליונות יכול לשחק בפיתוח של מחלות ריאה. למותר לציין כי בדיקה מפורטת של מערכת הנשימה העליונה היא באחריות של otolaryngologist. עם זאת, רופא של כל המומחיות (ובעיקר מטפל) צריך לדעת את הסימפטומים העיקריים של המחלות הנפוצות ביותר של האף, הלוע, הגרון, ויש להם ידע טוב של שיטות הפשוטה ביותר של בדיקת דרכי הנשימה העליונות.

קודם כל, ציין כמה חופשי החולה יכול  לנשום דרך האף כדי להעריך טוב יותר את הנשימה האף, החולה מוצע לסגור מעברים באף לסירוגין, לסחוט ברציפות את כנפיו השמאליות והימניות של האף אל מחסום האף. קושי בנשימה באף הוא תלונה תכופה של חולים מתרחשת, למשל, את העקמומיות של מחיצת האף, דלקת חריפה חריפה כרונית, סינוסיטיס.

ציין את נוכחותו של מטופל  תחושה של יובש באף אשר עלולים להתרחש בשלב הראשוני של נזלת אקוטית או מסומן באופן קבוע בחולים עם נזלת כרונית אטרופית. לעתים קרובות יש תלונה של חולים על המראה של  פריקה מן האףבמקרים כאלה, לברר את המספר (שופע עם נזלת חריפה, דל, כדי ליצור קרומיים - ב נזלת אטרופית), דמות (פריקה הצפק או רירית - ב חריפת נזלת catarrhal, מימי - עם דלקת חריפה בצינורות אף, עבה מוגלתי - הסינוס, sukrovichnye - עם שפעת, וכו '), וכן לציין אם מספר מעברי האף שמאל וימין שווה.

רבתי תשומת לב צריך חולי תלונה המראה  דימום באף אשר עשוי להיות קשורים גורמים מקומיים (טראומה, גידולים, נגעים כיבו של רירית האף), או נגרמים על ידי כמה מחלות משותפות (למשל, מחלת יתר לחץ דם, diathesis המדמם, לוקמיה, avitaminosis, וכו ' ). בנוכחות האף דימום להבין איך הם קורים לעתים קרובות אצל חולה (לעיתים או באופן קבוע), אם הם נדירים או בשפע. נשירת האף בדרך כלל עוצרים בעצמם. דימום מאף שופע (יותר מ 200 מיליליטר ליום) עלול להיות מלווה בתסמינים כלליים מאפיין של דימום פזרני (חולשה, ירידה בלחץ דם, טכיקרדיה), ומחייב נקיטה נוספת כדי לעצור אותו (חלל אף tamponade). ראוי לזכור כי הזכות לקבוע את כמות הדימום באף לא תמיד אפשרית, כי הדם זורם על החלק האחורי של האף וגרון, לעתים נבלע על ידי מטופלים.

לעיתים מטופלים מתלוננים גם על החמרת  הריח  ( היפוספמיה ) או על היעדרותו המוחלטת. הפרעות ריח יכול להיות קשורה בשני הקושי בנשימה האף עם נזק לעצב חוש הריח.

עם דלקת של הסינוסים של הנשיקה (חזיתית, מקסרית, וכו '), כאב יכול להתרחש באזור שורש האף, המצח, העצמות הזיגומטיות, לפעמים מקרין לאזור הזמני.

בדיקה יסודית  של  חלל האף מבוצעת על ידי otorhinolaryngologist בעזרת rhinoscope, אשר כוללת את השימוש של מראות האף מיוחד. עם זאת, החלק הקדמי של חלל האף ניתן לראות טוב מספיק מבלי להזדקק לשיטות מיוחדות. לשם כך המטופל מטיל מעט את ראשו, ארבע אצבעות (II-V) של היד הימנית מונחות על מצחו של המטופל, והאגודל של אותה יד נלחץ קלות (מלמטה למעלה) עד קצה האף. שימו לב גם לנוכחות של כאב עם מישוש ו effleurage באזור השורש של האף, את הגב, את ההשלכה של הסינוסים הפרונטאליים והמקסימליים של הסינוסים. כאב, כמו גם נפיחות של רקמות רכות ו hyperemia של העור באזורים אלה יכולים להתרחש עם נזק העצמות של האף, מחלות דלקתיות של sinuses paranasal.

מחקר מלא של הגרון אפשרי רק עם שימוש laryngoscopy, אשר מבוצעת על ידי מומחה otolaryngologist. במקרים בהם הסקר החולה רופאים אחרים, לנתח  את התלונות  של החולה, המצביעים על אפשרות של מחלה בגרון (למשל, כאב דיבור ובליעה, מאפיין נביחות או, לחילופין, שיעול שקט) חושפים שינויים  קול  ( צרידות, aphonia), פתק הפרעות בדרכי הנשימה (רם, לחוץ, עם קושי לנשום), המופיעים, למשל, עם היצרות הגרון.

כאשר  בוחנים את  הגרון, להעריך את השינויים האפשריים בצורת (למשל, עם טראומה); כאשר אתה מרגיש את אזור הגרון לקבוע את נוכחותם של נפיחות או כאב (עם פגיעות טראומטיות, chondroperichondritis, וכו ').

שיטות נוספות לבדיקת מערכת הנשימה

כדי להבהיר את האבחנה, מידת הפעילות של התהליך ריאתי (חמרה, פוגה), המדינה התפקודית של מערכת הנשימה הופכת שיטות נוספות חשובות בבדיקה קלינית כגון בדיקות דם (כולל פרמטרים אימונולוגיים), שתן, אך במיוחד ליחה, נוזל שטיפה ברונכואלוואולרית, נוזל pleural, כמו גם שיטות רנטגן, אשר בשנים האחרונות נוספו עם טומוגרפיה טומוגרפיה ממוחשבת מחקרים, radiocontrast ניי שיטות (bronchography, אנגיוגרפיה), רדיונוקלידית ונהלים אנדוסקופית (ברונכוסקופיה, thoracoscopy, מדיאסטינוסקופיה), מחט ביופסיה של ריאות, בלוטות לימפה, mediastinum, בדיקת ציטולוגיה מיוחדת. תשומת לב מיוחדת מוקדשת לחקר תפקוד הנשימה החיצונית.

הצורך בשיטות נוספות של חקירה קשור גם עם העובדה כי מספר תצפיות בדיקה כללית עולה כי אין שינויים, במיוחד בשלבים המוקדמים של המחלה אינם לידי ביטוי קליני (לדוגמא, קרצינומה bronchogenic, חודר שחוף קטן). במקרים אלו, האבחנה תלויה ביכולת ליישם שיטות נוספות.

trusted-source[8], [9], [10], [11], [12], [13]

בדיקת כיח

מחקר מקרוסקופי של כיחון נדון קודם לכן. כאשר ליחה מיקרוסקופית (מריחות מוכתמות) יכולה לזהות את דומיננטיות של נויטרופילים, אשר מזוהות עם זיהומים חיידקיים (דלקת ריאות, bronchiectasis, וכו ') כי בחלק מהחולים אשרו גילוי נוסף של צמיחה של חיידקים כאשר מצופים כיח, או אאוזינופילים, נחשב אופייני של הסימפונות אסטמה ומחלות ריאות אלרגיות אחרות. בשנת ואסתמה ניתן לאתר את כיח ספירלה Kurshmana (slizsoderzhaschie מטיל bronchoconstriction ספסטית) וקריסטלים שארקו-ליידן (חזקה כי שרידי אאוזינופילים). הנוכחות של תאי דם אדומים למרוח מציינת תערובת של דם כמו סימני דימום סימפונות או ריאתי. ניתן לזהות מקרופאגים עליים, דבר המצביע על כך שהחומר מתקבל מהקטעים העמוקים של מערכת הנשימה. אם הם מכילים נגזרי המוגלובין (siderofagi, מומי לב) תאים, אחד יכול לחשוב על הנוכחות של גודש במחזור ריאתי (מחלת לב צניפי מפוצית, סיבות אחרות של אי ספיקת לב). במיקרוסקופיה הכללית של כיח ניתן לאתר סיבים אלסטיים - סימן להשמדה של רקמת הריאה (אבצס ריאות ו נמק, שחפת), כמו גם דרוזן פטריות. השיטה הכי החשובה לחקר כיח היא זיהוי של חיידקים המריחים מוכתם על ידי כתם גראם, אשר מספק מידע רב ערך על סיבת התהליך הדלקתי, במיוחד דלקת הריאות, ומאפשרת יותר ממוקדים להתחיל טיפול אטיולוגי.

חקירת נוזל השטיפה

בשנים האחרונות, מצאו בבדיקה מיקרוסקופית נרחבת של הנוזל המתקבל על ידי שטיפה (מן שטיפה אנגלית -. Washout) קיר הסמפונות איזוטוני subsegmental, - broncho-המכתשית נוזל שטיפה (BALF), אשר ונשאף על ידי אותו bronchofiberscope שעברו פתרון החדרה. רכב הסלולר רגיל מעשני BALF 100-300 מיליליטר של נוזל מיוצג מקרופאגים המכתשית בעיקר (90%), לויקוציטים דקירה (1-2%), לימפוציטים (7-12%), ותאי אפיתל סימפונות (1-5%) . על ידי שינויים בהרכב הסלולר של BALF, פעילות מקרופאג המכתשית, מספר הפרמטרים אימונולוגיים ביוכימיים אחרים להסיק מסקנות אבחון חשובות. לדוגמא, מחלת ריאות מפוזרות כזה נתקל לעתים קרובות, סרקואידוזיס, בלימפוציטים BALF דומיננטיים יותר נויטרופילים; איתור של פטריות, פנאומוציסט מאפשר לאבחן גרסאות נדירות של זיהום bronchopulmonary.

Pleural пункция

ערך אבחון סופי הוא המחקר של נוזל המתקבל בעזרת ניקוב pleural. קביעת המראה שלה (אור, שקוף, מעונן, מבושל, דם, צ 'ילה), ריח, צפיפות יחסית של תוכן חלבון. בנוכחות exudate (בניגוד transudate), צפיפות יחסית ותוכן החלבון של הנוזל המתקבל גבוה, בהתאמה, יותר מ 1.015 ו -2.5%; נכון לעכשיו, במקום המדגם Rivolta, היחס בין התוכן חלבון בנוזל pleural לתוכן חלבון פלזמה משמש (בנוכחות exudate הוא גדול מ 0.5).

רנטגן שיטות מחקר

במיוחד חשוב באבחנה של מחלות בדרכי נשימה יש טכניקות רנטגן, אשר מאשרות את הנחות האבחון הנובעים בשלבים קודמים של הסקר הם אמינות לניטור דינמי, ובמקרים מסוימים, לעזור להבהיר את האטיולוגיה של המחלה עוד לפני התוצאות של מחקרים בקטריולוגית ו ציטולוגיה. המשמעות של שיטות רדיולוגיות בקביעת לוקליזציה של שינויים ריאתיים והבנת מהות התהליך היא ללא תנאי. לדוגמא, דלקת ריאות זיהומים פטרייתיים יכולים להיקבע בכל חלק של הריאה, היושר מגזרי משתנה מאופיין בעיקר על ידי דלקת ריאות, אוטם ריאתי, צמיחת גידול endobronchial.

נכון לעכשיו, fluoroscopy משמש לעתים יותר נדיר, שכן חשיפה לקרינה גבוהה יותר, פרשנות סובייקטיבית במידה רבה של שינויי תצפית דינמית השוואתית קשה, אם כי שימוש מסך הטלביזיה ואת תמונת הווידאו מאפשר להימנע כמה היבטים שליליים. היתרון של שיטה זו הוא האפשרות ללמוד את הריאות בתהליך הנשימה, ובמיוחד את התנועות של הסרעפת, את מצב הסינוסים, את המיקום של הוושט.

מחקר רדיוגרפי ( פלואורוגרפי ) הוא האובייקטיבי ביותר, הנפוץ ובעיקר השיטה העיקרית של מחקר נוסף, המאפשר קבלת נתונים מדויקים והערכתם בדינמיקה. השימוש בעמדות אלכסוניות, לרוחב, מיקום לורדוזיס (כדי לזהות לוקליזציות אפיות), וכו 'מסייע להבהיר את האבחנה. במקביל מנתח את המאפיינים של parenchyma ריאות, כלי דם ומבנה ביניים (ציור ריאתי), העריכו את השורשים של הריאות וחלקים רבים אחרים של מערכת הנשימה. שינויים מפורטים יותר מפורטים בטומוגרפיה ובטומוגרפיה ממוחשבת. שיטות אלה מאפשרות לחשוף את הפתולוגיה של ברונכי, קנה הנשימה (בפרט, התפצלות שלה), חותמות הממוקם בעומקים שונים. במיוחד אינפורמטיבי בנושא זה, טומוגרפיה ממוחשבת, אשר נובעת השימוש במחשבים, בו זמנית תוך זמן קצר של עיבוד הנתונים של מאה raying שכבה מסוימת של רקמה המספק מידע על קטן מאוד וקשה גישה לגופי בדיקת רנטגן קונבנציונליים.

על ידי שיטות כוללות רנטגן בניגוד angiopulmonography והכנסה של תרכובות המכילות יוד (urotrast, verografin) עם אשר לזהות כלי מסוים של מחזור הדם הריאתי והעורקים הסימפונות.

הנתונים המתקבלים בשיטות רדיונוקלידים: הכנסת איזוטופים רדיואקטיביים והערכה מאוחרת של התפלגותם באיברים של בית החזה באמצעות מכשירים מיוחדים (סורקים, מצלמת גמא, וכו ') יש משמעות אבחנה ברורה. בשנת ריאות בפועל הנפוץ radioisotopes של טכנציום ( 99 TC), ב אלבומין בפרט שכותרתו עם טכנציום, גליום ( 67 Ga), קסנון ( 133 Xe), אינדיום ( 133 1H), זרחן ( 32 P). שיטות רדיונוקלידים מאפשרות הערכת תכונות זלוף (טנטומיום), אוורור אזורי (קסנון), פעילות סלולרית מתרבה של אינטרסטיטיום, בלוטות לימפה (גליום). לדוגמה, מחקר זה מזהה באופן מהימן הפרעות זלוף בתסחיף ריאתי, הצטברות איזוטופ הגאליום בבלוטות הלימפה של המדיאסטינום עם סרקואידוזיס פעיל.

שיטות אנדוסקופיות של מחקר

המקום המיוחד בבדיקה של המטופל עם מחלת ריאות שייך טכניקות אנדוסקופיות, ביניהם החשיבות העיקרית היא ברונכוסקופיה. שימוש bronchofiberscope המודרני יכול חזותית להעריך את התכונות של דרכי הנשימה מן מיתרי הקול כדי subsegmental הסמפונות, פונקציה של המדרגות הנעות mucociliary, לקחת את התוכן של צינורות הנשימה ברמות שונות עבור ציטולוגית ובדיקה בקטריולוגית, להחזיק שטיפה ברונכואלוואולרית ואחריו המחקר של שטיפת וכתוצאה, לבצע ביופסיה לנקב של רירית הסימפונות, ו ביופסית transbronchial רקמות סמוכות (בלוטה לימפה, ריאות). ברונכוסקופ ממשמש בכוונה מרפאה, לפעמים במשך סימפונות כביסת ממשל אקטואלי של אנטיביוטיקה עם bronchiectasis (הסמפונות תברואה), אבל במיוחד עבור עיבוי ושאיפה של ריר מן הלום של הסמפונות המוסתרת בבית התקף אסטמה nekupiruyuschemsya, במיוחד כאשר ציור "ריאות שותקות" הסרה של גוף זר.

trusted-source[14], [15], [16], [17], [18], [19], [20], [21]

סימנים לברונכוסקופיה

אינדיקציות

הערות

Hemoplegia.

כדי ליצור את המקור (רצוי בתקופה הקרובה לסוף הדימום) ולהפסיק את הדימום.

שיעול כרוני ללא שום סיבה נראית לעין.

יכול להיות גידול endobronchial שאינו גלוי על roentgenogram.

רזולוציה איטית של דלקת ריאות.

כדי למנוע חסימה סימפונית מקומית.

אטלקציה.

כדי לבסס את הסיבה.

סרטן הריאה.

עבור ביופסיה, הערכה של operability.

שרירי הריאה.

כדי למנוע חסימה של הסימפונות, להשיג חומר לבדיקה בקטריולוגית ולשפר ניקוז.

גוף זר.

כדי למחוק.

ברונכוסקופיה היא חובה בחולים עם hemoptysis (במיוחד חוזרות ונשנות) או דימום ריאתי, היא מאפשרת להתקין מקור (קנה הנשימה, הסמפונות, parenchyma) והגורם (bronchiectasis, גידול, שחפת) דימום.

בין שיטות אנדוסקופיות אחרות, אם כי לעתים רחוקות, נעשה שימוש בחזה (בדיקת גלישת הצדר) ובדיאקטיקה (בדיקה של המדיאסטינום הקדמי), שאחת ממטרותיה העיקריות היא ביופסיה של האתרים המקבילים.

בדיקות אולטרסאונד (אולטרסאונד)

ב פולמונולוגיה, אולטרסאונד הוא עדיין אינפורמטיבי מאוד, זה יכול לשמש כדי לזהות אזורים קטנים של exudate ולבצע לנקב pleural.

בדיקות תוך-רחמיות

באבחנה של מחלות ריאות מסוימות, בדיקות תוך-עוריות משמשות המסייעות לקבוע נוכחות של אטופי (לדוגמה, נזלת אלרגית, גרסאות מסוימות של אסתמה הסימפונות), הגורם eosinophilia ריאתי; בדיקת השחפת (במיוחד אצל ילדים ונוער), מבחן קווים (באבחון סרקואידוזיס) הם בעלי חשיבות אבחונית .

בחינת תפקוד הנשימה

הערכת המצב התפקודי של מערכת הנשימה היא השלב החשוב ביותר בבדיקת החולה. תפקוד ריאתי מגוונים למדי: חילופי גז זה, הרגולציה של איזון חומצה-בסיס, חום, חילוף החומרים מים, סינתזה של מוצרים פעילים ביולוגית, אבל אחד התפקידים העיקריים של מערכת הנשימה היא פונקציה של חילופי גזים, הכולל משלוח אוויר alveoli (אוויר), חילוף הגזים ב alveoli (דיפוזיה ), תחבורה חמצן בדם של נימים ריאתיים (זלוף). לכן, מקום מיוחד בחקר אברי הנשימה הוא לימוד תפקוד של מנגנון הנשימה החיצונית. לתפקוד תקין של המערכת מספק חילוף גזים בין הסביבה הפנימית וחיצונית, ובכך קובע את התועלת של נשימת רקמות, ולכן חשוב להבין את התפקיד של כל הרכיבים של מנגנון נשימה חיצונית. על הקלינאי לקבוע את הקיבולת הפונקציונלית של מערכת זו, כלומר לזהות את דרגת הכשל הנשימה.

השיטה החשובה ביותר לקביעת תפקוד הנשימה החיצונית, בעיקר תפקוד האוורור, היא ספירוגרפיה. אינדיקטורים ספיוגרפיים בסיסיים (כרכים ריאתיים) מחולקים לדיאטה סטטית ודינמית. הקבוצה הראשונה כוללת את הפרמטרים volumetric. ראשית, זוהי היכולת החיונית של הריאות (JEL), כלומר, נפח האוויר בנשיפה מקסימלית המיוצרת לאחר ההשראה המקסימלית. מתוך הפרמטרים הדינמיים של חשיבות מיוחדת נאלצים קיבולת חיונית (FVC) - אוויר בנפח בעצימות מקסימלית והנשיפה מהירה, המהווה בשנייה הראשונה של תפוגה (FEV1) 80-85% VC (בדיקת Tiffno). FVC משפיע על מצב הפטנט הסימפונות: ככל פינוי קטן יותר של הסמפונות, קשה יותר את הנשיפה, קטן יותר נפח התפוגה מאולץ.

עוד פרמטר דינמי - מהירות השטח של השראת התפוגה אלצה (בדרך כלל 5-7 l / s) ובמהלך הנשימה שקטה (בדרך כלל 300-500 מיליליטר / s) - נקבע על ידי pneumotachs מכשיר מיוחד ומשקף את מצב חסימת סמפונות: קצב זרימת נשיפה נמוך הוא סימן חסימת הסימפונות.

אינדיקטורים נשימה מהירה המתוארים בצורה גרפית על ידי התוויית הזרם העקומים - נפח ", שבו כל נקודה מקבילה אחוז מסוים של FVC: הציר לתאם מייצג את קצב זרימת האוויר (בליטרים ל 1 ים), על abscissa - נפח הנשיפה המאומץ (אחוז או ליטר) ולקבוע את המהירות ואת מהירות החלל המיידי (MOS) של זרימה בזמן הנשיפה בכפייה. בשנת עקומת חסימת סמפונות מוזזת שמאלה ויש לו סוף חלק משופע, ההגבלה מוסטת לריאה הימנית ואת הצורה אינה שונה מהנורמה.

Diffusibility האור יכול להיקבע על ידי פחמן חד חמצני (CO), זורם דרך הממברנה (כמו O2) מחושב על ידי שאיפה של קצב הדיפוזיה CO, אשר מצטמצם (לפעמים באופן משמעותי) עם נגעים קשים של הממברנה interstitium המכתשית של הריאות.

בעת הערכת תפקוד הנשימה, קביעת לחץ חלקי של חמצן ופחמן דו חמצני, כמו גם את ה- pH של הדם העורקי, היא בעלת חשיבות קלינית רבה.

הערכת מצב של המיטה נימי (זלוף או הובלת חמצן על ידי הדם) מתבצעת על ידי שאיפת חמצן טהור: לא מספיק לאחר עלייה בשאיפה PO 2 בדם העורקים עולה יכולת זלוף ירודה של הריאות.

trusted-source[22], [23], [24], [25], [26], [27], [28]

למי לפנות?


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.