Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Vasomotor נזלת

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח בטן
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

דלקת הנשימה Vasomotor נגזר שם של סיבי עצב צמחיים כי innervate השרירים החלקים של העורקים והוורידים. נזלת Vasomotor מחולק סיבי עצב vasoconstrictor (סימפטי) ו vasodilating (parasympathetic).

V.I. Voyachek זיהו נזלת vasomotor כמו נזלת שקר. בספר הלימוד המפורסם שלו "יסודות של otorhinolaryngologists," הוא כתב כי השם "נזלת שקר" עולה כי תסמין סימפטום של הצטננות לא יכול להיות מלווה סימנים פתולוגיים של דלקת של רירית האף. על פי רוב, זהו סימפטום של נוירוזה צמחית כללית, ולכן הוא לעתים קרובות רק קישור במספר הפרעות רלוונטיות, כגון אסטמה. לכן, בצורה טהורה - נזלת vasomotor הוא פונקציונלי. Subbecies של קבוצה זו הם תנאים אלרגיים, כאשר vasomotor והפרעות הפרשה של חלל האף להתרחש תחת השפעת אלרגן.

Vasomotor נזלת

הגדרה זו, שהובעה לפני יותר מחצי מאה, נותרה רלוונטית כיום, כאשר נחקרו בבעיות רבות של מדע הרפואה והביולוגיה (אימונולוגיה, אלרגולוגיה, נוירוזה נוירו-גסטטיבית וכו '). לדברי כמה מחברים, זה האחרון כי לשחק את התפקיד החשוב ביותר הפתוגנזה של נזלת vasomotor אמיתי, אשר אינם מלווה כל תגובות דלקתיות ביטוי קלאסי.

חשוב, עם זאת, כדי להדגיש כי הוא הצמח הגרון וסקולרי האף עורר ידי endo או exoallergens כי עשוי להיות מסובך על ידי תהליכים דלקתיים; במקרים אלה, הוא האלרגיה העיקרית, כי הוא הגורם האטיולוגי העיקרי בהתרחשות של נזלת vasomotor. בהקשר זה, זה צריך להיות מוכר כי החלוקה המודרנית של נזלת vasomotor לתוך צורות נוירוביגטיביים ואלרגיים הוא שרירותי במידה רבה והוא דידקטי בעיקר בטבע. נראה כי אלה שני צדדים של אותו מצב פתולוגי.

בצורתה הטהורה, ניתן לראות את הצורה הנוירו-גיאוגרפית של נזלת הווסומוטורית עם כל התהליכים האיריטטיביים בחלל האף, למשל, שנגרמת על ידי ספייק המגע של מחיצת האף, אשר מגרה את קצות הצמיגים העצבתיים של העורק התחתון של הגלים באף. עם זאת, מנגנון זה עשוי לעורר עוד יותר את המעבר של טופס neurovegetative אל אחד אלרגי. יתכן גם שהתגלות האף של הצורה הנוירו-וואטטיבית של נזלת הווסומוטר הן תוצאה של נוירוזה צמחית כללית; במקרה זה, אנו יכולים להבחין בביטויים אחרים של נוירוזה זו, כגון סימנים של דיסטוניה נוירו-סירקולטורית, מחלה היפוטונית, אנגינה פקטוריס וכו '.

ב בראשית של הצורה neurovegetative של נזלת vasomotor, התנאים הפתולוגיים של עמוד השדרה הצוואר, אשר באים לידי ביטוי על ידי שינוי של הצמתים הצווארית הצווארית, עשוי לשחק תפקיד גדול. לפיכך, באטיולוגיה ובפתוגנזה של נזלת וזמוטורית, קיים קומפלקס שלם של מצבים פתולוגיים מערכתיים שבהם הצטננות היא רק "קצה הקרחון" של מחלה עמוקה יותר. תפקיד חשוב בהתרחשות של נזלת vasomotor יכול לשחק גורמים מעוררים, אשר צריך לכלול סיכונים תעסוקתיים, עישון, אלכוהוליזם, התמכרות לסמים. מצד שני, vasomotor ראשוני ונזלת אלרגית יכולים לשחק את התפקיד של גורמים משונים (מעורר), מה שמביא למחלות נוירווסקולריות נפוץ ורציני יותר, כגון מיגרנה, neuralgia perivascular, תסמונת diencephalic, וכו '

גורם ו pathogenesis של נזלת vasomotor

גורם ו pathogenesis של נזלת vasomotor: צורה אלרגית של נזלת vasomotor מחולק עונתיים (תקופתיים) מתמשך (כל השנה) נזלת.

נזלת עונתית היא אחת מתסמונות המאובקות (אבקת אבקה, קדחת אבקה), המאופיינת בעיקר בדלקת בדרכי הנשימה ובעיניים. עם נטייה תורשתית לפרינוזה, אבקה גורמת לרגישות של הגוף, כלומר לייצור נוגדנים לאלרגן האבקה, וכתוצאה מכך לחשיפה של האנטיגן לנוגדן, המבטא סימני דלקת כאשר האחרון פוגע בקרום הרירי. ביטויים פתוגנומיים של נזלת עונתית הם התקפים עונתיים של דלקת חריפה חריפה ודלקת הלחמית. במקרים חמורים, הם מצטרפים אסטמה הסימפונות. שיכרון אבקה אפשרי גם: עייפות, עצבנות, נדודי שינה ולעיתים עלייה בטמפרטורת הגוף. בנוכחות של מוקדים כרוניים של זיהום במהלך קדחת השחת, הם יכולים לתרום להתפתחות של סינוסיטיס חריפה. תופעות נדירות כוללות מחלות של מערכת העצבים (arachnoiditis, דלקת המוח, נזק עצבים חזותיים ושמיעתיים, התפתחות ההתקפות של מחלת מנייר).

תסמינים בדרך כלל, התקפה של רינופתיה מתרחשת באופן חריף, בין בריאות מלאה, בסוף מאי ויוני, במהלך הפריחה של עצים ועשבי תיבול, המאופיינת על ידי הופעה של גירוד חמור באף, התעטשות בלתי מבוקרת חוזרת, פריקה מימית שופעת מהאף, קושי בנשימה האף. במקביל יש סימנים של דלקת הלחמית. התפרצות של נזלת עונתית בדרך כלל נמשך 2-3 שעות והוא יכול לחזור על עצמו כמה פעמים ביום. הגורמים החיצוניים הנפוצים ביותר יכולים לעורר נזלת vasomotor כאן: חשיפה לשמש או טיוטה, קירור מקומי או כללי, וכו 'נצפתה כי מצב של מתח נפשי מפחית את חומרת או שובר את ההתקפה של מאקרו.

כאשר רינוסקופיה קדמית אינה חושפת שינויים פתולוגיים כלשהם ברירית האף במהלך התקופה האינטיקטלית, מומים של מחיצת האף, קוצים מגע, ובמקרים מסוימים פוליפים ריריים בודדים עשויים להתרחש. במהלך המשבר, הקרום הרירי הופך להיות חד יותר באופן חדה, או כחלחל, הקונכייה האף מורחבת ומלאה לחלוטין את מעברי האף, בהם מופיעים פריקים ריריים בשפע. כלי קונצ'ה האף להגיב בחדות עם התכווצות שימון אדרנלין. בחלק מהחולים, התקפים של נזלת עונתית עשויים להיות מלווה בסימפטומים של גירוי של הקרום הרירי של הגרון והקנה הנשימה (שיעול, צרידות, כיח צמיג, ברור), כמו גם תסמונת אסתמה.

נזלת אלרגית מתמשכת היא אחת הסינדרומות של המצב האלרגי של הגוף, המתבטאת בצורות שונות של אלרגיה. השלטים וקורס קליני הדומים לקדחת השחת. התכונה הבולטת העיקרית של נזלת אלרגית מתמשכת היא חוסר תדר, זרימה קבועה פחות או יותר, חומרת מתונה של התקפות. אלרגנים בצורה זו של נזלת אלרגית, בניגוד לעונתיות, יכולים להיות מגוון של חומרים בעלי תכונות אנטיגניות והפטניות הפועלות לצמיתות על בני אדם ולגרום לרגישות של הגוף לעצמם עם היווצרות נוגדנים. חומרים אלה, במגע עם נוגדני רקמות, גורמים לתגובה של "אנטיגן-נוגדנים" זהה לזו של נזלת עונתית, שבמהלכה משתחררים מתווכים פעילים ביולוגית (כולל היסטמין וחומרים דמויי היסטמין), קולטנים מעצבנים של רירית האף, ואת הפעלת הפעילות של בלוטות הרירי.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

תסמינים של נזלת vasomotor

הסימפטומים של דלקת הנשימה הווסטו-מוטורית מתאפיינים בגודש באף חוזר או מתמיד, לעתים קרובות לסירוגין, עם פריקה מימית מזדמנת מהאף, בשיא ההתקפה - גירוד באף, התעטשות, תחושת לחץ באף, כאב ראש. במהלך היום, התקפה (V.I. Voyachek כינה התקפה זו "פיצוץ" של תגובה vasomotor) התעטשות וסנפיר, ככלל, מתרחשת פתאום בדיוק כמו עובר פתאום, ניתן לחזור עד עשר פעמים ביום ולעתים קרובות יותר. בלילה, הגודש באף הופך קבוע עקב מחזור הלילה של שיפור מערכת העצבים הפרזימפתטית.

מאופיינת בגודש של חצי האף, שבצדו נמצא המטופל, ובהיעלמותו ההדרגתית בצד הנגדי. תופעה זו מעידה על חולשתם של הווסוצונסטריקטורים. לדברי V.F.Undritsa, K.A.Drennovoy (1956) ואח '., לקבלת נזלת וזומוטוריים neurovegetative טופס צעד פונקציונלי ארוך מוביל את הפיתוח של צעד אורגני (התפשטות רקמת ביניים ואת הופעת נזלת היפרטרופית), אשר תורמת בעיקר שימוש מופרז מפחיתי גודש. סיבי Vasoconstrictor שייכים עצבים adrenergic, שכן שידור של עירור על כלי גורם לשחרור של norepinelia בסינפסות. סיבים אלה עבור איברים ENT מגיעים הצומת הסימפתטית הצווארית העליונה. סיבים vasodilator parasympathetic מרוכזים העצבים glossopharyngeal, פנים, trigeminal ו pterygopalatomy.

ב rhinoscopy הקדמי, מוגדל קונכיות האף נחות יש צבע אופייני, אשר V.I. Voyachek שהוגדר "כתמים אפורים ולבנים". הקונצ'ה האף הנמוכה יותר מרגישה רכה עם בדיקה חלולה, בדיקה חודרת בקלות מבלי לפגוע בקרום הרירי בעובי הקליפה. סימן pathognomonic הוא הפחתה חדה של קונצ'ה בעת סיכה אותם עם אדרנלין. חוש הריח מופרע, תלוי במידת הקושי בנשימה באף.

אלרגי צורה של נזלת vasomotor

מחלות אלרגיות כבר ידוע מאז ימי קדם. היפוקרטס (המאה ה IV- לפנה"ס) E. תיאר מקרים של חוסר סובלנות על כמה חומרים מזינים; K.Galen (II ב Ne) דיווחה קר, הנובע מריח של ורדים, במאה ה XIX. קדחת השחת תוארה והוכחה כגורמת לשאיפה של אבקת צמחים. המונח "אלרגיה" הוצע על ידי רופא הילדים האוסטרי C.Pirquet בשנת 1906 כדי להתייחס תגובה יוצאת דופן, שונה של כמה ילדים למינהל שלהם לטיפול בסרום דיפתריה. חומרים הגורמים לתגובות לא טיפוסיות (אלרגיות) נקראו אלרגנים. חומרים אלה כוללים, למשל, אבקת צמחים, הגורמת למחלות עונתיות הנקראות פולינוזיס. אלרגנים מחולקים לאקסוגניים (חומרים כימיים, מזון, צמחים שונים, תרכובות חלבון, מיקרואורגניזמים וכו ') ואנדוגניים, שהם מוצרים מטבוליים של אורגניזם אלרגני, הנובע מהפרעה מטבולית, התרחשותן של מחלות מסוימות הגדלות במיקרוביאליות של הגוף אסוציאציות. מקור האלרגנים יכול להיות גם מוקדים כרוניים של זיהום, סרום וחסונים, תרופות רבות, אלרגנים ביתיים ואפירמיאלים וכו '. קבוצה מסוימת של אלרגנים מורכבת מגורמים פיזיים - חום, קור, לחץ מכני, הגורמים לחומרים ספציפיים באורגניזם הרגיש. עם תכונות אלרגניות.

כאשר אלרגן הוא הציג לתוך הגוף, מתפתחת תגובה אלרגית, אשר, בהתאם לטבע שלה, יכול להיות ספציפי ולא ספציפי. התגובה הספציפית נעשית בשלושה שלבים - אימונולוגיים, שלב היווצרותם של המתווכים והשלב של תופעות פתופיזיולוגיות או קליניות. תגובות אלרגיות לא ספציפיות (פסאודו-אלרגיות ולא אימונולוגיות) מתרחשות במהלך המגע הראשון עם אלרגן ללא רגישות מוקדמת. הם מתאפיינים רק בשלבים השני והשלישי של תגובה אלרגית. נזלת אלרגית יכולה להתרחש הן בתגובת תגובה ספציפית והן לא ספציפית, והיא מתייחסת בעיקר לתגובות אלרגיות מהסוג הראשון, הכוללות גם הלם אנפילקטי, אורטיקריה, אסתמה אטופית, פולינוזה, בצקת קווינק, וכו '.

trusted-source[6], [7], [8], [9]

צורה neurovegetative של נזלת vasomotor

ככלל, עונתיות אינה אופיינית עבור סוג זה של נזלת vasomotor. נזלת Vasomotor הוא נפוץ באותה מידה בכל עת של השנה, והוא תלוי בעיקר על גורמים חיצוניים מפעילה (אבק של החדרים, אדים תוקפניים באוויר inhaled, נוכחות של curvatures מגע של מחסום האף), או תפקוד תפקודי נוירוביגטיבי כללי שהוזכר קודם לכן. בדרך כלל, במקרה האחרון, המטופלים הם חולים לא רק של הרינולוג, אלא גם של הנוירולוג.

trusted-source[10], [11], [12], [13], [14]

מה מטריד אותך?

אבחון של נזלת vasomotor

אבחון של נזלת vasomotor: שינויים פתולוגיים ואת הקורס הקליני של נזלת אלרגית מתמשך ניתן לחלק ארבעה שלבים:

  • שלב של התקפים אפרידיים חולפים;
  • סוג שלב להמשיך;
  • שלב פוליפופולציה;
  • שלב של ציפורן.

השלב הראשון מאופיין באף נזלת בינוני פחות או יותר עם משברים תקופתיים. חולים עם סוג זה של נזלת להראות רגישות גבוהה לגורם קר, להגיב על קירור קל של הידיים, הרגליים, או את כל הגוף, כמו גם טיוטות על ידי החרפת תהליך פתולוגי. המטופלים מתלוננים על גודש באף מתמיד, הגובר לסירוגין, ירידה או חוסר ריח, שינה גרועה, יובש בפה, כאבי ראש, עייפות פיזית ומנטלית מוגברת, כמו גם התקפות תקופתיות של קוצר נשימה נפיחות. בשלב זה, תופעות ראשוניות של הפרעה של חדירות קרום התא מתרחשות.

ב רינוסקופיה הקדמית והאחורית בשלב זה של המחלה, אותם שינויים נצפים כמו במהלך התקפה של נזלת עונתית, ו decongestants פעילים לגבי כלי חלל האף.

עם זאת, עם קורס ארוך יותר של נזלת אלרגית מתמשך, השלב השני שלה מתרחשת, אשר באה לידי ביטוי סימנים ראשוניים של התנוונות של רירית האף. הוא הופך חיוור, רוכש גוון אפרפר, מכוסה תצורות פרטניות, בולט במיוחד באזור הקדמי של הטורבינות האמצעיות והתחתונות ואת הקצה האחורי של הטורבינות התחתונות. בשלב זה, הקושי בנשימה באף הופך פחות או יותר קבוע, ההשפעה של תרופות הווסוצונסטריקטור מצטמצמת למינימום, חוש הריח נעדר כמעט, ותלונות בעלות אופי כללי מתגברות.

לאחר זמן מה, מחושבים מתוך תקופה של מספר חודשים עד 1-4 שנים, פוליפים ריריים מופיעים בממוצע באמצע האף הקורס (השלב של polyporosis או פוליניוס rhinitis) בצורה של שקוף שקית דמויי תצורות התלוי על הרגל לתוך לומן של המעבר האף נפוץ. לרוב הם נראים שטוחים, דחוקים בין הקיר לרוחב של האף מחיצת שלה. פוליפים ישנים יותר מכוסים בדרך כלל עם רשת כלי דם דקים לנבוט רקמת חיבור.

באותו זמן, שלב של ציפורן מגיע: הרקמות של האמצע ובמיוחד את הטורבינה התחתונה הופכים צפופים יותר, להפסיק להגיב ההכנות vasoconstrictor ולרכוש את כל הסימנים של נזלת hypertrophic. השלבים השלישי והרביעי מאופיינים בגודש באף מתמיד, באנוזמה מכנית וחושית, ועלייה בסימפטומים הכלליים של המחלה.

תסמינים נפוצים של המחלה (עייפות, נדודי שינה, הצטננות תכופה, רגישות לקירור וכו ') הופכים קבועים. בשלב polyproroductive, התקפות של אסתמה הסימפונות להגביר ולהגדיל. היחס הזמני של אסתמה הסימפונות לבין השלב של פוליפרופילן שונה. לעתים קרובות, כאשר הנגע העיקרי מתרחש, זה השלב של polyproduction, ג C. תסמונת נזלת אלרגית. אם הבסיס של אלרגיה הוא genesis שאינם זיהומיות, אז הם מדברים על אסתמה אטופיק הסימפונות. כמו כן יש לציין כי תהליכים פתולוגיים דומים דלקת הנשימה אלרגי לפתח הסינוסים של הנגיף ולעתים קרובות המקסימלית, שממנו polyabir poluys דרך פיסטולה שלה לתוך המעבר האף האמצעי.

טיפול בנזלת אלרגית כרוך בשימוש אנטירגיסטי, אנטי-היסטמין, ואסוכונסטריקטור, הרדמה מקומית ותרופות הרגעה כלליות. רשימה זו של תרופות מומלצת על ידי הקהילה הבינלאומית של Rhinologists בצורה של מה שנקרא 1996 קונצנזוס.עם זאת, למרות המלצות אלה ואת הצעות מקוריות רבות של מחברים שונים, הטיפול בחולים הסובלים נזלת אלרגית נשאר קשה ולא נפתרה במלואה. השיטה היעילה ביותר היא זיהוי וחיסול של אלרגן הגורם נזלת vasomotor, אבל עם polyallergy ושיטה זו הופכת לא יעיל, במיוחד מאז צורה זו של נזלת אלרגית יכול לעקוב אחר סוג של מה שנקרא אלרגיה זוחל, כאשר בעבר חומרים אדישים תחת השפעת ההשפעות הרגישות של אלרגנים עצמם הופכים גורמים לתגובות הולמות, לפעמים היפררגיות.

trusted-source[15], [16], [17]

מה צריך לבדוק?

אילו בדיקות נדרשות?

טיפול של נזלת vasomotor

הטיפול בדלקת הנגיף של כלי הדם הוא בעיקר סימפטומטי, המכוון גם לשימוש בתרופות סימפטומיטיות, בעלות השפעה של כלי הדם (סנורין, נפיזין, אפדרין וכו '). עבור תרופות הם דור חדש של צורות המינון, העיקרון הפעיל שבו הם חומרים בעלי הנכס של sympathomimetic, למשל, אוקסימטזולין (nazivin, nazol), הידרוכלוריד tetrahydrozoline (tizin) Xylometazoline הידרוכלוריד (xylometazoline, ksimelin), ואחרים. כל אלה טיפות מנזלת יש a- פעולה adrenomimeticheskim, צמצום כלי היקפי, להפחית נפיחות של ריר האף, hyperemia ו exudation. הם מסומנים עבור רינופתיה neurovegetative אלרגית חריפה, קדחת השחת, סינוסיטיס וסיבוכים צינורי שלהם otiatric. החל אותם בצורה של טיפות ו אירוסולים. שיטות השימוש והמינונים מצוינים בהערות הרלוונטיות.

טיפול סימפטומטי של נזלת vasomotor

הטיפול הסימפטומטי צריך לכלול גם התערבויות כירורגיות שונות, כגון הרס מכני ואולטראסאונד תת-ריאתי של כלי הדם הווסקולריים של קונצ'ה האף הנחותה עבור הצטלקות לאחר מכן, electroplating של קונצ'ה האף נחות, השימוש מלחי כסף חנקתי צובע, וכו '

טיפול pathogenetic אלמנטים של דלקת חריפה בצינורות האף מכילים שונים טכניקות פיזיותרפיה, הן ברמה המקומית והן ברמה במרחק לנרמל את האינטראקציה של ההמלטות אוהד הפאראסימפתטית SNC, שיפור של מיקרו, פעילות אנזימטית, גדל חמצון של מצעים ביולוגיים, נרמול פונקציה של ממברנות התא, ואחרים. לדוגמה, השיטות המקומיות כוללות שימוש בקרינת לייזר נמוכה, שדות מגנטיים קבועים וכו '. לפי שיטת א.מ.ממדוב (19) 91), את ההשפעה המשולבת של גורמים אלה משמש, שבו השדה המגנטי הקבוע מופנה החוצה אל המדרון של האף, ואת מבפנים הוא מוקרן בעזרת אזורי סיב לייזר reflexogenic של הקצוות הקדמיים של טורבינות באמצע ותחתון. מרחוק, הקרנה בלייזר של אזור הקרנה של הצומת pterygine, השפעות פיזיותרפיות שונות על אזור הצוואר, וכו 'משמשים.

בטיפול של הצורה neurovegetative של נזלת vasomotor, מחקר כיווני של מצב נוירו - וואטטיבי כללי לזיהוי של הפרעות נוירולוגיות בכלל ותנאים נוירוטיים הוא חשוב. הערכת תנאי חיים ועבודה, נוכחות של הרגלים רעים, מוקדים כרוניים של זיהום ומחלות של איברים פנימיים.

כל הטיפולים לנזלת אלרגית מחולקים לכלל מקומי וכללי, סימפטומטי ופתוגנטי. אם הוא נמצא אלרגן ואת אנטי המקביל אנטיגן בסרום פותחה על זה, אז הם מדברים על טיפול etiotropic או החיסונית. כיום, יש מספר עצום של תרופות שונות המשמשות לאלרגיות, ובמיוחד לנזלת אלרגית, שפרטיה מפורטים בפנקס התרופות.

trusted-source[18], [19], [20], [21]

טיפול מקומי של נזלת vasomotor

טיפול מקומי הוא בעיקר סימפטומטי ורק פתוגני חלקית, שמטרתו לחסום תגובות אלרגיות בעלות אופי מקומי, כלומר תסמונת האף של אלרגיה כללית. ההכנות לשימוש מקומי משמשות בצורה של תרסיסים באף, לעתים קרובות יותר בצורה של טיפות או אבקות פוצצו לתוך חלל האף. כמו תרופות עבור תרופות לשימוש מקומי מוכן על בסיס azelastine hydrochloride (אלרגודיל), levocabastin, וכו '

Allergodil שוחרר בצורה של תרסיס האף טיפות עיניים. Levocabastip משמש בצורה של טיפות עיניים ו endoasal. בשתי התרופות תכונות אנטי-אלרגיות ואנטי-היסטמינים, חוסמות באופן סלקטיבי קולטני H1. לאחר טיפול פנימי, הוא מבטל במהירות את הסימפטומים של נזלת אלרגית (גירוד בחלל האף, התעטשות, זיבה) ומשפר נשימה באף על ידי צמצום הנפיחות של רירית האף. כאשר מוחל על הלחמית מפחית את הגילויים של דלקת הלחמית אלרגית (גירוד, קריעה, אדמומיות ונפיחות של העפעפיים, schmosis). בנוסף אנטיהיסטמינים, ב נזלת אלרגית עשוי יישום מקומי של חוסמי אלפא (Naphthyzinum, Sanorin, galazolin) ותרופות חדשות עם השפעות דומות (nazivin תרסיס אף רופא Theissen, tizin, ksimeyain et al.).

כל תרופה המשמשת במחלות אלרגיות או כל מחלה אחרת מאופיינת במושגים כגון התוויות נגד, שימוש במהלך הריון ואכילה, תופעות לוואי, מינון יתר, אמצעי זהירות, הוראות מיוחדות, תאימות לתרופות אחרות וכו ', המתוארות בפרוטרוט., ספרי עיון והערות. לפני השימוש בתרופה כלשהי, יש לעיין במידע זה בקפידה.

תרסיס אלרגודיל: למבוגרים ולילדים מעל גיל 6 בהזרקה אחת בכל מחצית האף 2 פעמים ביום. טיפות עיניים למבוגרים וילדים מעל גיל 4 טיפה אחת בבוקר ובערב עד לסימפטומים של המחלה להיעלם.

לבוקבסטין: אינטראנסאלית למבוגרים וילדים מעל גיל 6 - 2 שאיפות בכל מעבר לאף 2 פעמים ביום (מקסימום 4 פעמים ביום). הטיפול נמשך עד שהסימפטומים נעלמים.

ד"ר תרסיס האף ספריי האף: הבסיס של ספריי הוא kenlometazoline, אשר יש vasoconstrictor ואפקט אנטי גודש. התרופה מוזרקת לשני חצאי האף בזמן שאיפה באמצעות מרסס מיוחד, זריקה אחת בכל מחצית האף 3-4 פעמים ביום למשך 2 nsd.

Nazivin (Oksimstazolin) המיוצר בצורה של טיפות תרסיס. טיפות אף: למבוגרים וילדים מעל גיל 6, 1-2 טיפות בכל מחצית האף 2-3 פעמים ביום 0.05% פתרון; ילדים שנה עד 6 שנים - 0.025%, עד שנה - 0.01% פתרון. ריסוס האף והתרסיס באף 0.5%: למבוגרים ולילדים מעל גיל 6 - זריקה אחת 2-3 פעמים ביום למשך 3-5 ימים.

טיזין (tetrahydrozoline hydrochloride) - אמין סימפטומיומי. טיפות, אירוסול, ג'ל לשימוש פנימי (0.05-0.1%). מבוגרים וילדים מעל גיל 6 - 2-4 טיפות בכל נחיריים לא יותר מ -3 שעות, יש לה גם סם הרגעה, זה ישים ברפואת ילדים.

Xymelin (kenlometazolin) מגרה אלפא adrenoreceptors, יש vasoconstrictor מהירה וארוכת טווח ואפקט נוגד. מבוגרים וילדים מעל גיל 6 - 2-3 טיפות של 1% פתרון, או הזרקת אחד מן nebulizer לתוך כל מחצית האף 4 פעמים ביום. חזה וילדים עד גיל 6 - 1-2 טיפות של תמיסה של 0.5% בכל נחיריים 1-2 (לא יותר מ -3) פעמים ביום. ג 'ל האף רק למבוגרים וילדים מעל גיל 7 - 3-4 פעמים ביום; להניח כמות קטנה בכל חצי של האף עמוק ככל האפשר על אבני הריצוף כמה דקות, כך מקל צמר גפן ניתן להסיר בקלות.

כדי הטיפול המקומי של נזלת אלרגית צריך להיות סלקטיבי להוסיף תרופות המפורטות בסעיף על הטיפול של צורה neurovegetative של נזלת vasomotor.

טיפול פתוגנטי של נזלת vasomotor

טיפול כללי צריך להיות מוכר כפתוגנטי, ובמקרים בהם שיטות חיסונית משמשים - ו etiotropic. כפי שמציין א.ס. קיסלב (2000), טיפול חיסוני ספציפי הוא יעיל מאוד, אך הקשיים שלו טמונים בבידוד המעבדה של האלרגן הפעיל (אנטיגן), במיוחד בפוליארגריה. בנוסף, השימוש בסרה אנטי-סטרית ספציפית עלול לגרום לתגובות היפררגיות כגון אנפילקסיס והחרפה של אסתמה אטופית, ולכן הטיפול החיסוני אינו נפוץ או בארצנו או בחו"ל. השימוש בטיפול כללי (בעל פה) מבוסס על ההנחה כי אטופיס נזלת (עונתי, כל השנה) הוא ביטוי מקומי של מחלה אלרגית נפוצה, ולכן השימוש בסמים עם תכונות פרמקולוגיות מתאימות הפועלים על הגוף בכללותו היא שיטת חובה של טיפול לא רק ביטויים rhinogenic אלרגיות, אלא גם את ביטוייה באיברים ומערכות אחרים. השיטה הנפוצה ביותר של שימוש בתרופות אנטיאלרגיות של השפעה כללית היא בעל פה. לכולם יש השפעה פרמקולוגית דומה מאוד.

מכיוון אנטיהיסטמינים מצאו יישום רחב במאה האחרונה, והוא עדיין רלוונטי היום, נציין כגון diphenhydramine, Diazolinum, Suprastinum, פעולה pharmacodynamic העיקרי Tavegilum מהן היא להחליף היסטמין אנדוגניים שלהם (מקור תגובות אלרגיות) כדי היסטמין קולטנים של כלי הדם וחוסמת את המאפיינים הפתוגניים של היסטמין בקולטנים אלה. כיום, ישנם תרופות רבות הדור החדש כי יש השפעה יעילה יותר והם נטולי תופעות לוואי טיפוסיות של תרופות הדור הקודם. ניסוחים חדשים הדור סלקטיבי שהם חוסמים את קולטני H1-היסטמין, למנוע פעולת gisgamina על שריר חלק בכלי דם, להפחית את החדירות של הנימים, לעכב דיות ותפקוד הפרשה של הבלוטות, להפחית את הגרד, קיפאון נימים, אריתמה, למנוע ההתפתחות ולהקל על מחל אלרגיות.

trusted-source[22], [23], [24], [25], [26], [27], [28]

תרופות אוראליות לטיפול בנזלת כלי הדם

אסטמיזול. אינדיקציות: אלרגי עונתיים ו כל השנה, נזלת אלרגית, תגובות עור אלרגיות, אנגיואדמה, אסתמה הסימפונות, וכו 'כיצד להשתמש במינון: לכל מערכת על קיבה ריקה 1 פעם ביום; מבוגרים וילדים מעל גיל 12 - 10 מ"ג, ילדים בגילאי 6-12 שנים - 5 מ"ג בצורה של טבליות או השעיות, עד 6 שנים - 2 מ"ג לכל 10 ק"ג משקל גוף רק כהשעיה. משך הטיפול המרבי הוא 10 ימים.

לורטאדין. האינדיקציות זהות לאסטמיזול; בנוסף, הוא מסומן בתגובות אלרגיות לעקיצות חרקים ובתגובות אלרגיות-אלרגיות לספרי הליסטמינול. מינון וניהול: לכל מערכת לפני הארוחות. מבוגרים וילדים (מעל גיל 12 או עם מסה של יותר מ -30 ק"ג) - 10 מ"ג (1 טבליה או 1 כפית סירופ) 1 פעם ביום.

תרופות אחרות של פעולה דומה: histalong, dimeboi, Clarisens, clariaise, Claritin, desloratadine, cystine, ebastine, astafen, ketotif, ketotifen, pseudohedhedrine, ועוד. אחרים

תרופות סטרואידים. טיפול בסטרואידים כללי עבור נזלת אלרגית משמש לעתים נדירות ביותר, רק במקרים מסובכים על ידי התקפות של אסתמה הסימפטומים אטופיק, והוא זכותו של פולמונולוג, ועל זעזוע אנפילקטי - החייאה. עם זאת, יישום מקומי של koritkoteroidov בשילוב עם טיפול antihistamine מגדיל באופן משמעותי את היעילות של הטיפול של נזלת אלרגית, במיוחד בצורות הקליניות הקשות שלה. במאה האחרונה, משחות שונות תחליבים המכילים רכיבי סטרואידים הפך נפוץ. כיום בשימוש יותר מודרני מרוכבים סמים כי אין תופעות לוואי הטמון סטרואידים בשימוש בצורה טהורה. תרופות אלה כוללות baconase (beclomethasone dipropionate), סינטריס (flunisolide), flicsonase (fluticasone permeate), וכו '

Baconase - ארוזול במינון תרופה glucocorticoid לשימוש אינטראנסלי. 1 מנה מכיל 50 מיקרוגרם של חומר פעיל dlropionate dlropionate. לתרופה יש תכונות אנטי דלקתיות ואנטי אלרגיות מובהקות, ומבטלת נפיחות, היפרתמיה. הוא משמש למניעה וטיפול של נזלת אלרגית עונתית השנה. יש ליישם רק שתי שאיפות בכל נחיריים בכל פעם, פעמיים ביום. המינון היומי המרבי הוא 8 שאיפות ליום.

סינטאריס - ארוזול במינון (חומר פעיל fluzinolide) של הכנה glucocorticoid לשימוש intranasal, זמין בקבוקי זכוכית של 20 מ"ל (200 מנות), מצויד בהתקן ריסוס. יש לו אפקט אנטי-דקונגסטנטי, אנטי- הוא הצביע על עונתיות ונשישת כל השנה, כולל קדחת השחת. מבוגרים למנות 2 זריקות בכל נחיריים 2 פעמים ביום. במהלך תקופת החמרה או עם מחלה קשה - 2 זריקות בשני חצאי האף 3 פעמים ביום. ילדים אחד תרסיס (25 מיקרוגרם) 1 פעם ביום. המינון המקסימלי: מבוגרים - 6, ילדים 3 תרסיסים ליום.

תרסיס האף דומה (fliksonaze ו fliksotid) על בסיס פעיל fluticasone לתת את אותו אפקט תרפויטי כאמור; יש השפעה מערכתית מינימלית.

כיום, ההכנות מרוכבים המכילים חומרים של antihistamine ו alpha adrenomimetic פעולה, כגון קלרניזה ו rhinopront, הופכים נפוצים.

Clarinese-12 (הרכב - טבליות המכילות 5 מ"ג loratadine ו -120 מ"ג של פסאודואפדרין). להחזיק antiallergic ו Vasoconstrictor נכסים; הם חוסמים קולטנים H1, יש תכונות decongesting (גופרית pseudoephedrine), להפחית את בצקת הקרום הרירי של דרכי הנשימה העליונות של VDP, לשפר את חדירות שלהם להקל על הנשימה. החל על כל מערכת הפעלה, ללא קשר לארוחה, בלי ללעוס, לשתות כוס מים. מבוגרים וילדים בגילאי 12 ומעלה - טבליה אחת פעמיים ביום.

Rinopront. חומרים פעילים הם malate carbinoxamine ו phenylphrine הידרוכלוריד, אשר יש antihistamine ו antiallergic השפעות. Carbinoxamine מפחית את הערך של נימי הרירית האף, phenylephrine יש אפקט sympathomimetic, גורם vasoconstriction ומקטין נפיחות של רירית הממברנה. בתוך 10-12 שעות מבטל את התופעה של דלקת חריפה חריפה, שריפה וגירוד בעיניים, תחושה של כובד בראש. צורת מינון זו משמשת לקור אקוטי במוצא שונים (vasomotor, אלרגי, זיהומיות ודלקתיות, עם קדחת השחת).

מבוגרים וילדים מעל גיל 12 רשמו 1 כמוסה 2 פעמים ביום עם מרווח של 12 שעות.אם קשה לבלוע, 1 כף סירופ הוא prescribed 2 פעמים ביום. ילדים 1 עד 6 שנים - אבל 1 כפית סירופ 2 פעמים ביום, 6-12 שנים - 2 כפיות 2 פעמים ביום.

טיפול סטרואידים מקומי נותן אפקט בשילוב עם antihistamines ו חוסמי אלפא. ככלל, קורטיקוסטרואידים המשמשים לניהול מקומי כלולים בהרכב של צורות מינון מרוכבים שנעשו על פי מרשמים מיוחדים או בשימוש monoform.

מן הדור האחרון של תרופות יש לציין rinocort, הבסיס הפעיל של אשר הוא budesonide קורטיקוסטרואידים semisynthetic.

Rinocort - תרופה glucocorticoid עבור שאיפה; זמין בתרסיס. יש לו השפעה אנטי דלקתית מקומית, כמעט מבלי לגרום לתוצאה מערכתית. הוא הצביע על נזלת אלרגית כל השנה, כמו גם למניעת זיהום חוזר של פוליפים לאחר polypotomy. המינון הראשוני הוא 2 זריקות (100 מיקרוגרם) בכל נחיריים בבוקר ובערב. כאשר מושגת השפעה תרפויטית, ניתן להפחית את המינון.

trusted-source[29], [30], [31], [32], [33], [34], [35]

תרופות


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.