Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

נבוס מלניפורמי

המומחה הרפואי של המאמר

דרמטולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

נבוס או שומה - היווצרות עור המורכבת מתאים משתנים של פיגמנט העור מלנין - מוגדר על ידי רופאי עור מקומיים כעצב מלניפורמי, הניתן לרכישה או מולדת. [1]

בנושא המינוח והסיווג

חלק מההגדרה "פורמלי" (מלטינית - formis) במינוח הקליני פירושו "דומה, דומה".

בגרסה של ICD-10 בשפה הרוסית (בקטע על גידולים שפירים), לנבוס המלניפורמי (פיגמנט, שעיר וכחול) יש את הקוד D22. כמו כן, בהתאם ללוקליזציה, לנבוס המלניפורמי של השפה יש את הקוד D22.0; עצב העפעף מקודד D22.1, והאוזן - D22.2; נבוס מלניפורמי של הקרקפת והצוואר - D22.4; נבוס מלניפורמי של הפנים (חלקיו הלא מפורטים) - D22.3; נבוס מלניפורמי של תא המטען - D22.5.

בנוסף, ניתן להגדיר שומה הממוקמת בחלקים ההיקפיים של הגוף כנבוס מלניפורם אקריאלי, ולנבוס בגפה העליונה יש את הקוד D22.6, ובגפה התחתונה - D22.7.

יש גם את המונח "נוירוס מלנוציטי". ונשאלת השאלה, מה המשמעות של מלנופורם ונבוס מלנוציטי, מה ההבדל ביניהם?

העובדה היא שבסיווג המקורי בשפה האנגלית - סיווג בינלאומי של מחלות (ICD 10) - הנבוס מוגדר כמלנוציטי (אין כלל מונח "מלנופורם"). ו nevus melanocytic הוא אותו שומה על העור, neoplasm שפיר, או  nevus אפידרמיס , המורכב מאותם מלנוציטים (lat. - melanocyte), אשר נקראים לעתים קרובות nevocytes, כלומר תאים nevus.

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

בממוצע, למבוגר מגזע קווקזי יכול להיות אחד עד ארבעה עשרות תאי melaniform (מלנוציטים), כאשר רוב התצורות ממוקמות על הגוף מעל האזור המותני.

בילדות ובגיל ההתבגרות מספר השומות עולה בהדרגה, שיא הופעתן נופל על התקופה של 18-25 שנים. [2]

גורם ל מלנומה נבוס

הגורמים העיקריים וגורמי הסיכון האפשריים להופעת ה- nevi melaniform נדונים בפירוט בפרסומים:

נבוס מלניפורמי בילדים בשנה הראשונה לחיים נצפה לעיתים רחוקות (בממוצע אצל 5-7% מהתינוקות). [3]לקרוא:

פתוגנזה

תהליך היווצרות הנבי - נבוגנזה - מוסבר על ידי אינטראקציה מורכבת של גורמים גנטיים וגורמים סביבתיים (חשיפה לקרינה אולטרה סגולה וכו ').

הפתוגנזה של הנבי המולד קשורה להפרעות ביצירת מלנוציטים מתאי קדם - מלנובלסטים של הסמל העצבי של העובר. מלנוציטים דנדריטים, הנושאים פיגמנט אל הקרטינוציטים בעור הסובב, ותאי הנבוס (נבוציטים) הם סוגי תאים שונים מבחינה מורפולוגית. [4]

על פי מודלים מודרניים של ניוגנזה, גידולים עוריים מלנוציטים נובעים מתא אחד שעבר מוטציה, שהפעלתו מביאה להתפשטות המלנוציטים ולהפיכתם לנבוציטים. לתאי נבוס פיגמנטיים בשכבה העליונה של הדרמיס והאפידרמיס יש מראה אפיתליואיד בעל צורה קובית או אליפסה, ציטופלזמה מפוזרת וגרעין עגול או סגלגל; נבוציטים בשכבות האמצעיות של הדרמיס קטנים יותר ואינם מכילים מלנין, ולתאי הנבוס של השכבות התחתונות של הדרמיס יש צורה דמוית ציר, כמו בפיברובלסטים.

יחד עם זאת, היווצרות ה- nevi נתפסת כקשר עם מוטציות גנטיות של חלבון האיתות NRAS (המעורב בוויסות המיטוזה - חלוקת תאים); חלבונים BRAF (serine-threonine kinase), FGFR-3 (קולטן גורם גדילה של פיברובלסטים) וכו '.

ושינויים אלה ברמת הגן כל כך משפיעים על גורמי התעתיק ועל מסלולי האיתות (התמרה של תאים) שיש הפרה של התפשטות ובידול של מלנוציטים. [5]

תסמינים מלנומה נבוס

גידול בעור הוא הסימן הראשון לנבוס אפידרמיס מלניפורמי (מלנוציטי). הוא יכול להיות נודולרי, הממוקם בצומת האפידרמיס והדרמיס הבסיסית - בשכבה הדרמופידרמיסטית; ניתן להעלות אותו מעט מעל פני העור, כמו גם תוך שדה, שהוא שומה קלאסית - בליטה בצורת כיפה מוגבהת על פני העור מחום בהיר עד חום כהה, דרגות שונות של בליטה וגודל, עגולים או לא סדירים. בצורה.

ישנם סוגים שונים של nevus melaniform, כלומר  סוגים של שומות בגוף , שתסמיניה החיצוניים עשויים להיות שונים.

נבוס פיגמנט מלאנוציטי או מלנופורמי הוא נבוס מלנוציטי נרכש המופיע בילדות כתמים שטוחים חומים בגודלם 1-2 מ"מ, המופיעים לרוב על עור החשוף לקרניים אולטרה סגולות. ב nevi אלה, קני nevocyte ממוקמים לאורך צומת dermoepidermal.

אם שטח היווצרות הפיגמנט עולה על 10-12 מ"מ, נקבע נבוס מלנופורמי נרחב. לדוגמה, גודל  הנבוס של בקר  (נבוס אפידרמיס שעיר) יכול להגיע עד 15-20 ס"מ.

נבוס מלניפורמי בתוך העור או שומה קמורה  מתייחס לתצורות נרכשות המתמקמות  בעיקר על הראש, הצוואר או פלג הגוף העליון. במקרה זה, ניתן להגביל את הנבוציטים לשכבה האמצעית של הדרמיס. הנביונים תוך -עוריים אלה הם בדרך כלל בשרניים בצורתם, יכולים להיות בעלי רגל ולהתפתח בשלושה שלבים: ראשית, השומה גדלה באופן אינטנסיבי (ויכולה ליצור רגל), ואז צמיחתה מואטת ועוצרת, ולאחר מכן ההתהוות - כעומק של הדרמיס עולה - מתחיל לרדת ונעשה בהיר יותר...

הנבוס התוך -עורמי הגבול  שטוח וצבעו עשוי להיות אפור עד חום. קרא גם -  שומות שטוחות

עבור  nevus Setton  המאופיין בהופעת טבעת מגוונת סביב שומות. והעצב של ג'דסון-טיצ'ה (נבוס האפידרמיס הכחול) נראה כמו פולה צפופה או גושית בצבע כחול-אפור או כחול-שחור.

מהו nevus papillomatous melaniform או nevus nucus, לפרטים נוספים, עיינו בחומרים:

נבוס מלנופורמי מעורב נקבע על ידי  ההיסטולוגיה של שומה ; במקרים כאלה, בהיווצרות אחת מתגלה שילוב של תאי נבוס שונים, כמו גם רקמת חיבור ואלמנטים עוריים.

ביופסיה ובדיקה היסטולוגית יכולים גם לחשוף נבוס מלנופורמי לא טיפוסי - היווצרות מלנוציטית פיגמנטית על העור בעלת מאפיינים קליניים והיסטולוגיים מובהקים בצורה של אטיפיה סלולרית. פרטים נוספים במאמר -  nevi דיספלסטי

סיבוכים ותוצאות

סיבוכים ותוצאות של nevi melaniform קשורים לנזק שלהם (טראומה), שעלול להוביל לדימום ו / או להתפתחות דלקת.

בנוסף, לחלק מהשומות יש סיכון מוגבר להפיכה ממאירה למלנומה, לכן יש להתייעץ עם רופא על כל שינוי בגודלם, בצורתם או בצבעם. [6]

לפרטים ראו:

אבחון מלנומה נבוס

אבחון דיפרנציאלי

אבחנה דיפרנציאלית כוללת יבלות וולגריות, nevi של קלארק (nevi melanocyatal dysplastic), neoplasms melanocytic nevoid של העור, מלנומה. [7], [8]

יַחַס מלנומה נבוס

טיפול כירורגי, כלומר הסרת נבוס מלנופורמי על ידי ניתוח  [9] , נדון בפירוט במאמרים:

מְנִיעָה

נכון להיום, אין אמצעי מניעה למניעת הופעת ה- nevi, אך מומלץ להימנע מחשיפה ממושכת לשמש ולא לבקר במכוני שיזוף.

תַחֲזִית

עבור רוב האנשים, הפרוגנוזה של נבוס מלניפורמי היא חיובית, אך יש לקחת בחשבון את האפשרות של ממאירות של גידולים עוריים אלה, שהם בתחילה שפירים.


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.