Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

הסרת שומות: סקירה של השיטות העיקריות

המומחה הרפואי של המאמר

דרמטולוג, אונקודרמטולוגיה
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

לעתים קרובות כתמי לידה על הגוף לגרום אי נוחות, למשל, כאשר לובש בגדים או תכשיטים. כן, ואסתטית, תצורות כאלה לא תמיד מתאימות. לפני כמה עשורים, הסרת שומות בוצעה רק בשיטה כירורגית - באמצעות איזמל. בימינו, להסיר nevus לא רצויות בדרכים רבות ושונות, לאחר התייעצות עם הרופא.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

האם זה מסוכן להסיר כתם לידה?

במקרים רבים, עצם הקיום של שומה עלול להיות מסוכן יותר מאשר הסרתו. למרות העובדה כי כתמי לידה הם תצורות שפירים, בתנאים מסוימים הם יכולים להפוך מלנומה, גידול סרטני.

עם זאת, אין זה אומר כי יש צורך להסיר לחלוטין את כל nevi על הגוף. רצוי להיפטר רק תצורות מסוכנות:

 • נפגע באופן קבוע על ידי בגדים או אביזרים;
 • מעת לעת מפריע מסיבות אחרות.

אל תדאג כי המבצע יהיה הדחף להופעה של כתמי לידה חדשים - זה לא כך. יתר על כן, כמה כתמים יכול להיות כל כך שלילי כי יש צורך להסיר אותם.

מסוכן יכול להיות להיפטר שומות לבד בבית, באמצעות שיטות חלופיות, כמו גם באמצעות שירותים של לא מומחה - אדם שאין לו את החינוך המתאים ומיומנויות.

אילו אינדיקציות נחשבות מספיקות להסרת שומה?

 • צמיחה ניכרת של כתם הלידה בטווח קצר יחסית.
 • שינוי צבע של נקודה (הן בהירות ו מחשיך).
 • פיתוח תהליך דלקתי (אדמומיות, נפיחות).
 • הופעת דם, פצעים ורכיבים אחרים על פני כתם הלידה.
 • אסימטריה של נקודה.
 • מראה של קילוף, קרום, שלפוחיות.
 • שינוי בעקביות של הנבוס (התקשות, ריכוך).
 • גודל כתם הלידה גדול מדי.
 • המיקום במקומות של בגדי חיכוך או במקומות טראומטיים אחרים.

כל התסמינים האלה נחשב אינדיקציה ישירה לחיסול חובה של גידולים.

האם הכנה מיוחדת נדרשת עבור הליך ההסרה?

אם כתם הלידה מוסר מסיבות אסתטיות, ייתכן שאין צורך בהכשרה מיוחדת. הרופא יבחן את המבנה, להעריך את מצבו, עומקו, ולאחר מכן לבחור את השיטה האופטימלית ביותר של הסרה.

אם הסרה של nevi מתבצעת בחשד של היווצרות ממאירה, ההכנה עשויה לכלול כניעה של ניתוחים מסוימים ואת התנהגות המחקר.

אילו בדיקות עלי לקחת כדי להסיר את כתם הלידה שלי? זה תלוי בחולה הפרט. ברוב המקרים, ייתכן שתזדקק לסוגי האבחון הבאים:

 • בדיקת דם כללית;
 • קואגולוגרמה (חקירת מערכת קרישת הדם);
 • בדיקת דם למבקרים.

במידת הצורך, אם מתוכננת הרדמה מקומית, ניתן לבצע בדיקת תגובת סמים כדי למנוע אלרגיה להרדמה. לרוב, רופאים משתמשים בסמים מבוססי לידוקאין.

איזה רופא מסיר שומות?

הסרת שומות יכולה להתבצע על ידי מנתח כללי בכל בית חולים או מרפאה, כמו גם מומחים צרים:

זה הרבה יותר בטוח לנהל הליך במוסדות רפואיים, שם יש את כל הציוד הדרוש התומך ביותר של השיטות הנפוצות ביותר להיפטר שומות. במרכזים רפואיים אלה יוכל הרופא לבצע את האבחון הנדרש ולבחור את הטיפול המתאים ביותר לחולה מסוים.

כדי להסיר גידולים בסלונים מפוקפקים, לבטוח בבריאותם לאנשים חסרי השכלה, ללא השכלה וניסיון מתאימים, מומלץ מאוד - הדבר עלול להיות מסוכן.

שיטות להסרת כתם לידה: איזה מהם לבחור?

ישנן דרכים רבות להסיר שומה. לכל אחת משיטות אלה יש עדות משלה, צדדים חיוביים ושליליים. אתה יכול להיפטר כתם לידה עם אזמל, לייזר או "סכין אלקטרונים". בדרך כלל הבחירה של השיטה מתבצעת יחד עם הרופא, אשר ינהל את הנוהל.

 • הסרת שומות על ידי לייזר היא דרך מהירה ויעילה להיפטר תצורות לא רצויות על העור. עבור מפגש אחד זה מספיק. יחד עם זאת, עור בריא אינו מושפע, ולכן אין הצטלקות לאחר הסרת, ואת הסיכון לדימום מצטמצם לאפס. כמה חודשים לאחר הליך הלייזר ממנה נשאר רק נקודה קטנה.
 • הסרת חפרפרות על ידי חנקן (שיטת cryodestruction) היא לא שיטה פופולרית מאוד, שלפעמים אינה מאפשרת הסרת הגידול בהליך אחד, שכן לא ניתן לקבוע במדויק את עומק הנזק לרקמות עם חנקן. בנוסף, לפעמים לאחר הליך ההסרה נשאר שריפה תרמית, ולאחר מכן שריד של רקמת צלקת עשוי להישאר. הסרת שומות על ידי cryodestruction מאופיינת על ידי תקופה ארוכה של תיקון העור, אבל המחיר הנמוך של שיטה זו היא לעתים קרובות הקריטריון העיקרי לבחירת החולה.
 • הסרה כירורגית של כתם לידה היא השיטה היחידה המאפשרת להיפטר של תצורות עמוקות וגדולות על העור. לרוב, הסרת חפרפרות עם איזמל מתבצעת על אזורי העור מוסתר מתחת לבגדים, שכן לאחר הניתוח צלקת בדרך כלל נשאר. גודל הצלקת תלוי בגודל המקורי של כתם לידה ועל מידת ההתקף על ידי המנתח של רקמות בריאות הקרוב. היתרונות העצומים של שיטה זו הם עלות נמוכה יחסית, מובטחת איכות של סילוק, ואת היכולת לשלוח את רקמות שהתקבלו למחקר היסטולוגית.
 • הסרת גלי רדיו של חפרפרות נקראת גם שיטת רדיוסורגיה - זהו הליך ללא מגע לטיפול רקמות והסרה של שומות עם גלי רדיו, כלומר, הסרה באמצעות גלי רדיו. סכין הרדיו היא אלקטרודה מיוחדת, שבסופה נוצרת אנרגיה, המחממת ומאדה רקמות. הסרת גלי רדיו של חפרפרות נחשבת לשיטה עדינה, שאינה מותירה מאחור צלקות וצלקות, וריפוי מתרחש במהירות וללא סיבוכים.
 • הסרת שומה על ידי electrocoagulation הוא אפקט תרמי על השטח הרצוי של העור באמצעות זרם תדר גבוה. המהות של השיטה היא בזרימה של זרם וחימום של לולאה מיוחד פלטינה עד 200 מעלות צלזיוס. עם לולאה זו, הרופא מבצע את ההליך באמצעות "חיתוך" ו "קרישה" גלים. הסרת שומות על ידי הנוכחי מאפשר לך "לנתק" רקמות מיותרות, חשיפת פצע קטן. הפצע הזה מתחמם על ידי המתח הראשוני וכמעט אינו משאיר צלקת.

טכניקה: כיצד השומה מוסרת?

חשוב: רק המומחה בעל הניסיון הרלוונטי צריך לטפל בהסרת כתם הלידה. סילוק עצמי מן nevi יכול להוביל לתוצאות חמורות.

כל אחד מהפרוצדורות הנבחרות מבוצעות בהרדמה מקומית - עם הזרקה של חומר הרדמה או ג'ל משכך כאבים חיצוני מיוחד.

הסרת שומות על הפנים מתבצעת בדרך כלל על ידי לייזר. שיטה זו מאפשרת לך לחסל את הגידול ללא היווצרות צלקת נוספת. ההליך עצמו נמשך רק כמה דקות, אז אם תרצה, הרופא יכול להסיר בו זמנית כמה תצורות בבת אחת. רק חמש דקות לאחר הפגישה, החולה יכול ללכת הביתה.

הסרת שומות תלויים מבוצעת בדרך כלל באמצעות electrocoagulation. המושב כולו נמשך לא יותר מ 15-20 דקות, אשר תלוי בקוטר ומספר כתמי לידה שהוסרו. לפני ההליך, הרופא עושה הרדמה, החלת ג'ל הרדמה מיוחד, או על ידי הזרקה. יתר על כן, על ידי חימום האלקטרודה טונגסטן עם פריקה חשמלית, היווצרות תלוי "מנותק" חד פעמי. הרקמות הבריאות הממוקמות בסביבה הקרובה הן, כביכול, מצורפות, המונעות את הופעת הדימום מן הפצע. החומר המתקבל לאחר ההסרה יכול להישלח להיסטולוגיה, והפצע עצמו מתעכב בדרך כלל תוך שבוע. כמו כן, ניתן לבצע הסרת שומות קמור, אם הם קטנים ולא עמוק מאוד.

הסרת שומות גדולות מתרחשת רק בניתוח. ניתוח כזה נעשה בהרדמה מקומית, וכל האלמנטים שהוסרו ברקמות נשלחים להיסטולוגיה (כדי לא לכלול או לאשר גידול סרטני). כל האזור סביב היווצרות מטופל עם חיטוי. במהלך הניתוח, הרופא חותך רקמה חלקית ובריאה, על מנת למנוע את הצמיחה החוזרת של כתם הלידה. לאחר מכן, החומר תפר מוחל, אשר מוסר לאחר כשבוע. החולה המופעל יכול לחזור מיד הביתה, אבל הוא יצטרך לבקר את הרופא כמה פעמים להתלבש ולהסיר את התפרים.

הסרת שומות עם בדיקה היסטולוגית היא מניפולציה חובה של המנתח במקרה של חשד גידול ממאיר. רק מחקר כזה יעזור לזהות גם את השלב הראשוני של התנוונות רקמות, סרטן תהליך טרום סרטני. על מנת לשלוח רקמה למחקר, הם חייבים להיות שלמים ככל האפשר. לכן, היסטולוגיה היא אפשרית רק כאשר neoplasms מוסרים בניתוח, או על ידי electrocoagulation.

הסרת חפרפרות אצל ילדים נעשית על ידי אותן שיטות כמו אצל מבוגרים. בחירת הנוהל נקבעת בהתאם לגיל החולה ורמת הרגישות האישית שלו, וכן על כמה רגעים פסיכולוגיים של חינוך. לעתים קרובות, במיוחד כאשר עובדים עם ילדים צעירים, רופאים מעדיפים להשתמש בשיטות טראומטיות פחות - הוא דבק פלסטרים, תרופות keratolytic מצורפות, וכו האפקטיבי של נהלים אלה הוא נמוך בהרבה, ואת כתם הלידה נעלם יכולה להופיע שוב .. עם זאת, הבחירה של הטכניקה של הסרת נשאר עם הרופא, מי יהיה להתמודד ישירות עם ילד מסוים. Neoplasms מנסים להסיר כאשר הילד מגיע לגיל ההתבגרות. עם זאת, אם הם גורמים לתינוק אי נוחות כלשהי, או עם "התנהגות" לא טבעית של שומות הם מוסרים בכל תקופת חיים של מטופל קטן.

האם יש התוויות נגד הסרת שומות?

לא מומלץ להתחיל בהליך:

 • נשים במהלך הווסת;
 • אם יש מחלות זיהומיות של העור במקום כתם הלידה;
 • במחלות מלווה בהידרדרות של קרישת הדם;
 • עם מחלת לב חמורה.

לא מומלץ להסיר את הנבוסים לילדים קטנים ללא ייעוץ רפואי הולם. במקרים כאלה, עדיף להמתין עד שהם מגיעים לגיל ההתבגרות.

trusted-source[9], [10], [11], [12], [13]

מהן התוצאות לאחר הסרת שומות?

ההשלכות לאחר ההסרה עשויות להיות תלויים במאפייני כתמי הלידה, וגם במידה רבה על הניסיון והמקצועיות של הרופא שערך את התהליך. מאפיינים חשובים ומאפיינים אישיים של המטופל: מצב החסינות והנטייה לפיגמנטציה.

חשיבות רבה היא נכונות הטיפול לאחר הניתוח של הפצע. אם בזהירות לעקוב אחר ההמלצות של המנתח, תהליך הריפוי יהיה הרבה יותר מהר ונוח יותר.

ובכל זאת, מה יכול להיות ההשלכות לאחר הסרת הנבוס?

 • הפצע לאחר הסרת השומה מרפא מהר יותר, קטן יותר בגודל של היווצרות מרחוק. טיפול לא נכון של הפצע יכול לגרום לריפוי ממושך, דלקת ודלקת ברקמות, אשר, בתורו, כרוך בהיווצרות של צלקת מסיבית ומכוערת. אם הפצע מטופל כהלכה, סיבוך כזה מצטמצם למעשה לאפס.
 • הקרום לאחר הסרת כתם לידה הוא תופעה רגילה, אשר מבטיח את ההגנה על משטח הפצע מכניסת חיידקים. גירוד עצמי של הקרום אסור בהחלט: הוא ייעלם, ברגע שהשלב הבא של הריפוי מגיע. אם הקליפה נקרעת בכוח, היא עלולה להוביל לחשיפה של הפצע, לדימום, להתפתחות התהליך המידבק. הצלקת במקרה זה נוצרת בהכרח, והיא הופכת בולטת במיוחד.
 • הצלקת לאחר הסרת כתם לידה יכולה להיחשב תוצאה נורמלית אם היווצרות הוסר על ידי נזק לרקמות חיצוניות (למשל, על ידי ניתוח). ככל שהנמך גדול יותר, כך הצלקת ארוכה יותר. צלקות משמעותי יכול להיות פחות מורגש אם אתה משתמש בטיפול מיוחד כי הוא prescribed על ידי הרופא המטפל. בדרך כלל זה מורכב עיבוד של התפר עם משחות resorptive והזרקת חומרים התורמים לשיקום רקמות שנפגעו.

בנוסף, הצלקת יכולה להיווצר על ידי ניהול שגוי של התקופה שלאחר הניתוח: אם להזניח טיפול של הפצע, או לקרוע בכוח את הגלד נוצר, היווצרות הצלקת היא בלתי נמנעת.

 • הנקודה האדומה לאחר הסרת כתם הלידה היא סימן לפעולה פעילה של משטח הפצע - כלומר, ריפוי. האדמומיות עוברת באופן עצמאי, וברוב המקרים משאירה מאחוריה רק עקבות ניכרים. אם האדמומיות מלווה בצקת וכאב - אז זה סימן סביר להתפתחות של תהליך דלקתי בפצע.
 • כאב לאחר הסרת כתם לידה נחשב אופציה נורמלית, אם ההסרה בוצעה באופן כירורגי. במקרה זה, הכאבים נגרמים על ידי נזק לרקמות ולקצות העצבים: הם לגמרי מוחקים את עצמם במהלך הריפוי הסופי של הפצע. כאב פועם, כמו גם כאב, מלווה באדום ונפיחות של אזור ההתערבות, עשויים להצביע על התפתחות התהליך הדלקתי. מצב זה דורש טיפול רפואי מיידי.
 • החנית לאחר הסרת השומה היא לרוב חדירה. הסתננות מתפתחת עקב טראומה רקמתית חמורה, עקב העייפות ירודה בגוף או עקב זיהום. זהו מבנה הסלולר ספוג נוזלים הלימפה ודם. כתוצאה של היווצרות של חזה כזה, תהליך הריפוי של הפצע הוא מעוכב או נעצר לחלוטין.

חדירת דלקת מאופיינת באדום העור ובכאב בלחץ.

דלקת לא דלקתית נוצר לאחר זמן מה לאחר הניתוח הוא רקמה רווי עם לימפה או תכשירים רפואיים. במקרה זה, אין סימנים של דלקת.

בדרך כלל, דחיסה לא דלקתית לאחר הסרת השומה יכולה להמשיך באופן עצמאי במשך כמה שבועות ואפילו חודשים. עזרה זו יכולה physioprocedures, או שימוש מיוחד regenerating סמים. אם יש תהליך דלקתי, אז ההתערבות של מומחה רפואי חייב להיות חובה.

 • הפוסה לאחר הסרת השומה הוא המקום שממנו הוסרה היצירה. רוב בורות להישאר לאחר הליך הסרת הלייזר. במשך הזמן, העור באזור של הפרעה מוחלק החוצה, ואת fovea הוא מפולס. בדרך כלל זה קורה במשך שישה חודשים.

האם הסיבוכים מתרחשים לעיתים קרובות לאחר הסרת החפרפרות?

כמו כל הליך, הסרת כתמי לידה יכולה להוביל להתפתחות של סיבוכים. כדי למנוע זאת, חשוב שההתערבות תבוצע על ידי מומחה מוסמך במסגרת הקלינית המתאימה.

כמובן, כל חולה רוצה להימנע מסיבוכים. בגלל זה, מומלץ מאוד לעקוב אחר כל העצות וההוראות של הרופא הפעיל.

 • האם הטמפרטורה עולה לאחר הסרת השומה?

ואכן, לפעמים עשויה להיות עלייה קלה בטמפרטורה. במקרים מסוימים, זוהי תגובה אינדיבידואלית של הגוף למצב מלחיץ ופגיעה ברקמות - בעוד שההיפרתרמיה מלווה בזיעה ובצמרמורת. עם זאת, עלייה מתמשכת הטמפרטורה יכולה להיות התפתחות של סיבוך, תהליך דלקתי הקשורים עם כניסתם של מיקרואורגניזמים פתוגניים לתוך הפצע. אילו מהסיבות הבאות היו הגורם להיפרתרמיה, הרופא יוכל לקבוע מתי יבדוק.

 • אם נוצר צלקת מכוערת בצורת הגידול לאחר הניתוח, האם זה נורמלי?

צלקת colloid לאחר הסרת כתם לידה הוא תוצאה של תנאי ספיגה ממושכת או תהליכים דלקתיים כרוניים בגוף. צלקת זו אדומה בהירה, בגודל ניכר, לפעמים מגרדת או כואבת.

צלקת colloid יכול להיווצר עם ריפוי לא תקין של תפר לאחר הניתוח, במיוחד כאשר תקופת השיקום מתרחשת על רקע מחלה מדבקת או מתח כרוני.

כדי למנוע את הצלקת הלא אסתטית, התערבות כירורגית משמש, בשילוב עם resorbable וחידוש סמים.

 • כיצד לזהות דלקת לאחר הסרת שומה?

תגובה דלקתית יכולה להתפתח כאשר נכנסים לזיהום הפצע, עם טיפול לא מספיק בעור במהלך ואחרי הניתוח, עם טיפול לא מספיק של הפצע במהלך תקופת הריפוי. דלקת מאופיינת על ידי אודם ונפיחות של משטח הפצע, הופעת הפרשות מתחת לקרום, עלייה מקומית או כללית בטמפרטורה. בדיקת דם כללית תציג גם את כל הסימנים לתהליך דלקתי.

אם הרופא מאשר את נוכחותה של דלקת מידבקת, המטופל יקבל טיפול אנטי דלקתי. אם יש מורסה, ייתכן שיהיה צורך לפתוח את הפוקוס כירורגי.

 • גירוד לאחר הסרת השומה יכול להיות התפתחות של סיבוך?

ברוב המקרים, גירוד הוא אינדיקטור של ריפוי פצעים וצורה צלקת. אם הגירוד משולב עם חום או סימנים אחרים של דלקת, אז זה הכרחי, בהקדם האפשרי כדי לראות רופא.

 • מה אם מוגלה נוטף מן הפצע לאחר הסרת כתם לידה?

ספיחת הפצע היא אחד הסיבוכים האפשריים של כל נזק לרקמות, כולל ניתוח. זה קורה כאשר חיידקים פגע משטח הפצע במהלך או אחרי ההליך. עם זאת, הזיהום יכול להיות הפצע ואת הדרך hematogenous - עם זרם של דם מן המוקדים של דלקת כרונית הנוכחי בגוף. לרוב, הסוכן הסיבתי של המורסה הוא staphylococcus ו Pseudomonas aeruginosa.

אם אתה לא פעל לפי מרשמים לתקופה שלאחר הניתוח, חיידקים יכולים להיכנס לפצע מן הבגדים המלוכלכים או העור הקרוב ביותר, עם זיעה או חלב. תסמינים אופייניים של המורסה הם הצטברות של אדמומיות ונפיחות באזור התפר, הופעת פריקה סוערת, עלייה בטמפרטורה. טיפול - ניתוחי, ואחריו טיפול אנטי דלקתי.

כל סיבוכים או חשדות - זוהי סיבה רצינית לביקור חובה אצל הרופא. התערבות רפואית בזמן יכול למנוע התקדמות נוספת של תהליך פתולוגי שלילי.

trusted-source[14], [15], [16], [17], [18], [19]

תקופת השיקום: מה ניתן או לא ניתן לעשות לאחר הסרת כתם לידה

שמירה על כללים מסוימים במהלך תקופת השיקום נמנע בעיות כגון תגובות דלקתיות, צלקות מכוערות היפרפיגמנטציה של העור. מסיבה זו, המלצות הרופא יש להקפיד. כדי להסביר כיצד להתנהג לאחר הליך הסרת כתם לידה, נענה על השאלות הנפוצות ביותר של חולים.

 • איך החולה מרפא לאחר הסרת?

לאחר הסרת כתם הלייזר עם הלייזר, הריפוי מתרחש די מהר, שכן שלמות העור במהלך ההליך הוא כמעט לא מופרע. פני השטח של העור דומים לצריבה קטנה, עם מראה של גרגר אדום, ללא היווצרות בועות ושכבות נקרוטיות. זה גרגר מקבל צבע טבעי מרפא כבר 4-5 ימים ללא היווצרות של צלקות.

התקופה הארוכה ביותר של ריפוי הוא ציין לאחר הסרת הנבוס כירורגי, כמו זה גורם נזק מרבי לרקמות פני השטח ותפרים הם על גבי. ריפוי מסוג זה מתרחש בשלושה שלבים:

 • בצקת לאחר הניתוח, אדמומיות, כאב;
 • ריכוז של קרישי דם, רקמות נמק, ניקוי עצמי של הפצע, גרגר וצמיחה של רקמה אפיתל;
 • התחדשות סופית - היווצרות צלקת ואפיתליזציה.

משך ההידוק המוחלט וכל שלב בנפרד תלוי בעומק ובגודל הפצע, בחסינות החולה ובנוכחות סיבוכים. לעתים קרובות עיבוד של הפצע לאחר הניתוח ואת מידת הטיפוח הם קריטיים.

ריפוי הפצע לאחר הליך electrocoagulation מתבצעת מתחת לגרד - קרום חום כהה המורכב תערובת מיובשת של דם ונוזל הלימפה. לאחר נפילה עצמית של הקרום, נפתח משטח מכוסה רקמות אפיתל טריות.

 • כיצד הטיפול לאחר הסרת השומה?

טיפול מיוחד באזור העור לאחר הסרת כתם לידה הוא הכרחי רק לאחר ניתוח. הרופא ירשום את השימוש של פתרונות חיטוי תחבושות קבוע. טיפול זה צריך להימשך מספר ימים לאחר הסרת התפרים.

אם ריפוי הפצע מתרחש מתחת לגלד, עיבוד נוסף עשוי שלא להיות נדרש: זה מספיק כדי לשמור על כללי היגיינה, לא להרטיב את הפצע, למנוע חשיפה לאור אולטרה סגול ולא לנסות להסיר את הקרום עצמך.

 • מה לא ניתן לעשות לאחר הסרת כתם לידה?

לאחר הליך הסרת כתם הלידה, לא ניתן:

 1. להישאר בשמש;
 2. להתרחץ;
 3. תחליבים, קרמים ומוצרי קוסמטיקה אחרים בתחום ההסרה;
 4. לגרד, לגרד את מקום ההתערבות;
 5. כדי לאפשר חיכוך של הפצע נגד בגדים.
 • האם אני יכול להשתזף לאחר הסרת כתם הלידה שלי?

שיזוף לאחר הליך להסרת השומה אינו מומלץ, כמו זה יכול לגרום המראה של נקודה פיגמנט. הימנע קרני השמש עד השטח של העור הוסר מרפא ואינו לרכוש צבע טבעי. איסור זה חל גם על חשיפה לשמש וגם על סולריום.

 • האם אוכל לקחת אלכוהול לאחר הסרת כתם הלידה שלי?

האיסור על צריכת אלכוהול עשוי לנבוע מהסיבות הבאות:

 1. זה לא רצוי לשתות אלכוהול אם הרופא לאחר המינוי יש שנקבעו אנטיביוטיקה או תרופות אחרות בפנים;
 2. סוגים מסוימים של הרדמה (כולל הרדמה מקומית) אינם משולבים עם צריכת אלכוהול);
 3. הסרת כתם לידה יכולה להציג לחץ מסוים עבור אדם, כך אלכוהול יכול להיות נטל נוסף על אורגניזם נחלש;
 4. הוא האמין כי משקאות מסוימים (למשל, בירה, ליקרים, שמפניה, יינות קינוח) להאט את שיקום הרקמות.

בין היתר, צריכה מופרזת של אלכוהול עלולה לגרום לנזק תאונתי לתפר או לגרד, דבר שעלול לעורר דימום, התפתחות דלקת וכדומה.

 • האם אני יכול לשטוף את עצמי לאחר הסרת כתם הלידה שלי?

לאחר הסרת השומה, אתה יכול לשטוף את עצמך, לאחר הדבקת העור פגום עם טיח עמיד למים. כדי להרטיב פצע זה בלתי אפשרי עד אפיתל מוחלט של התהליך.

 • האם אני יכולה ללכת לאמבטיה לאחר הסרת כתם הלידה?

ביקור סאונה או סאונה לאחר הסרת שומה לא מומלץ, כמו זה יכול להוביל לזיהום של התהליך וליצור קשיים עם ריפוי הפצע.

 • מאשר לעבד את העור לאחר כריתה של כתם לידה?

לרוב לאחר הליך הסרת מומלץ להשתמש פתרונות כגון חיטוי כמו מי חמצן, פתרון ירוק מבריק, פתרון furacilin, fucocin, וכו 'שאלה זו צריכה להיות מבהירה עם הרופא שלך.

 • האם מנגן מתאים לאחר הסרת השומה?

פתרון של פרמנגנט אשלגן יכול לשמש גם כדי לשטוף את הפצע. כדי לעשות זאת, יש צורך לדלל את האבקה במים עד נוזל ורוד מתקבל. פתרונות רווי כהה לא צריך לשמש כדי לא לקבל כוויה כימית ולא להחמיר את המצב.

 • האם אני יכול להשתמש baneocin לאחר הסרת הלידה שלי?

כדי להאיץ את הריפוי של הפצע, אתה יכול להשתמש baneocin התרופה, אבל לא כמו משחה, אלא בצורה של אבקה. אבקת הוא זרועים פצע לאחר הטיפול מראש עם מי חמצן. טיפול זה יכול לחזור על עצמו מספר פעמים ביום, אבל לא יותר משבוע אחד ברציפות.

 • האם משחה בשימוש לאחר הסרת השומה?

משחות ריפוי ניתן להשתמש רק כמה ימים לאחר ההליך, ורק לאחר אישור על ידי הרופא. משחות רבות מונעות מחמצן להיכנס לפצע, ובכך מחריפות ריפוי ומארכות את תהליך התחדשות.

 • האם ניתן להשתמש ב- solcoseryl לאחר הסרת כתם הלידה שלי?

משחה solkoseril מגרה תהליכים מטבוליים ברקמות, תורם ההתאוששות המהירה שלהם. התרופה יכולה להיות מיושמת רק על משטח פצע יבש כמה ימים לאחר הסרת הנבוס, כאשר שכבת אפיתל השטח כבר נוצר.

 • מהו סיוע הלהקה לאחר הסרת כתם לידה?

ואכן, ישנם פלסטרים מיוחדים המונעים זיהום של הפצע ואת זיהום. הטלאי מוחל על אזור התפר או ישירות על הפצע. בעת בחירת כלי זה, עליך לשקול את הנקודות הבאות:

 1. הטיח צריך להיות "לנשום" ולתת חמצן לעבור על פני הפצע;
 2. לא צריך לגרום לאלרגיות;
 3. זה צריך להיות מוסר בקלות מן העור מבלי להשאיר עקבות של דבק וללא גורם לגירוי.

הסוגים הנפוצים ביותר של תיקוני ריפוי כאלה הם Cosmopor, Fixopor S, Hudrofilm.

בדרך כלל, תקופת ההחלמה של העור באתרי ההסרה היא 2-3 שבועות, אבל המראה האסתטי לחלוטין ישוחזר בערך 1-2 חודשים. אם הסרת שומות בוצעה בגלל חשד של ניוון ממאיר, לאחר הליך זה יש צורך להגיש את החומר לבחינה היסטולוגית, שבו טיפול נוסף תלוי.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.