Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Nevus: גורם, סימפטומים, אבחון, טיפול

המומחה הרפואי של המאמר

דרמטולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

נובוס כחול

הגורמים למחלה אינם ידועים. בדרך כלל זה קורה אצל נשים.

תסמינים. אופייני הוא המראה של אלמנטים קטנים, מנוקדים, מנוקדים או מנוקדים- papular של צורה עגולה ממילימטרים אחדים עד 1 ס"מ קוטר, כחול כהה בצבע. זאת בשל ההשפעה של Tyndall ומקושר עם המיקום העמוק של מלנין בדרמיס.

אלמנטים של פריחה ממוקמים בדרך כלל על הפנים, הצוואר, האחורי של הידיים והרגליים, הישבן, לעתים קרובות יותר על הריריות הריריות.

אפשר להפוך למלנומה בגיל מבוגר. כיב ודימום אופייני. לפעמים יש כמה נביסים כחולים פורצים.

היסטופתולוגיה. בדרמיס, תאים fusiform ו outgrowth המכילים מלנין בצורה של גרגרים גדולים, ברור להבחין. הפצה של תאים fibroblast.

טיפול. כריתה כירורגית מבוצעת.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11]

Nevus סאטון

מילים נרדפות: halonews, נבוס גובלת

Nevus of Setton הוא nevus non-celled, מוקף שפה depigmented.

גורם ו פתוגנזה. המחלה עשויה להתבסס על הפרעות אוטואימוניות, כלומר, הופעת נוגדנים ציטוטוקסיים בדם והאפקט של לימפוציטים ציטוטוקסיים. באתר הדיגמנטציה נרשמה ירידה בתכולת המלנין במלנוציטים ובהיעלמותם של המלנוציטים עצמם מהאפידרמיס. זה קורה לעתים קרובות באותה מידה הן אצל גברים והן אצל נשים. בהיסטוריה משפחתית, ויטיליגו קיים לעיתים קרובות.

תסמינים. לפני הופעת halonovus סביב nevus לא vedicular, אריתמה קלה הוא ציין. לאחר מכן נוצר נגע עגול או סגלגל - חום חום או חום כהה עם קוטר של כ-3-5 מ"מ (נבוס שאינו תא), מוקף בשוליים מסודרים בצורה ברורה או hypopigmented. כזה halonews נמצא על כל חלק של הגוף, אבל לעתים קרובות יותר על הגוף. בעתיד, נבוס לא-בדידותי עלול להיעלם. Halonews יכול להיעלם באופן ספונטני.

אבחון דיפרנציאלי. יש להבדיל בין המחלה לבין נבוס כחול, נבוס נויבלטנוגנוגו מולד, נביס שפיץ, מלנומה ראשונית, יבלת פשוטה ונוירופיברומה.

טיפול. בתמונה קלינית לא טיפוסית וספקות באבחון הנבוס כפוף כריתה.

נבוס שפיץ

מילים נרדפות: nevus שפיץ, nevus לנוער, מלנומה לנוער

המחלה מתרחשת בכל גיל. כשליש מהחולים הם ילדים מתחת לגיל 10. לאחר 40 שנה המחלה נדירה. 90% מהנבי נרכשים. יש מידע על מקרים משפחתיים.

הסיבות והפתוגנזה של המחלה אינן ידועות.

תסמינים. על עורם של הצוואר והראש מצויה גבשושית (או קשר) עם גבולות ברורים, עגולים או מכוסים, עם משטח חלק נטול שיער, לעתים רחוקות יותר - היפרקרטיות, יבלות. מידותיו בדרך כלל קטנות - פחות מ -1 ס"מ. צבע המבנה דמוי הגידול הוא חום, הצבע הוא אחיד.

עם nepus palpation נחשב. במקרים נדירים, דימומים וגילויים אפשריים.

היסטופתולוגיה. גידול הגידול נמצא בשכבת האפידרמיס והשכבה של הדרמיס. יש hyperplasia של האפידרמיס, התפשטות של melanocytes, הרחבת נימים, תערובת של תאים epithelioid גדול גס בצורת צורה עם ציטופלסמה בשפע, כמה mitoses.

אבחון דיפרנציאלי. נבוס ספיץ יש להבחין בין מלנומה ממאירה של העור.

טיפול. כריתה כירורגית מבוצעת עם בדיקה היסטולוגית חובה.

נבוס בקר

שם נרדף: תסמונת בקר-רויטר

הסיבות והפתוגנזה של המחלה אינן ידועות. גברים חולים לעתים קרובות 5 פעמים יותר מאשר נשים. מקרים משפחתיים אפשריים של המחלה.

תסמינים. המחלה מתחילה בגיל ההתבגרות עם הופעת שלט בודד עם משטח אחיד, מעט יבל. צבע הנגע מצהוב-חום עד חום, הצבע לא אחיד. כתם גדול של צורה לא סדירה, עם גבולות משוננים, הוא מקומי על העור של הכתפיים, הגב ואת אמות, תחת בלוטות החלב. ב מוקדי הנגע, צמיחה מוגברת של שיער מסוף הוא ציין. מצד איברים אחרים, קיצור של הגפיים העליונות או underdevelopment של בית החזה עשוי להתרחש.

היסטופתולוגיה. Acanthosis, hyperkeratosis, לעתים רחוקות - ציסטות חרמן מצוינים האפידרמיס. לא מזוהים תאים nevus. כמות המלנוציטים אינה מוגברת. יש תוכן מוגבר של מלנין ב keratinocytes של השכבה הבסיסית.

אבחון דיפרנציאלי. נבוס בקר צריך להיות מובחן מן תסמונת McCune-Albright ואת nevus nevusletnoyoy מולד ענק.

טיפול. טיפול ספציפי אינו.

אפידרמיס Nevus

גורם ו פתוגנזה. התחלת המחלה קשורה לדיסמבריוגנזה. יש לציין מקרים משפחתיים.

תסמינים. המחלה קיימת בדרך כלל מלידה: יש תצורות פאפילריות, לינריות, לינריות או ליצירות לא סדירות של לוקליזציה אחרת, הנמצאות לעיתים קרובות בצד אחד.

היסטופתולוגיה. יש hyperplasia של האפידרמיס, במיוחד של נספחים, לפעמים vacuolation.

טיפול. קריותרפיה, electrocoagulation, לייזר פחמן, רטינואידים ארומטיים משמשים.

Nevus Oto

שם נרדף: אפור- cyanotic בלוטת נדיר- nevus

גורם ו פתוגנזה. הסיבות נותרו ברורות. הפתולוגיה נחשבת תורשתית. הוא עובר בירושה אוטוסומלית באופן דומיננטי. מחברים אחדים רואים את Nevus Oto כגרסה של הנבוס הכחול. הספל נמצא אצל אנשים ממוצא אסיאתי (יפנית, מונגולית וכו '), כמו גם אנשים של לאומים אחרים.

תסמינים. Nevus Oto יכול להתפתח מלידה או להופיע בילדות, נשים סובלות יותר. התמונה הקלינית של המחלה מתאפיינת בשינוי צבע חד סטרי באזור העור העצבוב של סניפים הראשון והשני של העצב הטריגמינלי (העור של המצח, סביב העיניים, מקדשים, הלחיים, האף, האוזניים, לחמית, קרנית, קשתית העין). צבע הנגעים משתנה מחום בהיר לאפור-שחור עם גוון כחלחל. פני השטח שלהם חלקה, לא עולה מעל רמת העור. סקלרה הוא בצבע כחול לעתים קרובות, הלחמית היא חומה. גבולות האח הם לא נכונים, unsharp. חזון בדרך כלל לא סובל. במשך הזמן, עוצמת הצבע נחלשת. פריחות מנוקד יכול להיות גם ממוקם באזור השפתיים. חלל הפה (חך רך, גרון), על הרירית האף. ישנם מקרי ניוון מלנומה וכתוצאת nevus גירוי, שילוב nevus עם סדר אח Oto הכפול.

היסטופתולוגיה. מאופיין על ידי נוכחות של melapocytes דנדריטים בין צרורות של סיבי קולגן.

אבחנה דיפרנציאלית מבוצעת עם נבי פיגמנט אחר.

טיפול. טיפול ספציפי נעדר. זה צריך להיות במעקב אצל רופא עור ו oculist.

מולדת נבגית

מילים נרדפות: nevus פיגמנטרי מולד, nevus melanocytic מולד

המחלה מולדת, אם כי הזנים הנדירים שלה מופיעים במהלך השנה הראשונה לחיים. גברים ונשים חולים באותה הדרך.

גורם ו פתוגנזה. מלידה nekvletchetochny nevus מתרחשת כתוצאה של הפרה של melanotsigov בידול.

תסמינים. יש קטן, גדול וענק מולד nekvletchetochny nevus מקומי בכל אזור של העור. הנגיעות למגע הן רכות, גמישות, פני השטח שלהן צבועות, מקומטות, מקופלות, מתנודדות, מכוסות בפפיליות או פוליפים, מזכירים פיתולים מוחיים. צבע נגעים הוא חום בהיר או כהה. צורת נביוסים קטנים וגדולים מעוגלת או סגלגלה, וענק תופסת אזור אנטומי שלם (צוואר, ראש, גזע, גפיים). עם הגיל, הם יכולים להגדיל את גודל, ואולי את הפיתוח של vitivigo perivoneous.

טיפול. לאור הסיכון של לוקליזציה, רצוי להסיר כירורגי.

trusted-source[12], [13], [14], [15], [16]

פיגמנט נבוס

תסמינים. פיגמנט נבטי פיגמנט יכול להיות מולד או רכשה. הם יכולים להתרחש ברחם תחת השפעת פציעות שונות, זיהומיות או מחלות נפוצות אחרות של האם.

עם נבוס פיגמנט מולדתי, נקודות סימטריות, שטוחות או משופרות מעט בצבע חום-צהוב, לעיתים קרובות מפוזרות בכל חלקי העור, מופיעות על פני העור. כתמים אלה הם תחומים חדה מן העור ללא פגע ואין להם שינויים דלקתיים לאורך הפריפריה.

מוקדי הנגע, לפעמים מתמזגים, יוצרים שטחים עצומים של היפרפיגמנטציה עם גבולות מטושטשים. לרוב ממוקם על הצוואר, בתחום הקפלים הטבעיים, את תא המטען. העור של הפנים, כפות הידיים ואת הסוליות, כמו גם צלחות הציפורן הם לעתים קרובות ללא נזק. אין תחושות סובייקטיביות.

אבחון דיפרנציאלי. יש להבדיל בין המחלה לבין אורטיקריה פיגמנטארית, מלנוזה בעור, מחלה נרכשת, מחלת אדיסון.

nevus comedonic

הסיבות והפתוגנזה של המחלה אינן ידועות.

תסמינים. Comedonicus nevus הוא נגעי שומות וריאנט נדירים קליני, שבתוכה יש מקובצים מקרוב papules זקיקים, מוגבה מעט מעל פני העור בחלק המרכזי של אשר ספוגות אפור כהה מונית חרמן מוצק או שחורה. עם הסרת בכוח של תקע קרן, דיכאון נוצר, באתר שבו יש ניוון.

נבוס הוא מולד או נרכש. לעתים קרובות יש את התצורה ליניארי תצורה והוא יכול להיות ממוקם באופן נחות או דו צדדי. הנבוס יכול להופיע על כל חלק של הגוף, כולל כפות הידיים והסוליות. מוקדי הנגע הם בדרך כלל אסימפטומטיים, ללא תחושות סובייקטיביות.

היסטופתולוגיה. מבחינה היסטולוגית, נבטים קומיונים מזוהים על ידי המוני חרמן מלאים פלישות של האפידרמיס, אל תוך לומן שבו ניתן לפתוח את צינוריות בלוטות החלב האטרופיות או זקיקי השיער. תגובה דלקתית בולטת בדרמיס אופיינית.

אבחון דיפרנציאלי. המחלה צריכה להיות מובחנת מן porokeratosis של Mibelli, מומים התפתחותיים papillomatous.

טיפול. לעתים קרובות נקטו electroexcision.

trusted-source[17], [18], [19], [20], [21], [22], [23], [24]

מה צריך לבדוק?


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.