Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

גבול נבוס תוך-דרמלי

המומחה הרפואי של המאמר

דרמטולוג, אונקודרמטולוגיה
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

Nevus Intraepidermal, או גבולי הוא אחד הזנים הרבים של Nevus, שיש לו מאפיינים ותכונות ייחודיות משלו. הניאופלזמה הזו קטנה, אך מסוכנת למדי: יש לה נטייה לצמיחת יתר וממאירות. בגלל זה דרמטולוגים מדרגים את הנגוס הגבול כגידול מסוכן מלנומה.

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

Nevi Borderline נפוצים: בכ- 30% מהמקרים מבין כל neoplasms כאלה. לפעמים הם מופיעים בצורה של אלמנטים מרובים, אך לעתים קרובות יותר ממוקמים זה בזה. גודל גידול אחד אינו עולה על עשרה מילימטרים. נבי האפידרמיס מאופיינים בשכיחות של בערך אחת מכל 1000 לידות חי ובאותה מידה הן משפיעות גם על גברים ונשים. [1],  [2]ההערכה היא כי שליש אנשים עם אפידרמיס לשומות מעורבים מערכות איברים אחרים; לפיכך, מצב זה נחשב לתסמונת ניב האפידרמיס (ENS), והדווח כי עד 10% מהאנשים הסובלים מאפידרמיס ניבוס יכולים לפתח תסמינים נוספים של התסמונת. תסמונת זו בדרך כלל באה לידי ביטוי בלידה (עקב נגעים בעור הנראים לרוב באמצע הפנים מהמצח מטה ועד לאף) והיא קשורה לעיתים קרובות להתקפים, לקות נפשית, בעיות עיניים, פגמים בעצמות ואטרופיה של המוח.[3]

ניאופלזמה יכולה להופיע בכל גיל, למרות שהיא לרוב נמצאת אצל חולים בגילאים 14-25. [4]

גבול נבוס מתרחש לרוב:

 • לאנשים שמשתזפים לעתים קרובות, מבקרים בסולריום או עובדים באוויר הפתוח;
 • אצל אנשים שנאלצים ליצור קשר קבוע עם תמיסות כימיות וחומרים;
 • בקרב חולים הסובלים ממחלות אנדוקריניות, או כאלה העוברים טיפול בתרופות הורמונליות.

גורם ל גבול נבוס

מדענים בטוחים כי נבוס הגבול "מתווה" במהלך התפתחות העובר. תאי הניאופלזמה העתידית הם מקדימים של מלנוציטים בריאים, אשר בכל זאת משתהים בשכבות העמוקות יותר של הדרמיס ונוצרים בצורה של אשכולות. בהשפעת גורמים מסוימים, תאים כאלה מתחילים לייצר פיגמנטים, אותם אנו מבחינים בעור כעל שומות.

תפקיד משמעותי בהופעתו של נובי גבולי ממלא על ידי אור השמש. ניתן לכנות אותם בבטחה הפעילים העיקריים של תאי nevus המצטברים בשכבות הדרמיס. עם מנה מספקת של קרינת שמש, מבנים אלה מתחילים להאיץ את ייצור המלנין, שנמצא על העור, כמו שומה ידועה.

בנוסף, פעילות הורמונלית משתנה יכולה להפוך לרגע מגרה. לדוגמה, אצל נשים בהריון, מתבגרים, או במהלך טיפול בתרופות הורמונליות, מספר הנאבי בגוף גדל, ונבי גבול קיימים יכולים לצמוח או לשנות את תצורתם.

גורמי סיכון

כמעט כל המדענים תומכים בתיאוריה של הטבע המולד של נבוס גבול. גם למרות העובדה שהגידול יכול להופיע עשר או עשרים שנה אחרי לידתו של אדם. העובדה שהנוווס במוקדם או במאוחר עדיין חושף את עצמה יכולה להיות קשורה לפעולה של גורמים מסוימים:

 • שינויים הורמונליים - למשל עם הופעת ההיריון, גיל המעבר, תקופת ההנקה, על רקע הטיפול ההורמונלי וכו ';
 • שימוש לרעה בשיזוף - גם בשמש וגם בסולריום;
 • הפרעות גנטיות המלוות בהתפתחות לא תקינה של מלנו-בלסטים;
 • דרמטיטיס ומחלות דרמטולוגיות אחרות (אקנה, אקזמה וכו ');
 • נזק ופציעה בעור;
 • זיהומים נגיפיים.

בנוסף, אנשים העובדים או שיש להם קשר קבוע עם כימיקלים וחומרים רעילים אחרים נמצאים בסיכון.

פתוגנזה

תחילת גבול נוצרת מלנוציטים המתחילים את התפתחותם בשלב טרום לידתי. הניאופלזמה נוצרת מסיבי עצב. בדרך כלל, לכל מבנה תאים יש צינור משלו להפרשת חומר הפיגמנט, אך אין צינורות כאלה בתאים שהשתנו. לכן המלנין אינו יוצא, אלא מצטבר באזור מוגבל, מה שמסביר את היווצרותם של כתמים כהים. פסיפס גנטי וקליני מתואר. [5]  נמצא שמוטציות של נביטה בגן FGFR3 הן האטיולוגיה של נבוס האפידרמיס המולד. [6]

גבול נבוס נוצר בגבולות שכבות העור העליונה והאמצעית, עוקף את שכבת הבסיס. לרוב הם מדברים על אופיו המולד של הגידול, למרות שהוא יכול להופיע אצל מתבגרים, ואפילו בגיל 20 או 30.

על פי מידת הסכנה להתנוונות ממאירה, נבוס גבול מוצב באופן שווה עם Ota nevus, melanosis Dubreuil, ו nevus ענקי פיגמנטי. [7]

תסמינים גבול נבוס

הנגע השכיח ביותר היה הראש והצוואר, ו- 13% מהמטופלים סבלו מנגעים נפוצים. [8]נבוס הגבול נראה כמו תצורה נודולית שטוחה עם גוון אפור, שחור וחום. גודלו של הנגוס משתנה מכמה מילימטרים לסנטימטר, אם כי כמה מומחים אומרים על כתמים בגודל גדול.

על גבי הניאופלזמה חלקה, יבשה, לפעמים מעט לא אחידה. נקודת ההבחנה העיקרית: שיער בשולי גבול לא נובט אף פעם, אם כי ניתן למצוא את הצמיחה כמעט בכל מקום בגוף, ואפילו על כפות הרגליים או כפות הידיים.

הניאופלזמה היא לעיתים קרובות יותר יחידה, אך מתרחשת גם סידור מרובה.

הסימנים הראשונים להתנוונות נבוס הגבול הם שינוי בגוון הצבע ו / או גודלו, היווצרות סדקים, פצעים, פקעות על פני השטח שלו, הופעת אדמומיות, היעלמות בהירות קווי המתאר. תסמינים אלה מצביעים על הצורך לבקר בדחיפות אצל רופא עור.

שלבים

התנוונות של גבול נבוס לגידול ממאיר עוברת בדרך כלל מספר שלבים:

 1. שלב ההתפתחות הראשוני, ללא גרורות. משך השלב משתנה בין 12 חודשים לחמש שנים. הסיכוי לריפוי הוא עד 99%.
 2. הנגוס הופך לקמור עד כ -4 מ"מ. שינוי ממאיר לתהליך דיספלסטי נצפה תוך מספר חודשים. הסיכוי לריפוי הוא עד 80%.
 3. תוך 1-3 חודשים מתחילות להתפשט גרורות, שנמצאות במערכת הלימפה, במוח, באיברים פנימיים. הנגוס עצמו כואב. הסיכוי לריפוי אינו עולה על 50%.
 4. שלב אגרסיבי, המסתיים תוך מספר שבועות - ב 85% מהמקרים המטופל נפטר.

טפסים

מומחים מבחינים בין Nevi גבול שעלול להיות מסוכן ובטוח, על פי מידת ההסתברות להפיכתם למלנומה ממאירה. בנוסף, סוגים אחרים של ניאופלזמה מבודדים. [9], [10]

 • נבוס גבולי שנרכש הוא ניאופלזמה שהתגלתה לא מרגע הלידה, אלא מעט מאוחר יותר - למשל, לאחר מספר שנים, או אפילו בבגרות. נכון, הרופאים אומרים שזה לא אומר בכלל שהנוווס לא הונח עדיין ברחם. רק שילוב של כמה גורמים תרם לביטוי המאוחר של הצמיחה.
 • גבול הפיגמנט נובוס הוא תצורה נודולרית פיגמנטית, בגדלים של עד 10 מ"מ, עם כל מיקום בגוף. מגוון של ניאופלזמות כאלה נחשב לנבוס הקוקד - גידול עם פיגמנטציה מוגברת לאורך הגבול ההיקפי, מה שמקנה לו מראה בצורת טבעת. שניהם פיגמנטיים וגם קברד נבוס הם יסודות מלנופריים.
 • Nevus גבולי מלנוציטי הוא ניאופלזמה המעוררת על ידי רבייה מופרזת של מלנו-בלסטים אפידרמליים, אשר בתורם נגרמת כתוצאה מתקלה בוויסות הגנים. בתחילה נוצר נבוס גבולי באפידרמיס. לאחר זמן מה מועברים חלק מהמלנוציטים לדרמיס, וחלק אחר נותר בשכבה האפידרמלית: כך נוצר נבוס מלנוציטי מורכב. [11], [12]
 • נוווס עם פעילות גבולית מאופיין במבנים תוך-עוריים השוררים. במקרה זה, פעילות גבולית מתייחסת להתפשטות המלנוציטים, שיכולים להיות מוקד או נפוץ.
 • Nevus dysplastic גבולית הוא שומה פיגמנטית עם מיקום גבולי, בעל צורה שחורה לא סדירה, עם קווי מתאר מעורפלים ופיגמנטציה לא אחידה (לחלק המרכזי יש צבע אחד ובקצוות צבע שונה). ניאופלזמה כזו מסווגת לרוב כסמן קליני לסיכון מוגבר להיווצרות מלנומה. [13]

סיבוכים ותוצאות

הסיבוך הבלתי רצוי והחסיד ביותר של נבוס גבולי הוא הפיכתו לגידול ממאיר -  מלנומה . טרנספורמציה כזו אינה מתרחשת "מחוץ לכחול": זה דורש השפעה של גורמים מסוימים היוצרים את התנאים הדרושים ללידה מחדש. לדוגמה, הסיכון לממאירות מוגבר באופן משמעותי אם הנגוס נחשף באופן קבוע לשיזוף או לפציעה. [14]

כדי להימנע מסיבוכים, הרופאים ממליצים על הסרת נבי גבולי, גם אם הם לא טורחים או משתנים. טרנספורמציה למלנומה, מלנובלסטומה, סרטן העור קשה לטיפול ולעיתים קרובות מוביל למותו של המטופל. קשובים במיוחד צריכים להיות אנשים עם עור בהיר, שיער בלונדיני או אדום, כמו גם אלה שיש להם מספר רב של שומות שונות בגופן, כולל גבול נבוס.

הישנות נבוס גבולי

אצל כ- 80% מהמטופלים, נבוס גבולי יכול להופיע שוב לאחר לייזר או הסרה הרסנית של הנגוס. הגידול מתפתח באותו מקום או במקום אחר. חלק מהמטופלים נאלצים להיפטר מהניבוס האובססיבי מספר פעמים.

הרופאים מציינים: שיטת ההסרה הרדיקלית ביותר היא השיטה הכירורגית, כאשר מחטבים את הנאופלזמה יחד עם הרקמה הבריאה שמסביב, אשר נפחה תלוי בצורת הנגוס. ככל שהגידול גדול יותר, כך הוא נוטה להתפתחות מחודשת. אם אדם כבר חווה הישנות, עליו להקדיש תשומת לב מיוחדת למניעת סיבוכים:

 • הישאר פחות בשמש, במיוחד בשעות פעילות (בין 11-00 ל- 16-00);
 • לאכול אוכל איכותי העשיר בוויטמינים ומינרלים;
 • לוותר על הרגלים רעים, לנהל אורח חיים בריא;
 • נסה ללבוש בגדים טבעיים באיכות גבוהה, לא לפגוע בעור, גם אם אין בו ניבולים וכתמי לידה.

אבחון גבול נבוס

אבחון נבוס גבולי מתחיל בהיסטוריה רפואית, בבדיקה חיצונית ודרמטוסקופיה. היסטולוגיה מבוצעת רק לאחר הסרת הניאופלזמה, אך לא מוקדם יותר מרגע זה. שינויים היסטופתולוגיים הקשורים להזדקנות של nevi מלנוציטית, כמו ניוון שומני, פיברוזיס ושינויים עצביים, נמצאים ב- nevus intradermal lobb. [15] העובדה היא שתהליך נטילת החומר (ביופסיה) הוא גם גורם מזיק שעלול לגרום לשינוי ממאיר אחר כך של הצמיחה. [16

בדיקות דם כוללות את אפשרויות המחקר הבאות:

 • בדיקת דם לאיכות קרישה;
 • דם לסמנים גידולים;
 • בדיקת דם ל- LDH (לקטט dehydrogenase).

אבחון אינסטרומנטלי, קודם כל, מורכב בביצוע דרמטוסקופיה - זו שיטה המסייעת לשקול שינויים בעור שאינם נגישים לעין בלתי מזוינת. בנוסף, הרופא יכול לרשום סריקת אולטרסאונד של בלוטות הלימפה הקרובה ביותר, צילום רנטגן בחזה, אוסטאוסינטיגראפיה - כדי לשלול תהליכים ממאירים בגוף.

אבחון דיפרנציאלי

יש לבצע אבחנה דיפרנציאלית בעזרת צורות אחרות של היפר - פיגמנטציה - וקודם כל, עם קלוזמה שנראית כמו שומה, או עם המנגיומה . אך חשוב יותר לשים לב להתנוונות של נבוס גבול למלנומה ממאירה במועד. תהליך הגידול מתפתח לעיתים כמעט ולא מורגש, על רקע תסמונת דיספלסטית קלה: קווי המתאר של הנקודה מתרחבים מעט, פני השטח הופכים לשחפתיים, והעור הבריא הסמוך הופך לאדום. מכיוון שהתנוונות מתרחשת לרוב לאחר פגיעה מכנית בעור, חשוב לבחון באופן קבוע גידולים הנוצרים על משטחי הפלנטר והפלמר של הגפיים, בין האצבעות ובקרבת צלחות הציפורן. במקומות כאלה מומלץ להסיר שומות, ללא קשר לסוגן ומידת הסכנה שלהן.

למי לפנות?

יַחַס גבול נבוס

לאחר האבחנה הרופא ישקול את כל אפשרויות הטיפול האפשריות, אם כי בדרך כלל לא נדונים בשיטה השמרנית: נבוס הגבול מוסר באחת מהדרכים הבאות:

 • Cryodestruction הוא הליך להקפאת גידול בחנקן נוזלי (פחות נפוץ עם חומצה פחמית או קרח). [17]
 • אלקטרוקואגולציה היא שיטה הכרוכה בהרס הניאו-פלזמה בעזרת טמפרטורה גבוהה, המעוררת על ידי פעולת זרם מכוון. [18]
 • הסרת לייזר היא אחת השיטות הפופולריות ביותר בהן הרקמה המושפעת "מאדה" על ידי קרן לייזר מכוונת.
 • הליך רדיו-כירורגי - כולל כריתה של צמיחה של אורך מסוים של גלי רדיו, באמצעות מכשיר חומרה של סורגיטרון.

ניתן להמליץ על תרופות רק בשלב ההחלמה לאחר הסרת הנגוס בגבול.

הטיפול הפיזיותרפי מורכב מההליכים הבאים:

 • קרישת UHF - כוללת שימוש באלקטרודה עם אספקת זרם בתדר גבוה של 27.12 מגה הרץ והספק של 1 mA. בסיום ההליך מטפלים בקטע הקרישה בתמיסה של 5% של פרמנגנאט אשלגן. [19]
 • קרינת חום לייזר - מתבצעת באמצעות הקרנה אופטית רציפה ופועמת של טווח האינפרא אדום, עם הספק מרבי של 3-5 וואט וקוטר הקורה הממוקדת של 0.25-0.5 מ"מ, עם הספק מקרין של 10-15 וואט. [20],  [21], [22]

תרופות שהרופא שלך רשאי לרשום

כדי להאיץ את תהליך הריפוי לאחר הסרת נבוס הגבול, הרופא עשוי להמליץ על שימוש בתרופות מסוג זה:

 • מוצרי ויטמין לשיפור חילוף החומרים הפלסטיים (חומצה פולית, ויטמיני B, חומצה אסקורבית, טוקופרול);
 • חומרים אנבוליים שאינם סטרואידים (ריבוקסין, אשלגן אורטט, מתילורציל);
 • ממריצים ביוגניים (תמצית אלוורה, FiBS, פלממול);
 • סוכנים חיסוניים (Timalin, Pyrogenal, Levamisole);
 • סוכני התחדשות לא ספציפיים (שמן אשחר הים, Apilak, Rumalon, Actovegin).

דוגמאות לשימוש בתרופות אלה מודגשות בטבלה הבאה:

מתילורציל

חולים מבוגרים מקבלים טבליה אחת 4 פעמים ביום, למשך חודש. הטיפול יכול להיות מלווה בכאבי ראש, צרבת, תגובות אלרגיות.

תמצית אלוורה

1 מ"ל מוזרק תת עורית מדי יום במשך מספר שבועות. תופעות לוואי אפשריות: דיספפסיה, שינויים בלחץ הדם, אלרגיות, סחרחורת, גירוד.

תימאלין

מנוהל תוך שרירית עם מי מלח, 5-20 מ"ג מדי יום. מהלך הטיפול הוא בין שלושה לעשרה ימים. תופעות לוואי עשויות להיות מוגבלות על ידי תגובה מקומית באזור ההזרקה.

אקטובין

קח 1-2 טבליות שלוש פעמים ביום, למשך 4-6 שבועות. התרופה נסבלת היטב, לעיתים נדירות אלרגיות, חום.

ויטמין E

מינון התרופה נבחר באופן אינדיבידואלי, לא יעלה על הכמות היומית של 1000 מ"ג. תופעות לוואי אפשריות כוללות בחילה, כאבי ראש, עייפות ואלרגיות.

טיפול אלטרנטיבי

ישנם מתכונים אלטרנטיביים רבים המציעים השפעות על כתמי לידה ונבי. רובם אינם מאשרים רופאים - במיוחד כשמדובר בניאו-פלסמות מסוכנות למלנומה, הכוללות נבוס גבולי. ביחס אליהם, עדיף ליישם הסרה רדיקלית, ופונה למנתח לקבלת עזרה.

עם זאת, חולים רבים מנסים להיפטר משומות בדרכים הבאות:

 • שמן זרעי פשתן ודבש פרחים מערבבים בחלקים שווים. התערובת משפשפת בנבוס שלוש פעמים ביום, מדי יום.
 • נגב את הגידול במיץ אננס טרי, מספר פעמים ביום.
 • טיפת מיץ בצל או חומץ תפוחים מטפטפים מדי יום על נבוס.
 • שומה משומנת במיץ לימון ושום.
 • לשט באבקה 100 גרם זרעים מדובדבן, לשפוך 500 מ"ל של כל שמן צמחי, שנשמר במקרר למשך מספר שבועות. השמן המתקבל משמש מדי יום למריחה על הנבי: הוא נותר על הצמיחה כעשרים דקות, לאחר מכן הוא נשטף במים.

אל תסתמכו על שיטות אלטרנטיביות אם נבוס הגבול התחיל להראות לפחות סימן אחד לניוון ממאיר - למשל, הוא החל להתגבר, לשנות צורה או צבע, להיות מעורפל, נפוח וכו '. תמיד עדיף ובטוח יותר להתייעץ עם רופא מראש.

טיפול כירורגי

הבחירה לטיפול בנגיפי אפידרמיס קטנים היא כריתה כירורגית. 

כריתה כירורגית, dermabrasion, cryochurgery, electrosurgery and ניתוחי לייזר שימשו לטיפול nevi אפידרמיס. [23],  [24],  [25] שיוף, אם המשטח קשור שיעור הישנות גבוה שיוף עור עמוק יכול לגרום לצלקות מעובות. לקריורגיה כירורגית יש מגבלות סיכון דומות, כולל ריפוי איטי, זיהום, בצקת, ובדרך כלל מכתים לא תקינים בעור. רופאים מטפלים בלייזר בנגב האפידרמיס כבר עשרות שנים. ההתקדמות האחרונה בתחום טכנולוגיית הלייזר שיפרה את הפשטות, הדיוק והבטיחות של נהלים כאלה. פותחו מספר טיפולים אמינים ויעילים לטיפול בנבירים באפידרמיס באמצעות CO 2, דופק ארוך Nd: YAG ו- 585 ננומטר לייזרים צבעוניים פועמיים. עם זאת, הישנות יכולה להתרחש חודשים או שנים לאחר הסרת הנגיף האפידרמלי בשיטה כלשהי. [26],  [27],  [28], [29]

ניתוח הוא דרך ארוכת שנים והיעילה ביותר להיפטר מכל מיני שומות ויבלות, כולל נבוס גבולי. ההכנה להתערבות היא פשוטה וקצרה. העור מטופל בחיטוי מיוחד, הרדמה מקומית מבוצעת. כאשר ההרדמה עובדת, מנתח המנתח את הנגוס בעזרת אזמל, ולוכד מעט רקמות מסביב ובריאות - לצורך הסרה מלאה יותר של מאה אחוז מהגידול.

לטיפול כירורגי יתרונותיו:

 • הישנות של נבוס גבולי אינה נכללת;
 • ניתן לשלוח את הניאופלזמה להיסטולוגיה;
 • ההתערבות מתבצעת במסגרות חוץ, אין צורך להגיע לבית חולים.

הפעולה אינה ללא חסרונותיה, למשל:

 • התפר מרפא מעט יותר מאשר בשיטות הסרה אחרות - עד כחודש;
 • עם טיפול לא תקין, יש סכנה של suppuration;
 • היווצרות צלקת ללא הרדמה אפשרית.

עם זאת, עם nevuses גדולים, הרופאים מתעקשים לבצע ניתוחים. זוהי הדרך הבטוחה ביותר להיפטר מהבעיה לנצח, למניעת ממאירות וחזרת של הגידול.

מְנִיעָה

כמעט בלתי אפשרי למנוע היווצרות של נבוס גבולי. עם זאת, מטופלים המועדים להופעת שומות צריכים להיות ערניים ולבחון בקפידה את גופם לצורך שינוי ושינוי ממאיר של neoplasms פיגמנטיים.

למטרות מניעה עליכם לדבוק בהמלצות הבאות:

 • למנוע נזקים בעור, ובמיוחד כל nevi;
 • הימנע מחשיפה ממושכת לאור שמש, אל תלך לסולריום, אל תאפשר כוויות שמש;
 • כאשר אתה עובד עם כימיקלים וחומרים רעילים, יש ללבוש כפפות מגן;
 • מזג, לחזק את המערכת החיסונית, לאכול איכות ובאופן מלא.

אם הנבולוס הגבול נפגע מסיבה כלשהי, עליך לפנות לעזרה רפואית אצל רופא עור או אונקולוג. הוא יבחן את הגידול ויחליט על הצורך להסירו.

תַחֲזִית

רופאים ממליצים לא לשכוח שהנבולוס הגבול מסוגל להתדרדר לניאופלזמה ממאירה, ללא קשר לגיל. לכן, עליכם תמיד להיזהר ולתכנן לבדוק שומות וכתמים אצל רופא העור או האונקולוג, לפחות 1-2 פעמים בשנה. אם מתגלים תסמינים חשודים, עדיף להסיר את הצמיחה, ולא מצפים להתפתחות נוספת שלילית של התהליך.

גבול נבוס הוא פתולוגיה מסוכנת מלנומה. אך אין פירוש הדבר כי השינוי יהיה הכרחי: רוב החולים חיים עם תצורות כאלה, ולעתים הם אפילו לא מודעים לסכנה הפוטנציאלית שלהם. לכן, אין צורך להיבהל. העיקר לבחון את העור באופן קבוע, לשים לב לכל הנבוסים הזמינים ולרשום כל שינוי מצדם.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.