Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

נקבוביות של העור

המומחה הרפואי של המאמר

דרמטולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 23.11.2021

שומה היא אחד הקישוטים הטבעיים ביותר על גוף האדם. לחלק, זה נותן סוג של קסם, ואז זה נחשב מתוק מאוד. אחרים מתלוננים כי כתם לידה על חלק כלשהו של הגוף הוא לא רצוי מאוד מתנה נוחה של הטבע. עם זאת, המתנה אשר דורשת תשומת לב מיוחדת, שכן מתוך neoplasm שפיר מזיק זה יכול להפוך לסרטן העור, במיוחד אם הוא נתון לעתים קרובות מכני (או תרמי, כימי, וכו ') נזק. וזה טוב אם כתם לידה הוא ברמה עם כל העור שמסביב, כאשר ההסתברות לנזק הוא קטן יחסית. ואם אנו מתמודדים עם ניאופלזמה כזו כמו הנבוס הפפילומטי, המתנשא במידה ניכרת מעל פני השטח, הסיכון באחד הימים היפים ביותר של שמיעת אבחנה נוראית הופך להיות הרבה יותר גבוה.

מהו הנבלוס הפפילומטי?

כתם לידה - סימנים טבעיים על הגוף, אשר מופיעים בבני אדם לעיתים קרובות בינקות. זה עם זה כי שם של היווצרות החדשה, מושרשת העם, מחובר. לאנשים שיש להם שומות רבות על גופם, היחס הוא מיוחד. הוא האמין כי מי הטבע מהלידה העניק מספר רב של סימנים כהים, יהיה מאושר מאוד בחיים.

אבל האם זה באמת בכלל משנה, כי שומות (שומות) - הם לא תמיד קישוט בטוח שמבטיח לפעמים לא כל כך הרבה אושר, כמה טרגדיה אנושית. וככל שיותר על הגוף של כתמי לידה, כך זהיר יותר אדם צריך להיות בחיים. הוא צריך להגן על העור בזהירות באתר של שומות מפציעות שונות קרן שמש פעילה, באופן קבוע לבדוק את זה סימנים של שינויים בצורה, הצבע או הגודל של כתמי לידה לבקר רופא עור מפעם האחת בשנה וכאשר כל שינוי חריג גידולים.

קשה במיוחד עבור אלה שיש להם על כתמי הגוף קמור, כולל nevus papillomatous. אני חייב לומר כי סוג זה של כתם לידה הוא קישוט המפוקפק, נמצא לרוב על הראש באזור הצוואר. אבל המראה שלה אפשרי גם על חלקים אחרים של הגוף.

Nevus papomomatous הוא מבנה סלולרי בעל צורה קמור לא סדיר, לא נעים מאוד במראה. הוא מורכב משומה של כמה תהליכים מוארכים המוארכים של האפידרמיס ויש לו מבנה צפוף, שכן הוא מכוסה בשכבת הקרנית המורכבת מלנוציטים. מלנוציטים (תאי פיגמנט) גורמים לניאופלסמה להיות בולטת עוד יותר, למרות שהצבע שלה עשוי להשתנות בין קורפורל לחום כהה.

כאשר מסתכלים בזכוכית מגדלת על פני הנבוס הפפילומטי (החצוני), ניתן להבחין באדומות רבות, כך שמשטחו נראה לא אחיד, גבשושית. לעתים קרובות סביב כתם לידה כזה אתה יכול לראות שפה כהה של צבע חום, על פני השטח אשר הוא שטוף עם שאר העור.

כפי שאמרנו, nevus papillomatous, דומת יבלת מורכבת מוזרה, וזו הסיבה שהוא נקרא לפעמים גבשושי, לא נע מאוד להסתכל על חינוך, אשר יכול להעלות חששות לגבי הבעלים של "הקישוט", שמע על הסכנות של ניוון של שומות הסרטן השם "מלנומה". לכן, רבים בשאלה האם nevus papillomatous מסוכן - ממאירות שיש כאלה מבנה יוצא דופן ובצורה סדירה, מפריעים גורמים, כי הוא האמין כי הבטיחות של חפרפרת צריכה להיות צורה קבועה מבנה סימטרי.

הרופאים מאמינים כי כשלעצמה סוג זה של כתם לידה, אשר יכול להופיע באותה מידה הן לידתו של הילד, לאורך חייו של אדם, הוא בדרך כלל לא מסוכן. זהו גידול חדש וחדשני המורכב מתאים נורמליים ולא ממאירים, ואם הוא אינו טראומטי, הוא יישאר כך לכל החיים. אבל זה הרגע הזה טמון snag. כל הלידה קמור סביר יותר להיפגע מאשר קרובי משפחה שטוחה שלה. ואם, בנוסף, היווצרות כזו ממוקמת על הקרקפת, אז את הסיכון של טראומה מגדילה כמה פעמים, כי אפילו הרגיל סירוק שיער היומיום הוא טראומה לנבוס.

אם השומה ממוקמת על הצוואר, זה יכול להיות שפשף בקביעות עם צווארון, אשר נחשב גם קטן, אבל טראומה. ואם נביא מקבל טראומה כזו באופן קבוע, זה יכול להוביל לשינוי תכונות של התאים שלה, כלומר. לניוון שלהם לתוך אלה ממאירים.

כפי שניתן לראות, הנבוס הפפילומטי בקושי יכול להיקרא קישוט בגלל המראה המבעית שלו, ואת הצורה קמור עושה את זה לא בטוח לחלוטין בגלל הסיכון הגבוה של הפגיעה הצטברות. מסיבה זו הרופאים מתעקשים לעתים קרובות להסיר את הגידולים הללו, ולא לצפות שהם יהפכו למלנומה.

גורם ל נפיוס פפילומטי

נבוס פפילומטי - אחת מהניאופלזות הנחקרות על גוף האדם. על רקע הופעתו, הרופאים נלחמים עד עצם היום הזה, אך עדיין לא הוצגה גרסה סופית. מחקרים נמצאים בשלב ההשערות והגיוני ביותר, ולכן נפוצה מהם היתה הגרסה שהופעתו של נבי הפפילומטי היא אחת ההפרות של התפתחות הילד בתקופה העוברית, כלומר. ברחם.

קיימת הנחה כי בשל כשלי האיברים של העובר נוצרות באזורים מסוימים של העור הוא ציין הצטברות גדולה של מלנוציטים, המהווים כתם כהה אשר יכול להשתנות עוצם צבע בהתאם לכמות של הפיגמנט הצביעה. מלנוציטים יוצרים נבאוס תוך -אידימי שגדל יחד עם גופו של התינוק ויכול לגדול תחת השפעת גורמים מסוימים הן במהלך ההתפתחות תוך רחמית והן לאחר לידתו של התינוק.

כפי שכבר צוין, כתמי לידה כאלה נצפים אצל ילדים מלידה. זה רק כי הם נראים יותר בחלקם, אבל בגידולים אחרים זה כמעט בלתי נראה. עם זאת, במהלך חייו של אדם, nevuses נוטים להגדיל את מספר פעמים מספר, אז בשלב מסוים אפילו צמיחה שלא זוהה בעבר הופך גלוי.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11]

גורמי סיכון

מכיוון שאנחנו מדברים על הפרות של התפתחות עובריים, יש סיבות מסוימות להפרות כאלה, כי שום דבר בעולם הזה לא קורה בדיוק ככה, באופן ספונטני. גורמי סיכון לכל מיני שיבושים באורגניזם האנושי המתפתח יכולים להיות:

 • חשיפה לאישה הרה של קרינה מייננת (לדוגמה, צילומי רנטגן, הנמצאת באזור רדיואקטיבי, חשיפה ממושכת לאור השמש הפתוחה וכו ').
 • כל מיני הרעלות (מזון, כימי, תרופתי, רעיל), הקשורים שיכרון של הגוף של אמא, כי רעלים מועברים לתינוק על ידי הדם,
 • נגעים זיהומיים של מערכת גניטורינארית ומערכות אחרות (אורגניזמים פתוגניים גם משחררים חומרים המרעילים את גופנו, וכן קיפאון במערכת הפרשות יכולים לעורר מוצרים משכרים של הפעילות החיונית שלנו)
 • חוסר איזון הורמונלי עם עלייה ברמת האסטרוגן בדם של אם לעתיד.

צמיחה מוגברת של גידולים אצל ילדים ומבוגרים יכולה להיות מופעלת על ידי חשיפה לאור השמש (למשל, שומה על הראש יכולה לגדול, אם האדם אינו לחבוש כובעים כדי להגן nevus מהשמש), שימוש בכימיקלים חזקים בבית וגם בעבודה, אירוח באזור גבוה רקע רדיואקטיבי, וכו ' אבל הצמיחה של nevus papillomatous לא אומרת והפיכתו גידולים ממאירים או סיבוך אחר, אם זה לא הוא ציין תסמינים חשודים (אדמומיות, דלקת, את המראה של תחומי נימקים, דימום, וכו ').

trusted-source[12], [13], [14], [15], [16], [17], [18]

פתוגנזה

Nevus papomomatous הוא neoplasm של המראה מזכיר יבלת או papilloma. לעיתים קרובות גידולים כאלה נמצאים אצל תינוקות, דבר שאינו גורם לדאגה. אבל שלא כמו חפרפרות רגילות, הופעתו של נבי פפילומטי אינה סימן מדאיג בבגרות.

למעשה, כתמי לידה יופיים מופיעים גם בזמן לידתו של ילד, הם פשוט לא יכול להיות מורגש בהתחלה. אבל ככל שהיא גדלה ומתרוממת מעל העור, המבנה החדש הופך בולט יותר, ואף יותר מכך כאשר הוא ממוקם על הפנים או הצוואר. גבר גדל וחפרפרת גדלה. בדרך כלל הצמיחה שלו נעצרת לאחר 30 שנה.

נבי papomomatous, אשר יכול להיות intradermal או לפתח על בסיס של החינוך intradermal, נחשבים שפירים ואינם שייכים לקבוצה של ניוון מסוכן בסיכון גבוה. על פי הסטטיסטיקה, חפרפרות כאלה נדירות מאוד להפוך לסרטן העור, אבל מאז יש סכנה כזו, אחד לא צריך לשכוח את זה. יתר על כן, מלנומה, אשר מפתחת באתר של לוקליזציה של שומה פעם מזיק, יכול להיות התפתחות מהירה. ובמקרה זה עדיף להסיר את nevus טראומה מראש מראש ולמנוע התפתחות של מלנומה, מאשר אז לנסות לטפל במחלה קטלנית.

גידולים כאלה על העור לעיתים קרובות יש גודל גדול (מ 1 ס"מ או יותר). ואת חפרפרות גדולות, שזוהו בתינוקות, יש נטייה של 5% להתנוונות לתוך גידולים ממאירים. כן, הסיכון הוא קטן יחסית, אבל זה קיים. וכאשר מדובר מחלה קשה לטפל יכול לגרום למוות של המטופל, אפילו הסתברות קטנה הופכת סכנה גדולה.

בואו לא מפחיד ברצינות את הקורא, כי ההסתברות של ממאירות של תאים במקרה של nevus papillomatous הוא נמוך מאוד. לכן, אל תדאג הרבה אם neoplasm הוא רק פגם קוסמטי עם סיכון נמוך של נזק בבית. עם זאת, זהירות צריכה להיות חלק מהחיים של המטופל, אשר יסייע למנוע ממאירות וסיבוכים אחרים של נבלוס warty.

trusted-source[19], [20], [21], [22], [23], [24], [25], [26], [27]

תסמינים נפיוס פפילומטי

מבחינה חיצונית, הנבוס הפפילומטי אינו דומה בהרבה לסימני הלידה הרגילים. במקום מקום נחמד כהה אנו רואים את הבליטה הגבשושית על העור עם משטח מגורען, מזכיר הפפילומה ב הגבעול העבה (אם ניקח בחשבון שומה תחת מיקרוסקופ, זה יהיה גם דמיון משמעותי את הפרות של התות).

אבל שלא כמו פפילומות מגע רך, nevus יבל יש מבנה צפוף יותר שכבת חרמן. בנוסף, לרוב זה גידול חדש הוא פיגמנט, כלומר כהה יותר בהשוואה לאזורים אחרים של העור. נבוס צבע בשר נדיר. רוב הגידולים יש ורוד, חום או אפילו גוון שחור נדיר.

למרות הצורה הבלתי סדירה של הנבוס האומלל יש קווי מתאר ברורים וגבולות ברורים. רבים של נבי יש מסגרת כהה.

על פני השטח של כתם לידה יוצא דופן זה, לעתים קרובות ניתן למצוא שיער כהה הגוברת ישירות מן הניאופלזמה ולהפוך אותו נראה כמו נבאוס fibroepithelial.

נבי עם או בלי שערות יכול להיות ממוקם לא רק על הקרקפת. הם נמצאים גם לעתים קרובות על הצוואר ועל הפנים. לעתים רחוקות את neoplasms לבחור את המיקום של לוקליזציה שלהם של בתי השחי, אזורים העור מתחת בלוטות החלב, אזור המפשעה, וכו '

לגבי מספר של גידולים כאלה, הם יכולים להיות בודדים או מרובים, מפוזרים בכל הגוף או ממוקם בקרבת מקום באזור מוגבל. ואם גידולים אלה לא גדלו, אנשים היו תופסים אותם כתמי לידה רגילים.

אבל כתמי לידה papillomatous נוטים לגדול לאט ולהגדיל לגדלים גדולים, כך על הגוף תצורות כאלה נראה די מכוער, המוביל את המארח של שומות כדי דכדוך ואפילו גורם לדיכאון.

נבוס papomomatous היא תוכנית לא דלקתית, ולכן לא צריך להיות נפיחות ואדמומיות סביבו. על פני השטח של הניאופלסמה, שיש לה צורה לא אחידה, שחפת, עם זאת, לא צריך להיות כיבים סוערים וסדקים מדממים. הופעת תסמינים אלה עשויה להיות הסימן הראשון  לדלקת ולזיהום של נבט עקב נזק לסרק, צווארון של בגדים, מסמרים וכו ', או כדי להצביע על התפתחות של תהליך ממאיר, שהוא הרבה פחות שכיח.

על הממאירות של תאים של השומה, שינויים שונים ניתן לומר בו:

 • נבוס שינה את צבעו למראה כהה יותר,
 • על זה נראה סדקים ו מוקדי דלקתיות,
 • הצורה של הניאופלסמה השתנתה,
 • את הקצוות של הצטברות הפך לא אחיד ולא ברור,
 • על פני השטח של השומה הופיעו נקודות בצבע שונה, מוקדים כהים של רקמות נקרוטיות, שערות החלו ליפול (אם היו שם קודם לכן)
 • על כתם הלידה היה עור מתקלף, גירוד,
 • השומה הפכה לכואבת,
 • היו גידולים מרובים אחרים של צורה לא סדירה (בדרך כלל nevus papillomatous גדל עד 30 שנים של גיל, אם גידולים דומים להופיע מאוחר יותר, היא הזדמנות לבקר רופא עור לבצע את הבדיקה המתאימה, ואולי עם המעורבות של יותר ממומחה אחד).

זה צריך להיות מובן כי הגידול המהיר בגודל של כל שומה, קרות גרד, נפיחות, כאב, דימום סימפטומים לא רגילים אחרים של תהליך פתולוגי, כי לשומות נחשבות גידולים שאינם דלקתיים, ועבורם התנהגות כזו היא בלתי רגילה. הופעת תסמינים כאלה עשויה להצביע על הנזק והזיהום של השומה, כמו גם על התוצאות העגומות יותר - השלב הראשוני של  מלנומה.

למרות הסיכון הנמוך של ניוון לתוך neoplasm ממאיר כל השינויים במראה ותחושות במקום כתם לידה לא ניתן להתעלם. זה יעזור למנוע סיבוכים מסכני חיים.

טפסים

עד כה דיברנו על הנבוס הפפילומטי כסוג של מבנה סלולרי שמתנשא מעל גופו של המטופל. אבל הם הזכירו כי סימני לידה כאלה עשויים להיות שונים במראהם, מה שמאפשר לסווג אותם, לחלק אותם לסוגים וצורות נפרדים.

נבלוס הפראפילומטי, או הניאופלסמה של סוג ורוקס, הוא יצור הדומה מאוד לפפילומה או ליבלת. זה עולה במידה ניכרת מעל העור, אבל למעשה לא שונה מזה בצבע או בעל גוון חום בהיר או ורוד בהיר. עבורה, משטח גס אופייני, לעתים קרובות שומה מורכב שתי אונות או יותר (כמה שומות, הממוקם באזור קטן חזק זה לזה). שומה כזו גדלה לאט מאוד, היא הופכת דלקתית ומדממת במקרים בודדים, אינה נוטה למעשה להתנוונות לגידול ממאיר.

נפיוסים פפילומטיים ו verruzic אינם סוגים שונים של שומות. נבוס היבול  הוא אחד הזנים של שומה verrocous, שיש לו צורה קמורה ומבנה tuberous. nevus Verrucous  יכול להיות גם keratoticheskim (היווצרות צפופה מאוד עם שכבה קרנית עבה) או ichthyosiform (התפשטות דומה הפפילומה, יש לפעמים שלפוחיות על פני השטח, ואז הם בולוס בשם).

Nevus melanocytic papomomatous  הוא סוג פיגמנטציה של קערת neoplasm שיכולים להיות גם תווך תוך כדי תוואי. כתמי לידה כאלה מופיעים לעתים קרובות על אזורים פתוחים של העור (על הצוואר, הפנים, מתחת לבלוטות החלב וכו '), לא מכוסה בשיער. צבעם נקבע על ידי מספר רב של מלנוציטים בשכבות האמצעיות והשטחיות של העור, ולכן הנבוס יכול להיות חום או כמעט שחור.

מלנוציטים - תאים הנמצאים במספרים גדולים על פני השטח של  pivilled pivmented nevus נוטים יותר להתנוונות. נוכחותם בשכבות העליונות של העור גורמת לתאים אלה להיות רגישים יותר להשפעות השליליות של אור השמש ולטראומה מכאנית, שלעתים מובילה לממאירות של תאי נבוס (אם כי נדירים מאוד). זה נפוץ יותר עבור nevuses הגבול עם לוקליזציה של melanocytes באפידרמיס.

סוג השיער של nevus papillomatous מאופיין בעובדה אחת או כמה שיער ארוך למדי ניתן למצוא על פני השטח של neoplasms כאלה. Moles, אשר לגדול השיער, נחשבים בטוחים לחלוטין. אבל אם אדם מוציא שערות על חפרפרת, הוא יפגע בתאי הניאופלזמה, והם יכולים להתנהג בצורה לא טבעית במקרה זה. התפתחות מלנומה יכולה גם להיות מסומנת על ידי המצב כאשר השיער על השומה נופל על עצמו ולא מופיע יותר.

מגוון כזה של  הנבוס המעורב  הפפילומטי נקרא לעתים גם מורכב, שכן נבוציטים (תאי גרמינל של השומה) יכולים להימצא הן בשכבה האמצעית של הדרמיס והן בגבול עם האפידרמיס. אם זה neoplasm מורכב של כמה שומות הסמוך, אז חלק של papillae על זה עשוי להיות צל בהיר יותר. פני השטח של הנבוס הזה אינם אחידים עוד יותר.

בנוסף סוגים שונים של nevus papillomatous. ישנן גם שתי צורות של גידולים דומים: אורגני ו desyminated.

אורגני (מקומי) צורה של nevi יבול נחשב נפוץ יותר. במקרה זה, אנחנו מדברים על neoplasms יחיד, כמו גם כמה שומות הממוקם קרוב זה לזה באזור מוגבל של הגוף. שומות יכול להיות באותו צבע או יש צבעים שונים, עד bispigment או אפור. טופס זה נחשב בטוח בשל העובדה כי הוא אינו מדבר על כל הפרעות בריאות בבני אדם.

צורה מופרדת (מערכתית) מאופיינת על ידי המראה על הגוף של nevuses פיגמנטציה מרובים הדומים יבלות. ויש כתמי לידה על חלקים שונים של הגוף. צורה זו לא תמיד מצביעה על הסכנה של בעיות בריאותיות, אך לעיתים קרובות היא מספיקה להעיד על בעיות נוירולוגיות חמורות. ניתן לראות מספר חפרפרות על הגוף של חולים עם נגעים של מערכת העצבים המרכזית, ובמיוחד עם אפילפסיה.

נבוס בצורת המערכת יכול להתנהג בצורה לא מספקת. לדוגמה, לגדול לאורך החיים של המטופל או להתייבש ליפול ללא כל השפעה עליהם מבחוץ.

trusted-source[28], [29]

סיבוכים ותוצאות

למרות כשלעצמו nevus papillomatous אינו מזיק לבריאות, וברוב המקרים זה נחשב פגם קוסמטי מכוער, לטיפול נאופלסטיות בשמחה בלתי אפשרית. העובדה שהוא נוטה לצמוח למלנומה אינה אומרת שזה בלתי אפשרי כלל. Nevus papillomatous תקומה שומות ממאירות יכול לעורר פגיעת משק בית משותפת (אותו סירוק שיער), ואם זה יחזור על עצמו על בסיס קבוע, צפוי להיות בסדר בלי השלכות, במיוחד אם מדובר nevus פיגמנט.

אבל סיכון מסוים לפתח מלנומה אינו הסכנה היחידה ש"היבלת "בטוחה כשלעצמה יכולה להסתיר. Nevus נזק חמור במהלך סירוק החפיפה במהלך הליכי היגיינה במהלך צווארון בגדים גירוי או במקרה ליצירת פצע מדמם כרוך בעובדה זיהום בדם עשויה ליפול, אשר גורמות לרקמות nevus דלקת ומוגלה. צור עם זיהומים חיידקיים או נגיפיים בזרם הדם גם תהליך הכללה רצוף (ספסיס), אשר מוביל תפקוד לקוי של האיברים השונים ומערכות גוף.

אבל זה לא הכל. שלא כמו שומה יפה, נבוס papillomatous לא יכול להיחשב קישוט חמוד אטרקטיבי על הגוף. אנשים רבים בר מזל מספיק כדי להחזיק כזה מתנה של הטבע מודאגים מאוד על unattractiveness של פגם קוסמטי זה. יבלת חומה או שחורה על הפנים, ואפילו שערות כהות צומחות ממנה, בקושי מציתה אף אחד.

פיגמנטים גדולים פיגמנטציה פיגמנטלית גלויים אפילו על הקרקפת, אם השיער אינו עבה מספיק עבור אדם. כשלעצמו, הופעת כתמי לידה כאלה בגיל ההתבגרות והבגרות יכולה להיות הלם לאדם. הנבוס, אשר יש מראה מוזר ודומה כתם לידה ממאיר, יגרום חוויות רגשיות חזקות, לפעמים להגיע לדיכאון.

חוסר ביטחון בשל פגמים קוסמטיים יחד עם רגשות לגבי בטיחות של ניאופלזמה הוא מכה חזקה לנפש, במיוחד בגיל ההתבגרות. הנער עדיין לא חושב על העובדה כי הנבוס ניתן להסיר בבטחה על ידי פנייה למוסד רפואי. צעירים בגיל זה נוטים להסתיר את הבעיות שלהם ולנסות לפתור אותן בכוחות עצמם, למשל, הסרת nevus בבית בהעדר המחקרים הדרושים, בלי התבוננות שיטות מפוקפקות סטריליות, אשר טומן בחובו סיבוכים, לא רק פסיכולוגי, אלא גם במישור הפיזי.

לפעמים ההסרה הרפואית של הנבלוס הפפילומטי היא הפתרון הנכון היחיד לבעיה. ולא רק כאשר כתם הלידה נפגע כל הזמן, אך גם במקרים בהם נוכחותם של פגמים קוסמטיים אלה גורמת להפרעות פסיכו-אמוציונליות חמורות ודוחפת אנשים לפעולות בלתי ראויות.

trusted-source[30], [31], [32], [33], [34], [35], [36]

אבחון נפיוס פפילומטי

לא משנה עד כמה אנו מתארים עכשיו את המראה והתסמינים של הנבוס הפפילומטי, אנו מגדירים מראה לא מקצועי שזה לא כל כך פשוט בשבילך. הדמיון בין כתם הלידה לבין גידולים אחרים ושינויים רגילים, הופך את האבחנה לקשה ביותר. אם נמצא נויפלזמה כזו, במיוחד אם זה הופיע בבגרות, אין להסתמך בכוחות עצמכם. עדיף לבלות כמה שעות במסע פרסום לרופא מאשר ללמוד את החנית המוזרה מול המראה בכל יום, לדאוג לגבי הבטיחות שלה, אי הנוחות, unaesthetic, וכו '

חלק מהחולים מאמינים כי בעוד השומה לא מטריד ולא מזיק, זה בסדר ואין שום סיבה לבקר את רופא העור. אבל אנחנו חייבים תמיד לזכור כי מלנומה יכולה גם להתחיל כאבים, וכאשר הכאב מופיע, הזמן יאבדו. אז עדיף להיות בטוחים ומיד להראות צמיחה חדשה ומוזרה למומחה. במיוחד מאז האבחון לא לוקח הרבה זמן ומאמץ.

במקרים שונים של עור על העור הוא יתקבל כדי לפנות את המומחה של רופא עור. רופא מנוסה, גם ללא מחקר מיוחד וניתוח, יכול לעתים קרובות לומר מה אנחנו מתמודדים וכמה כתם לידה מסוכן. אבל כדי לוודא את הנכונות של האבחון הראשוני, הרופאים מעדיפים לבצע אבחון אינסטרומנטלי.

שיטות האבחון האינסטרומנטלי, הרלוונטיות לחקר השומות בגוף כוללות:

 • דרמטוסקופיה היא השיטה הפופולרית ביותר ללימוד שומות בעזרת מיקרוסקופ חזק, המציג תמונה על מסך המחשב (דרמטוסקופ). עוזר לראות את השינויים הקטנים ביותר על פני השטח של הגידול.
 • SIAScopy הוא מחקר לא פולשני כי הוא סריקה spectrophotometric של גידולים פיגמנט באמצעות מכשיר שנקרא siascaner. שיטה זו נקראת לפעמים דרמטוסקופיה עמוקה, משום שהיא מאפשרת לך לקבל תמונה תלת מימדית של התוצאה של דרמטוסקופיה, מלנין ועור קולגן, דם. הדיוק של המחקר על גילוי של מלנומה וסרטן העור מגיע 90%.

אבחון מעבדה נדרש בדרך כלל אם מחקרים אינסטרומנטליים מצביעים על שינויים בתאי ניאופלסטיים או שנוי במחלוקת. הניתוח הכללי של הדם והדם על המרכולים הוא מחקר ראשוני. ליתר דיוק, אם השומה היא מלנומה, יכול רק בדיקה היסטולוגית לאחר ביופסיה.

ומכיוון שמלנומה לאחר ההפרעה, מתחילה להתפתח מהר יותר, ביופסיה של גידולים כאלה נעשית בדרך כלל לאחר הסרתם. בעיקרון, כשמדובר papillomatoznyh לשומות, מחיקתם אפילו רצוי, כי גידולים מכוערים אלה הקשורים אי נוחות: הם לעתים קרובות נמצאים בטראומה, ניכרת לקלקל את המראה של האדם, לגרום למצוקה נפשית ורגשית חמורה.

trusted-source[37], [38], [39], [40], [41], [42], [43]

אבחון דיפרנציאלי

תפקיד מרכזי במחקר של חפרפרות של המטופל מוקצה לאבחנה דיפרנציאלית. ובכל זאת, לנבוס הפפילומטי יש קווי דמיון רבים עם גרורות רבות אחרות, ואם טראומה, הוא דומה מאוד למלנומה.

הדמיון הגדול ביותר של נבלוס היבל הוא עם הפפילומה (ומכאן אחד השמות של כתם לידה). Papilloma הוא  גם neoplasmman שפיר, אבל הסיבה למראה של גידולים על העור הוא וירוס הפפילומה, אשר במשך זמן רב עשוי להיות בגוף incognito.

הופעת ניאפלזמות בפפילומאטוזיס של העור שונה מעט מן הנבלוס הפפילומטי. אלה אותם גושים על בסיס עבה (לפעמים על גזע דק), אשר יכול להיות צבע מ בז 'חום בהיר. הם יכולים להיות מקומי בחריץ ואת חריץ, על הריריות, על הצוואר ועפעפיים, באזור השחי. גודל יכול לנוע בין יבלות מחודדות זעירים כדי outgrowths של כ 2 ס"מ קוטר.

מה ההבדל בין הפפילומה לנבוס הפפילומטי? ראשית, papillomatosis היא מחלה נרכשת שמתפתחת כתוצאה מהווירוס הנכנס לגוף האנושי ולהפעלתו לאחר מכן. Nevus papomomatous הוא neoplasm מולדת כי ניתן לראות קצת מאוחר יותר כפי שהוא גדל.

צבע הפפילומה בדרך כלל אינו שונה מהצבע של העור האנושי, בעוד שהנבוס החרב יכול להיות בעל גוונים שונים: בשר, ורוד, אדום, חום, סגול, שחור.

הנבוס הפפילומטי, אם כי לעתים קרובות לא יציב בצורתו, הוא neoplasm סימטרי עם גבולות ברורים. אין מגבלות כאלה עבור הפפילומה.

בתוך הנבוס, כמות מסוימת של melanocytes הם צוברים, מה שהופך את הצמיחה החדשה צפופה יותר משאר העור. פפילומה, לעומת זאת, רכה מאוד עם משטח עדין.

עבור papillomas על כאבי העור, גירוד או צריבה נחשב נורמלי. סימפטומולוגיה כזו על שומות יכולה להצביע על נזק לרקמות, ניוון תאי נבאוס וזיהום.

לסוג הפיגמנט של הנבוס הפפילומטי יש דמיון מסוים עם נבוס הפיגמנט. זהו כתם לידה בגודל של עד 1 ס"מ עם גוון בהיר (אפור, חום או שחור) ומשטח חלק. הוא מאופיין על ידי הגדלת עוצמת הצבע קרוב יותר לקצה השומה, היעדר שערות, צמיחה איטית. היא גם ניאופלסמה מולדת, אשר, בניגוד לנבוס הפפילומטי, נחשבת למלנומה מסוכנת.

Galoneuvus (או Nevton Settona ) גם חיצונית יכולה להיות דומה כתם לידה papillomatous של סוג פיגמנט. אבל זה neoplasm יש תכונה ייחודית - סביבו גבול רחב למדי של עור של גוון בהיר יותר נוצר. שפה זו היא הרבה יותר קלה מאשר השומה עצמה, אלא גם את שאר העור האנושי. זה יכול להיות אחד או גידולים מרובים עם לוקליזציה השלטת באזור האחורי.

Galonevus גם לשומות papillomatous לעתים רחוקות מתפתח מלנומה, אבל אם גידולים אלה הרבה סביר להניח כי המטופל יימצא פתולוגיות אחרות, כגון מחלה דלקתית של בלוטת התריס (בלוטת תריס), אשר לעתים קרובות גורם היפותירואידיזם (כשל איברים), פרה של פיגמנטציה בעור זה נקרא "ויטיליגו" או סרטן העור סמוי.

סוג pivanted pivomatat papomomatous יכול להיות די גדול ואז זה הופך להיות כמו פיגמנט נבאוס ענק. Nevus ענק נחשב גם neoplasm מולד שפיר, אך בשל גודלו (מ 20 ס"מ קוטר), הוא נוטה מאוד טראומה, ולכן זה נחשב melanomo מסוכן. לדוגמה, אצל תינוקות, ב -5% מהמקרים, כתם הלידה מתדרדר למלנומה.

עוד קמור neoplasm, אשר עשוי להיות רזה או עבה למדי גזע, נקרא nevus fibroepithelial או fibropapilloma. לעתים קרובות ניתן למצוא גידולים כאלה על הפנים והגוף (בעיקר בתי השחי), אך לעיתים הם נמצאים גם על העור בגפיים העליונות והתחתונים. זהו צורה שפירה של נבי, שיכולה להיות מולדת ונרכשת, המופיעה בגילאים שונים.

גודל של ניאופלזמה יכול לנוע בין 2 מ"מ ל 2 ס"מ, אם כי יש גם גידולים גדולים יותר. יש להם צורה כדורית, משטח חלק למדי ורך למגע. אפשר לגדל שערות על פני השטח של הצטברות. צבע fibropapilloma יכול גם להיות שונה, אבל באופן כללי הוא בדרך כלל קל יותר מאשר nevi פיגמנט. לרוב, fibropapillomas נמצאות על הפנים והגוף של המין החלש.

נבוי פפילומטי, שעשוי להיות בעל צורה לא סדירה, צבע הטרוגני במקצת וגדלים שונים, חייב להיות מובחן מן הצורה הנדירה של שומות, הנקראות נבלוס דיספלסטי. ולמרות צורה זו של neoplasm מאובחנים רק 4-5% מהמקרים, זה נחשב די מסוכן והוא קרוב למצב preancerous.

אם המחלה יש אופי תורשתי נדיר, אז יכול להיות כמה neoplasms כאלה על הגוף. וגם אם חלק מבני המשפחה אינם מראים סוג כזה של חפרפרות, הם עדיין צריכים להיות נבדקים באופן קבוע על ידי רופא עור, ואם יש צורך, על ידי אונקולוג.

מחלה נרכשת בדרך כלל מתבטאת כטיפול יחיד (סוג סדיר). עם נדיר papillomatous עשוי להיות דומה במראה:

 • צורה טיפוסית (גידול חדש עם גובה במרכז גוונים שונים של חום של צורות שונות),
 • צורה קרטולית (חריגה, משטח הררי, גוון חום בהיר וממדים גדולים),
 • צורה אריתמטית (שומה ורודה גדולה).

בניגוד טופס שומות papillomatous nevus דיספלסטיים, המאופיינת צורות מוזרות וצבעוניות אחידה, הוא מאוד נוטה שינוי ממאיר של תאים חייב להיות כל הזמן תחת השגחה רפואית. באופן אידיאלי, שומות כאלה יוסרו באופן מיידי, ללא המתנה הניוון שלהם לגידול סרטני.

Nevus Papillomatous במקרים מסוימים עשוי להיות בעל דמיון גוון כחלחל או סגול  nevus הכחול  (Jadassohn הכחול-Tiche שומה). לפעמים גידולים אלה מכחולים כמעט שחורים עשויים לעלות מעל העור בצורת גושים עד 1 סנטימטר הקוטר (אם כי ישנם מקרים של 2-3 פעמים גדולות יותר). בילויים מועדפים nevus הכחול - רגל נמוך ואמה, ידות ורגליים (בצד האחורי), ישבן, אבל מקרים כאלה של שומות ניתן למצוא גם על הפנים, צוואר, תא המטען או סביב השפות.

הנבוס הכחול צפוף למדי למגע, אך רקמותיו נותרות גמישות, והשטח חלק. שיער על כתמי לידה כאלה בדרך כלל לא לגדול. נבאוס הפיגמנטומטי הפפילומטי דומה יותר לצורה הסלולרית של כתם לידה כחול עם צבע כהה, גודל גדול למדי ולעתים קרובות משטח אחיד.

למרות העובדה כי מלנומה גידולים כאלה לעתים רחוקות לעבור, הם נחשבים melanomopods ודורשים ניטור קבוע.

פרטנו רק חלק מהניאופלסמה על העור, שעליה כדאי לבדל את הלידה הפפילומטית. למעשה, יש הרבה יותר מהם, וכולם יכולים להסתיר סכנה מסוימת בעצמם.

כפי שניתן לראות, הנבוס הפפילומטי רחוק מן הסוג החדש היחיד מסוג זה שיכול להופיע בגוף האדם. ושלא כמו כתם הלידה, לחלק מהם יש סיכון גבוה מאוד להתנוונות לגידול סרטני. הדמיון בין הניאופלסמה הנבדקת לאחרים גורם לקשיים מסוימים בביצוע אבחון עצמי, ולכן קשה מאוד לאדם הרחוק מדרמטולוגיה לאבחן במדויק. עבודה אחראית כזו צריכה להיות מופקדת על אנשי מקצוע.

trusted-source[44], [45], [46], [47]

למי לפנות?

יַחַס נפיוס פפילומטי

עצמם לשומות papillomatous די גידולים מזיקים, אם לא נגרם להם אי נוחות וכן סיכון גבוה לפגוע השומה, אשר תוביל לשינויים המאפיינים של תאים או רקמות לזיהום. אם כתם לידה ממוקם על ראשו של אדם יהיה כל הזמן לדאוג מה יכול להזיק לו בעת סריקת השיער שלך, לשטוף את הראש או תספורות. הנבוס בצורת יבלת מכוערת על הפנים יעורר כל הזמן מורכבים מאדוניו על חוסר המשיכה החיצוני שלו. כתמי לידה על הצוואר ועל בתי השחי נוטים לשפשף וגירוי עם בגדים. מה שזה לא יהיה, אבל אי הנוחות ברורה.

טיפול בחפרפרות פפילומטיות הוא להסיר אותן על ידי מומחה מנוסה במרפאה. אין דרכים אחרות בטוח לפתור את הבעיה. ניסיונות להיפטר "יבלות" בבית על ידי שריפת או חבישה יכול להוביל לתוצאות מצער, אבל שומות להגיב על פציעות בצורה שונה מאשר יבלות נורמלי או papillomas. בנוסף, קיים תמיד את הסיכון של זיהום של הפצע באתר של השומה לשעבר.

הסרת נדיר papillomatous יכול להיות prescribed מכמה סיבות. זה חובה אם הצמיחה המהירה של neoplasm נצפתה, סדקים פצעים נרגש הופיע על זה, את המקום סביב השומה דלקת והסמיק. גירוד, קילוף, כאב של הצטברות יכול גם להצביע על שינויים לא בריאים בתאי nevus, ולכן השומה יוסר טוב יותר.

אבל גם אם השומה לא כואבת ואינה מגרדת, אבל יש סיכון גדול לנזק הרגיל שלה, אדם יכול להתייעץ עם רופא על הטיפול של ניאופלזמה, ואת המומחה בהחלט לפגוש אותו. כמו כן במקרה של כתם לידה מקלקלת את המראה של המטופל, הממוקם במקומות גלויים: על הפנים, הצוואר, הראש. האפשרויות של ניתוחים פלסטיים הם כאלה שאפילו לאחר הסרת גדול neoplasms על הגוף נשאר צלקת כמעט unnoticeable זה נראה הרבה יותר אסתטי מאשר כמה שומות מסוג מוזר.

שומות, שנוכחותן עלולה לגרום לדיכאון ולנוירוזות אצל בעליהן, כפופות גם לסילוקה, גם אם הן נחשבות בטוחות.

דרכים להסיר את כתם לידה בבטחה וכמעט ללא כאבים מגוון גדול. זה יכול להיעשות עם מנתח כירורגי, לייזר, חשמל, גלי רדיו, קר. ברור כי החולה יש את הזכות לבחור איזו שיטה עדיף להסיר את הגידול, אבל עדיין כדאי להקשיב לדעתו של הרופא אשר יבחר את האפשרות הטובה ביותר על פי מחקרים ואבחון.

לדוגמה, אם הנבוס הפפילומטי עובר את השינויים הקשורים לסרטן כתוצאה מטראומה, השיטה הטובה ביותר היא טיפול כירורגי מסורתי, כאשר השומה מוסרת מיד עם אזמל. טיפול זה יסייע לעצור את התפשטות הגידול הסרטני, שכן לא רק חולים, אלא גם חלק ברקמות בריאות, שבו תאים malingering נפרדים ניתן להסיר, כפופים להסרה.

ניתוחים כירורגיים של חפרפרות יכולים להיות נקבעו עבור אותם מטופלים אשר שיטות טיפוליות מודרניות אחרות מתועדות בשל מחלות קיימות, מוזרויות של האורגניזם, נוכחות של שתלי מתכת ועוד. הניתוח אינו דורש הכנסת הרדמה כללית והרדמה מקומית מוחלת.

פלוס של טיפול זה הוא היעדר מוחלט של התוויות נגד מוחלטת וביצוע אותו בבית החולים על ידי מנתח מוסמך, ולא בחדר קוסמטולוגיה או מרפאה שבה דרכים אחרות של הסרת שומות מתורגל. ישנן מספר התוויות נגדיות לניתוח, כגון תהליכים זיהומיים דלקתיים חריפים, התפרצויות הרפטיות על הגוף. האפשרות של ניתוח במהלך ההריון וההנקה יהיה צורך לדון עם הרופא.

צלקת כירורגית נחשבת לצלקת באתר של כתם לידה לשעבר, במיוחד אם הניאופלזמה הייתה גדולה או שהתפתחה מלנומה המתפתחת באתר הנבוס. צלקות מכוערות עוזרות לתקן ניתוח פלסטי קטן.

אחת השיטות החדשניות הפופולריות ביותר של הסרת שונים ניאופלסמה על העור ואת רירית ממברנות היא טיפול לייזר. זה יכול להתרחש הן בהרדמה מקומית והן בלעדיו, שכן המטופל אינו חווה תחושות כאב משמעותיות. לייזר מסיר ברצף את תאי נרבוס המורחבת.

היבטים חיוביים של טיפול זה הם: צלקות בלתי נראה וללא צלקות נוצרות, אם הפצע למשך ריפוי זמן רב, ללא שפיכות דמים (ליזר מסיר את הגידול מייד coagulates כלי דם ואת מחטא את הפצע), סיכון קטן לפתח תהליכים דלקתיים פעולות מקום, תקופת החלמה קצרה יותר, עם טיפול הולם פצוע. טיפול לייזר מראה את האפקט הקוסמטי הטוב ביותר (יש עדיין צעיף כמעט בלתי נראה), ולכן מומלץ אם השומה ממוקמת על הפנים או הצוואר. אבל אם אין ודאות כי גידולים שפירים, טיפול כזה לא מתבצע, משום שהוא אינו משאיר חומר היסטולוגיה, למרות העובדה כי הסרת שומה להיות רקמות.

החסרונות של הטיפול יכול להיחשב עלות גבוהה יותר לעומת ניתוח. אמת, התוצאה שווה את זה. וגם אם העור נשאר צלקת, זה יכול להיות מתוקן שוב עם לייזר.

Electrocoagulation הוא בעצם בוער מחוץ כתם עם זרם חשמלי. טיפול כזה יהיה יעיל על שומות קטנות. שלא כמו טיפול לייזר, אחרי זה יש רקמות שניתן לנקוט עבור היסטולוגיה, וזה יכול להיחשב פלוס.

היבטים חיוביים של ההליך יכול להיחשב היעדר דימום, האפשרות לבצע תחת הרדמה מקומית, משך קצר של הניתוח ואת תקופת ההחלמה, היעדר נזק ברקמות בריאות. אבל השיטה יש גם חסרון אחד גדול: לאחר הניתוח, צלקות ניכר יכול להישאר, ולכן שיטת electrocoagulation אינו משמש כדי להסיר חפרפרות על הפנים.

Cryodestruction או הסרת השומה על ידי הקפאת זה גם שייך לקטגוריה של טכנולוגיות חדשניות. בעזרת מנגנון מיוחד עם חנקן נוזלי, רק הרקמות של השומה הם קפואים. טמפרטורה נמוכה מובילה נמק ומוות של תאים nevus.

על כל האפקטיביות של הניתוח, הרופאים אינם ממליצים לערוך אותו באזורים פתוחים של העור (על הפנים והצוואר), אלא שהניתוח מבוצע על ידי מומחה בעל הכשרה גבוהה, אשר ניתן להפקידו בענין כה עדין. הרופא צריך לחשב הכל למילימטר, כי חשיפה עמוקה מדי לחנקן נוזלי טומנת בהתפתחות של שריפה קרה של רקמות, אשר עלולה לגרום להיווצרות של צלקת לאחר הניתוח לא אסתטי.

Cryodestruction אינו משמש אם יש צורך דגימה למחקר רקמות נוספות.

הסרת גל רדיו של נבלוס פפילומטי היא שיטה יעילה מאוד של פתרון בעיה עם יתרונות רבים. ביניהם ניתן להבחין:

 • העדר כמעט מוחלט של כאב, שדוחה את הצורך בהרדמה מקומית,
 • משך המינימום של ההליך (בדרך כלל פחות מ 5 דקות),
 • סיכון מינימלי של הצטלקות וצלקות,
 • היעדר תוצאות כגון נפיחות ברקמות, דלקת, הספקת הפצע עקב זיהום.
 • התחדשות מהירה מאוד של רקמות לאחר הניתוח, אשר נותן את האפקט הקוסמטי הטוב ביותר.

שיטת גלי רדיו יכולה להסיר נבי papillomatous על כל חלק של הגוף. השיטה אינה מובילה להרס או מוות של תאים, כלומר, ביולוגי תמיד ניתן לקחת היסטולוגיה.

כפי שאנו רואים, הסרת papillomatous pigmented neoplasms אינו גורם קשיים מיוחדים והוא זמין כמעט בכל בית החולים (שיטה כירורגית). אבל אדם תמיד יש בחירה מספקת של אפשרויות הטיפול, אשר חטא לא להשתמש, אם כתם לידה מפריע לחיים רגילים מרגיש בטוח בעצמך ואת האטרקטיביות שלך.

והסרת שומות היא שיטת טיפול אוניברסלית, ללא תלות בסיבה שהובילה לשיטות הקרדינליות: אי הנוחות והטבע הלא מוסרי של הגידול או הפיכתו לגידול ממאיר.

מְנִיעָה

Nevus papomomatous הוא צורה מזיקה על העור, אשר יש אופי מולד, כלומר אדם לא יכול למנוע את המראה שלו מעצמו. דבר נוסף, אם היולדת תהיה לוודא כי התינוק שלה לאחר הלידה אינו גידולים זוהו שיגרמו פרעות psihiemotsionalnyh, בריונות הפציעות הקולקטיביות, הכואבות לילדים וניוון ההאפשר לתוך גידול ממאיר.

אמצעי מניעה כי יש לעקוב אחר אישה בהריון, במקרה זה יהיה:

 • סירוב משימוש באלכוהול ומוצרים רעילים אחרים,
 • שימוש במוצרים טבעיים שאינם מכילים חנקות, חומרים משמרים, צבעים ותוספים מזיקים אחרים,
 • זהירות בבחירת תרופות,
 • בחירת מקום מגורים עם רקע קרינה רגיל,
 • מזעור מגע ישיר העור עם כימיקלים ביתיים חזקים,
 • סירוב לעבוד עם חומרים רעילים רעילים,
 • שימוש בדטרגנטים ובניקויים בטוחים יחסית,
 • טיפול בזמן של זיהומים אורניים וגורמים אחרים בגוף של אישה,
 • מניעת כל מיני מחלות הן במהלך ההריון והן ערב התפיסה של הילד.

אם אתם נמנעים מהופעתן של תצורות פיגמנטליות על הפנים, לא ניתן למנוע את הראש והגוף, עליכם לעקוב מקרוב אחרי כתמי לידה כאלה, בניסיון לא לאפשר את הפציעה ואת החשיפה הממושכת לקרינה אולטרה-סגולה. כדי לבדוק כתמי לידה, גם אם הם לא מטרידים, מומלץ כי פעם בשבוע לפני המראה.

הגידול האיטי של נבי papillomatous אינו סיבה לדאגה מיוחדת, אלא מנקודת מבט קוסמטית. אבל אם השומה מתחילה לצמוח מהר מאוד, משנה את הצורה ואת הצורה, מתחילה לדמם או להתרסק, אתה לא צריך לדחות להתייעצות מאוחר יותר בעניין זה עם רופא עור, ואם יש צורך, אונקולוג.

הנבוס הפפילומטי אינו הקישוט היפה ביותר על הגוף, לכן אל תפחד להיפרד ממנו אם הניאופלזמה מביאה אי נוחות פיזית ופסיכולוגית. פעולות כאלה אינן חדשות לרופאים, ולכן הפרוגנוזה של הטיפול היא חיובית ביותר. ברור שהטיפול בגידולים ממאירים אינו נותן עוד ערבות של מאה אחוז להחלמה, ולכן חשוב מאוד לפנות למומחים לעזרה בזמן, מבלי להמתין עד שיירשמו שינויים חריגים על כתם הלידה.

trusted-source[48], [49], [50], [51], [52], [53], [54]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.