^

בריאות

בדיקת עור

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 22.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

התלונה העיקרית של חולים, אשר גורם לשים לב למצב של העור, הוא גירוד. לרוב, זה קורה בו זמנית עם שינויים בעור מזוהים במהלך הבדיקה (למשל, בפסוריאזיס). עם זאת, גירוד עשוי להיות ביטוי משני של מחלה של איברים פנימיים, אשר נצפה, למשל, במחלות של הכבד ואת דרכי המרה, lymphogranulomatosis. גירוד יכול להיות גם הסימן הראשון של חוסר סובלנות לתרופה, אלרגיות אחרות (אורטיקריה בתגובה למזונות מסוימים וכו '). Pruritus יכול להיות כל כך בלתי נסבל כי חולים שאיבדו שינה נקטו הצעדים הקיצוניים ביותר, ניסיונות התאבדות אפשריים. עם עקצוץ חמור ממושך נמצא בדרך כלל על עקבות העור של גירוד.

trusted-source[1], [2], [3], [4],

למי לפנות?

בדיקה ויזואלית של העור

שינויים בצבע העור הם מקומיים או נפוצים. לחליטה ואת האדמומיות עשויות להתחלף בשל תנודות באספקת דם אצל אנשים עם מערכת עצבים אוטונומית רָפִיף. קביעות קבועות ולעתים קרובות גוברות עם ירידה בתכולת המוגלובין בדם (אנמיה, אנמיה ), למשל, באובדן דם חריף או במחלות דם שונות. הלבנה עם תחושה של קהות, למשל, של האצבעות (סימפטום של "אצבעות מתות") נצפתה עם vasospasms - מחלת ריינו. העור וקרום הרירית עשויים לרכוש גוון כחלחל (ציאנוזה) באי ספיקת לב עם קיפאון הדם במחזור הדם הגדול ועלייה בתכולת ההמוגלובין המשוחזרת בדם. גוון קפה חיוור משונה (צבע "קפה עם חלב") רוכש את העור באנדוקרדיטיס זיהום תת-קרקעי לא מטופל, עם אורמיה, העור ירקרק (אנמיה עם עיכוב בעור של urochromes).

הכתם האיקטרי של העור נצפתה במחלות הכבד ובדרכי המרה כתוצאה מהצטברות הבילירובין בדם (היפרבירובינבינמיה), אשר יכול גם להיווצר בכמויות גדולות במהלך התמוטטות תאי הדם האדומים (המוליזה). קודם כל, צחצוח מופיע על סקלרה, ואז הוא מתפשט אל הקרום הרירי של חלל הפה, העור של כפות הידיים, ואזורים אחרים. עם hyperbilirubinemia חמור ממושך, צהבת עשויה לרכוש גוון ירקרק או כהה ("ארצי").

כאשר אי ספיקת יותרת הכליה העור שזוף, כאמור ו המוכרומטוזיס (עיכוב ברזל ברקמות). צריכת כמויות גדולות של מזונות מסוימים (למשל, גזר המכיל גזר, עגבניות) או לקחת תרופות מסוימות יכול גם לגרום לשינויים בצבע העור.

אובדן של פיגמנט באזורים מסוימים של העור מתרחשת בצורה של כתמי לבן ויטיליגו - depigmented, הממוקם לעיתים קרובות על אזורים סימטריים.

מראה אופייני נרכש על ידי עור הפנים בחולים רבים המתעללים באלכוהול: לעור האף וללחיים יש גוון סגול-ציאנוטי, יש התרחבות ניכרת של כלי הסקלרה.

פריחות אבחון שונות לרכוש ערך אבחון גדול . לכן, במקרה של מספר מחלות זיהומיות, הם לעיתים קרובות "לפתוח" את האבחנה, במקרים אחרים הם עוזרים להבדיל את המחלה. דימומים ופצעים קטנים דימומיים (פטקיאליים) מופיעים בפאתולוגיות שונות ולא רק בהקשר של הפרעות דימום. לאדמומיות גדולה של העור (אריתמה) יש מקור שונה. מה שנקרא erythema nodosum על פני השטח הקדמי של השוקה עם דחיסה כואבת של אזור העור erythematous הוא ציין לעתים קרובות סרקואידוזיס, כמו גם גידולים, סובלנות סמים, שחפת. לדוגמה, על מנת לאבחן, פריחה hemorrhagic הוא בעל חשיבות רבה כמו ביטוי של דלקת המעי הגס hemorrhagic - העיקרי ( Schönlein - Genoch המחלה ) ומשנית (במחלות כבד כרוניות, כמה גידולים).

בבדיקה של העור, ניתן לזהות הפרעות גדילה, מדדים באזורים הנמצאים בלחץ ממושך, כמו גם שומות, תצורות גידול ( קרצינומה של תאי בסיס, גידולים נדירים, גרורות סרטניות). יש לשים לב לקעקוע, שבמהלכו ייתכן כי הפטיטיס B ו- C וירוסים נכנסים לגוף, אשר מסייע להבין את האטיולוגיה של השינויים שזוהו בכבד ואיברים אחרים. צלקות לאחר הניתוח לאחר פתיחת אבצס, מעברים מטורפים גם צריך להיות קבוע. עקבות של כוויות קלות על העור נמצאים לעיתים קרובות אנשים הסובלים מאלכוהוליזם.

שינויים שונים העור הם נצפו מחלת רקמות מערכתית מערכתית. כאשר זאבת מערכתית erythematosus מאופיינת על ידי הופעת פריחה erythematous על הלחיים בצורה של כנפיים פרפר, גשר האף. עם סקלרודרמה מערכתית, מסיכה את הפנים, היעלמות של הבעות פנים, את המראה של קפלים סביב הפה בצורת שקיק.

Livedo (חבית Lat) - מצב מיוחד של העור, מאופיין בצבע כחלחל שלה בגלל רשת או תבנית עץ של כלי שקופים דרך העור. יש את הסוגים הבאים (שלבים) livedo:

  1. שיזוף של העור;
  2. רשת livingo - livingo reticularis;
  3. טריו.

לרוב livedo שנצפתה זאבת אדמנתית מערכתית, תסמונת Sneddon, periarteritis nodosa, בנוסף, יכול להיות גם ציין מחלות אחרות: Dermatomyositis, טרשת מערכתית, זיהומים (שחפת, מלריה,, דיזנטריה ); קישור עם hyperproduction של נוגדנים פוספוליפידים (cardiolipin, phosphatidylserine) הוא ציין, המשמעות הפתוגנטית של האחרון בפיתוח החיים הוא דנו.

Xanthomas בצורה של כתמים לבנבן, עולה מעל פני העור, קשורות בתצהיר של כולסטרול.

התרחבות מוזרה של כלי העור ( telangiectasia ) בצורה של "ורידים עכביש" נצפים במחלות כבד כרוניות ( שחמת הכבד ).

רגישות יתר לתגובות עור (אלרגיות) לחומרים שונים, בעיקר לתרופות ומוצרי מזון, יכולה להתבטא בפריחות ובגירוד שונות, למשל, מה שמכונה " אורטיקריה".

נשירת שיער מהירה הוא ציין, למשל, זאבת מערכתית אריתמטוס. Hirsutism, כלומר, צמיחה מופרזת של שיער על הפנים, הגוף, הרגליים, הוא ציין אצל נשים צעירות כתוצאה של עודף של אנדרוגנים במחזור (הורמוני המין הגברי). כאשר היפוגונדיזם, למשל. ירידה בתפקוד של בלוטות המין, הן אצל גברים והן אצל נשים, יש גידול לא מספיק של השיער באזור של בית השחי fossa, pubis.

ציפורניים יכול להיות שונה עבור מחלות שונות. הידועות ביותר הן השינויים בפלאנגות הטרמינל של האצבעות, אשר לוקחים על המראה של מה שנקרא תופים, בעוד הציפורניים נראית קמור, כמו משקפיים לצפות (אצבעות היפוקרטס). שינויים דומים נצפים במחלות דלקת כרוניות ( bronchiectasis,, osteomyelitis ), וכן באנדוקארדיטיס מדבקת, במחלות כבד כרוניות ובמומים מולדים בלב. עם מחסור ממושך בברזל, הציפורניים עשויות להיות שטוחות ולאחר מכן בצורת כף (koilonhia).

תחושת עור

תחושה של העור נעשה בדרך כלל יחד עם הבדיקה שלה. יחד עם זאת, ניתן לזהות יובש מוגבר או, לעומת זאת, לחות העור. עודף הזעה הוא ציין עם הגדלת טמפרטורת הגוף, hyperthyroidism, hypoglycemia, עם גאות ושפל אצל נשים במהלך גיל המעבר, כמה תנאים עצבים, כאב, פחד. הזעה מופרזת היא נצפתה עם שחפת, endocarditis זיהומיות. לפעמים עם זיעה מוגברת, פריחה מיוחדת ( חום דקיק ) מופיעה בצורת בועות בגודל של פרג, המכסה את העור כמו טל. זיעה מכילה את רוב אלקטרוליטים בדם, אבל בריכוז כי הוא פחות משמעותי מאשר פלזמה. לפעמים מחקר של הרכב הזיעה יכול לספק מידע אבחון יקר. כך, בסיסטיק פיברוזיס, עולה עלייה אופיינית בריכוז של כלוריום נתרן בזיעה, בסוכרת, התוכן של גלוקוז עולה בזיעה, אשר נוטה לזיהום של העור ( furunculosis ).

כאשר palpating, אתה יכול גם לזהות עלייה מקומית או ירידה בטמפרטורת העור. טמפרטורה מוגברת עשויה להיות קשורה עם זרימת דם מוגברת במהלך דלקת, למשל, erysipelas, עם ורידים עמוק thrombophlebitis של הרגליים. הפחתת הטמפרטורה של הגפיים הוא ציין הפרה של זרימת הדם העורקי.

כאשר מרגיש את העור נקבעת על ידי גמישות או גמישות, אשר תלוי במצב של קולואידים שלה אספקת הדם. עם ההזדקנות וכמה מחלות כרוניות עם אובדן נוזל, את גמישות העור יורד, קל לקחת אותו לקפל. במיוחד אלסטיות העור חדה במחלה Ehlers-Danlos.

trusted-source[5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12]

הערכת המראה של העור

ניתוח ויזואלי של העור חשוב לאבחון ראשוני ולבחון תכשירים קוסמטיים. כיום ישנם מספר סוגים של מערכות המאפשרות לך לבצע במהירות ובנוחות הערכה אובייקטיבית של המראה של העור. ההערכה מבוססת על שני פרמטרים עיקריים: 

  • טופוגרפיה פני השטח 
  • צבע עור.

trusted-source[13], [14], [15], [16]

שיטת ההופעות (שיטת העתק)

יצוק העור מתקבל על ידי יישום שכבה דקה של הרכב מיוחד (ניטרוצלולוזה או סיליקון) על זה. הרכב, התקשות, יוצר סרט, פני השטח הפנימי של אשר חוזר על פני העור. לאחר ההתרשמות, משטח הסריקה נסרק, הנתונים דיגיטליים ומנותחים. אז לקבוע את הצפיפות של קמטים (מספר קמטים ליחידת משטח), השטח שלהם ואת עומק. פני הרושם מוגדלים מתחת למיקרוסקופ ומצלמים; התמונה האפורה המתקבלת מסומנת לדיגיטציה והפרמטרים המאפיינים את מרקם העור מחושבים.

trusted-source[17], [18], [19], [20], [21], [22]

ישיר סריקת עור אופטי

לפני כמה שנים, שיטת הגבס היתה אולי הדרך הנפוצה ביותר ללמוד את הטופוגרפיה של העור. עם זאת, יש לה מספר אי הנוחות הקשורים בעיקר לייצור של יצוק עצמו. לכן, החיפוש אחר שיטות חלופיות לא פסק. כיום, דור חדש של טכנולוגיות מגיע להחליף אותו - ללא מגע, מהיר, בטוח ומדויק, ביצוע סריקה אופטית ישירה של פני העור.

מכשירים מודרניים מצוידים במחשבים רבי עוצמה עם תוכנת מחשב שתוכננה במיוחד, המאפשרת, בין היתר, לערוך תמונות צבע נפחיות.

כדוגמה, אנו מציגים PRIMOS, מערכת ניתוח אופטי תלת מימדי העור שפותחה על ידי החברה הגרמנית GFMessetechnik GmbH. הסורק של PRIMOS הוא מכשיר אופטי מורכב המורכב ממערכת micromirrors, אשר "לקרוא" מידע מפני משטח סרוק בזוויות שונות. דיוק המדידה של הסורק הוא מרשים: הוא מבחין נקודות שהם אחד מהשני במרחק של כמה מילימטרים עד כמה מיקרונים! PRIMOS לוקח תמונה טופוגרפית של משטח העור, ועל סמך התמונה המתקבלת, מעריך את ההקלה, למשל, קובע את מידת החספוס, "digitizes" קמטים, צלקות, וכן הלאה.

דוגמה נוספת של מערכת סריקה ישירה - "SIAScope", המהווה שיטה משופרת  Dermatoscopy  (Astron Clinica בע"מ, בריטניה). בהתבסס על הניתוח הספקטראלי של האור המשתקף ממשטח העור, ה- SIAScope מקבל מידע על מצבו. כדי לעשות זאת, SIAScope מאיר את העור עם אור בלתי נראה או אדום אדום כי הוא בטוח לגוף, ולאחר מכן רושם את האור המוחזר, באופן עקבי קבלת 8 תמונות באורכי גל מ 450 עד 950 ננומטר (מכחול לאדום קרוב). הדימוי המשולב שנוצר הוא מעגל בקוטר של 11 מ"מ עם רזולוציה של יותר מ -900 נקודות / מ"מ 2. לאחר מכן, התמונה ניתח בהתאם למודל האופטי של העור, לפיה צבע העור תלוי chromophores הראשי - מלנין והמוגלובין פיגמנטים; החומר החיצוני של שכבת העור, המורכב בעיקר מסיבי קולגן, תורם גם לגוון העור. התמונה המקורית של הדרמוסקופ מתפרקת על ידי מאפיינים ספקטרליים למספר מה שנקרא "SIAgraphs" (SIAgraphs), וניתוחם מאפשר להסיק מסקנות לגבי רמת הפיגמנטציה של העור, אספקת הדם ומצב המטריצה של העור. השיטה רגישה מאוד ונבדקה במספר מרפאות גדולות, שבהן היא הוכיחה את עצמה, בפרט, לאבחון מהיר של מלנומה.

trusted-source[23], [24], [25], [26], [27], [28]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.