Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

ורוסוס נבוס

המומחה הרפואי של המאמר

דרמטולוג, אונקודרמטולוגיה
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

Nevus verrucosus אפידרמלית (nevus verrucosus) הוא בליטה פיגמנטית שפירה על פני העור הדומה ליבלת (בלטינית, יבלת היא ורוקה), וזו הסיבה שהיא מכונה גם שומה יבלת. Nervus epidermal Verrucous (VEN) היא מחלת עור המופיעה לרוב בלידה ולעיתים קרובות עמידה לטיפול. [1]

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

על פי כמה מהדיווחים, שכיחה נמוס נמצאת ב -0.1% מהאוכלוסייה; הם מהווים כ -6% מכלל נובי האפידרמיס. [2]

גורם ל ורוסוס נבוס

למרות ההבדלים ההיסטולוגיים בין סוגים שונים  של שומות בגוף  - אזורים מוגבלים של הצטברות לא תקינה (היפרטרופיה) של תאי עור שאינם סרטניים - הסיבות להופעתן זהות.

נוירוגנזה, כלומר התפתחות של גרעינים גרועים כמו גם מלנוציטים  וקרטינוציטים אחרים , היא תהליך מורכב. כיום מאמינים כי שומות מולדות כפגמים בעור מופיעות באופן ספורדי עקב שגיאות בנדידת המלנוציטים (תאים המייצרים פיגמנט עור) מהסמל העצבי לתקופה העוברית.

מידע נוסף בחומר -  גורם להופעת שומות .

גורמי סיכון

גורמי הסיכון העיקריים להתפתחות נבוס מולדת נחשבים לתורשה, פתולוגיות הריון והשפעות טרטוגניות על העובר המשפיעות לרעה על כל תהליך ההתפתחות העוברית.

הסיכון להופעת שומות מחודדות מעלה את השפעת המינונים הגבוהים של קרינה אולטרה סגולה ובעיקר כוויות שמש, בהן מופעל תפקוד המלנוציטים בעור ומשפר את הסינתזה של המלנין.

פתוגנזה

תאי נבוס - נובוציטים - הם סוג של מלנוציטים, אך הם גדולים יותר מתאי פיגמנט טיפוסיים - עם ציטופלזמה גדולה יותר וגרגירים גדולים, אין להם דנדריטים, מפקידים מלנין והם ממוקמים על ידי אשכולות בגבול בין הדרמיס לאפידרמיס ובדרמיס.

כיום ידוע כי ב -40% מהמקרים, הפתוגנזה של נגיף האפידרמיס - כולל גרגרנית - קשורה לפסיפס גנטי, שחבור או מוטציות בגנים FGFR3 ו- PIK3CA. הגן FGFR3 מקודד להיווצרותו של קולטן חלבון של גורם צמיחה פיברובלסטית מסוג 3 (FGFR-3), הממלא תפקיד חשוב בתהליכים התאיים של העוברוגנזה, כמו גם בהפצה (חלוקה) של תאים, בידולם ואנגיוגנזה (היווצרות כלי דם). [3]

הגן PIK3CA מקודד את הסינתזה של חלבון p110 אלפא (p110α), תת יחידה של האנזים פוספטידילינוטול-3-קינאז, המספק העברת אותות כימיים תוך תאיים המסדירים את צמיחת התא, חלוקה, נדידה ואפופטוזיס. [4]

יתרה מזאת, נמצא כי מוטציות הקשורות ל- nevus משפיעות רק על תאי שומה ואינן מתגלות בתאי עור רגילים.

תסמינים ורוסוס נבוס

לרוב, נבוס סורר כבר קיים אצל ילודים או מתחיל להתבטא בינקותו, לאט לאט הולך וגובר בעתיד. למבוגרים, המראה של סוג זה של נגוס אינו אופייני.

תסמינים של נביוס כזה הם papules hyperpigmented בצבע חום-צהבהב, המתמזגים לפלאקים בגדלים שונים ובצורות שונות עם משטח פקעת או גרגירי. תצורות יכולות להיות יחידות, אך לעתים קרובות יותר הן מרובות. הספציפיות שלהם היא תצורה ליניארית או מעוקלת-בלתי רציפה - לאורך קווי הבלשקו כביכול (כיווני הנדידה של תאים עובריים מהסמל העצבי). [5]

Nevi Verrucous יכול להיות חד צדדי, דו צדדי, או ממוקם על חלק כלשהו של העור, למשל לאורך כל הגפה, על החזה, הבטן או הגב.

סיבוכים ותוצאות

נבוזות האפידרמיס הכוכביות לרוב חסינות לטיפול ובעלות שיעור הישנות גבוה. [6]Nevus Verrucous אינו נוטה לניוון ממאיר (כלומר, הוא מסווג כמלנומונו). ההשלכות השליליות והסיבוכים של סוג זה של nevi אפידרמיס יכולות להיות תוצאה של חשיפה טראומטית וזיהום באזור העור הפגוע. ראו גם:  שינויים מסוכנים ולא מסוכנים בשומות מדוע גירוד שומה ומה לעשות?

אבחון ורוסוס נבוס

בנוסף לבדיקה ויזואלית של עור המטופל, האבחנה כוללת:

ראו גם פרסום -  אבחון שומה

אבחון דיפרנציאלי

אבחנה דיפרנציאלית צריכה להבחין בין נבוס גרועני לבין פורוקראטוזה ליניארית מולדת, תסמונת סולומון (תסמונת שלימפלנינג-פוירשטיין-מימס), קרטוזיס אקטינית, חזזית לידית (חזזית), שלב כיב של בריחת שתן בפיגמנט, סימנס איכטיוזיס בולוזה. [7]

למי לפנות?

יַחַס ורוסוס נבוס

כמו במקרה של שומות אחרות, הטיפול בנבוס הוורדי מורכב בהסרתו, כלומר טיפול כירורגי, ביתר פירוט,  הסרה כירורגית של שומות . עם זאת, יתכן כי לא ניתן יהיה לבצע הסרה כירורגית כאשר נגע העור הוא נרחב מאוד, וזה יכול להוביל לצלקות. דווח על טיפולים רבים אחרים, בהם טיפולים אקטואליים, קריותרפיה,  [8]טיפולי לייזר,  [9]טיפול פוטודינמי וקליפות כימיות עם תוצאות קליניות שונות. [10], [11]

ראו גם:  הסרת שומות: סקירה של השיטות העיקריות

עם זאת, על פי הנוהג הקליני, לאחר הסרת נבי האפידרמיס, הישנותם אפשרית.

תַחֲזִית

בנוכחות nevus כזה, הפרוגנוזה יכולה להיחשב לטובה, מכיוון שבשלב מסוים ההיווצרות מפסיקה להתגבר, והידרדרה למלנומה מוחל למעשה.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.