Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

שומות שפירות

המומחה הרפואי של המאמר

דרמטולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

על גופו של כל אדם יש כתמי לידה. במקרים רבים, אלה ישויות לא מזיקות הקשורות לתופעה מולדת או נרכשת.

שומות שפירות יכולות להופיע לאורך חייו של אדם. הם חייבים להיות במעקב צמוד ולא מותר להיות פגום מכנית.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

גורם ל שומה שפירית

Nevuses או שומות, יכול להופיע מסיבות שונות. ישנם מספר גורמים עיקריים שיכולים להוביל את המראה של תצורות שפירים. ביניהם:

 • פגמים בפיתוח;
 • נטייה גנטית;
 • השפעה שלילית של קרינה אולטרה סגולה;
 • פציעות מכניות וכימיות;
 • חוסר איזון הורמונלי;
 • נגעים ויראליים וחיידקיים של העור.

הסיבות העיקריות להופעתן של שומות שפירות הן פגמים התפתחותיים. בגוף האדם, חלוקת התא עלולה להיכשל, וכתוצאה מכך היווצרות של nevi מרובים על הגוף. הם יכולים להיות מולדים ונרכשים. ב 60% מהמקרים, בעיות עם חלוקת התא להוביל את המראה של שומות.

נטייה גנטית. הנבוסים יורשים. בנוכחות חפרפרת בכל בן משפחה, ההסתברות של הופעתם מרובות אצל התינוק עולה. במקרים רבים, המבנה הוא שפיר.

השפעות שליליות של קרני אולטרה סגול. קרינה אולטרה סגולה מגרה את העבודה של מלנוציטים. הם אחראים על פיתוח של פיגמנטציה, ושינוי בצל של העור. חשיפה מוגברת לאור אולטרה סגול יכול לגרום לייצור של הורמון מלנוטרופי, אשר יוביל להיווצרות של נבי.

נזק מכני וכימי לעור ממלאים תפקיד חשוב בהתהוות של תצורות. נזק לוכדת שכבות מסוימות של העור, גרימת דלקת. ייצור אינטנסיבי של חומרים פעילים מוביל לגירוי של צמיחת תאים.

חוסר איזון הורמונלי. ההורמונים לעיתים קרובות להוביל לפיתוח של שומות. זה נצפה במהלך גיל ההתבגרות גיל המעבר אצל אישה. שינויים הורמונאליים בגוף משפיעים על תפקוד בלוטת יותרת המוח. כתוצאה מכך, ולפתח neoplasms.

נגעים ויראליים וחיידקיים של העור. המראה של שומות בשל ההשפעה השלילית של פתוגנים על הגוף, הוא נדיר ביותר. מנגנון הפיתוח של השומה דומה לזה של טראומה.

trusted-source[5], [6], [7]

פתוגנזה

שומה היא הצמיחה של העור, תחת השפעת גורמים מסוימים. חזותית, היווצרות נראה כמו גידול על העור, מאופיין עיבוי. פתוגנזה הוא מנגנון של התפתחות ניאופלזמה, במקרה זה התהליך נגרם על ידי הפקת כמות משמעותית של מלנין.

מלנין מופק על ידי תאי מלנוציטים. זה קורה תחת השפעת גורמים מסוימים, לעתים קרובות יותר - קרינה אולטרה סגולה. כדי להשתתף בתהליך יכול הורמון melanotropic, אשר מיוצר באופן פעיל על ידי בלוטת יותרת המוח.

כמה מערכות משתתפות בתהליך היווצרות של נבי. באשר לפיתוח של שומות, תפקיד חשוב בתהליך זה נלקח על ידי חלוקת התא uncontrolled.

trusted-source[8], [9], [10]

תסמינים שומה שפירית

סימנים חיצוניים של שומות שפירות או איך הם נראים?

כדי להבחין כתם לידה על הגוף לא קשה. בעלים רבים של אלה "יפה outgrowths" יודע על קיומם. עם זאת, מה נראה כתם הלידה של קורס שפיר? היווצרות של nevuses בגודל גדול מקשה לקבוע את סוג של neoplasm. אפילו מומחים מנוסים לא תמיד מסוגלים להתמודד עם משימה זו. לנביא כלשהו אין סימנים ספציפיים.

ככלל, אלה הם תצורות קמור על העור, המאופיינת משטח מחוספס או חלקה. פיגמנטציה יכול להיות מבוטא או נעדר לחלוטין.

כיצד לקבוע אילו שומות הם שפירים?

עד כה, ישנם כמה סוגים של תצורות על העור. המאפיין מתחת לכתמי הלידה המוצגים, יאפשר לגלות מי מהם שפיר.

 • שומות פיגמנטריות קטנות, צבועות. ממוקם בעובי של העור, לעתים רחוקות לבלוט מעל פני השטח;
 • Papillomas הם מחוספסים עם אי סדרים רבים;
 • הלונים. מאופיין על ידי נוכחות של הכתר depigmented, הממוקם סביב כתם לידה;
 • נקודה מונגולית. יש פיגמנטציה מוגברת אצל ילדים. במבוגרים, כתם הלידה הוא בקושי מורגש. החינוך מאופיין בגדלים גדולים;
 • היווצרות fibroepithelial. השומה היא אפילו לא תמיד צבועה. צבעו יכול לנוע בין ורוד לחום בהיר;
 • את כתם הלידה הכחול. זה שונה בגוון כחלחל וגודל קטן;
 • פיגמנט נבוס. המראה תלוי בסיבה של המראה. במקרים רבים, השומה מאופיינת בגוון חום מרוכז;
 • חינוך ענק. השומה מגיעה לגדלים הגדולים, על פני השטח, צמיחת השיער המחוזקת קבועה;
 • נבוס אוטה. היא נוצרת לעתים קרובות באזור המסלול והלסת. פיגמנטציה של neoplasms הם קבועים את העין, האף ואת חלל הפה;
 • חינוך דיספלסטי. מאופיין על ידי צורה לא סדירה וצבע הטרוגני.

trusted-source[11], [12], [13]

סיבוכים ותוצאות

שומות שפירות עם כמה כללים, לעתים רחוקות הופכים צורה ממאירה. ההשפעות השליליות יכולות לנבוע מאפקט מכני קבוע על הנבוס. מלנומה או כתם לידה ממאיר, נוצר בהשפעת גורמים מסוימים.

סרטן נגרמת על ידי ייצור מופרז של תאים מלנוציטים. להשפיע על תהליך זה יכול predisposition גנטי, נוכחות של תצורות dysplastic ואת ההשפעה השלילית של אור השמש. אנשים נופלים לתוך קבוצת הסיכון צריך להיזהר כאשר נשארים על החוף ולמנוע פציעות.

מלנומה בשלב מוזנח מסוכן לחיי אדם. זה יכול לתת גרורות ולהוביל למוות. בשלבים המוקדמים, הגידול הממאיר מוסר.

האם ניתן לפתח סיבוכים?

התוצאה הרצינית היחידה היא מעבר של נויפלסמה שפירה לצורה ממאירה. מלנומה היא הסיבוך השכיח ביותר. בעבר, החינוך איבד 95% מהמקרים. זאת בשל הסכנה של גידול סרטני, חוסר תשומת לב לאנשים.

בנוכחות תצורות על העור ואת הטראומה המתמדת שלהם, יש צורך לפקח על השינויים. שינוי הגוון, המראה, השטח והגודל הוא סיבה רצינית להתקשר לרופא.

אין סיבוכים אחרים של שומות שפירות.

trusted-source[14], [15], [16], [17]

אבחון שומה שפירית

עבור האבחון יש צורך לבצע מספר מחקרים אבחון. ללא אבחנה מיוחדת, אף רופא לא יוכל לזהות את אופיו של שומה שפירה. לשם כך מתבצעות פעילויות שונות הכוללות:

 • תחקור החולה (איסוף היסטוריה רפואית מפורטת);
 • אדם בעל הערכה ויזואלית של המצב;
 • דרמטוסקופיה. לימוד החינוך במיקרוסקופ;
 • אינדיקציה על ידי איזוטופ של זרחן;
 • echography;
 • בדיקת רנטגן;
 • קביעת טמפרטורת הגוף;
 • בדיקה של רקמות מהאזור שנפגע.

לפני ביצוע בדיקה מלאה, על המומחה להקשיב לתלונות המטופל ולבצע בדיקה. תיאור מפורט של פעילויות האבחון יוצג להלן.

כיצד לקבוע שומה שפירה בעצמי?

ניאופלזמה שפירה מאופיינת בצורה נכונה. צבע השומה הוא חום, וצורתו אידיאלית. בחלוקה הנפשית של החינוך לשני חלקים, הם חייבים להיות אידיאליים. כיצד לקבוע זאת היא שומה שפירה או לא?

גודלה של הנבוס לא יעלה על יותר מסנטימטר אחד. תצורות גדולות מ 1 ס"מ רגישים ממאירות, אשר בזמן יוביל למעבר טופס ממאיר. הקצוות של השומה הם מושלמים, אין נקודות חדות ולא חספוס. הנבוס אינו מגרד ולא מדמם. במקום היווצרותו, השיער אינו נופל. כאשר מופיעה תמונה קלינית מוזרה, קיימת סבירות גבוהה להתנוונות כתם הלידה לצורה ממאירה.

trusted-source[18], [19], [20], [21], [22], [23], [24]

האם יש צורך במבחנים?

כדי לקבל את התמונה המלאה של המחקר, הרופא יכול להפנות את החולה לבדיקות. כדי למסור את זה יש צורך דם ושתן. הסוג השני של המחקר הוא נדיר ביותר. היא נגרמת על ידי היעדר שינויים בפאתולוגיה זו.

ניתוחים ניתנים לעתים קרובות לפני הניתוח או ביופסיה הקרובה. במקרה זה, קבלת מידע נועדה לקבוע את המצב הכללי של הגוף. לעתים קרובות, שיטות מחקר נוספות יכולות לזהות מחלות כרוניות אשר יכולות לבצע התאמות להיווצרות של נבי.

אם השומה התפתחה על רקע של מהלך ארוך של המחלה, בדיקות חוזרות מבוצעות. כתוספת, מבוצעים מחקרים בקטריולוגיים. הם מאפשרים לך לבחור את טקטיקות הטיפול הנכון עבור המחלה הבסיסית.

מחקר באמצעות אבחון אינסטרומנטלי

המחקרים העיקריים כוללים דרמטוסקופיה, אינדיקטור איזוטופי של זרחן, אקו-גוגרפיה, בדיקת רנטגן, טמפרטורת הגוף וחקר האזור הפגוע (ביופסיה). יחד, השיטות מאפשרות לחשוף את אופי החינוך, ובמידת הצורך לבחור את משטר הטיפול האופטימלי. האבחון האינסטרומנטלי הוא החלק החשוב ביותר של המחקר.

 • דרמטוסקופיה. הנוהל הוא בדיקה יסודית של האזור הפגוע. במהלך המחקר נעשה שימוש במכשיר מגדלת מיוחד. הודות לו, אתה יכול לזהות שינויים על פני השטח של השומה. טכניקה זו נחשבת היעילה ביותר וללא כאבים. נמשך לא יותר מ 20 דקות, מאפשר לך לקבל מידע מלא על הגידול. אין התוויות נגד לשימוש.
 • אינדיקציה עם איזוטופ של זרחן. הטכניקה רגישה מאוד, בהתבסס על הצטברות של זרחן רדיואקטיבי על ידי סרטן. הרכיב משתתף בתהליך חלוקת התאים. בנוכחות של ניאופלסמה ממאירה, הכל קורה במהירות. על בסיס חלוקת תא מואץ, מומחה מעמיד אבחנה ראשונית - neoplasm ממאיר.
 • Echography. המשימה העיקרית של ההליך היא לקבוע את הגודל המדויק של כתם הלידה. Echography משמש אך ורק בנוכחות של תצורות גדולות. הדיוק של המחקר הוא נמוך, במיוחד במקרה של קטן nevus. ההתקן אינו יכול לתפוס כתם לידה שטוח. Echography משמש טכניקה עזר, במקרים נדירים.
 • בדיקת רנטגן. במהלך הבדיקה, הרופא לוקח תמונה באמצעות רנטגן. ההליך מתבצע בדייקנות גבוהה, המאפשרת לכם לקבל צילומים בתחזיות שונות. לשיטה אין התוויות נגד. משמש לאבחון גרורות באיברים עם מלנומה.
 • מדידת טמפרטורת הגוף. זה לא הליך רגיל. מדידת טמפרטורת העור מתבצעת בעזרת הכנה מיוחדת. בנוכחות של היווצרות ממאיר, עלייה קלה נרשמת תמיד. זאת בשל חלוקה מהירה התא ומטבוליזם פעיל. הטכניקה היא מכאיבה, מהירה ומדויקת.
 • מחקר של האזור הפגוע (ביופסיה). זה מבוצע על המראה של סימנים ראשונים של התנוונות של כתם לידה לגידול ממאיר. בזכות המחקר ניתן להשיג תוצאה של 100%. המחקר נתון לאזור מסוים של רקמה, אשר מוכתם מראש נבדק תחת מיקרוסקופ.

אבחון דיפרנציאלי

לפני שליחתו של אדם למחקר אינסטרומנטלי מפורט, נעשות מספר הליכי חובה. אבחון דיפרנציאלי כולל בחינה של המטופל, איסוף אנמנזה והערכת נתונים חזותיים.

איסוף נתונים או anamnesis. הרופא שואל את המטופל שאלות תקן על ניאופלזמה שלו. מתוך אוסף של anamnesis, כל האבחנה מתחילה. תשובות רבות יאפשרו למומחה לבנות תמונה מסוימת של מצבו של אדם.

בדיקה של המטופל. לאחר איסוף המידע, הרופא מתחיל את הבדיקה. כל סוג של נבי הוא להבחין על ידי סימנים חזותיים שלה. מידע מפורט ניתן לעיל. על פי נתונים אלה, הרופא רושם אבחנה לחולה. לקבלת אישור או הפרכה, יש צורך לבקר רופא עור, אונקולוג, אורולוג וגניקולוג. יחד עם זה, אדם נשלח לאבחון אינסטרומנטלי.

חוקר זיהה מומחה מעריך לפי מספר קריטריונים: מספר, עקביות, מיקום, גודל ומשטח החינוך.

האם ניתן להבחין באופן עצמאי בין כתם לידה ממאיר וכיצד לעשות זאת?

יש אלגוריתם מסוים של פעולה. הודות לו, אתה יכול בקלות להבחין כתם לידה ממאיר מן שפיר, הן למבוגרים והן לילד.

כפי שהוזכר שוב ושוב, נבוס רגיל מבדיל בצל חום או שחור. צורת הלידה היא סימטרית, ללא בליטות מסוימות. חינוך שפיר מאופיין בגבולות ברורים. כתמי לידה חשודים תמיד מטושטשים, קמורים וקשים מדי. הגוון שלהם יכול להיות חום או אדום.

המאפיין העיקרי של כתם לידה בטוח הוא האחידות שלו. גודל המבנה אינו עולה על 6 מ"מ. אם גוונים שונים נצפים בתוך מבנה אחד, יש הסתברות גבוהה של התנוונות שלה לתוך היווצרות ממאיר. מצב חשוב של שומה שפיר הוא היעדר אי נוחות. הנבוס לא צריך לגרד, לגרד ולגרום אי נוחות. כאשר התמונה הקלינית מופיעה, מומלץ לבקר אצל רופא עור.

זה הכרחי כדי לעקוב אחר כתמי לידה הנכון כתמי לידה בטוח. הימנע חשיפה ישירה לאור השמש, פציעות מכניות וכימיות. אחרת, החינוך יכול להתפתח לצורה ממאירה.

למי לפנות?

יַחַס שומה שפירית

Nevus, רגישים לצמיחה ממאירה יש לבטל. הסרת שומות שפירות מתאימה במקרה של סיכון גבוה לפתח מלנומה. הם כפופים כריתה כירורגית.

החינוך מוסר בשני מקרים, אם קיים סיכון של התנוונות שלה לתוך מלנומה, ונוכחות של אי נוחות אסתטית. השיטה עצמה תלויה בסיבת חיסול. המומחה עצמו מחליט כיצד יסיר את הנבוס.

עם אינדיקטורים קוסמטיים, השיטות הבאות נמצאים בשימוש נרחב:

 • שיטה כירורגית;
 • cryodestruction;
 • אלקטרוואגולציה;
 • הסרת לייזר;
 • רדיוסורגיה.

הטכניקה הכירורגית היא מסורתית. משמש כדי להסיר שומה עמוקה או גדולה. החיסרון העיקרי של הטכניקה הוא נוכחות של עקבות לאחר הניתוח. במהלך התערבות כירורגית, לא רק את nevus עצמו, אלא גם חלק העור שמסביב הוא בוטלו.

Cryodestruction מבוססת על הרס של היווצרות על ידי חנקן נוזלי. תחת השפעתו, כתם הלידה הוא קמטים בהדרגה, ויצרו גלד יבש. עם הזמן, הוא גדל ברקמה בריאה. ההליך הוא כאבים ויעיל.

Electrocoagulation מבוסס על ההשפעה התרמית על השומה. לאחר הנוהל, החינוך נשלח ללימודים. בהדרגה, הפצע מרפא ובמקומו נראה צלקת חלשה.

השיטה הטובה ביותר היא הסרת לייזר. לעתים קרובות הוא משמש כדי למנוע nevuses בפנים ואת שטחים פתוחים של הגוף. היתרון העיקרי של הנוהל הוא קוטר קטן של ההשפעה והבטיחות של הרקמות הסובבות. לאחר הסרת העור, לא נשאר דבר.

רדיוסורגיה. שיטת הסרה ללא מגע המתבצעת באמצעות סכין רדיו. היום הוא פופולרי מאוד, הוא משמש לחיסול תצורות שפירים וממאירים.

במקרה של גידול סרטני, רק את שיטת הניתוח של ההסרה משמש. כריתה מתבצעת בתוך רקמה בריאה, לאחר מכן השומה נשלחת לבחינה היסטולוגית.

הסרת שומות עם סמים

טיפול תרופתי להסרת שומות אינו מבוצע. למטרות קוסמטיות ועם סיכון גבוה לאונקולוגיה, הנבוס מוסר באמצעות השיטות לעיל. תרופות משמשות אך ורק לחיסול פפילומות או יבלות. לשם כך, להשתמש סוכנים כגון Feresol, ויפרון, Isoprinosine, Panovir ו Krinofarma.

 • פרזול. החל על האזור המושפע פעם אחת. בנוכחות נזקים נרחבים, שימוש חוזר ונשנה. לפני היישום, את היבלת חייב להיות מאודה. על מנת להגן על העור סביב היווצרות, יש צורך לטפל בהם עם משחה אבץ או ג'לי נפט. אין תופעות לוואי ותופעות לוואי, ההגבלה היחידה - פרזול אינו משמש להסרת יבלות אצל ילדים.
 • ויפרון. יש אפקט בולט, אבל אתה לא יכול להסיר את היבלת מיד. החל קרם יש צורך 5-20 ימים, כמה פעמים ביום. אין התוויות נגד ותופעות לוואי. ניתן להשתמש במשחה במהלך תקופת ההנקה וההנקה.
 • איזופרינוזין. אלה הם טבליות כי יש לקחת פה. משך הטיפול הוא 14 ימים, כאשר התרופה צריכה להיות נצרך 3 פעמים ביום עבור 2 חתיכות. התוצאה הגלויה תהיה גלויה בתוך שבוע. לתרופה יש השפעה מובהקת על חסינות, ומסייעת לחסל וירוסים. כדי לקבל ילדים ונשים בתקופת נשיאת הילד, יש צורך בהתייעצות עם רופא.
 • פנוביר. ג'ל זה מכיל תכונות אנטי-ויראליות. כדי להסיר את היבלת זה חייב להיות מיושם עבור 5-10 ימים, לפחות 5 פעמים ביום. הג'ל חודר עמוק מתחת לעור ומסיר את התהוות יחד עם השורש. לפני השימוש במהלך ההריון, ייעוץ מומחה הוא הכרחי.
 • קרינופרמה. תרופה זו היא הבטוחה ביותר. אתה יכול ליישם את זה בעצמך. התרופה קופאת את היבלת, תוך 10 ימים היא נעלמת. אם החינוך ישן, אפשר לחזור על הקורס. אין תופעות לוואי, התווית נגד היחידה היא הגיל של הילדים עד 2 שנים.

טיפולים אלטרנטיביים

הסר שומות שנאה יכול להיות ללא כריתה כירורגית, סמים. טיפולים אלטרנטיביים יעשו את זה בקלות. עם זאת, לפני השימוש בכל טכניקה, רצוי לוודא כי היווצרות אינו ממאיר. אחרת, הסיכון להחמיר את המצב עולה.

 • עפרון לאפיס. זהו השם השני של חנקתי כסף. חומר זה היה פופולרי מאוד במשך מספר שנים. בעזרתו, שומות הם צרב עד להיווצרות מתחיל לרדת. השתמש ריכוז גבוה של חנקתי כסף במשך 2-3 שבועות. קיטוב מתבצע 1-2 פעמים ביום. אם אין שיפורים נראים לעין, יש להשליך את השיטה.
 • תמצית אקטית. טיפול של כתם לידה עם חומץ היא דרך יעילה להתמודד עם זה. לאחר שבוע של יישום, נעלמים להיעלם. עם זאת, ציד הוא כואב, ולכן זה לא מומלץ לילדים. אתה יכול להחיל חומץ רק פעם ביום. תופעת הלוואי של הפרוצדורה היא פגמים על העור.
 • מיץ לימון. חומצה cuterizes את כתם הלידה, ובכך לעורר הרס רקמות. לסוך את היווצרות 4-5 פעמים ביום. ההליך להסרה הוא ארוך, לפחות 3 שבועות.

שיטות חלופיות לא תמיד לעזור, השפעה חיובית נצפתה רק 10-15% מכלל המקרים. רצוי לחסל את נבי בשיטות מסורתיות. זה יקטין את הסיכון של נזק לא רצוי וזיהום.

trusted-source[25], [26], [27], [28], [29], [30], [31]

טיפול בשומות עם עשבי תיבול

הבסיס של שיטות חלופיות הוא השימוש של צמחים מיץ שלהם. טיפול עם עשבי תיבול מאפשר לך במהירות וללא כאבים להיפטר nevus. השיטות הטובות ביותר להסרה הם מיץ של קנדילנד ושמן קנבוס.

מיץ Chistel. צמח זה יש תכונות חיטוי טוב. זה צובע את כתם לידה ומאפשר לך להיפטר סוגים רבים של nevi. אתה יכול להשתמש מיץ מספר פעמים במהלך היום, החלת שכבה דקה על פני השטח של היווצרות. למפעל אין מספיק צמיגות, ולכן הוא נמחק במהירות. לקבלת עמידות, המיץ מעורבב עם ג'לי נפט. תערובת המתקבלת מאופיינת אפקט מובהק.

השני, הדרך הנפוצה ביותר כדי להסיר שומות, הוא השימוש של שמן קנבוס. בשל תכונותיו, המוצר מתאדה את המבנה. זה נעלם לחלוטין לאחר 4 ימים או מספר שבועות, בהתאם למידת כתם הלידה.

מְנִיעָה

למנוע את התפתחות שומות בלתי אפשרי. עם זאת, בעזרת מניעה ניתן להפחית את הסבירות של התנוונות של היווצרות שפירים לתוך אחד ממאיר. לאחרונה, חלה עלייה משמעותית במלנומה של העור. מושפעת מהשפעה זו של נשים, בגיל צעיר.

ניתן למנוע מלנומה בעצמך. כדי לעשות זאת, יש צורך להגביל את משך הזמן בשמש, במיוחד אנשים, עם מספר משמעותי של שומות על הגוף. יש צורך ליישם קרמים מיוחדים קרמים להפחית את ההשפעה השלילית של אולטרה סגול. עבור כתמי לידה זמין צריך להיות במעקב צמוד. מומלץ להימנע מפציעות מכניות וכימיות קבועות.

בעת שינוי הפרמטרים החיצוניים של כתם הלידה, עליך לפנות לרופא העור ולאונקולוג. דבקות בכל אמצעי מניעה ימנע התפתחות מלנומה.

trusted-source[32], [33], [34], [35]

תַחֲזִית

מעקב תקין של מצב שומות, יאפשר לחולה להימנע מסיבוכים חמורים. הפרוגנוזה השלילית ביותר לחינוך דיספלסטי. במיוחד אם זה לא מולד, אבל רכשה. ההסתברות להתנוונות כתם לידה בחינוך ממאיר היא 95%.

רוב הצורות מאופיינות בתחזית חיובית. עם השפעה שלילית קבועה על השומה, זה יכול להתפתח לשלב ממאיר. במקרה זה, זה חייב להיות מוסר כירורגי.

שומות שפירות הן אצל כולם. אמצעי מניעה נכונים יאפשרו לנו להבליט קצת, אבל לא בעיה אמיתית.

trusted-source[36], [37], [38]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.