Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כתמי לידה שטוחים

המומחה הרפואי של המאמר

דרמטולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

שומות, או nevi זמינים לכל. אלה הם neoplasms שפירים של גוונים שונים של צבע חום. צבעם מסופק על ידי מלנין, פיגמנט שנמצא במלנוציטים (תאי עור), מתוכם נאווי.

הם נחשבים קטנים אם יש להם קוטר של עד 15 מ"מ; ממוצע - עד 100 מ"מ; גדול - יותר מ -100 מ"מ; ענק - כובש אזורים משמעותיים של העור של חלקי הגוף.

trusted-source[1], [2], [3]

גורם ל שומות שטוחות

Lentigo - כתמי לידה שטוחים ביותר, נוצר עקב melanocytes. יש להם צורה אליפסה או עגולה עם קוטר של 3-5 מ"מ, חלק או הקצוות הקלה. מספר כתמי הלידה הוא פרופורציונלי לזמן השקיעה (השמש lentigo).

כתמי לידה ישנים יותר מופיעים מאותן סיבות, עם הופעת שינויים הקשורים לגיל. בדרך כלל, לאחר 45 שנים, מספרם וגודלם גדלים, הצבע נעשה כהה יותר. לוקליזציה - פנים, ידיים, כתפיים וצוואר.

הסיבה הופעתו של lentigo לנוער (פשוט) לא הוקמה, אבל להישאר תחת השמש אין לה מה לעשות. כתמים כהים עגולים או סגלגלים עם קצוות חלקים או משוננים מתרחשים הן בילדות המוקדמת והן אצל מתבגרים. הם מתרחשים על העור ועל הריריות, הם בודדים או מפוזרים.

אין כתמי לידה כאלה בתינוקות. הם מופיעים מאוחר יותר. ראשית, נקודה שטוחה קטנה צורות על העור, עם הזמן הוא יכול להגדיל ולהעלות מעל שכבת העור. אם הנבוס יישאר שטוח תלוי ברמת המיקום של תאי פיגמנט. כאשר melanocytes ממוקמים האפידרמיס, השומה תהיה שטוחה. עם עמוק המיקום שלהם ישירות בעור עצמו - יהיה קמור.

היווצרותם של נבי ומספרם מושפעים מתורשה. אפילו השם "חפרפרת" מדבר על כך. הם נראים בירושה, ולעתים אף ממוסדים באותם מקומות כמו קרובי משפחה מבוגרים.

היווצרותה של נבי יכולה להיות מקלה על ידי קרינה וקרני רנטגן, אשר פועלים מעת לעת על הגוף. מחלות ויראלי זיהומיות להשאיר עקבות על העור, עקיצות חרקים ופציעות אחרות יכולים לגרום לשחרור של קבוצות מלנוציטים על פני העור.

החלק הבינוני של בלוטת יותרת המוח מפריש הורמון הממריץ את ייצור המלנוציטים, ולכן התפרצויות הורמונליות יכולות לגרום לנבי. זה יכול להסביר את המראה ואת היעלמות של שומות בקרב מתבגרים ונשים בהריון.

רפואה אלטרנטיבית מסביר את היווצרות של חפרפרות על ידי שחרור של אנרגיה פנימית, מצטבר במוקד של דלקת.

תסמינים שומות שטוחות

אם כתם לידה קמור פתאום הפך שטוח, זה יכול אומר כי נמט קמורה נקרע ולא שם לב, ובמקום זה כתם שטוח של חום כהה או שחור הופיע. זהו פעמון מדאיג, יש צורך לפנות אונקודרמטולוג בקרוב.

מבחינה קלינית, השלב הראשוני של מלנומה דומה לנבוס כהה שטוח של צורה אסימטרית עם קצוות לא אחידים. כתמים אלה יכולים להיות בקוטר של 6 מ"מ או יותר. מאפיין אופייני של מלנומה הוא משטח מבריק, חום או שחור.

זה בדרך כלל מתחיל לגדול באופן ניכר, לשנות צבע, יכול להיות מגושם קמור, סדק, רטוב, לדמם. אם יש לך תסמינים אלה, אתה לא יכול לעכב.

פתוגנזה: מלנומה מתפשטת על פני העור, עולה בהדרגה, ומפנים פנימה, ההולכת ומתרחבת לתוך שכבות העור והרקמות שבבסיס.

גידול זה מאופיין גרורות מהירה בדרך כלל ממוקמת בלוטות הלימפה הקרובה. לעתים קרובות גרורות לתוך העור, ליד הגידול הראשוני, פיזור של פריחות חומות או שחורות.

דרך הדם, גרורות נכנסות לאיברים שונים, אך בדרך כלל גרורות הן קלאסיות (הריאות, הכבד, המוח ובלוטת יותרת הכליה). לעתים קרובות הגרורות הן מרובות ובדגימות הדם והשתן המלאנין החופשי נמצא.

trusted-source[4]

כתם לידה שטוח על הפנים

לא לעתים קרובות, נבי כזה נמצא על הפנים. אלה הם הצטברות של תאים פיגמנט באפידרמיס ללא שורש עמוק של גוונים כלשהם של חום עם משטח יבש שטוח. על כתמי לידה כאלה, שערות לא לגדול. גודלם אינו עולה על 1 ס"מ. צורתם, גודלם ומספרם אינם משתנים עם הזמן.

כתמים בצבע חום בצבע בז '- lentigo. מספרם גדל במידה ניכרת בקרב מתבגרים מסוימים, בחובבי שיזוף, כמעט בכל קשישים. זהו הסוג הנפוץ ביותר של שומות, אשר לא מהווה סכנה.

על הפנים נמצאות לעתים קרובות כתמי לידה שטוחים בגודל גדול או בינוני. הם שייכים לכתמי לידה מסוכנים.

Nevus Ota הוא neoplasm גדול של גוון כחלחל.

המלנוזה של דובריג'ל היא ניופלזמה בגודל בינוני של צבע חום בהיר עם קווי מתאר לא סדירים, אשר נוטה להחשיך ולהגדיל בהדרגה עם הזמן.

רוב שומות ענק, הכובש שטחים גדולים של הפנים, הם שטוחים. נבי כזה מופיע בילדות, גודלו גדל עם הצמיחה של "אמן" שלהם, צבעם הוא גם מגוון.

אתה לא צריך לדאוג לגבי כל כתמי לידה שלך, אתה לא יכול להסיר את כולם, וזה לא טוב. רובם אינם מהווים סכנה לבריאות. אבל, בכל זאת, nevi על הפנים כל הזמן בשמש, ולא תמיד טוב מנקודת מבט אסתטית.

שינויים בכתם לידה על הפנים קשה שלא להבחין. אתה לא יכול להסיר אותו בבית, אתה יכול לגרום נזק בלתי הפיך. גם אם אתה צריך להסיר מתון, במבט ראשון, שומה משיקולים אסתטיים, אתה תמיד צריך להתייעץ עם רופא עור, שכן רק מומחה יכול לקבוע נכונה את הטכניקה של הסרת הגידול.

trusted-source[5], [6]

כתמי לידה שטוחים הופכים בולטים

כאשר כתם לידה לא מזיק, ארוך מוכר, שטוח הפך קמור, אתה צריך מיד לדחות את כל המקרים להתייעץ עם אונקודרמטולוג. כמו כן, יש לפעול אם כתם הלידה השטוח גדל, כאילו מטשטש בכיוונים שונים, מאבד את צורתו הסימטריית ודוחס. פעילות זו עשויה להיות סימן למלנומה.

במקרה זה, כל דקה היא יקרה. ככל שהטיפול מתחיל מוקדם יותר, כך גדל הסיכוי להימנע מסכנת חיים.

trusted-source[7]

טפסים

עודף תאי העור של מלנין מעורר את המראה של נבי פיגמנט, וכמותו קובעת את צבעם. אם שומה שחורה שטוחה קיימת על העור במשך זמן רב, לא משתנה ויש עדיין שומות כאלה, סביר להניח שהם בטוחים.

נבאס של צבע שחור צריך לגרום לפחד במקרה של הופעתו האחרונה, כמו גם השחרה של neoplasm הישן כולה או חלקה.

חומות חומות שטוחות ממוקמות בכל מקום על העור או על ריריות הממברנה. הפרעה אלה nevi לא עובד, הם לא משנים את צבע, כמות גם לא להגדיל, על הגוף שלהם בדרך כלל לא הרבה. בדרך כלל כתמי לידה חומים שטוחים מעט כהים יותר מנמשים.

בלונדינית ואדומת שיער עם עור בהיר יש nevuses melanocytic של צבע ורוד. אלה הם כתמי לידה הרגיל, זה פשוט אצל אנשים עם melanocytes פנוטיפ כזה לעשות לא חום, פיגמנט אדום ורוד.

Lentigo - נדיר שטוח חום חום nevuses, מספרם יכול לגדול מאוד בקרב ילדים ובני נוער (lentiginosis לנוער), וגם תחת השפעת קרינה השמש בכל גיל, עם השנים.

בנוסף ל lentigo, כתמי מונגולית וקפה נמצאים גם. הנקודה המונגולית היא נקודה אחת גדולה שטוחה או קבוצה של נקודות כחולות אסימטריות כחולות באזור המותני. הם עוברים על עצמם בתוך 12-15 שנים.

כתם קפה הוא כתם שטוח של צבע קפה קל. כאשר יש 1-2 כתמים כאלה על הגוף, זה לא מסוכן. אם יש שלושה או יותר, אז יש את האפשרות של neurofibromatosis. זה הגיוני להתייעץ עם נוירולוג.

כתם הלידה האדום נוצר מן הנימים הפגועים של מערכת הדם. זה נראה כמו גידול שטוח או קמורה מעט של צבע אדום עם קצוות לא אחידים.

שני סוגים של שומות נימיות שטחיים מסווגים: המנגיומה וממפה וסקולרית.

Hemangioma - צבע אדום חדש בהיר המופיע על העור בשבועות הראשונים של החיים, יכול לעלות מעט מעל פני העור. זה לא נעלם עם הזמן. זה בדרך כלל ממוקם באזור הפנים והצוואר. אף פעם אין מזג רע.

מום וסקולרי הוא פתולוגיה מולדת של כלי הדם. ישנם הזנים הבאים: כתמי פורט בהירים, שנותרו לכל החיים, ו"חסידת חסידה ", תוצאה של לחץ על אגן האם על גולגולתו של הילד בחודשים האחרונים של ההיריון. נקודה זו נעלמת מעצמה בינקות.

אם השומה היא כמו נקודה אדומה וסקולרית קטנה, זה כנראה אנגיומה סנילית. הם מתחילים להופיע אחרי 30 שנה, ועם הגיל הם הופכים יותר. יש אנגיומות סניליות מן כלי המורחבת הממוקם קרוב לפני השטח של העור.

כתם לידה שטוח עם קצוות אחידים כי נצפתה במשך זמן רב בצורה ללא שינוי היא ככל הנראה לא סכנה, במיוחד אם יש תצורות דומות אחרות על הגוף.

אבל אם קודם לכן הגבולות של כתם הלידה היו שטוחים השתנו לאחרונה, או שזה שומה שזה עתה נולד, כדאי להופיע על אונקודרמטולוג.

כתם לידה שטוח של צבע גופני, ככל הנראה - כתם לידה בטוח רגיש של צבע לא רווי.

הפחתת הפיגמנטציה של השומה החומה לצבע בשר היא גם הזדמנות לשים לב לרופא.

סיבוכים ותוצאות

האם כתמי לידה שטוחים מסוכנים? אלה neoplasms בטוחים בפני עצמם. אבל אין להתעלם מהם כלל. Nevuses שטוח צריך להיות קטן בגודל, של צבע אחיד יש צורה סימטרי עגול.

צפייה כתמי לידה עם מראה בידיים שלך רצוי באופן קבוע, במיוחד אם יש רבים. לפעמים הלידה מתנוון למלנומה - ניאופלזמה ממאירה. המנגנונים המפעילים תהליך זה שונים. הסיבה העיקרית היא כוויות שמש. גם עם הגנה לשמש, עדיף להימנע ישירה אור שמש על העור. במקום חפרפרות יש להימנע עם עיסוי, לא לכוון אותם זרם חזק של המקלחת, למנוע נזק מכני לבגדים. דרמטולוגים מאמינים כי במהלך תקופת ההתבגרות וההריון הסיכון של התחדשות נבי הוא הרבה יותר גבוה.

ריבוי מקרים של כתמי לידה חדשים על העור הוא גם גורם מדאיג.

על פי תצפיות ברוב המקרים (כ 80%), ממאירות של העור נוצרים לא מן החפרפרות הקיימות, אלא מתאי העור הרגיל. במקרה זה, בתחילת התהליך, אתה יכול להבחין כתם לידה יוצא דופן חדש.

כאשר כתם הלידה הישן נולד מחדש, המראה שלו מתחיל להשתנות. וכל שינוי צריך לגרום ערנות. הכהה של הנבוס, גירוד, עקצוצים, סדקים, דימום, הופעת א-סימטריה או שפה כהה מסביב - כל אלה הן הסיבות להזדקק לאונקרמטולוג.

מה אם אני קורע כתם לידה שטוח? באופן כללי, את ההבשלה המלאה או חלקית של השומה יכול להסתיים די מזיק. במקום הנבוס הישן, אחד חדש יופיע, גם שפיר. פגום אחד יהיה סגור בבטחה ולא טורחים.

כאשר פוגעים שומה, יש צורך לעצור דימום (בעזרת מי חמצן 3%), לחטא את הפצע ולהחיל תחבושת סטרילית יבשה. קרע את nevi כולו רצוי למקם בכלי עם תמיסת מלח לעשות ניתוח עבור ממאירות של תאים. ההסתברות לשנות את המבנה הסלולרי של כתם לידה שטוח כתוצאה מטראומטיזציה עולה פי כמה.

לאחר עיבוד הפצע מיד יש צורך לפנות אונקודרמטולוג. לאחר הבדיקה, הרופא ייתן המלצות על הטיפול של הפצע ואת הצורך להסיר את החלקים הנותרים של השומה.

לאחר הסרת השומה או השרידים שלה, אתה צריך לעקוב אחר ההמלצות של המנתח, מבלי לנסות להאיץ את תהליך הריפוי.

אתה לא יכול להסיר את החלקים הנותרים של השומה נקרע לבד, לצרוב אותם עם celandine, אתה לא צריך להדביק את הפצע עם טיח דבק לעשות קרמים.

אם בנסיבות כלשהן למנוע ממך לבקר את הרופא, לצפות נפוס נפגע או אתר פציעה. אם שינויים פתולוגיים כגון גירוד, צמיחה מהירה, פיצוח, דימום, שינוי צבע מתרחשים, מיד להראות למומחה.

אבחון שומות שטוחות

אי אפשר לקבוע באופן עצמאי מה מסתתר מאחורי כתם לידה נורמלי.

הרופא בקביעת סכנה של מחלות עוזר ABCD דרמטולוגית כלל, כאשר A - אסימטריה שומות, B - מידת האחידות של הגבול שלה, C - צבע אחידות, ו- D - קוטר של לא פחות מ 6 מ"מ. עם זאת, כלל זה אינו מוחלט, הערכה סובייקטיבית לא נכונה של קבוצת המאפיינים הוא אפשרי.

אם יש חשד לנוכחות מלנומה, מבוצעות בדיקות: מיקרוסקופיה היסטופתולוגית של הכתם שנלקחה מפני השטח של השומה. ביופסיה - חומר הניתוח נלקח מאזור העור ליד כתם הלידה, אך לא מן הלידה עצמה, כי כדי לפגוע זה neoplasm אפילו למען הקמת אבחנה הוא מסוכן.

באונקולוגיה מודרנית, נעשה שימוש באבחון אינסטרומנטלי של מלנומה ותצורות עור ממאירות אחרות. אלה הם dermatoscopy, ספקטרוסקופית אינפרא אדום, מיקרוסקופ לייזר confocal, אולטרסאונד בתדירות גבוהה, טומוגרפיה קוהרנטיות אופטית, אבחון פלואורסצנטי.

האבחון הכי לא טראומטי המבטיח הוא דרמטוסקופי epiluminescent, אשר מאפשר לרופא לבחון את פיגמנט נקודה באור האירוע עם עלייה פי 10.

ניתן לבצע הליך אבחון זה באמצעות מחשב שאליו מחוברת דרמטוסקופ. הסדרה המתקבלת של תמונות דיגיטליות של הנבוס מאוחסנת ומנותחת באמצעות אלגוריתמים אבחוניים בהתבסס על המאפיינים ההשוואתיים של דרמטוסקופיה של נגעים בעור שפירים וממאירים. אבחון כזה אינו פוגע בכתם הלידה ומאפשר למנוע התערבויות כירורגיות לא מוצדקות.

על בסיס שנים רבות של לימוד המורפולוגיה הדינמיקה של היווצרות נגעי עור עם פיגמנטציה, וכן להקים תכונות dermatoscopic שלהם נבנו אלגוריתמים אבחון להשוות לשומות melanocytic nonmelanocytic. לכן, אבחנה מבדלת לגילוי המוקדם של מלנומה נוצרה על ידי תכונות המבניות הטבועות בו, שניתן להם גילוי על dermoscopy.

trusted-source[8], [9]

יַחַס שומות שטוחות

האם ניתן להסיר כתמי לידה שטוחים? שאלה זו מטרידה אנשים רבים. כתמי לידה שטוחים ניתן להסיר. אבל האם זה שווה את זה? אם השומה החלה להשתנות, פגום, נפגע באופן קבוע על ידי בגדים, אז עדיף להסיר אותו. אם הוא שפיר ולא מתערבת, אז אין צורך לנקות אותו.

אתה יכול להיפטר כתם לידה מסיבות אסתטיות, אבל כדי להיות בטוח לבדוק אחרי רופא עור. Neoplasm צריך להיבדק, אבחנה דרך להסרה הוקמה. כל ההליכים האלה רצויים להתבצע במוסד רפואי של פרופיל אונקולוגי. יש לבצע בדיקה היסטופתולוגית של הנויפלסמה שהוסרה כדי לוודא שאין סימנים לניוון.

כדי להסיר כתמי לידה הוא התווית של תהליכים זיהומיים דלקתיים חריפים, החמרה של מחלות כרוניות, מחלות של מערכת הלב וכלי הדם, אוטואימוניות, מחלות נפשיות אונקולוגיות, הריון.

הסרת שומות שטוחות

ישנן מספר שיטות להסרת nevi שפיר.

במהלך cryodestruction, היווצרות של גידולים חדשים תחת הפעולה של חנקן נוזלי בטמפרטורות נמוכות נהרסת על ידי הקור שלאחר המוות. שיטה זו משמשת להסרה של שומות שטוחות. החיסרון שלה הוא האפשרות של פגיעה ברקמות בריאות הרס שלם של כתם לידה (ההליך יחזור על עצמו). לאחר cryodestruction, כוויות, scars ו scars עשוי להישאר, תקופה ארוכה של ריפוי, לפעמים בערך שישה חודשים.

שלא כמו השיטה הקודמת, הסרת שומות שטוח עם לייזר יש יתרונות משמעותיים. במהלך ההליך, אין כאב, הסיכון של זיהום, ורקמה בריאה סביב השומה לא נפגע, כמו הפרמטרים ההסרה הם נצפו בהחלט. לאחר שיטות הסרת לייזר, אין צלקת שמאל, ולכן הם מומלצים להסרת nevuses על הפנים וחשוף חלקים של הגוף. בעזרת הלייזר, ניתן להסיר כתמי לידה הממוקמים באזורים שקשה להגיע אליהם.

ההליך של אידוי לייזר מורכב בפעולה על כתם הלידה של קרן הלייזר, שכבת אחר שכבת מתאדה את הרכיב הנוזלי מתאי התאים.

החסרון של שיטה זו הוא חוסר היכולת לבצע מחקר היסטופתולוגי, מגידול רחוק לא נשאר דבר.

השיטה של חיתוך שומות שטוח עם סכין לייזר משאיר את האפשרות של ניתוח רקמות של שומה מרוחקת, אבל יש סיכון לשרוף את העור תרמי.

סכין הלייזר חותכת את פיגמנט שכבת העור לשכבה שבה אין מלנוציט אחד.

לאחר ההסרה, הפצע של השומה מטופל עם חיטוי מכוסה תחבושת סטרילית. הוא מוגן מפני השמש ולחות. כמה ימים לאחר מכן, קרום נוצר, נופל בתוך כמה שבועות.

להסרת חפרפרות שטוחות עם סווירלינגטון (סכין גל רדיו), שפותחה ונבדקה בארה"ב, יש את היתרונות הבאים: ניתוח מהיר וללא כאבים; הסרת שומות הנמצאות באזורים שקשה להגיע אליהם; התחדשות העור מהירה.

שיטה זו יכולה לשמש לבלו לא רק בטוח, אלא גם כמה nevuses ממאיר.

בשיטה זו, הסרת מגע של רקמת הגידול עם swargitron מתרחש, עם עצירה בו זמנית של דימום וחיטוי, אין צלקות לאחר הניתוח. תחת ההשפעה ההרסנית של סכין גל רדיו, רק רקמות nevus נמצאים, ואת עור בריא סביבו לא נפגע. הניתוח בדרך כלל נמשך עד 0.5 שעות, משך הזמן תלוי במספר וגודל של הגידול מוסרים.

בנוסף התוויות נגד לעיל, הסרת nevuses עם סכין רדיו לא מתבצעת אם החולה יש קוצב לב.

חורים מלנומופלסטיים גדולים מוסרים בניתוח. ההליך מבוצע תחת הרדמה מקומית, הנבוס מוסר עם אזמל יחד עם כתם קטן של העור הסמוך. לאחר הניתוח נותרה צלקת שמרפאת במשך מספר שבועות ומחייבת טיפול.

לאחר הסרת החפרפרות מומלץ: שלוש פעמים ביום לטיפול בפצע עם חיטוי; הימנעות מחשיפה ממושכת לשמש; לא לבקר בסולריום, בריכות שחייה, אמבטיות, סאונות; להתייעץ עם רופא, לפצוע את המקום של הסרת או למצוא חותם באזור nevus מוסר, שינוי צבע של העור.

כיצד להסיר כתמי לידה שטוחים בבית?

בבית הסרת שומות מסוכן מאוד. אסור בהחלט לנסות להיפטר מהנבי הגדול או המשתנה במידה ניכרת. זה יכול לגרום נזק בלתי הפיך לבריאות. רק הרופא לאחר הבדיקה יכול לתת המלצות על הסרת השומה.

עכשיו הרבה תרופות טבעיות שונות מוצעים לחיסול פגמים בעור - יבלות ושומות. הם נמכרים ללא מרשם רפואי, אבל כתוצאה של השימוש שלהם אתה יכול לאבד את הבריאות ואפילו החיים.

אז, תרופות שיכולות להסיר פגמים בעור.

באינטרנט משחה Stefalin מתפשט להיפטר שומות יבלות. הוא ממוקם כמו תרופה טבעית 100% ללא תוספים כימיים, המורכב "תפרחת מיוחדת של עשבים ושורשים שנקטפו על ההר ההר המדרונות במקומות שונים." הוא מסיר, על פי מפיציו, כל נבי, יבלות ופפילומות, כולל מלנומופודים.

זה לא כל כך את האפקטיביות של משחה זו כמו בטיחות שגורמת ספק. זה לא נמכר בבתי מרקחת, כי זה לא מורשה, ולכן, לא עבר את בדיקות הבקרה הדרושים.

בבתי מרקחת, תרופות נמכרות, אשר שמועה חלופית מייחס את היכולת להסיר כל מיני פגמים בעור קטנים, כולל שומות. אבל כספים אלה, קודם כל, מופנים לעובדים רפואיים, ולא לאזרח הממוצע לטיפול עצמי.

פתרון Solkoderm בשימוש חיצוני כדי להסיר פגמים משטח עור שפירים, כגון: יבלות aktinokeratoza, keratoses סבוריאה, יבלות ועל nevus nevokletochnogo גניטלי (לאחר בדיקת טוהר). ההוראות לשימוש בתרופה מציינות כי יש ליישם פתרון זה על ידי רופא או תחת השגחתו. לא מומלץ להשתמש ב- Solkoderm באופן עצמאי.

בבתי המרקחת למכור תכשירים שונים על בסיס celandine, לדוגמה, celandine מאונטיין - תרכיז אלכוהוליים לשמן של יבלות celandine ו פפילומות, בתוספת ברציפות ערבז, רודודנדרון, וכף הרגל אווז. על כתמי לידה בהוראה, דבר לא נאמר, אבל אוהבי תרופות עצמית בדרך כלל לא לעצור את זה.

אפילו יותר קשה הכנה Superchistotel, אשר אין שום קשר עם עשבי תיבול. זוהי תערובת של אלקליות. נמכר בבקבוק קטן עם המוליך כדי להחיל על העור של התרופה. מרכיביו לגרום למוות של תאי העור כתוצאה של צריבה אלקליין. תאי העור מתים מנמק, המבנה החדש מחשיך, נופל ונעלם. ייתכן שיש צלקת, ובמיוחד, אין התייחסות להסרת שומות בהוראה הרשמית של התרופה.

האמור לעיל תרופות דומות צפויים לסייע להיפטר שומות, אבל יכול לגרום נזק משמעותי לבריאות. בהשוואה לתרופות אלו, מוצרים חלופיים המבוססים על מרכיבים טבעיים חסכו יותר. עם זאת, יש לזכור כי שום אמצעי חלופי אינו מוכר על ידי הרפואה הרשמית כיעילה.

טיפול אלטרנטיבי

באופן קיצוני להתמודד עם שומות אפילו באמצעים חלופיים הוא מסוכן. המתכונים הבאים עשויים להיות מתאימים להפחתת נמשים או חפרפרות קטנות וקלות מאוד. בבית, עור טהור ולבן טופל עם עשבי תיבול, כמו גם אמצעים אחרים שהיו בשימוש בבית.

את הבטוחה מהם ניתן לשקול:

 • מיץ טרי קלנדין - הם מיישמים את neoplasm שלוש פעמים ביום (אתה יכול עם וזלין - אפקט עוד יותר נוח ונוח ליישום);
 • חומץ תפוחים תפוחים - להשתמש טיפה אחת ליום לכל כתם לידה, משך ההליך הוא 5 ימים;
 • חומר פעיל בעפרון (חנקתי כסף) בעל אפקט חיטוי, נוקרוטיזציה, מורח את הגידול כל 10 ימים במשך חודש;
 • מיץ שום ולימון מטפטף לפי התור על הנבוס במשך כחצי דקה כל שבועיים;
 • אתה יכול לנגב את כתם הלידה עם שמן קיק, מיץ שן הארי או מיץ אננס 2 פעמים ביום (אפקט הלבנה);
 • דבש שמן פשתן לערבב ולדחוס את הנבוס במשך 2 או 3 דקות;
 • דבק שום מוחל על כתם הלידה, הוא חתום עם טיח לא יותר מ 4 שעות (העור סביב כתם הוא משומן עם ג'לי נפט), אתה יכול לחזור על זה לאחר 3 או 4 ימים;
 • תמצית נמטית מ טיפת פיפטה אחת ליום במשך חודש (העור סביב כתם לידה צריך להיות מרוח עם ג'לי נפט).

השיטה הבטוחה ביותר היא קונספירציה:

 • על ספייק הלחם - חותכים את ספייק הלחם וחותכים את הנבוס הגועל עם החתך, קוברים את ספייקלט לקרקע עם חתך כלפי מעלה, ברגע שהוא מסתובב - השומה תיעלם;
 • תפוחים - לחתוך תפוח הבוגר היפה בחצי ולשפשף חצי אחד של השני במשך nevus, מקופל תפוח חצי שלם, לקשור ונקבר באדמה, כאשר הפרי יירקב - חפרפרת נעלמה;
 • עבור תפוחי אדמה - תפוחי אדמה נחתכים במחצית, חצי קבור מיד באדמה, השני - לשפשף את השומה ולקבור אותו ליד הראשון, בהתאמה, השומה ייעלם כאשר חצאים תפוחי אדמה להירקב.

trusted-source[10], [11], [12], [13]

ההשלכות של הסרת שומות

הסרת הנבוס בבית יכולה להוביל לתוצאות השליליות ביותר. אם נניח שאנחנו יכולים להיפטר ממנו בבטחה, נוכל, לאחר זמן מה, לעמוד בפני סכנה קטלנית - מלנומה. בשלבים הראשונים שלה מבולבלים לעתים קרובות עם כתם לידה שטוח הרגיל. לכן, לפני הסרת הנבוס בכל דרך, יש צורך להתייעץ עם אונקודרמטולוג, אשר יבצע את האבחנה המלאה שלה.

מְנִיעָה

מניעת פציעות שומות הוא היעדר בגדים והנעלה כי להפעיל לחץ, משפשף השפעה על גידולים. כדי לא לשבש בטעות את הנבוס, אתה צריך לחתוך את הציפורניים שלך קצר לחתוך את הציפורניים, לא ללבוש בגדים ונעליים הדוקים.

כאשר אין רצון להתמכר ציפורניים מטופחות ארוך, חצאיות וג'ינס, חגורות, נעליים מסוגננות ואלגנטיות, אז אתה צריך לדאוג לבטיחות שלך להתייעץ עם מומחה כדי לחסל שומה הממוקמת באזורים של פגיעה אפשרית. בדרך זו, צרות משמעותיות רבות ניתן למנוע.

הסר nevuses למטרות קוסמטיות הטוב ביותר בזמן הרקע ההורמונלי הוא יציב (בילדות המוקדמת או בבגרות). עבור הליך זה מתאים יותר בסתיו או בעונת החורף, כאשר קרינת השמש הוא לפחות אינטנסיבי.

trusted-source[14], [15], [16]

תַחֲזִית

כתם לידה לא קשה לפגוע בטעות, מסמרים, בגדים קרובים, מטלית או תער. לא תמיד מקרה כזה מוביל לתוצאות עצובות, אין צורך להאמין שמועות ומגוון של סיפורים מפחידים. טראומה פשוט יכול להוביל לזיהום בנאלי.

ובכל זאת, נבוס שפיר יכול להפוך לממאיר כתוצאה מטראומה. במקרה של נזק מקרי לכתם הלידה, עליך להתייעץ עם הרופא ללא דיחוי. גם אם כתם לידה ממאיר נפגע, טיפול בזמן יהיה תוצאות טובות יותר.

trusted-source[17], [18], [19], [20]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.