Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

נדיר האפידרמיס. סיבות. תסמינים. אבחון. טיפול

המומחה הרפואי של המאמר

דרמטולוג, אונקודרמטולוגיה
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

Nevus האפידרמיס הוא פגם התפתחותי שפיר, אשר, ככלל, יש מוצא dysembryogenetic. שלוש צורות של nevus ידועים: לוקליזציה, דלקתית, מערכתית. כולם מופיעים בלידה או בילדות המוקדמת.

Nevus קלינית מקומי הוא הנגע מוגבל מורכב תצורות exophytic papillomatoznyh בודדות או מרובות, סמוכות הדוק כל, עגול אחרות, צורות אליפסה או לא סדירות, צבע עור רגיל או עם דרגות שונות של פיגמנטציה, חלקה או (לעתים קרובות יותר) משטח verrucous.

בדרך כלל נוגד דלקתית יש צורה של אלמנטים דחוסים, מקובצים באופן ליניארי, עם משטח ורוקסי על הבסיס המודלק, לעתים קרובות פסוריאזיס, לעיתים מלווה בגרד.

בכיסים המערכתיים nevus מסודרים באופן ליניארי בצורת מחרוזות, בעיקר monolateral, לפעמים בשילוב עם מומים של גלגלי העיניים, פרעות שלד (בעיקר עצמות הגולגולת) ו encephalopathies.

Pathomorphology. אלמנטים אופייניים הם hyperkeratosis יונק, acanthosis, papillomatosis. עם צורה דלקתית בשכבת האפיפיור של הדרמיס יש חדירת מונו-גרעינית לא ספציפית, באפרטרמיס - parakeratosis מוקדי. עם צורות מקומיות ומערכיות של הנבוס, מבנים של פילוסבייט מתרחשים לעיתים קרובות, שעוברים היפרטרופיה בתקופת ההתבגרות. כאשר מקומי על הקרקפת, הפגמים יכולים להיות מורכבים המבנה מכילים אשכולות של בלוטות אפוקריניות hypertrophied. במקרים מסוימים, nevus מערכתית מלווה hyperkeratosis acantholytic, בדומה לגרסה השוואתית של iththroderma ichthosderma מולד. במקביל, ניוון גרעיני של תאים אפיתל עם קרע של אנשי הקשר הסלולר, נפיחות perinuclear עלייה במספר גרגרי keratogialin של צורה לא סדירה נצפים בשכבת עוקצני. ב מוקדים של nevus דלקתית, שינויים מורפולוגיים עשויים דומים לאלה בפסוריאזיס.

Nevus אפידרמיס ונבדל יבלות וולגריות בחולים עם כשל חיסוני, hyperkeratosis prekankroznogo והקרני, nigricans acanthosis, צורות verrucous של פסוריאזיס. כאשר יבלות וולגרי למעט epiteliopitov vacuolization על שכבות spinous ופרטנית Granin ציין תכלילים ויראלי התוך-תאי שסוגו יכול להיקבע על ידי הכלאה באתרו, verrucous parakeratosis ו דיסקרטוזיס.

עם hyperkeratosis prektancerous actinic, acantholysis suprasasal, תאים לא טיפוסיים תגובה דלקתית קטנה נצפים.

הנגע עם nanthricans acanthosis הוא מקומי באזורים intertriginoid, דפוס היסטולוגית מאופיינת acanthosis ו hyperpigmentation מובהק של תאים בשכבת הבסיס.

אבחנה דיפרנציאלית של נבאוס דלקתית עם טופס verrozed של פסוריאזיס ובמקרים מסוימים כל כך קשה שלפעמים מזוהים תנאים אלה

מה צריך לבדוק?


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.