Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

גורם המראה של שומות

המומחה הרפואי של המאמר

דרמטולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021

היא מוכרת בדרך כלל כי הגורמים שומות על הגוף, אשר יכולים להיווצר על כל חלק ממנו, מושתתות על מלנוציטים שפירים מקומיים התפשטות - התאים הדנדריטים של שכבת הבסיס של האפידרמיס.

אלה הם תאים רק לסנתז להגן על העור מפני קרניים אולטרה ואת התניה את צבע העור, השיער ואת העין פיגמנט מלנין.

לפי מבנה ותכונות melanin הוא biopolymer סינון UV, אשר מתקבל במהלך שינוי ביוכימי multistage של חומצת אמינו α של טירוזין; הפיגמנט מונח באברונים של מלנוציטים - מלנוזומים, אך נופל לשכבות העליונות של העור עקב קרטינוציטים.

לצבור במקום אחד, melanocytes טופס כתמי לידה, ואת המספר הממוצע שלהם אדם אחד הוא 30-40.

גורם מפתח לחפרפרות אצל מבוגרים וילדים

על מנת למצוא את הסיבה האמיתית של הופעת חפרפרות על ידי ביולוגים ורופאים, מחקרים ביוכימיים וגנטיים רבים נערכים ומתבצעים (ויבוצעו).

במקרה זה, מומחים מזכירים לנו כי העור הוא איבר חשוב של פונקציה מרובה, סימנייה אשר מתרחשת במהלך עובר, כלומר במהלך התפתחות העובר האנושי.

רוב שומות מופיעות במהלך 20-30 השנים הראשונות לחייו של אדם, ועל פי הסטטיסטיקה, רק אחד מכל 100 תינוקות בזמן הלידה יש כתמי לידה. והסיבות להופעת חפרפרות אצל ילד, כלומר, נביוסים מולדים (בלטינית naevus פירושו "כתם לידה") קשורה לליקוי קל בהתפתחות העוברית בשבועיים הראשונים להריונה.

מלנוציטים עורית לייצר פיגמנט שנוצר מתאי רכס עצביים melanoblast כי בשלבים הראשונים של rassosredotochivayutsya העובר לאורך חלק (הגבה) העליון של הרכס העצבי בחלקים שונים של הגוף (אפיתל קשקשיים של העור ורירי, זקיקי שיער, רקמות קרום נואיד של המוח). במלנוציטים אפידרמיס שכבת הבסיס להבשיל melanoblast מסוגל לייצר מלנין. פגם הוא האמין להוביל התפשטות מואצת של מלנוציטים.

משמעות הדבר היא כי התמונות של עודף שלהם, ואת "מעל סטנדרטיים" מלנוציטים בעור מופצים באופן לא אחיד, ולקבל יחד - קינים, אשכולות, איים - בשכבה העליונה של העור ואף לבלוט ממנו.

מחקרים אחרונים מעט מבהירים את התמונה. העובדה היא כי כמה melanocytes נובעים melanoblasts נודדים ventrally - לאורך המשטח התחתון של הצינור העצבי, ולאחר מכן לאורך העצבים. אלה תאים מבשר של melanocytes לעורר את מערכת העצבים ההיקפית adrenal medulla. לפיכך, הם מוצאים את עצמם בתוך פגזים של עצבים ואקסונים, בין התאים שוואן, והם מסוגלים לייצר melanocytes לאחר הלידה.

קיימות ראיות מדעיות לכך שמלנוציטים בשומות הם מוטציה לתאי נקבוביות הנקראים "תאי נבט" עוריים. גרסה זו של melanocytes שונה מהרגיל עם גודלו, נפח cytoplasmic וחוסר יורה (דנדריטים). הם ממוקמים בדרך כלל על הגבול של המעבר של הדרמיס לרקמות אפיתל, ועל פי מידת הבשלות ניתן לסווג נוספת כמו epithelioid, lymphocytic ו neuroid. נטען כי תאי הנבוס מסוגלים להגר, חודרים לבלוטות הלימפה ואפילו לתוך בלוטת התימוס (תימוס), שם התאים החיסוניים - לימפוציטים נוצרים ומתבגרים.

עד כה, כבר נקבע כי ב 60% מהמקרים הגורמים להופעה של שומות במבוגרים וילדים הם תורשתית. יש כבר יותר מ -125 גנים שונים המסדירים פיגמנטציה, במישרין או בעקיפין. רבים מאותם גנים שליטה בידול של מלנוציטים או להשפיע על תפקוד biogenesis ו melanosomes וגם לספק השתתפות פיגמנטציה תהליכים ביוכימיים ושגשוגם של תאים והורמונים האפיתל, גורמי גדילה, קולטנים transmembrane (EphR, EDNRB2 et al.), גורמי שעתוק (כגון MITF, Sox10, Pax3, וכו '). האינטראקציה של מכלול כל האמור לעיל מונה את הסיבות להופעת כתמי לידה חדשים.

אגב, על הורמונים. שינויים הורמונליים במהלך ההריון וחולי סוכרת לעיתים קרובות לתרום היווצרות של שומות. סיבות לא הורמונלית של שומות של ילד ונער להסביר, קודם כל, את הפעילות של הורמוני גורמי גדילת ביוכימיים (למשל, SCF גזע גורם תא) כי ילדים גדלים, ואזור העור הוא בהתמדה. כמו כן, ב האורגניזם גדל מיוצר melanocortins יותרת המוח פעיל מאוד - הורמונים כי דווקא לעורר המלנין (הם משפיעים על הייצור של קורטיקוסטרואיד בפעילות בקורטקס וחילוף חומרי שומני הכליה בתאים של רקמת שומן).

בהשפעת קרינת השמש, הסינתזה של המלנין עולה (ואנו רואים זאת כאשר מופיעה כוויות שמש). כל זה הוא תוצאה של הפעלת tyrosinase ב melanocytes, אשר מספק הגנה משופרת של העור מפני UV. כמה מדענים מציעים שחשיפה מוגזמת לשמש יכולה למלא תפקיד בהרכב שומות נרכשות. עד כה, הביומכניקה של האינטראקציה בין המבנה הגנטי לבין ההשפעה הכוללת של קרניים אולטרה סגול לא הובהר. עם זאת, לטובת העובדה כי זה כך, היעדר מעשי של שומות על הישבן מעיד על מעשי ...

גורם של שומות על הצוואר, הפנים ובתי השחי

כמעט כולם מתעניינים בתשובות לשלוש שאלות:

  1. האם יש סיבות מיוחדות להופעת כתמי לידה על הפנים?
  2. מהם הגורמים לשומות על הצוואר?
  3. מהן הסיבות להופעת בתי השחי של מקום הלידה - במקום לא נוח, אשר, באופן כללי, ואת השמש אינו חשוף?

ננסה לענות עליהן, בהסתמך על מה שכבר ידוע לדרמטולוגיה קלינית על היווצרות נבי האפידרמיס של הלוקליזציה המצוין.

מלנוציטים ממוקמים בין keratinocytes בסיסיים בשיעור משוער של אחד עד עשר ולהפיץ מלנין דרך תהליכים מוארכים שלהם (דנדריטים), כמו גם באמצעות אנשי קשר ישיר התא. כפי שאתם יודעים, תאי הקראטין של העור בשכבות העליונות של האפידרמיס מחליפים זה את זה במהירות מספקת, ועולים למעלה (לשכבת החרמן של העור) נושאים את המלנין שנלכד - כדי ליצור מחסום נגד קרניים אולטרה סגולות.

במקביל בחלקים שונים של תוכן המלנין האפידרמיס ואת מספר התאים שלה לייצר שונה: בעור של הראש (כולל פנים), כמו גם ידות צוואר מלנוציטים פעם יותר מאשר בחלקים אחרים של הגוף שלנו. ברור, זה בשל העובדה כי אזורים אלו הם הרבה יותר פתוחים לעתים קרובות, והם מקבלים את קרני השמש ביותר.

בין עד הגירסות מוכחות גורמות שומות על הפנים יש סברה כי התהליך של יצירת תאי עור nevus מסייע בהגברת קצב חילוף חומרים בתאים של האפידרמיס - בשל הלחץ של השפעות שינוי הטמפרטורה ולחות על העור, כמו גם את עור מתח-הדחיסה קבע שרירים לחקות פנים .

בנוסף, קיימת תפיסה כי ייתכנו סיבות להופעת שומות על הצוואר הקשורים להיווצרות לקויה והפצה של מלנין באזורי האפידרמיס ישירות מעל העצבים של מקלעת צוואר הרחם (ראה לעיל -. גירת Melanoblast במהלך התפתחות עוברית). אלה הם ענפי המנוע, העור ועצבים הסרעפת, אשר מחוברים על ידי לולאות הממוקם על הצוואר (האחורי, הקדמי ואת שני הצדדים).

אבל הסיבות להופעת כתם הלידה של בית השחי, החוקרים נוטים לראות את הנוכחות בעור של axillae של נורות שיער ובלוטות - זיעה אפוקרינית. אבל את המנגנון הספציפי של היווצרות axias נבי עדיין לא נחקרו. יתר על כן, הוא עדיין לא ידוע כיצד זרימת melanocytes לתוך האפידרמיס נשלטת, אם כי, כמובן, את ערכת הרגולציה של תהליך זה קיים.

trusted-source[1], [2], [3]

הסיבות להופעתן של שומות ורודות ואדומות

הסיבה הסבירה ביותר של כתמי לידה אדומים היא כי "הגוף" של nevus יכול להיות לא מלנוציטים בלבד, אך בתאי האפידרמיס של רקמת חיבור, סיבי paranasal ואלמנטי כלי דם. מה שנקרא לשומות וסקולריים (vascularis nevus) מניפסט נפיחויות אדמדם בגדלים שונים או כתמים על העור בשל היפרטרופיה נימי - התפשטות של כלי הדם בעור.

בנוסף, ייתכן שיש קשר בחוסר גורמי קרישה וויטמין K, אשר מוביל לדימום מוגבר כאשר קירות נימים עוריים, לכודים חלקית במבנה, ניזוקו.

לדברי רופאי עור, חפרפרות אדומות אופייניות לאבחנות כגון דלקת מפרקים שגרונית אוטואימונית או זאבת אריתמטית מערכתית.

הגורמים להופעתן של שומות קמור אדומות דומות. לפיכך "הבליטה" שלהם (כמו במקרה של שומות חומות) נובעת מהעובדה מלנוציטים ממוקמים לרוב נכרתו מעל dermoepidermalnogo מעבר מרוכז השכבה העליונה של האפידרמיס, כולל גרעיני אזור שכבה קרני.

קרא גם - שומה אדומה או אנגיומה

הגורמים להופעתן של שומות ורודות ואדומות אינן שוללות את השפעת התכונות של הרכב המלנין המיוצר. מלנין יכול להיות חום או שחור (eumelanin), או אדמדם כתום (pheomelanin). במקרה האחרון - במיוחד בלונדיניות אדומות שיער וטבעיות - כתמי לידה הם לעתים קרובות בצבע בז 'בהיר או ורוד.

הסיבות להופעתן של חפרפרות תלויות

העובדה כי סיבת כתמי לידה על הרגל, כמו גם את הסיבות להשעיה של שומות על צווארו למדו ביסודיות, מדבר באופן מוגזם. למרות שיש הרבה תשומת לב לחקר האטיולוגיה של מין זה של נבי האפידרמיס.

לכן, העמותה המזוהה עם בלוטות הזיעה eccrine melanotsitnoogo nevus, אשר באה לידי ביטוי לא רק את השומה הגוף ללכוד הבלוטה עצמה (אשר עשוי להיות במרכז השומה), אבל בתאים nevus פלט בהתקהלות כלפי חוץ - בצינור eccrine.

במקרים אחרים, תכונת החדירה מובילה למבנה ליניארי של התפלגות תאי נבאוס בתוך המוח. מעבר לגבול dermoidermal ואת השכבה papillary של העור, קבוצה של תאים כאלה חודר על פני השטח, הרחבת חלק האפידרמיס בין סיבי הקולגן. יתר על כן, תאי נבאוס intradermal יכול ליצור פיגמנט כיפה או papillomatous (עד 1 ס"מ קוטר), מצויד רגל. כמו כן ניתן לקבל צורה ריכה עם בסיס רחב, עם צבע החל חום בהיר שחור כדי לבנבן או ורוד אדום.

חורים תלויים יכולים להיווצר בכל מקום, עם זאת, "המקומות האהובים עליהם" הם באזור הצוואר, בתי השחי והעור באזור הפריניאלי.

באמצע העשור האחרון, חוקר בקינגס קולג (בקינגס קולג ') בלונדון שנסקר 1200 שאינו זהות נקבות תאומים בני 18 עד 79 שנים ומצאו כי אלה שהיו להם מספר גדול של שומות על הגוף, דיבוק ועצמות חזקות, t. E. הם נוטים פחות לפתח אוסטאופורוזיס. בנוסף, נשים מבוגרות יש יותר מ 60 שומות, עור הוא פחות מקומט, והם נראו יותר צעיר מגילו ... התברר כי אנשים עם הרבה כרומוזומים שומות הם טלומרים ארוכים מהרגיל - המנות סוף DNA פולימרז, אשר מאריך את תקופת שכפול פעיל ו דוחף משם תהליכי גיל רבים בגוף.

ורופאי עור ממליצים - ללא קשר לזמן ולגבי שומות - עם שינויים כלשהם בנבגים באפידרמיס, המתייחסים למומחים, שכן הסיכון לפתח סרטן עור הקשור לנוכחות שומות, גבוה מספיק.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.