^

בריאות

A
A
A

גירוד של שק האשכים אצל גברים

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.11.2022
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

בין מחלות העור והרקמות התת עוריות ב-ICD-10, גירוד מובחן בנפרד, אם כי הוא סימפטום משני של מחלות דרמטולוגיות. בעיה נפוצה מאוד - גירוד בשק האשכים בגברים - כאבחנה כלולה בכותרת "דרמטיטיס ואקזמה" עם קוד נפרד - L29.1.

גורם ל שק האשכים מגרד אצל גברים

למעשה, הבירור "אצל גברים" יכול להיחשב מיותר, שכן  שק האשכים  או שק האשכים (הקיבול השרירי של האשכים) הם חלק מאיברי המין החיצוניים של גברים, כולל ילדים ובני נוער.

לסימפטום מעצבן כזה כמו גירוד בעור שק האשכים יש אטיולוגיה שונה, ורופאי עור מציינים כסיבות העיקריות להופעתו כגון:

  • עקיצות של קרדית הגרדת (Sarcoptes scabiei) מתפשטת על ידי מגע ישיר או מצעים מזוהמים, מפתחת  גרדת ; [1]
  • pediculosis הערווה או  phthiriasis ; [2]
  • mycoses - נזק לעור באזור קפלי המפשעה על ידי פטריות דרמטופיט (Epidermophyton, Microsporum, Trichophyton), אשר מאובחנים  כאפידרמופיטוזיס מפשעתי ; [3]
  • קנדידומיקוזיס  של איברי המין החיצוניים (קנדידה או קיכלי) - מחלה הנגרמת על ידי הפטרייה דמוית השמרים קנדידה אלביקנס; [4]
  • סוגים שונים של דרמטיטיס, כולל מגע - פשוט גירוי ואלרגי, כמו גם אקזמה (אטופיק דרמטיטיס). [5]אגב, דרמטיטיס יכולה להיות מקומית רק על שק האשכים והמפשעה ולהיות פתולוגיה רב גורמית;
  • פסוריאזיס הפוך או  פסוריאזיס באיברי המין ; [6]
  • יבלות באברי המין (נקראות גם יבלות באברי המין); המראה שלהם הוא תוצאה של נגעים בעור עם וירוס הפפילומה האנושי (HPV סוגים 2 או 6), אשר נגוע במגע מיני; [7]
  • הרפס גניטלי , הנגרם על ידי וירוס הרפס סימפלקס (HSV), המועבר בכל נתיב מגע. [8]

Invasion Enterobius vermicularis - תולעי סיכה בילדים - מעוררים גירוד בשק האשכים בילד או מתבגר; אצל מבוגרים, הלמינתיאזיס זו גם אינה נדירה, ובלילה היא גורמת לגירוד חמור בשק האשכים ובפי הטבעת, כמו גם בפרינאום.

גורמי סיכון

ישנם גורמי סיכון מסוימים להופעת סימפטום זה, בפרט היגיינה לא מספקת, הזעה מוגברת, עודף משקל, ביגוד צמוד, נוכחות של  תפרחת חיתולים אינטרטריגו במפשעה .

מגע של העור הדק והנימי של שק האשכים עם העור שמסביב, לחות וטמפרטורה גבוהים - בהיעדר גישה לאוויר - הם תנאים אידיאליים להתפתחות של דרמטיטיס מגע (עקב חומר תחתונים, לטקס קונדום וכו'. ) ותגובות עור אלרגיות (באותם מוצרי טיפוח הגוף), הגורמות להיפרמיה, גירוד ונפיחות של שק האשכים.

בנוסף, הסיכון לגירוד בעור בסוכרת ובמחלות בלוטת התריס מוגבר; מחסור בריבופלבין (ויטמין B2), ברזל ואבץ; אסטמה וקדחת השחת; עם חסינות מוחלשת ואונקולוגיה.

פתוגנזה

באופן כללי,  הפתוגנזה של גירוד בעור , ללא קשר למיקומו, נובעת מגירוי של קצות עצבים חופשיים הקשורים לקולטנים באפידרמיס ובדרמיס ושחרור של מתווכים פרו-דלקתיים (ציטוקינים) ו/או מתווכים כימיים, אחד מהם. הוא היסטמין, המשתחרר בתגובה לחשיפה לאלרגן על ידי תאי דלקת עור.

שחרור ציטוקינים יכול להיות מתווך על ידי מערכת החיסון, כמו למשל באטופיק דרמטיטיס. גירוד מוגבר נגרם על ידי תרכובות אחרות פעילות ביולוגית, נוירוטרנסמיטורים ונוירופפטידים: אצטילכולין, סרוטונין, כמה פרוסטגלנדינים ופרוטאנזים, לימפוקינים ואינטרלוקינים.

תחושת הגירוד מועברת לאורך הסיבים האפרנטיים הסימפתטיים C אל הקרן הגבית של חוט השדרה, ולאחר מכן - לאורך מערכת הספינותלמית - אל קליפת המוח.

תסמינים שק האשכים מגרד אצל גברים

תסמיני הגירוד הנלווים משתנים בהתאם לאטיולוגיה.

במקרים מסוימים, הסימנים הראשונים בצורה של שינויים גלויים בעור שק האשכים והאזור האנוגניטלי נעדרים, כלומר, גירוד יכול להיות התסמין הראשון, כמו במקרה של זיהום בתולעי סיכה, הגורמות לגירוד חזק למדי. של שק האשכים בלילה.

בלילה, יש גירוד חזק בשק האשכים, כמו גם בין שק האשכים לפי הטבעת עם גרדת - עם פריחות אדומות שלפוחיות קטנות על העור (בבדיקה מדוקדקת של העור ניתן להבחין במהלכים שנעשו על ידי תִקתוּק).

עם זיהומים פטרייתיים המשפיעים על העור של אברי המין, הירכיים והישבן הפנימיות, יש אדמומיות, פריחה פפולה בצורת טבעות עם קצוות קשקשים וגרד בשק האשכים והפרינאום. הפריחות מדבקות ועלולות להתפשט בכל הגוף.

כיצד מתבטאת קנדידומיקוזיס, בפירוט במאמר -  תסמינים וסימנים של קיכלי אצל גברים .

דלקת עור ממגע מאופיינת באדמומיות וגרד של שק האשכים עם פיזור של האפיתל (פילינג). אקזמה (אטופיק דרמטיטיס) מופיעה בדרך כלל ככתמים של עור מגורה, אדום או אפור-אדמדם שעלולים לפתח שלפוחיות קטנות מלאות נוזלים; נוזלים מהם נוטפים עם היווצרות אזורים של בכי ושחיקה של העור, בסופו של דבר מכוסה בקרום.

תסמינים של יבלות באברי המין (יבלות אנוגניות) בגברים מתוארים בפירוט בפרסום -  יבלות באברי המין בגברים .

צריבה וגירודים בשק האשכים ובפין, נפיחות של הרקמה התת עורית, היפרמיה וכאב של האזור הפגוע, פריחה שלפוחית וכיב מכוסה גלד - תסמינים אלו מוכרים למי שחוו הרפס גניטלי.

מידע שימושי נוסף בחומר -  גירוד, צריבה ואדמומיות באזור האינטימי אצל גברים .

סיבוכים ותוצאות

ההשלכות והסיבוכים העיקריים של גרד בשק האשכים ואיברי מין זכריים אחרים מתבטאים בעקירה - שריטות בעור בצורה של שריטות ושפשופים. שריטות עלולות לדמם ולהידבק בקלות בחיידקים ווירוסים, שעלולים לגרום לדלקת בעור.

כמו כן, גירוד יכול להוביל לעיבוי מקומי של שכבות העור הקרניות והבסיסיות - חזזית.

עם גרדת בעור שק האשכים ובאזור הפריגניטלי עלולות להיווצר חדירות דמויי גידול - לימפופלזיה שפירה של העור. ובמקרים של קנדידומיקוזיס באברי המין, התפתחות של  balanoposthitis קנדידה אפשרית .

אבחון שק האשכים מגרד אצל גברים

ברפואת העור, האבחון מתחיל בבדיקה גופנית של עור המטופל ובהשוואה של השינויים שזוהו עם תלונות ואנמנזה; מחקר  של העור  מתבצע - עם הגדרת הסוג המורפולוגי של פריחות ובהתחשב בלוקאליזציה שלהן.

הבדיקות עשויות לכלול: גרידות עור (לפטרת או גרדת), ספוגית פריאנלית, ביופסיה של וירוס הפפילומה, בדיקות עור לאלרגנים; בדיקת דם לאאוזינופילים, ניתוח PCR ל-HPV, לנוגדנים ל-HSV.

כדי לא לכלול טעויות אבחון ולקבוע את הטיפול הנכון, אבחנה מבדלת חשובה ביותר, שכן ישנם מקרים שבהם, בדרמטוזות, קשה לקבוע קלינית את האטיולוגיה של פריחות, שנגדן מתרחש גירוד שק האשכים. לכן, רופאי עור עשויים לרשום מחקרים נוספים.

קראו גם -  אבחון גירוד .

יַחַס שק האשכים מגרד אצל גברים

טיפול סימפטומטי נועד להקל על גירוד. די מהר, אבל לא לגמרי, זה חולף לאחר שימוש בג'ל אנטיהיסטמין של  Fenistil ; ניתן להשתמש גם במשחה אחרת  לגירוד . תרופות דרך הפה נרשמות גם -  אנטיהיסטמינים .

בהתאם לאבחנה, נעשה שימוש בסוכנים מקומיים:

טיפול אטיולוגי מצריך מחלות טפיליות ופטרייתיות. הטפיל  בנזיל בנזואט  (בצורת משחה או קרם) משמש לטיפול בגרדת; יש גם  אירוסול לגרדת . כיני ערווה נפטרות עם פרמטרין  ומשחות כינים אחרות .

יש להשתמש בתכשירי האנטלמינציה דרך הפה נגד תולעי סיכה, כגון טבליות Piperazine adipate או  Helmintox  (Pyrantel).

זיהומים פטרייתיים מגיבים בצורה הטובה ביותר לחומרים אנטי-מיקוטיים מקומיים וסיסטמיים, אשר, בפירוט:

קרא גם:

מומלץ ליטול בנוסף ויטמינים נוגדי חמצון (A, C ו-E) ו-B2.

עבור מחלות מסוימות הגורמות לגירוד בשק האשכים בגברים, טיפול פיזיותרפי אפשרי -  פיזיותרפיה לדרמטיטיס ודרמטוזיס .

רפואה אלטרנטיבית והומאופתיה

במקרים מסוימים, טיפול אלטרנטיבי יכול לעזור:

עם זיהומים פטרייתיים ויבלות באברי המין, מומלץ להילחם עם משחת שום טרי בתוספת שמן זית (להחיל על האזור הפגוע במשך כמה שעות פעמיים ביום); חומץ תפוחים טבעי, מיץ חמוציות, מיץ אלוורה ושמן אתרי עץ התה.

במקרה של גירוי בעור של שק האשכים, ניתן להשתמש בדבש טבעי ושמן אשחר ים.

עם זיהום פטרייתי, טיפול בצמחי מרפא כולל מריחת מיץ מסלבן טרי, כמו גם שימוש בשורש ליקריץ: הוא נמעך לאבקה, מערבבים עם מים עד למצב תמיסה ומרתיחים במשך 10 דקות. הסוכן מוחל על העור למשך רבע שעה פעמיים ביום.

הומאופתיה מציעה תרופות אנטי פטרייתיות כגון פטרוליום, סיליקאה, גרפיטים, ספיה ותוג'ה. ועם התבוסה של הפטרייה קנדידה - בורקס והלוניה. אם גירוד קשור לאקזמה, הומאופתים ממליצים על גופרית, Hepar sulphuris, Lycopodium clavatum ו- Natrum Muriaticum.

מְנִיעָה

המניעה העיקרית היא היגיינה. יש צורך לעקוב אחר הניקיון והיובש של איברי המין ולהימנע מגורמים המעוררים גירוי. כלומר, עדיף לשטוף את המפשעה ואת אזור איברי המין בסבון עדין (אפשר להשתמש בסבון תינוקות עם חוט וקמומיל), למנוע התחממות יתר והצטברות לחות, להימנע מתחתונים סינטטיים צמודים, לטפל בתפרחת חיתולים בזמן.

מושג ההיגיינה כולל גם מין מוגן.

תַחֲזִית

ניתן לרפא גם גרדת, זיהומים פטרייתיים ודלקת עור עצבנית ממגע. אבל לגבי מחלות אחרות המלוות בגירוד בשק האשכים - אטופיק דרמטיטיס, פסוריאזיס באברי המין, יבלות באברי המין והרפס - הפרוגנוזה לא כל כך אופטימית בגלל ההישנות שלהן.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.