^

בריאות

A
A
A

קנדידה balanoposthitis

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

קנדידה balanoposthitis היא מחלה דלקתית המשפיעה על השכבה הפנימית של prepuce.

ככלל, עם balanoposthitis קנדידה סובל את הראש של הפין. הופעתה של המחלה נגרמת על ידי פטריות של קנדידה הסוג. זה סוג של balanoposthitis מתרחשת ב 70% של גברים עם סוכרת. המחלה משפיעה על אותם חולים שעברו טיפול אנטיבקטריאלי (ב -78% מהמקרים). התבוסה של העורלה עוברת באיטיות לכל הפין.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

גורם ל קנדידה balanoposthitis

הגורמים העיקריים של balanoposthitis קנדידה:

 1. מחלות הגורמות להופעה של balanoposthitis:
  • כשלים בעבודה של המערכת החיסונית, הידבקות ב- HIV.
  • הפרעות במערכת האנדוקרינית (סוכרת, חוסר איזון הורמונאלי, השמנת יתר, הגדלת בלוטת התריס).
  • מחלות, הטיפול בהן כולל נטילת אנטיביוטיקה, תרופות הורמונליות או מעבר של חשיפה לקרינה.
  • מחלות זיהומיות ממושכות דלקתיות (זיבה, מחלות אונקולוגיות, לוקמיה, שחפת).
 2. גורם עצמאי של גורמים חיצוניים:
  • גירוי מכני של הפין העטרה במשך תקופה ארוכה של זמן (לובש תחתונים הדוקים, פציעות).
  • אי עמידה בכללי ההיגיינה האישית (קבלת הפטרייה מהמעי).
  • זיהום ממשגל מיני מבעל חולה.

זה מהסיבה של המחלה, תלוי ערכת הטיפול והמלצות הרופא שיסייע להיפטר המחלה.

trusted-source[6], [7], [8], [9]

תסמינים קנדידה balanoposthitis

קנדידיאסיס balanoposthitis הוא הרבה יותר קל להבדיל בין סוגים אחרים של תהליך דלקתי. זאת בשל העובדה כי עם סוג זה של דלקת, ציפוי לבן מופיע על העטרה הפין, עקב אשר המחלה קיבלה את השם השני - קיכלי. המחלה דורשת טיפול חובה, מאז קנדידה balanoposthitis גורם לתוצאות חמורות מאוד. במקרים נדירים המחלה אינה סימפטומטית, דבר שמוביל לכך שאדם נגוע מדביק בני זוג מיניים ואפילו לא חושד בכך.

התסמינים הבאים של קנדידה balanoposthitis:

 • אדמומיות ונפיחות באזור איברי המין.
 • תחושות כואבות במפשעה.
 • גירוד חריף ושרפה.
 • פריקה לבנה, המכסה את ראש הפין (בעת הסרת הלוח על העור מופיע אתר מכוסה כיבים ומיקרו-קרקרים).
 • ריח לא נעים וכאב בעת השתנה.

trusted-source[10], [11], [12], [13], [14], [15]

איפה זה כואב?

טפסים

פטרייתיות

Phanal balanoposthitis היא מחלה דלקתית מדבקת הנגרמת על ידי  פטריות קנדידה  בשל הנגע של האזור האורגניטל. התסמין העיקרי של balanoposthitis פטריות הוא פריקה לבנה מלוכלך של עקביות מקומטת, אשר מופיעים בעת השתנה ו שפיכה. בנוסף הפרשות, החולה יש כיבים, דילול של האפידרמיס ופצעים על הראש ואת חצי האי הפין.

המוזרות של צורה זו של דלקת היא כי סימפטומטולוגיה כואב פתאום מופיע, ללא כל הסיבות לכך. ככלל, הסימפטומים הראשונים באים לידי ביטוי בצורה של פצעים, נפיחות ואדמומיות של הפין העטרה. אם מופיעים תסמינים אלה, פנו לעזרה רפואית מיידית. מאז ללא טיפול הולם, הסימפטומים מתחילים להחריף, גורם לעלייה בטמפרטורת הגוף  וכאב באזור המפשעה. סכנה נוספת של balanoposthitis פטריות היא כי המחלה יכולה לגרום לסיבוכים כגון: גנגרן ו עיוות של הפין, לימפדניטיס של בלוטות הלימפה משפיעה. סיבוכים של balanoposthitis יכול לעשות את זה אפשרי עבור חיי מין נוספים.

trusted-source[16], [17], [18], [19], [20], [21]

דלקת קרום המוח כרונית Balanoposthitis

דלקת קרום המוח כרונית Balanoposthitis יש קורס ארוך, לעתים קרובות חוזר, מאופיין תקופות של החמרה, זורם גלי. המחלה עלולה לגרום פימוזיס, בגלל דלקת על העור של הפין להופיע כיבים, אשר מוביל לצמצום של העורלה. מסוכנים במיוחד הם מקרים של לימפדניטיס, גרנולומה, ו lymphangitis.

הצורות העיקריות של balanoposthitis כרונית:

 • אינדורטיבי - מאופיין על ידי קימוט של העטרה הפין העורלה.
 • Yazvenno-hypertrophic - לחולה יש כיבים שלא מרפאים במשך זמן רב, והתהליך הדלקתי גדל.

דלקת כרונית של בלנופוסטשיטיס אופיינית לחולים עם מחלות מין, נגעים כרוניים של המערכת האנדוקרינית (דלקת הסוכרת), זיהומים פטרייתיים וחרפתיים.

trusted-source[22], [23], [24]

מה צריך לבדוק?

למי לפנות?

יַחַס קנדידה balanoposthitis

הטיפול קנדידה balanoposthitis תלוי בשלב של התפתחות החולה של המחלה, ואת הגורמים לדלקת. ככלל, הטיפול הוא מקומי, אבל במקרים מוזנחים במיוחד, חולים נקבעו תרופות אנטי פטרייתי. כלל החובה של ההתאוששות הוא שמירה על היגיינה אינטימית ושינוי פשתן קבוע. טיפול דלקת קרום המוח balanoposthitis צריך להתקיים גם בני זוג מין, כלומר, הן גבר והן אישה.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.