^

בריאות

משחות אפקטיביות מ פטרייה

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 09.08.2022
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

משחה פטריצידית מהפטריה הוא מוצר תרופתי מיוחד של שימוש מקומי, המשמש לטיפול של mycoses - נגעים בעור שטחי עם פטריות, dermatophytes פטוגניים, תבניות ופטריות שמרים.

מטרת השימוש במשחות אלו היא לנטרל ולהרוס פטריות, אשר תופסות את המקום הרביעי בשכיחות מחלות האדם הנגרמות.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

אינדיקציות משחות מתוך פטרייה

התוויות רפואיות לשימוש פטריה משחות לכסות כמעט את כל טווח של המערכת הלא (חיצוני) פתולוגיות פטרייתיים שמתפתחות עקב התקף פטרייתי Microsporum, Trichophyton, Epidermophyton, Malassezia, Exophiala, Pityrosporum, Scytalidium, Onychocola, אספרגילוס, קנדידה, Fusarium et al. (מעל 40 מינים).

למחלות כגון mycologists כוללים:

 • dermatomycosis של לוקליזציה שונים (רגליים rubrophytic, epidermophytic, epidermophytic המפשעת);
 • Microsporia נגרמת על ידי Microsporum spp. (גזזת);
 • dermatophytosis של הקרקפת (trichosporia, trichophytosis, favus);
 • דלקת מפרקים (נזק לציפורניים) ופרוניצ'יה (נזק לציפורן);
 • קנדידיזיס שטחית;
 • ססגוניות, מרופדות ורעפים.

משחה יעילה יש צורך מן הפטרייה עם pseudomycosis (erythrasis, trichomycosis השחי, וכו ').

ראה גם - פתוגנים של mycoses שטחית

trusted-source[7], [8]

טופס שחרור

השמות הבאים של משחות הפטריה מחולקים לקבוצות משנה - על פי המטרה העיקרית שלהם לטיפול פתולוגיות פטרייתיות ספציפיות. מרכיבים נרדפים של תכשירים עם חומר פעיל זהה, אך מיוצרים תחת שמות מסחריים אחרים מסומנים בסוגריים.

משחות מהפטריה לטיפול בדרמטומיסוזיס, מיקרוספוריה, קנדידאזיס בעור:

 • משחה Terbinfine (Terbifin, Terbinox, Thermicon, Lamikan, Lamizil, Lamizilil, Medofloran, Mikoterbin, Exifin, Fungoterbine);

 • משחה Nizoral (Ketoconazole, Ketodin, Mikosept, מיקוסוריל, פטרייתיים, וכו ');

 • משחה Clotrimazole (Klotrimafarm, פספוסים משחה Kanesten, Canison, Klomazol, Klotriran, Vikaderm, Lotrimin, Mikosporin, Fungitsip et al.).

אנלוגים של משחות מן הפטרייה Terbinafine, Nizoral ו Klotrimazol - הכנות של קנספור (Bifonazol, Bifosin, Bifunal, Mycospor); Miconazole (Miconazole Hexal, Mycisone, Dactarine); מיפונגאר (אוקסוניקולה).

כמו כן, עם dermatophytosis של לוקליזציה שונים פטרייתית שמרים מחלות, משחה זולה של פטריות Undecin (Tsinkundan, Mikoseptin) ניתן להשתמש.

משחה גופרית מוכרת כיום כמשחה יעילה מאוד מן הפטרייה גורמת favus, כמו גם Malaszia furfur, המהווה את הגורם הסיבתי של סבורייק דרמטיטיס.

שמות מפתח של משחות פטריה המשמשים לטיפול בפטרת: Exoderil (naftifin), clotrimazole, Mifungar, Miconazole, Lamisil (טרבינאפין וכו נרדפות.). זה מומלץ מן פטרת ציפורני Kanespor משחה, אשר יש צורה נוחה של שחרור בצורת ערכת המורכב משחה בתוספת של אוריאה (כדי לרכך את הצלחות המסמרות המושפעות), דבקים המגרדים (מסמר המיטה לטיהור קרטין מרוכך).

יתר על כן, לטיפול בפטרת אפשר להשתמש בפתרון נגד פטריות ציפורניים לכה Lotseril או Lotseril (המכיל antimycotics amorolfine) וסט אחד מיוחד כדי להסיר לוחית ציפורן חרמן נגועה - Mikozan.

קרא גם - משחות וקרמים מן הפטרייה על הציפורניים

מומלץ dermatologists משחות למניעת פטרייה (במיוחד עם חסינות מופחתת) - Mifungar ו Miconazole, אשר לא אמור לשמש במשך יותר מ 4-5 חודשים.

מי שרוצה להגן על עצמם מפני בכף הרגל יכולה לספק כל הסיוע האפשרי עבור Gribkosept הרגל הקוסמטי, מופיע לעתים קרובות כמו משחה של הפטרייה 911. במסגרת ג'ל המכיל טריקלוזן הסוכן בקטריות, פנול, אבץ מייבש את העור, כמו גם סדרה של שמני אתריים (אקליפטוס, ערער, עץ תה, לבנדר וחכם). אנטיספטי נגד הזעת יתר של כפות הרגליים היא המשחה Teymurova (רסק Teymurova). ובכן, את המשחה נורווגית שנקרא - זהו ללא ספק שמנת צרפתית כדי לרכך את העור על העקבים ועל יבלת על הבלעדית של ניוטרוג'ינה Norvegienne® Formule (הנוסחה הנורווגית).

בלסמים מכאבי מפרקים הנקראים לעתים קרובות "משחה ירוקה" ו"משחה כחולה "(על פי צבע בסיס המשחה), המיוצרים בתאילנד, אינם מכילים דבר אחד עם משחות הפטרייה. אולי זה היה משחה הנ"ל מן הפטרייה Undecin, אשר מכיל חומצה undecylic ומעניק בינוני צבע ירוק כחלחל של undecylenate נחושת.

משחות סיניות מן הפטרייה: Au Kah Chuen Fugical Cream (PN Phramaceutical) ו- Hua Tuo Xian גאו משחה אנטי פטרייתית (Song Hua Pharmaceutical). האמצעים הראשונים, על פי ההנחיות, ניתן להשתמש עבור מיקוסיס ו גזזת, הסרת גירוד ודלקת בשל התוכן של תחמוצת אבץ ו diphenhydramine כלוריד (diphenhydramine) במשחה. המשחה השנייה היא לטיפול במיקוזיס, גרדת ואקזמה. בהרכבו: clotrimazole, חומצה סליצילית, קמפור, אקסטזה של הצמח Chimonanthus praecox ואת השמן של Simmonsdia schinensis (חוחובה).

אמצעים נוספים לטיפול בפטרייה הם:

 • משחה סליצילית (המשמשת אקנה, סבוראה שמנוני, אקזמה), אשר ניתן להשתמש בהם כדי לרכך keratinization או להסיר את גלד באתר של זיהום פטרייתי מזיק;
 • משחה אבץ (זה חיטוי וחריף, כלומר, סוכן ייבוש);
 • משחה של ים (חומצה סליצילית + תחמוצת אבץ).

במקרה של סיבוכים של מחלות פטרייתיות של זיהום חיידקי רושמים תרופות כגון: Triderm, משחה טטרציקלין, Levomekol משחה אנטיביוטית. בנגעים אורגניזם פטריה Sporothrix schenckii (sporotrichosis) - אם גושים תת עורית דלקתי להיווצר מוגלה - ייתכן שיהיה צורך ihtiolovaya וישנייבסקי משחה או משחה, ואחרי הסרת exudate - יתרפא משחה פרופוליס.

אנטי-פטרייתיות אינם בורים או משחה וזלין בורה (חיטוי נגד כינים), ואת המשחה Stellanin (מיועדת לטיפול בפצעים מוגלתיים ומורסות, כמו גם שפשופים, חתכים ועוד. נגעים בעור).

בהתבסס על ההמלצות של רופאי עור ופטריות משחות דירוג יעילות טיפוליות ראש תרופות נגד פטריות clotrimazole, ketoconazole (ניזורל), bifonazole, miconazole, טרבינאפין ו Mifungar.

trusted-source[9], [10], [11], [12]

פרמקודינמיקה

פרמקודינמיקה של משחות רבות מהפטריות, למרות החומרים הפרמצבטיים הפעילים השונים, זהה.

לפיכך, על פי סוכן פעיל וגלוי Clotrimazole משחה משחה (clotrimazole) Kanespor (bifonazole) ניזורל (ketoconazole), miconazole (ניטראט miconazole) הם קבוצה של antimycotics סמים-imidazole. הם משבשים את קרום התא של פטריות ידי חוסמת את הסינתזה של ארגוסטרול, טריגליצרידים, פוספוליפידים הדרושים ליצירת קירות התא של פטריות. כלומר, פטריות לא יכול להתרבות ולמות.

מנגנון פעולה דומה של משחה המרכיב הפעיל טרבינאפין (Terbinoks, Termikon, Lamisil, Fungoterbin et al.) - הידרוכלוריד טרבינאפין, כמו גם משחות חומר בסיסי Exoderil - הידרוכלוריד naftifine, אשר הם קבוצה antimycotics allylamine סינתטי. אותו עובד עיקרון על הפטריות המהווה חלק מקבוצת חומר משחות Mifungar של azoles oxiconazole.

אפקט אנטי פטרייתי של משחה Triderm מספק clotrimazole; גנטמיצין אנטיביוטי, אשר נמצא בהכנה, נלחם זיהום חיידקי, ואת GCS של betamethasone מסיר דלקת ומקטין גירוד של העור.

trusted-source[13], [14], [15], [16], [17], [18]

פרמקוקינטיקה

ככלל, בהוראות עבור תרופות פרמקוקינטיקה של תרופות חיצוניות או לא מוסברים, או נתונים על מנגנון של ספיגה וחיסול של חומרים בגירסאות אוראליות של התרופה ניתנים.

טרבינאפין הכלול משחות Terbinoks, Lamisil et al., מתמוסס לתוך העור ולפעול השכבה הקרנית, נכנס לזרם הדם בנפח מינימלי (לא יותר מ 5-6%) והוא פלט דרך הכליות במהלך היום. אז אפקט מערכתית של התרופה הוא כמעט בלתי אפשרי.

באותו אופן, naphthyfine hydrochloride, המרכיב הפעיל של משחה Exoderyl, מתנהג באותה דרך, אבל זה מופרש פעמיים נוספות (מחצית החיים נמשך עד 48-72 שעות).

בתארו את פרמקוקינטיקה של משחה מן הפטרייה ניזורל, היצרנים מציינים כי ketoconazole אינו חודר הדם מערכתית.

בהוראות לשאר התרופות שהוזכרו בסקירה, שאלת הקליטה וההשפעה הביוטכנולוגית שלהן אינה מכוסה.

trusted-source[19], [20], [21], [22], [23]

מינון וניהול

משחה מן הפטרייה צריך להיות מיושם שכבה דקה על עור יבש יבש (או מסמרים):

Terbinafine, Miconazole, Nizoral - 1-2 פעמים ביום (בוקר וערב), הטיפול יכול לקחת עד חודש וחצי עם היישום היומי של משחות.

Clotrimazole - 2-3 פעמים ביום (עם שפשוף לאחר מכן), משך היישום - יותר מחודש;

טריידרם - פעמיים ביום, במשך 15-30 ימים;

Mifungar, Exoderyl - פעם במהלך היום, טווח הטיפול נע בין שבועיים עד ארבעה שבועות, אך יכול להימשך עד חודשיים; במקרה של unychomycosis, לרכך ולהסיר את הציפורן מושפע צלחות, Kanespor ו Mikozan ערכות יעזור.

משחות Undecine, Tsinkundan ו Mikospor צריך להיות מיושם מדי יום במשך שלושה שבועות - פעם ביום.

כפי שצוין על ידי יצרנים של משחות אלה, מנת יתר שלהם בפועל לא זוהו.

trusted-source[38], [39], [40], [41], [42], [43]

השתמש משחות מתוך פטרייה במהלך ההריון

למרות העובדה כי משחה מן הפטרייה מוחל באופן מקומי, לא כל ההכנות של קבוצה פרמקולוגית זו ניתן להשתמש במהלך ההריון.

אין מידע על האפשרות של שימוש Triderm, Miconazole ו Undecin עבור נשים בהריון.

משחה Mifungar אסור במהלך ההריון הנקה. Clotrimazole משחה, טרבינאפין ו Kanespor לא נעשה שימוש במהלך השליש הראשון של ההריון, וההחלטה על הצורך להשתמש בהם במועד מאוחר יותר מתקבל על ידי הרופא המטפל, אשר יש לקחת בחשבון את האפשרות של סיכון לעובר.

אותם עקרונות של שימוש משחות מן הפטרייה במהלך ההריון חלות על תרופות Exoderyl ו Nizoral.

התוויות נגד

כמעט כל משחה מן הפטרייה יש התוויות נגד לשימוש.

משחת טרבינאפין, clotrimazole, miconazole, ו Mifungar Kanespor לא יחול כאשר רגישות יתר הפרט המזוהית לנתוני החומר התרופתי (כולל עזר).

Terbinafine הוא התווית הטיפול בפטרייה אצל ילדים מתחת לגיל שנתיים, ו Minungar - פחות משש שנים;

Triderm אינו משמש עבור שחפת העור, עגבת, אדמת, אבעבועות רוח;

Miconazole ו Nizoral לא מומלץ לבעיות עם הכבד;

Exodermil ו Kanospore הם התווית לילדים, ואם יש נזק לעור באזורים של יישום משחה;

כל תהליכים דלקתיים על העור הם התווית נגד מוחלטת לשימוש משחות המבוססות על חומצה undecylenic (Undecin, Tsinkundan, Mikoseptin).

trusted-source[24], [25], [26], [27], [28], [29]

תופעות לוואי משחות מתוך פטרייה

המשחות החלות על עור העור מהפטריה אינן בעלות תופעות לוואי מערכתיות, אך השפעות דרמטולוגיות בלתי רצויות כאלה הן אפשריות:

Terbinafine - פריחות על העור, אדמומיות, נפיחות של הרקמה התת עורית, נמק של תאים האפידרמיס.

Clotrimazole, Miconazole, Exodermil, Nizoral ו undecin - גירוי בעור המקומי מלווה hyperamia ו גירוד.

מיפונגר, קנספור - דרמטיטיס אלרגי, כאבי שדות יישום, דלקות של זקיקי שיער, הופעת סדקים וטחב.

טרידרם - גירוי מקומי עם גירוד, ייבוש של אזורים עור טיפול, גידול מוגבר של שערות על הגוף, את המראה של כתמי דהוי.

trusted-source[30], [31], [32], [33], [34], [35], [36], [37]

אינטראקציות עם תרופות אחרות

אינטראקציות של משחות מן הפטרייה Terbinafine, Triderm, Exoderyl, Miconazole ו Nizoral לא מזוהים, משחות Mifungar Undecin לא נחקרו.

יישום סימולטני של משחות עם clotrimazole ומשחות המבוססות על אנטימיכוטים פוליני (ניסטטין ואחרים) מקטין את האפקטיביות של האחרונים.

trusted-source[44], [45], [46], [47], [48], [49]

תנאי אחסון

משחה מ פטריות (ללא קשר החומרים הפעילים התרופות) יש לאחסן ב <25 ° C, במקום חשוך.

trusted-source[50], [51], [52], [53], [54], [55]

חיי מדף

חיי מדף Exozderil ו Nizoral הוא 5 שנים, קנספור - 3 שנים, undec - 2 שנים; המשחות הנותרות מתאימות לשימוש עד למועד הנקוב על אריזת ההכנה.

trusted-source[56], [57], [58], [59], [60], [61], [62]

מתכונים משחה מפטריות

עבור אלה המעדיפים להיות מטופלים עם תרופות הביתה, אנו לדקלם מתכונים משחה מן הפטרייה. הנפוץ ביותר הוא המשחה שנקרא acetic.

זה פופולרי, אבל, אם לשפוט לפי הביקורות, לא משחה יעילה מאוד עם פטריות בחומץ ביצה עשויה חלבון עוף גלם, כפית החומץ וכן סכום של ג'לי או גליצרין נפט. כמו המהות acetic יכול לגרום לשריפה כימית של העור, יש צורך לשים סוכן כזה רק על אתר נדהם של עור (או ציפורן) ולעשות את זה בדיוק.

כמו כן יש מתכונים כאלה של משחה תוצרת בית מן הפטרייה:

 • זנגביל שורש מגורד (כף) + חומץ תפוחים (כף) + שמן שומשום (כפית).
 • שום מגורד דק (כף) + חומץ שולחן 9% (כף) + קורנפלור (1-1.5 כפיות);
 • משחה אבץ (30 גרם) + שמן אשוח (10-12 טיפות) + שמן עץ התה (15 טיפות).

אולי מישהו מן הכספים הללו יעזור להיפטר הפטרייה, אך ללא השפעה, עדיף לפנות תרופות תרופות, בעצת הרופא, לקנות את המשחה של הפטרייה (אחד מאותם שצוטטו בסקירה זו).

תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "משחות אפקטיביות מ פטרייה" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.