^

בריאות

A
A
A

שבר במפשעה

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

פגיעה במפשעה היא אחד המקומות הנפוצים ביותר על גוף האדם, שם ההסתברות של מחלה זו היא גבוהה.

התרחשותו מתרחשת לעיתים קרובות עקב הזעת יתר - נטייה להזעה מופרזת. יש לציין כי giprehydrosis במקרים מסוימים יכול לשמש ראיה לנוכחות של מחלות אחרות, כגון שחפת, דיסטוניה צמחית, וכו '

בנוסף, התפתחות של סוג זה של דלקת בקפלים הטבעיים של העור יכול להוביל בגדים מרקמות סינתטיות, אשר יכול לשמש אלרגן.

החתול המבריק מופיע גם בגלל ללבוש בגדים לא נוח או תחתונים. אם בבגדים או תחתונים יש תפרים מחוספס מוסיף נוקשה, הם יוצרים חיכוך קבוע באזור המפשעה.

גירוי של העור באזור המפשעה יכול להתרחש כתוצאה מהעובדה כי אישה משתמשת כריות היגיינה טבעי. בנוסף, הם יכולים גם לגרום לאלרגיות.

אפילו שברים קטנים של מוצרי הגוף יכולים לספק תנאים מתאימים להתפשטות של חיידקים פתוגנים, כגון פטריות קנדידה, סטרפטוקוקי וסטפילוקוקסי. לכן, תנאי חשוב מאוד כדי לא למזער את האפשרות שהם יעוררו דלקת עור היא שמירה זהירה של כללי היגיינה אישית.

חשוב גם לשמור על שמירה על מדד מסת הגוף בתוך אופטימום, כי עם עודף משקל משמעותי תוך כדי הליכה, המשטחים הפנימיים של הירכיים להתחכך זה בזה.

trusted-source[1], [2], [3]

שברים במפשעה בגברים

על פי האמונה הרווחת, פריחה חיתולים הוא נגע עור המתרחשת בעיקר בתינוקות. עם זאת, פריחה חיתול אצל גברים היא בעיה כי אנשים רבים בפנים גם בבגרות. אזור המפשעה בגוף האדם הוא אחד המקומות השכיחים ביותר שבהם יש סבירות מוגברת לפתח מחלה זו. באזור מפשעה הגברי לנוכח העובדה, מעל כולם באזור של המפשעה הוא מקפל אותה עלולה לבוא במגע עם פתיחת לשקע של השופכה בפין, הוא מסוגל לספק תנאים אופטימליים עבור הרבייה של המושבות של פתוגנים שונים. בנסיבות רגילות, בהעדר מחלה, יש מיקרופלורה מסוימת, עם נוכחות של מספר מיקרואורגניזמים פתוגניים רק מותנה, ואפילו הכרחי. עם זאת, כאשר האיזון הוא זז, הם מתחילים לרכוש מאפיינים פתוגניים מובהקים. בנוסף, קפל מפשעתי נוטים לעתים קרובות חיכוך קבוע מן הבגדים, אשר מתרחשת במיוחד אם המכנסיים או הג 'ינס הם הדוקים מדי חזק, ותחתונים עשוי בד צפוף עם תפרים גס. בנוסף, המפשעה קיימת במספר גדול של זיעה, כמו גם בלוטות רבות אחרות, אשר בתורו, במקרה של היגיינה מספקת, גם מגדיל את הסיכון של פריחה חיתול.

גברים במפשעה intertrigo להניח להיפטר מבעיה זו, הצורך להסיר תחילה או לפחות למזער תופעות לוואי של גורמים לגירוי בעור עקב חיכוך, ואת חיסול של הסביבה חיידקים שעלולים להתעורר בין קפלי מפשעתי. כמו כן יש לציין כי זה נגע בעור בגברים לעיתים קרובות יש דמיון עם אפידרמופיט Pack וגילויים של סטרפטוקוקל או השפעות פטרייתיות. עבור מינוי של אמצעים רפואיים הדרושים, אבחון מדויק נדרש. ורק מקצוען רפואי מוסמך יכול לעשות זאת.

פוריות של איברי המין

הפריון של איברי המין, המופע שלהם, יכול להיות קשור באופן בל יינתק עם העובדה כי אדם מפר או לא מספיק לקיים את כללי ההיגיינה האינטימית. התנאי הבא המסוגל לעורר את המראה על איברי המין של גירוי ודלקת אופיינית לפריחה בחיתולים הוא לעתים קרובות שפשוף מתמיד של העור עם סיבי בד קשה של בגדים הדוקים מדי, לא נוח. בין אם זה מכנסיים, ג'ינס, או תחתונים הולם היטב, במיוחד מחומרים סינתטיים. הסיבה לאינטרגטיביות כזו היא גם השימוש באבקות תת-קרקעיות אשר יכולות לשמש לאלרגן בעת שטיפת בגדים. בנוסף, השימוש קונדומים מ לטקס יכול להיות קשור עם גורם אלרגי.

כתוצאת פעולה הממושכת של משטחי חיכוך ולחץ פניית העור הנו הפיתוח של התלקחות דלקתית כי בהמשך ליד לחות גבוהות גורם שריית עור אופייני לאזור עור הלח של תפרחת חיתולים.

הפוריות של איברי המין יכולה ללוות את השלשול של אזור המפשעה, ואת תחומי הנגע הזה יכול לכסות את הקפל מפשעתי להתפשט הירכיים. גירויים ותהליכים דלקתיים בעלי אופי דומה, אם אינם מטופלים, עשויים להקדים התפתחות של כמה מחלות חמורות וחמורות יותר. מחלות דלקתיות ומדבקות של איברי המין ברוב המקרים מתחילים עם הופעת סימפטומים דומים. מכאן, אם איברי המין מסומנים על ידי גירוד, גירוי, מלווה בתחושה של אי נוחות כללית, אתה לא צריך להסס לבקש עזרה רפואית.

trusted-source[4], [5], [6]

שפיכה האשכים

תפקוד לקוי של האשכים הוא נגע שכיח למדי, המתרחש בעיקר בתינוקות ובתינוקות. במציאות, כמובן, לא אשכיו של התינוק נחשפים לגירוי ההתפתחות העוקבת של דלקת, בכי, ובעיקר בעור שמעל של צק האשכים. זה קורה, ככלל, בשל חוסר טיפול והיגיינה של איברי המין של הילד. כמה אמהות טועות לחלוטין שאם הילד נמצא כל הזמן בחיתול, הוא יכול להציל את הצורך לטאטא כל פעם לשטיפה ולאחר מכן לחתוך את התינוק. שתן במשך זמן רב במגע עם עור מאוד עדין ורגיש של התינוק, יחד עם התחממות היתר של העור, משמש גירוי חזק ויכול לגרום לאדמומיות, הגורם לכאב, ובסופו של דבר מוביל מחככים כאשר קפל על סעיפי testis להופיע לחים.

יש לציין כי לא תמיד האדמומיות או כל השינויים הנזכרים במצב העור על האשכים מעידים באופן חד משמעי על העובדה שישנה אינטריטריגו של האשכים. במקרים רבים, הסימפטומים האלה עשויים להיות מוסווים על ידי מחלה דלקתית אחרת או תהליך זיהומיות. כדי לבסס את הסיבה האמיתית ולמנות את הטיפול הדרוש הרופא מסוגל רק. וגם לאמהות כי הילד שלהם גדל ופיתח בריא, יש צורך לטפל תחזוקה של העור שלה ביוב וניקיון.

האונה הקדמית של כיס האשכים

שכיחות של שק האשכים יש, במקרים רבים, הפשוטה ביותר להסביר סיבות. לעתים קרובות אשם בהופעתה הן גרבונים הדוקים מדי או מכנסיים הדוקים מדי. קודם כל, בגדים כאלה מונע גישה האוויר אוורור, אשר בתורו מוביל התחממות יתר גורם הזעה אינטנסיבית. החיסרון הבא בהקשר זה הוא השפשוף הממושך של העור הפריניאלי, וזה הופך להיות גורם לגירוי חמור של העור.

הזעה חזקה, במיוחד בלילה, שק האשכים עשוי להיות שונה בשל הופעת זיהום פטרייתי. במקרה זה, פריחה חיתולים מלווה ריח לא נעים.

בנוכחות הפרעות בזלתית, הסיבות להזעה פעילה וההיבט האפשרי של intertrigo על רקע זה אינן ברורות.

במקרה זה, בתהליך של הזעה פעילה ויצירת לחות גבוהה בנוסף לשק האשכים, כל החציץ, לפעמים באזור פי הטבעת, מעורב.

בדיוק כמו עם פתיחת המפשעה ואת אזור המפשעה, פריחה חיתול על שק האשכים מופיע לעתים קרובות כתמים של לחות על הבגדים, ואת החמור יותר בשלב של המחלה, גדול יותר בגודל. אבל למרות שזה יכול לשמש סיבה של אי נוחות וספק עצמי, אובססיה לבעיה זו, גברים רבים משום מה לא ממהרים לבקש עזרה רפואית. ובינתיים, כל הצעדים הדרושים נגד תופעה בלתי רצויה זו מצטמצמים במקרים רבים לעקרונות הבסיסיים של ההיגיינה האינטימית - לא פחות משטיפה של שני סבון עם סבון במשך היום. אנחנו גם צריכים גישה בריאה לבחירת בגדים תחתונים ובגדים, למעט, אם אפשר, של חומרים סינתטיים. כמו כן, חשוב לעקוב אחר תחזוקת משקל הגוף בתוך המשקל האופטימלי, שכן השמנת יתר היא אחד הגורמים העיקריים להזעה פזרנית ולפיתוח הנלווה של נגעים בעור, ביניהם פריחה חיתולים. אבל קודם כל, עם כל השינויים השליליים במצב העור, יש צורך להתייעץ עם dermatovenerologist.

שבר על הפין

בין הסיבות להופעתה של תופעה לא נעימה כמו פריחה חיתול על הפין היא כי לאחר האיש השלים השתן, כמות מסוימת של שתן בצורת טיפות האחרונות שלה נשאר על התחתונים. איך בזהירות לא לנער את הפין, אבל הם, בדרך זו או אחרת, נוכחים. לשתן טרי יש תכונות נייטרליות, אך לאחר זמן מסוים בתנאים של טמפרטורה גבוהה בחציץ הנקבי, יצור של מדיום בקטריוגני. כפל נמרץ של חיידקים הוא הסיבה שיש ריח לא נעים, הרכיבים הפעילים הכלולים שתן לחות וזיעה כדי לגרום לגירוי עור על הפין, אשר, אם לא לנקוט בפעולה מתאימה הוא טומן בחובה את התפתחות התהליך הדלקתי ההיווצרות הבאה של תפרחת חיתולים.

במשך יום אחד, שכבה מסוימת של smegma ושתן נשאר על הפין, אשר אם לא שטף, מכסה את העור עם ציפוי דביק. אבל למעשה במקרים רבים במהלך היום לא ניתן לבצע את ההליכים היגייניים הדרושים. לכן, הצורך לספק אמצעים, אם אפשר לומר זאת, של היגיינה אינטימית פאסיבית, מגיע לחזית. קודם כל, זה מציע כי אתה צריך לתת עדיפות תחתונים עשויים חומרים שיכולים בקלות לספוג לחות. בזכות זה, הוא מבטיח זרימת אוויר טובה, אשר מסייע לשמור על הטמפרטורה האופטימלית, שבו ההסתברות של העור להיות מגורש הוא נמוך. הבחירה האידיאלית בתחום זה היא כותנה. פשתן של כותנה טבעית שלהם או עם התוכן שלה יכול בקלות להישטף וזה מתייבש בתוך זמן קצר. חומרים סינתטיים בכביסה אינם מקובלים, שכן הם גורמים לחיכוך העור ולשבש את תהליכי החלפת החום, ויכולים לשמש גם לאלרגנים.

עייפות על הפין, כמו גם רבים אחרים של בעיות עור בחלקים אינטימיים של הגוף יכול להופיע כתוצאה של יחס רשלני לנושא של היגיינה אישית של גבר. כדי לשמור על בריאות הגבר, הילד צריך מילדות כדי להבין את העובדה כי איברי המין צריך להישמר נקי.

מה צריך לבדוק?

כיצד לבחון?

למי לפנות?

טיפול בפריחה בחיתול במפשעה

המראה של פריחה חיתולית משפיעה נפוץ יותר בחלק הזכרי של האוכלוסייה, אשר מוסבר על ידי אי שמירה על היגיינה אינטימית ותכונות מבניות. דלקת עם גבולות המתוארים בחדות לעתים קרובות מכיל pustules ושלפוחיות, אשר מציין את נוכחותם של microflora פתוגניים. המין החזק סובל מפריחה בחיתולים עם משקל גוף מופרז, מזיעה מוגברת, בעוד לבוש תחתונים סינתטיים ומתוחים, כפי שמעידה דלקת בעור שק האשכים. סוכרת, incontinence ובעיות אחרות להגדיל את הסיכון של פריחה חיתול.

אצל נשים, דרמטיטיס מתפתח בעיקר בקפלי הבטן ומתחת לבלוטות החלב. דלקת באזור המפשעה היא נצפתה כתוצאה של לבוש בגדים סינתטיים הדוקים, עם יחסי מין מינית התלהבות עבור חומרי ניקוי שונים. דיאודורנטים אינטימיים, עודף משקל הם גם פרובוקטיביים של המראה של התהליך הדלקתי. עייפות של נשים מבוגרות פותחת את הדרך לנרתיק עבור פתוגנים הגורמים לכיבים, סדקים ושחיקה.

כפי שזה נשמע נשמע, את הטיפול של פריחה חיתול במפשעה בשלב הראשוני מורכב שטיפת העור עם מים רותחים ואחריו ייבוש. מומלץ להשתמש במוצרים רפואיים רק לאחר התייעצות עם מומחה. התרופות נקבעו למטרה הבאה:

  • דיכוי פטריות וצומח פתוגני;
  • כדי להבטיח את אפקט ייבוש ולמנוע את התפשטות המוקד הפתולוגי;
  • הסרת דלקת להיפטר pustules, כיבים ושחיקה.

הטיפול של פריחה חיתולים כרוך בשימוש של פתרון של furacilin ומנגן עם אמבטיות אוויר חובה. עוזר להסיר פטריות מיקרואורגניזמים אחרים מן הדבק של טימור, ואת שמנת התינוק של desitin הורג ריח לא נעים. במשך מספר שנים, עמילן תפוחי אדמה שימש אבקה.

טיפול פריחה חיתולים עם סדקים pustules דורש סיכה של האזור הפתולוגי עם משחה עם אבץ, clotrimazole, lioorthene vioform, אבל מן השימוש בסבון צריך להיות מושלך.

אז, חיתול פריחה במפשעה, אם כי היא תופסת אחד המקומות הראשונים בתדירות של המקרים של מחלה זו עם לוקליזציה זו, זה לא קשה להגן על עצמך מפני זה. בשביל זה, אתה רק צריך ללבוש פשתן טבעי נוח, מקל היגיינה אישית ולנסות לשמור על עצמך במשקל אופטימלי.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.