^

בריאות

טיפול בקיכלי אצל גברים באמצעות תרופות: משחות, קרמים, טבליות

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

קברים בגברים - תופעה לא נעימה, עם זאת, זה יכול להיות מאבק יעיל. לשם כך, יש תרופות רבות.

האם אני צריך גבר כדי לטפל קיכלי?

אין ספק שהטיפול צריך להיות מטופל, כפי שהוא נובע כתוצאה מהתפתחות זיהום. הפטרייה של קנדידה הסוג מתפתח, וזה מסוכן בפני עצמו. הוא יכול להתקדם במהירות רבה, להתפשט בכל הגוף, ליצור מוקדים חדשים של זיהום באיברים אחרים ומערכות. כמו כן, יש צורך לטפל thrush בשל העובדה כי זה יכול לגרום להתפתחות של הפרעות הרבייה, הגורם ליבידו ירד ועוצמה.

trusted-source[1], [2]

טיפול מורכב של קיכלי בגברים

הטיפול המורכב כולל תרופות מסורתיות, אשר יכול לכלול תרופות שונות, כולל אנטי דלקתיים, immunostimulating סוכנים. מאי דורשים כספים לנרמל את microflora. טיפול סימפטומטי הוא יעיל למדי, כולל: אנטילרגי, אנטי דלקתי, משככי כאבים. טיפול אטיולוגי בשימוש נרחב (ככיוון הראשי של הטיפול), שמטרתו לחסל את הגורם הפתולוגי (חיסול פטריית קנדידה, נורמליזציה של המיקרופלורה של מערכת העיכול). כטיפול אטיולוגי הוא טיפול אנטיביוטי ושימוש בפטריות

פיזיותרפיה משמש גם. ייתכן שתזדקק צמח, הומיאופתית, תרופות עממיות, ההכנות ממוצא מן החי. חשוב לשמור על תזונה נכונה במהלך הטיפול של קנדידה

trusted-source[3], [4], [5], [6]

תרופה יעילה מן קיכלי לגברים

תרופות ניתן לקחת רק לאחר התייעצות ראשונית עם רופא (אורולוג). לפיכך, האורולוג צריך למנות או למנות טיפול רק לאחר הגדרת הסיבה המדויקת לפתולוגיה. זה מאוד חשוב, כמו תוצאה של הטיפול תלוי בנכונות של התרופה שנבחרה. לדוגמה, אם הגורם להתפתחות קיכלי הוא זיהום פטרייתי, טיפול אנטי פטרייתי נחוץ. אם הצמח החיידקי הפתוגני הוא הגורם להתפתחות פתולוגיה, יש צורך באנטיביוטיקה. אם אתה רושם אנטיביוטיקה שלא לצורך, המצב יכול רק להחמיר, כמו dysbacteriosis מתפתח, כמו גם מספר סיבוכים אחרים ותופעות לוואי. כמו כן, מחלות במקביל עלול להתרחש אם משטר הטיפול אינו דבק.

כאשר מופיע על רקע של קיכלי, גירוי, אדמומיות באזור של דרכי השתן, תרופות אנטילרגיות נרשמות. לדוגמה, suprastin הרגיל, אשר באופן מסורתי prescribed לאלרגיות והגברת הרגישות של הגוף. עם חוסר היעילות של suprastin, מומלץ לקחת loratodine. זה נלקח 1 Tablet ביום, כפי שהוא תוצר של פעולה ממושכת, אשר פועל במהלך היום.

במקביל, להחיל משחות מקומיות, קרמים, balms. לדוגמה, מומלץ לשטוף את השמנת על בסיס של ניאסטיטיט, fluconazole. זה יכול לשמש miromistin ו chlorhexidine בצורה של lotions או להשקות תרסיסים. Furatsillin משמש אמבטיות רחצה. מקומי, levimycetin, משחה אבץ, levececol ג'ל, משחה על בסיס כשות, sabelnik או תוסס יכול להיות מומלץ. תרופות מקומיות מוחלות שכבה דקה על העור והריריות הריריות, תוך שפשוף יסודי עד לספיגה מלאה.

כאשר מתחייבים טיפול אנטיביוטי, מומלץ לקחת אנטיביוטיקה רחב היקף. לדוגמא, ציפרופלוקםצין amoxiclav, פניצילין, אריתרומיצין, streptocid, Biseptol מהר להיפטר זיהום חיידקים ולהפחית או לגמרי יסיר את זיהום החיידקים, כמו גם סימפטומים של פטרייה. תרופות אלה מומלץ בדרך כלל לקחת 1 טבליה (500 מ"ג) פעם אחת במשך שלושה ימים. חשוב לקחת קורס מלא, כי חיידקים לא ניתן להרוג לחלוטין. זה מסוכן כי בעתיד הם יהיו יציבים, ואת תהליך פתולוגי רק יגדל.

לעתים קרובות על רקע של זיהום חיידקי ופטריות, שיכרון של האורגניזם מתפתח. כדי לחסל את הסימפטומים של שכרות, מומלץ לקחת enterosgel: כף החומר מתמוסס בכוס מים שיכור במינון אחד או שניים. עוזר לטהר את הגוף, לטהר לנרמל את חילוף החומרים בגוף.

trusted-source[7], [8], [9], [10]

Furacilin עם קיכלי בגברים

תרופה זו, אשר מזה זמן רב משמש לטיפול במחלות זיהומיות שונות. משמש לטיפול ומניעת זיהומים חיידקיים ופטריות, לחסל דלקת.

החומר הפעיל העיקרי הוא nitrofural. מופק בצורה של טבליות. נתרן כלורי מעשים כמו עזר. פורצילין משתייך לתרופות אנטי דלקתיות, הוא מראה פעילות גבוהה נגד מיקרואורגניזמים חיוביים של גראם ושלילי.

קודם כל, הוא פועל נגד E. קולי, Trichomonads, סלמונלה, טיפוס. זהו אמצעי אמין של מניעה וטיפול של זיהום פטרייתי, בפרט, מיקרואורגניזמים של קנדידה הסוג. מאפיין בולט המדגיש את היתרונות של תרופה זו הוא יכולתו לדכא את הפעילות ולדכא את צמיחתם של מיקרואורגניזמים אלה, אשר מציגים רמה גבוהה של התנגדות. למעשה, אין להפגין תגובות של תגובתיות צולבת.

הוא משמש עבור מחלות כרוניות אקוטי, הפרעות microbiocenosis, הפרעה של microflora נורמלי של דרכי השתן. מומלץ לחיסול מחלות דלקתיות ומזיקות, מונע התפתחות והתקדמות של צורות חיידקיות ופטריאליות של התהליך הדלקתי-מדבקת. מונע התפתחות של תהליכים ספטיים. מקדם נורמליזציה של הריריות, העור.

התוויות נגד הם חסרי משמעות. ניתן להשתמש בו כמעט בכל המצבים, למעט במקרים של רגישות יתר וחוסר סובלנות אישי של התרופה ורכיביה האישיים. לא מומלץ להשתמש במקרים של ליקוי תפקודי לקוי של הכליות, מערכת השתן, דרמטיטיס אלרגי רגישות לתגובות אלרגיות מסוג מיידי.

החל את המומלץ כפתרון. כדי לשמן את האזורים הנגועים מומלץ להכין את הפתרון. לשם כך, טבליה אחת המכילה 20 מ"ג של חומר פעיל מומסת בכוס מים חמים. מיושם לשטיפה, טיפול במטלית כותנה, סיכה, השקיה. ניתן להחיל תחבושת גזה לאחר השקיה.

תופעות לוואי נדירות ביותר. בדרך כלל התרופה נסבלת היטב, לעיכול בקלות. במקרים נדירים, דרמטיטיס, אקזמה ושחיקה קטנה עשויים להתרחש. במקרה זה, יש צורך לבטל את התרופה, או להפסיק זמנית את השימוש בו.

מיראמיסטין עם קיכלי בגברים

Miramistin היא תרופה יעילה שיש לה פעילות אנטיבקטריאלית. זה יעיל לא רק נגד זיהום פטרייתי, אלא גם מונע את התפתחות זיהום חיידקי. יש השפעה נגד microflora חיובי גרם גרם, מנרמל microbiocenosis נורמלי. Miramistin משמש גם כדי להגן מפני זיהומים מסוימים המועברים במגע מיני. אתה יכול להמליץ על שותפים למניעת קיכלי.

מיראמיסטין נוח למדי בצורה של תרסיס, המשמש להשקיה של ממברנות ריריות, ואזורים מושפעים אחרים. תרסיס אחד מכיל כמות אופטימלית של חומר פעיל, אשר מבטלת את האפשרות של מנת יתר. בהקשר זה, אתה יכול ליישם את עצמך, עד 2-4 פעמים ביום. ביעילות מבטל את הסימפטומים של תראש כבר ביום הראשון. מסייע במאבק נגד ביטויים כגון גירוי, גירוד, צריבה.

Chlorhexidine עם קיכלי בגברים

זמין בצורה של פתרון 5% של המרכיב הפעיל. מיוצר בצלוחיות בגדלים שונים. זהו פתרון לשימוש חיצוני. משמש לטיפול בממברנות ריריות, בעור, במשטחי פצע. זה יכול לשמש לטיפול בכל משטחים, למעט רירית העין, קרום. כמו כן, יש להימנע ממגע עם העצב השמיעתי.

יעיל נגד חיידקים (גרם חיובי, גראם שלילי), שמרים, פטריות. הטיפול נמשך בין 10 ל -30 ימים, בהתאם לחומרת המחלה, למידת ההדבקה, לשכיחות התהליך הפתולוגי ולפעילות הגורם האטיולוגי. לא מומלץ לתאר את שיטת הטיפול, מאחר ומשטרי טיפול פרטניים משמשים בטיפול. היא נבחרה על ידי רופא על בסיס תוצאות הבדיקה, מחקרים בקטריולוגיים.

אין כמעט תופעות לוואי. התוויות נגד הם גם לא ידוע. יוצא מן הכלל הוא חוסר הסובלנות האינדיווידואלי של התרופה, או המרכיבים שלה. כתופעת לוואי, עלולה להיות תגובה אלרגית, המתבטאת בעיקר בפריחה, גירוי, גירוד, אדמומיות. עובר די מהר כאשר התרופה נסוגה.

trusted-source[11], [12], [13], [14], [15], [16], [17]

טריכופולום עם קיכלי בגברים

זהו סוכן antiprotozoal כי הוא מכוון לטיפול זיהום פטרייתי חיידקי. יש השפעה אפילו על נבגים חיידקי. זה בעיקר משפיע על פטריות וזיהומים אנאירוביים. החומר הפעיל הוא metronidazole. ריכוז לכל כמוסה הוא 250 מ"ג. הוא משמש עבור מחלות פטרייתיות שונות, כולל קנדידה, קיכלי. מומלץ לקחת את הגלולה פעמיים ביום, כלומר, המינון היומי הוא 500 מ"ג ליום.

התווית בילדים מתחת לגיל שלוש, כמו גם חולים הסובלים ממחלות כליות וכבד, מחלות במערכת העיכול. התרופה נספגת די מהר ממערכת העיכול, מופרשת עד 60% על ידי הכבד, ו -50% עד 80% על ידי הכליות. לכן, בזהירות יש לקחת אנשים הסובלים מהפתולוגיות הכליות הכבד.

ראוי לציין כי הפעילות שיא נצפתה גם לאחר 1-1, 5 שעות לאחר הכניסה (ריכוז מקסימלי של החומר הפעיל בדם מזוהה - עד 90%). ההשפעה העיקרית באה לאחר 2-3 ימים של טיפול. חודר דרך מחסום השליה, hematoencephalic ו transdermal. מנגנון הפעולה של התרופה הוא שהוא שובר את המעגל הביוכימי הבסיסי של התא הבקטריאלי, וכתוצאה מכך מת התא. זה נקשר חלבונים בדם הדם. זה מופרש לאחר כ 8 שעות עם הכליות, ולאחר 5-10 שעות - עם הכבד.

פימפורוקורט מקן אצל גברים

זהו משחה המיועדת לשימוש חיצוני. גם בשנים האחרונות זה כבר מיוצר בצורה של קרם. מתייחס לסוכנים אנטיבקטריאליים מקומיים המשמשים בדרמטולוגיה. ההרכב כולל חומרים אנטיבקטריאליים natamycin, neomycin, תרופות אנטי דלקתיות - hydrocortisone. בשל קומפוזיציה זו, תהליך דלקתי מוסר במהירות, הזיהום מסולק.

הוא משמש עבור mycoses שונים, כולל, עם קנדידה של לוקליזציה שונים. ניתן להחיל על הריריות הריריות. החל שכבה דקה עד 2-3 פעמים ביום. זה צריך להיות מיושם על עור נקי, מראש שטף. מהלך הטיפול הוא בממוצע 5 עד 30 ימים. לפני השימוש, להתייעץ עם רופא, כפי שעשויות להיות תופעות לוואי.

יש לקחת בחשבון כי ההכנה מכילה חומרים glucocorticoid שיש להם השפעה אנטי דלקתית חזקה, אבל נחשבים ההכנות סטרואידים הקשורים סוכנים הורמונליים. לכן, יש צורך לציית לטכניקות בטיחות, להחיל על העור עם שכבה דקה. הם יכולים לגרום למספר תופעות לוואי. אפקט oototoxic ידוע של התרופה, כלומר, הם יכולים להשפיע לרעה על השמיעה, לגרום לזה לרדת.

טרידרם על קיכלי בגברים

זוהי תרופה אנטיביוטית משולבת, הכוללת גנטמיצין, betamethasone, clotrimazole. למורכבים, לחומרים אלו יש אפקט אנטיביוטי רב עוצמה כמעט. אז, גנטמיצין הוא סוכן אנטיבקטריאלי רב עוצמה המציג פעילות נגד גרם חיובי גרם שלילי microflora. הוא גם פעיל נגד מיקרואורגניזמים נבג.

באשר betamethasone, הוא סוכן antifungal המשפיעה על פטריות שונות, כולל קנדידה (פתוגן חולי). Clotrimazole יש גם פעילות אנטיבקטריאלית. יעיל בעיקר ביחס microaora אנאירובית.

מופק בצורה של משחה, אשר מוחל על העור או ריריות ממברנות עם שכבה דקה. יש לקחת בחשבון כי התרופה יכולה להיות מיושמת על כל רירית, למעט רירית העין.

תופעות הלוואי הן רבות, ולכן התרופה צריכה לשמש רק לאחר התייעצות ראשונית עם רופא אשר יכול לפתח תוכנית נכונה, לבחור את הטיפול האופטימלי, המינון. תופעות לוואי נצפות על החלק של איברים ומערכות שונות. מצב של microflora נורמלי, כולל, באזור איברי המין, דרכי השתן, יכול להיות מופרע. יש לציין כי triderm עלול לגרום אפקט ototoxic (סיבוכים על האוזניים). לכן, יש לקחת זאת בזהירות, מבלי לחרוג מהמינון. התרופה מוחלת על העור פעמיים ביום, בבוקר ובערב.

לבומקול עם קרום בגברים

זהו משחה אנטיבקטריאלית המשפיעה על microflora חיידקי ומסייע לנרמל את microflora, הן ריריות את העור ואת העור. החל שכבה דקה על העור. Levomekol יעיל נגד גראם חיובי, גראם שלילי הצמחייה, והוא גם מסוגל לעכב את הצמיחה של microflora פטרייתי.

אקרירם עם קיכלי בגברים

זהו משחה אנטיבקטריאלית המשפיעה על חיידקים בעלי גראם חיובי או שלילי. החומר הפעיל הפעיל הוא bamethethasone, יש לו השפעה אנטי-דלקתית מובהקת, אנטי-אקסודטיבית. מופק בצורה של משחה, אשר מוחל שכבה דקה על הקרום הרירי, או העור. תופעות לוואי נדירות, במקרים חריגים, יכולות להתרחש תגובות עור, כגון צריבה, גירוד, גירוי. ייתכן שיש גירוד, תגובה אלרגית.

תכונה מיוחדת של acryderm היא כי זה גם מפעיל אפקט נגד גאות ושפל, מסיר גירוי. עם קיכלי יעיל כי זה לא רק אפקט אנטיבקטריאלי, אלא גם משחזר את המצב הרגיל של הממברנה הרירית, מפחית את כמות ההיסטמין בדם. התווית במקרה של אי סובלנות אישית.

מועמד לקנין אצל גברים

זהו כלי יעיל שמטרתו צמצום זיהום חיידקי. מעשים הן נגד microflora חיידקים, ונגד זיהום פטרייתי, שמרים.

החומר הפעיל קנדיד הוא clotrimazole, שהוא ספקטרום רחב antimycotic. זה יעיל נגד פטריות שמרים, כולל פטריות של קנדידה הסוג. זהו חומר חזק מאוד, ולכן מומלץ לקחת את זה בזהירות לאנשים הסובלים מהפרעות לב וכלי דם, עם פתולוגיות כליות וכבד.

ראוי לציין כי יש כמעט תופעות לוואי חזקות. במקרים מסוימים, יש תגובה אלרגית, אשר מלווה גירוד, גירוי, צריבה, אדמומיות.

מיוצר בקבוקונים קטנים עם מתקן טפטפת. החל ישירות על העור או רירית הממברנה במקום הפציעה.

trusted-source[18], [19], [20], [21], [22], [23], [24]

Fukortsin עם קיכלי בגברים

זהו סוכן אנטיבקטריאלי, הכולל פנול, resorcin, חומצת בור, fuchsin, אצטון. זהו הכנה משולבת מוחל חיצונית. הפעולה העיקרית היא אנטי-מיטבית ואנטיבקטריאלית. הוא משמש עבור פציעות שונות של העור מן הריריות, כולל, עם קיכלי. מספק מניעה אמינה של נגעים פוסטולריים, פצעים, שחיקות, מבטלת הן נגעים שטחיים ועמוקים יותר, ומומים ריריים.

Fukortsin זמין כפתרון לשימוש חיצוני. החל על פני השטח של העור ואת רירית הממברנה, תדירות היישום - לפחות 2-4 פעמים ביום. משך הטיפול הוא לפחות 14 ימים. לאחר ייבוש ושריה, שכבה נוספת ניתן ליישם. תופעות לוואי נדירות, אך במקרים חריגים, גירוד, צריבה, תגובה אלרגית יכולה להתרחש. במקרה זה, תופעות לוואי הם בדרך כלל קצרי מועד, לעבור די מהר כאשר התרופה הוא נסוג. כמו התוויות נגד לשקול רגישות מוגברת לתרופה, או רכיבים בודדים שלה. יש לנקוט אמצעי זהירות מסוימים בעת החלת התרופה, בפרט, לפני החלת על הרירית, תחילה מבחן קטן: חלים על שטח קטן, לחכות כמה דקות. אם אין תגובה שלילית, זה יכול לשמש לטיפול.

כמו תופעות לוואי, עלולה להיות סחרחורת קלה, חולשה, נשימה עלול להיות מופרע, דפיקות עשוי להגדיל. הסיבוך החמור ביותר הוא קריסה, שבה יש ירידה חדה בלחץ הדם.

נתרן tetraborate

זהו כלי יעיל המשמש להילחם תראש. על ידי תכונות כימיות זה בורקס מומס גליצרין. יש לו תכונות חיטוי ו bacteriostatic. זהו נגזרת של חומצת בור. הוא משמש להסרת פטריות מממברנות ריריות, מונע את רבייתה. הוא נכלל לעיתים קרובות במוצרי שילוב שונים המשמשים בתהליך הטיפולי. מסיר את התהליכים הדלקתיים של כל לוקליזציה, מונע התפתחות של תהליך זיהומיות דלקתיות- purlament, מונע את התפתחותה של תגובה אלרגית.

ראוי לציין כי תרופה יעילה רק אם הוא מוחל על אזורים פגומים. החל על קרום רירי ועור. זה נספג באופן פעיל דרך ריריות. זה מופרש כמעט ללא שינוי דרך מערכת העיכול ואת הכליות. מספיק זמן כדי להישאר בגוף: זה נגזר ממנו לפחות שבוע. במקרה זה, החלק העיקרי מופרש דרך דרכי העיכול ודרך הכליות. לכן, זה צריך לקחת בזהירות עם אנשים הסובלים מפגיעה מבנית או תפקודית של הכליות, הכבד, דרכי העיכול.

יש לציין כי היישום של הפתרון מתבצע רק על ריריות נקיות ועור רירי. לכן, לפני היישום, אזורים מושפעים יש לשטוף ביסודיות. ניגוב יבש עם מגבת חד פעמית. לא לשפשף, בעדינות מספיק כדי להירטב. כדי לשטוף אותו לא צריך להשתמש בסבון, וסבון דומה אחרים. יש צורך להשתמש במים טהורים או decoctions ירקות שונים.

התרופה משמש די יעיל כדי למנוע תסמינים לא נעימים כגון גירוד, שריפה. ב הלא חיוניים ביטויים של סימפטומים חלים פעם ביום. עם סימפטומים בולטים, אתה יכול ליישם עד שלוש פעמים ביום. תופעות לוואי כמעט לא נצפו, למעט שריפה קלה, גירוד.

מקרים מסוכנים של מנת יתר: עלולים לפתח כאבי בטן, כאבי ראש, סחרחורת. לעיתים קרובות יש ירידה חדה בתיאבון, פגיעה בפעילות של מערכת העיכול, בפרט: שלשולים, הקאות, חולשה. יכול להיות גם תסמינים מסוכנים כמו בלבול, ענן של התודעה, הפרעות דיבור. על מנת לחסל את הסימפטומים של מנת יתר, יש צורך לספק עזרה ראשונה בהקדם האפשרי. בתחילה, מערכת העיכול ניקה: כביסה, הסרת הפתרון מהגוף, לנטרל אותו. אז הטיפול בבית החולים מורכב נדרש.

התרופה היא התווית עם נגעים משמעותיים של הממברנה הרירית, אשר מלווים תהליך ארוזיה. זה גם לא מומלץ לנשים הרות ולאמהות מניקות. התווית נגד עשויה להיות מוגברת רגישות רכיבים בודדים של התרופה. יש לו רמה גבוהה של רעילות, ולכן זה לא מומלץ לשימוש בילדים. קיפאון אצל גברים מטופל באופן יעיל בשילוב של טיפול tetraborate נתרן עם משחות או משחות אנטי דלקתיות.

טבליות מקבר לגברים

הטבליות היעילות ביותר הן אנטיביוטיקה או תרופות נגד פטריות, תלוי באיזה מיקרואורגניזם פועל כסוכן סיבתי של המחלה. לפיכך, אנטיביוטיקה כגון amoxiclav, ciprofloxacin, אנטיביוטיקה של סדרת פניצילין הוכיחו להיות מאוד שימושי. מ antifungal להחיל nystatin, fluconazole. גם הוכח חיטוי מקומי: chlorhexidine, miromistin, furatsillin.

נרות עבור גברים

עם קרום, נרות הם יעילים מאוד, אשר מאפשרים לך להיפטר הזיהום במהירות וביעילות ככל האפשר. Fluconazole נרות מומלץ גם, אשר משמש גירוד חמור, שריפה, גירוי, וגם עם פריקה בשפע. בדרך כלל יש מספיק קורס של שלושה נרות. שים אותם מומלץ בלילה לפני השינה.

הנקה רקטלית מן קיכלי לגברים

את הפתילות של pimafucin הוכיחו בהצלחה. כלי זה בטוח יחסית, מומלץ ליישם בלילה במשך שלושה ימים. בדרך כלל זה מספיק כדי להיפטר לחלוטין הסימפטומים של הפתולוגיה. אם קורס אחד אינו מספיק, זה יכול לחזור על עצמו במרווחים של 2-3 ימים. בסך הכל, אתה יכול לקחת 3 קורסים. אם אחרי זה אתה לא יכול להשיג דינאמיקה חיובית, כדאי לנסות כלי אחר. בדרך כלל נר אחד מספיק, אבל זה לא אומר כי הטיפול הוא הכרחי כדי לעצור את הקורס המינימלי הוא 3 ימים. אחרת, המחלה יחזור מהר מאוד, הישנות תהיה חמורה עוד יותר.

Pimafucin ממוקם באופן רציף, בלילה לפני השינה. לכן יש צורך להיות במצב אופקי. הרכב suppositories מאפשר להם להמיס טופס קצף המכסה את אזור המפשעה כולו, ובכך לספק השפעה מרפא.

קפסולות מקבר לגברים

Pimafucin עשוי להיות זמין בצורה של כמוסות. ישנן כמוסות אחרות, עם זאת, ההכרה היעילה ביותר היא pimafucin. קח טבליה אחת ביום, במשך שלושה ימים. לפיכך, מהלך הטיפול הוא שלושה ימים. הפעם הוא די מספיק כדי להיפטר הסימפטומים העיקריים של הפתולוגיה. יש להם אפקט אנטי פטרייתי. ההשפעה של התרופה היא קלה יחסית, אין תופעות לוואי נצפות.

אם pimafucin אין את האפקט הדרוש, מומלץ לקחת fluconazole. זה גם מקטין במהירות את כמות הפטרייה שפועל כמחולל. לפיכך, ההתאוששות באה די מהר.

תרסיסים עבור קיכלי לגברים

הוכח היטב על ידי תרסיסים שונים, אשר מרוססים ישירות על האזור הפגוע של הממברנה הרירית. רוב תרסיסים יש השפעות אנטי פטרייתי ו אנטי דלקתיות. היעיל ביותר הם miromistin, chlorhexidine.

אמבטיות עם קיכלי בגברים

עזרה טובה להילחם עם חלב קרום. מומלץ להשתמש decoctions ירקות כבסיס. החל את הבאים decoctions ירקות:

  1. אלטיאה. החל קני שורש. Decocctions לחסל את הזיהום ולהפחית את תהליך דלקתי, לנרמל את הריריות הריריות.
  2. Aronia barberry משמש לטיפול זיהומיות, אלרגיות, תהליכים דלקתיים, להפחית שיכרון. זהו סוכן מניעה יעיל. בעיקר פירות משמשים. יש להם השפעה מגרה על הגוף, להגביר חסינות, התנגדות וסיבולת של הגוף.
  3. דובדבן בדאן ו דיקט לדים משמשים מורכבים, כפי שהם יכולים לחזק את הפעולה של זה. הפעולה העיקרית היא אנטי דלקתית. הם מסירים גירוד, שריפה, גירוי.

החל קני שורש, שורשים, עלים, בפרט, זקן ושחור. הם מכילים הרבה יותר חומרים פעילים. לעלים יש גם השפעה נוגדת רעלים. מרתח יש גם אפקט משקם. לשתות בצורה של מרתח, בעוד המינון הוא בלתי מוגבל.

trusted-source[25]

איך לרפא במהירות קיכלי בגברים?

החלבן הוא הכי קל לרפא, יישום טיפול מורכב. קודם כל יש צורך להשתמש סוכני אנטי פטרייתי, שכן קיכלי נגרמת על ידי התפתחות של זיהום פטרייתי (פטריה של קנדידה הסוג). לרוב משמשים סוכנים נגד פטריות, כגון fluconazole, metronidazole, chloksidin, furatsillin ואחרים. חלקם מוחלים באופן מקומי, חלקם בפנים. פיזיותרפיה, ויטמינים משמשים גם. הוכח היטב אלטרנטיבית תרופות הומיאופתיות. לדוגמה, משחות decoctions משמשים לבצע תחליבים, אמבטיות, דחוסים, שפשוף ומבקשת. במקביל, ירקות decoctions הוכיח להיות מאוד שימושי.

כאשר יש הפרשות בשפע, גירוד ופיתוח של תהליך דלקתי, מומלץ לשתות עשבי תיבול שיש להם השפעה אנטי דלקתית. המפורסם ביותר ויעיל אנטי דלקתי סוכן הוא מרווה. כמו כן להסרת תהליכים דלקתיים להשתמש קמומיל, קלנדולה, מחרוזת, עוזרד, ציפור הרים.

אנחנו חייבים לנסות לכלול את הטיפול של הדשא, אשר תהיה אנטי, אנטיבקטריאלי, אנטי פטרייתי השפעה, וכן לשפר את חסינות. זאת בשל העובדה כי קיכלי היא מחלה הנגרמת על ידי הפרה של microflora, אשר תמיד מתרחשת על רקע של חסינות מופחתת. חשוב לבחור צמח זה יעורר חסינות, לקדם את ההפעלה של הגנות טבעיות. הפעולה של עשבי תיבול ותרופות הומיאופתיות צריך להיות מכוון לעבר פיתוח נוגדנים של הגוף עצמו.

יש צורך לעורר תהליכים שמטרתם לחסל את הזיהום, לנרמל את מצב הגוף בכללותו, להגביר את היעילות, החוסן והסיבולת. חשוב כי הגוף מגייס עתודות פנימיות ומנחה אותם להילחם הפטרייה, לשחזר תהליכים טבעיים בגוף. עדיף לא לבחור כספים עצמאית, אלא על ידי ביקור רופא אימונולוג.

תרימי רפואה עבור המערכת החיסונית - הוא די עניין רציני, כמו טעות קלה יכולה להוביל לתוצאות וסיבוכים חמורים, עד להתפתחות של תהליכים חיסוני או אוטואימוניות, שבהן הגוף מייצר נוגדנים נגד הגוף עצמו, ולשלוח כוחות כדי להילחם בזיהום, וכן תוקפנות נגד הרקמות של האורגניזם שלהם. לכן, הרס עצמי של הגוף מתרחשת. כל זה מוביל למסקנה שתרופות עצמיות במקרה זה יכולות להיות מסוכנות, וההחלטה הסבירה ביותר היא לבקר באימונולוג.

טיפול סימפטומטי מבוצע גם כן. יש צורך לקחת בחשבון את הסימפטומים העיקריים המלווים תראש, לאסוף את הדשא המתאים. לדוגמה, אם קיכלי מתקדמת מלווה עלייה בטמפרטורה, רצוי לבחור צמח שיש לו תכונות antipyretic. זה יכול להיות פטל, לינדן, דומדמניות, דובדבנים ועשבי תיבול אחרים.

אם את קשורה מלווה גירוד חמור, כאב, צריבה וגירוי, מומלץ דשא בעל אפקט משכך כאבים קל. לדוגמה, איר, אורגנו, תלתן, ולריאן, קמומיל. מנטה יש השפעה דומה, והוא מוקצה בטעות לגברים, שוכח כי מנטה יכול רק להיות נצרך על ידי נשים, שכן הוא מכיל קומפלקס של הורמונים הנשיים. הורמונים אלה לנרמל את הרקע הרגשי וההורמונלי של נשים, אך להשפיע לרעה על רקע הורמונלי, בריאות ועוצמה של גברים. כאשר לוקחים מנטה, גברים יפתחו חוסר איזון הורמונלי: קודם כל יש הפרעות בתחום המיני, בעיות נוירולוגיות, כאבי ראש. לעתים קרובות צריכת המנטה על ידי גברים מוביל להחלשת הליבידו, חולשה מינית ואי פוריות.

ויטמינים

הבסיס של פיתוח תראש היא הפרה של חילוף החומרים של ויטמין ומינרלים בגוף. זה יכול להיות, כתופעה עצמאית, תוצאה של avitaminosis, הפרעה כללית של תהליכים מטבוליים, מחזור ביוכימי. בכל מקרה, יש צורך לקחת מתחמי ויטמין. זה יכול להיות כמו ויטמינים מורכבים שונים, כגון ויטמין, אופטיקה, multivitamins.

כמו כן, רופאים רבים ממליצים לקחת ויטמינים מסוימים, שהם מרכיב עצמאי. לדוגמה, אדם חייב לקחת ויטמינים. זאת בשל העובדה כי רוב הויטמין הוא קשור באופן ישיר או עקיף עם תהליכים מטבוליים, מובנה חילוף החומרים ויכול לנרמל את חילוף החומרים.

זה ידוע כי הגורם העיקרי להתפתחות קיכלי היא הפרה של microbiocenosis נורמלי, כמו גם dysbiosis מובהק. זאת בשל ירידה בכמות של microflora רגיל עלייה microflora פתוגניים. גם לפעמים יש עלייה microflora פטרייתי. ישנה ירידה חדה באימונוגלובולין A, אשר מסונתז על ידי הריריות הריריות, ומספק הגנה אנטי-ויראלית ואנטי-זיהומית של הגוף.

זה ידוע כי הפרת microflora, ואת ההפרה של סינתזה של אימונוגלובולין - פתולוגיה, אשר קשורים בעיקר עם חוסר של ויטמינים A, E, PP. לכן, מומלץ לקחת ויטמינים בריכוז היומי הבא:

  • ויטמין PP - 60 מ"ג
  • ויטמין A - 240 מ"ג
  • ויטמין E - 45 מ"ג

ויטמין C דורש פי שניים, כי יש לו תכונות נוגדות חמצון, מנרמל תהליכים מטבוליים, מקטין את רמת הרעלה, מונע תהליכים דלקתיים בגוף. ויטמין C הוא התרופה החשובה ביותר שמונעת התפתחות של תהליך דלקתי ומזיק. בהקשר זה, ויטמין C מומלץ בסכום של 1000 מ"ג.

טיפול פיזיוטרפי

אלקטרופורזה עובד טוב מאוד על הגוף. היתרון של שיטה זו היא כי תרופות מוזרק לחדור ישירות לתוך המוקד של דלקת. כתוצאה מכך, התוצאה הרצויה ניתן להשיג הרבה יותר מהר, וגם מאפשר להפחית את המינון היומי של התרופה. כמו כן, דיכאון אצל גברים ניתן לרפא בעזרת שיטות פיזיותרפיה כגון טיפול בהלם גל, טיפול אולטרסאונד, חשיפה לאור אינפרא אדום, ואחרים.

כמה זמן לטפל בחולי קיכלי בגברים?

עם חסינות חסינה רגילה גברים עובר 1 עד 7 ימים. עם חסינות מופחתת, תהליך זה יכול להימשך עד שלושה שבועות או יותר.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.