^

בריאות

A
A
A

פסוריאזיס על איברי המין של גברים ונשים

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

פריחה פסוריאטית באזור האינטימי יכול להופיע בכל אדם הסובל מפסוריאזיס. אבחון של המופע שלהם, ככלל, ללא קשיים, שכן פריחות, מקומי רק על איברי המין, אינם מתרחשים בפועל אי פעם. לחולה יש נגעים ספציפיים בעור במקומות אחרים.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

אפידמיולוגיה של ליצנים קשקשיים נלמד היטב. פתולוגיה נפוצה מאוד, 2-4% מאוכלוסיית העולם סובלים פריחות פסוריאטיות. במדינות מפותחות, במיוחד עם אקלים קר, שיעור ההיארעות גבוה יותר, ילידי דרום אמריקה אינם מכירים את המחלה כלל. ההסתברות לחלות בגברים ובנשים היא בערך אותו דבר, אך מהלך המחלה אצל גברים הוא בדרך כלל חמור יותר. בערך רבע מקרים של פסוריאזיס, המחלה התפתחה לאחר פציעות אפיתל. הגורם המעורר של הופעתה או הישנותה של המחלה ב -45% מהחולים היה זיהום בקטריאלי, בפרט - דלקת הלוע.

נטייה תורשתית לפסוריאזיס היא גורם הסיכון החמור ביותר. בנוכחות פסוריאזיס באחד ההורים ההסתברות לקבל ילד הוא 14-25%, בשני - מידת הסיכון עולה יותר מפי שניים. ההסתברות של המחלה ילד בריא הוא 12%.

כיום, שני סוגים של פסוריאזיס מסווגים:

 • הסוג הראשון (מוקדם) - תורשתית, הם נופלים אדם נקבה חולה ממוצע של 16 שנים, גברים - ב 22 שנים קשות, הקשורים אנטיגנים histocompatibility, בסיכון - אלה עם פנוטיפ HLA-Cw6;
 • סוג שני (מאוחר) - מקרים בודדים של המחלה, לא קשור אנטיגנים של תאימות רקמות; מתחיל בערך 60 שנה, כמובן קל יחסית, אבל במקרים אלה לעתים קרובות מושפעים מסמרים המפרקים.

הנבדקים זכר נוטים פסוריאזיס גניטלי לעתים קרובות יותר מאשר נשים. המחלה מתפתחת בדרך כלל בטווח הגילאים בין 25 ל -50 שנים, בקבוצת הסיכון - אנשים החיים באזורי אקלים, המאופיינים בעיקר בטמפרטורה נמוכה ובלחות גבוהה.

trusted-source[6], [7], [8], [9], [10], [11]

גורם ל פסוריאזיס איברי המין

ישנן כמה השערות לגבי האטיולוגיה של המחלה באופן כללי, ואף אחת מהן אינה מוכרת במלואה, אך כמעט בכל ההנחות ניתנת התפקיד המוביל לתורשה. עדות לכך היא שבתולדות המשפחה של אנשים הסובלים מפסוריאזיס, הפתולוגיה הזו שכיחה יותר מאשר באוכלוסייה כולה.

שאלת סוג הירושה של המחלה עדיין פתוחה, אך רוב הנתונים מצביעים על התפקיד המוביל של גורמים גנטיים בפתוגנזה של המחלה. האם זה תיאוריה ויראלית שמסבירה את הגורמים למחלה על ידי רטרווירוסים שירשו גנטית, או אוטואימונית. בכל מקרה, נגעים בעור psoriatic אצל אנשים עם נטייה גנטית להתעורר, בעיקר בנוכחות גורמים חיצוניים או פנימיים להחליש את המערכת החיסונית.

trusted-source[12], [13], [14], [15]

גורמי סיכון

גורמי סיכון המפעילים פריחה על איברי המין:

 • נוכחות של papules ו plaques על חלקים אחרים של הגוף;
 • תורשה;
 • תנודות של הרקע ההורמונלי (גיל ההתבגרות, הריון, גיל המעבר, טיפול הורמונלי);
 • מחלות של מערכת האורגניטל;
 • overstrain ו מתח;
 • נוכחות של מחלות זיהומיות כרוניות (דלקת שקדים, עששת);
 • הפרעות טראומטיות של האפידרמיס באזור האינטימי;
 • זיגוג חזק או חשיפה ממושכת לטמפרטורות נמוכות, במיוחד בחדר לח;
 • חיסון, נטילת תרופות (פסיכוטרופיות, ציטוטוקסיות, אימונומודולנטים, NSAIDs), אלרגיה לסמים;
 • אלרגיות למזון, שיכרון מזון ואלכוהול;
 • שינוי קיצוני בתנאי האקלים;
 • מחלות כרוניות: אנדוקריניות, נוירופסיכיאטריות, אוטואימוניות וכו ';
 • משקל עודף.

פסוריאזיס - מחלות לא מידבקות ומינית לתפוס אי אפשר, אפילו עירוי דם מאדם חולה על פסוריאזיס בריא אינו מועבר הנגיף ברצינות סותר את התיאוריה של המחלה.

trusted-source[16], [17]

פתוגנזה

הפתוגנזה של פסוריאזיס, כמו הסיבה המקורית, נותרת פתוחה עד היום. זה כבר עכשיו נקבע כי התגובה החיסונית בירושה של מולקולות מידע פפטיד (ציטוקינים) הוא בעל חשיבות רבה הפתוגנזה של מחלה זו, מה שמוביל לשינויים קרטינוציטים בעור.

פסוריאזיס של איברי המין אינו מחלה נפרדת, אלא רק לוקליזציה של הפריחות, וברוב המקרים זה לא היחיד על הגוף. קשקשים חזזית יכולה להשפיע על כל חלק של הגוף, אבל יש אזורים של העור על הגוף שממנו פריחות כמעט לא נעלמים. לרוב המכריע של החולים יש מרפקים וברכיים (98% מהמקרים), חזה ובטן (96%), גב ועכוז (95%). הקרקפת (78% מהמקרים) נפוצה פחות, הפריחות על עור הפנים נמצאות בכל מקרה שני. פריחות על איברי המין לא נמצאים לעתים קרובות לוקליזציה.

trusted-source[18], [19], [20], [21], [22], [23], [24], [25], [26], [27], [28], [29]

תסמינים פסוריאזיס איברי המין

סימנים ראשוניים טיפוסיים של המחלה של לוקליזציה כלשהי - את המראה של ורוד עשיר או אדום papules, מכוסה קשקשים אפורים כסופים.

פסוריאזיס של איברי המין אצל נשים נקשר לעיתים קרובות עם התפרצויות או גירעונות הורמונליים: תקופה של גיל ההתבגרות, ילדות, שיאה. הפרעות נמצאות על העור, העור של labia majora, בקפלים מפשעתי, ובמקרים מסוימים, ריריות הריריות של labia minora מושפעים. ככלל, נשים, גם אלה עם plorques psoriatic של לוקליזציות אחרות, לקחת אותם עבור סוג כלשהו של המחלה, גינקולוגית או זיהומיות.

פסוריאזיס על השפתיים יש מראה מסוים למדי - אדומות אדמדמות קטנות, מסומן בבירור, בעל צורה של עיגול (סגלגל), מכוסה קשקשים אפורים כסופים. הם בדרך כלל לא לגרד.

פסוריאזיס מינית אצל גברים הוא מקומי על הפין, בקפלים מפשטים ועל עור הערווה. הפריחות נראות כמו פתולות אדומות-ורודות עם גבול ברור, מעט גבוהות מעל פני השטח, מכוסות בקשקשים אפורים כסופים. הם בדרך כלל לא לגרד ולא לקלף. פסוריאזיס על הפין במספר מקרים יכול להתפשט אל פני השטח הפנימי של prepuce. אצל גברים, כמו אצל נשים, כמעט תמיד ניתן למצוא שלטים פסוריטיים של יישובים אחרים על הגוף.

צורה טיפוסית של המחלה - הפוך (הפוך) פסוריאזיס לעתים קרובות ממשיך בכבדות. בקפלים הטבעיים של העור השופע, כתמים בהירים, לחים וחלקים של צבע אדום בוהק נמצאים, ללא קשקשים כסף אפור ספציפיים. אזורים אלה על הגוף נחשפים באופן קבוע חיכוך מכני, אשר מגרה את העור, הוא מתחיל לגרד, את פני השטח סדוק, כיב, אשר כרוך זיהום.

trusted-source[30], [31], [32], [33], [34]

שלבים

מהלך הפסוריאזיס המיני, כמו כל לוקליזציה אחרת, הוא סינוסואידלי - תקופת ההפוגה מוחלפת בהחרפה, המחולקת לשלבים הבאים:

 • התקדמות - בשלב זה חדש papules הראשית מופיעות באופן קבוע, וכבר קיימים לוחות קיימים;
 • נייחים, כאשר הופעתם של תצורות חדשות נעצרת והם מכוסים בקשקשים, והלוחות הישנים מפסיקים לגדול (עם צורת היפוך, הקשקשים אינם מופיעים, המכתבים פשוט נעצרים);
 • המתאפיינת בהיעלמות הסימפטומים, המכוונת ממרכז הכתמים לפריפריה.

על איברי המין לרוב יש סוגים כאלה של פסוריאזיס כמו וולגרי והופך.

trusted-source[35], [36], [37], [38], [39]

סיבוכים ותוצאות

ההשלכות וסיבוכים של טיפול מאוחר לרופא עם בעיה של פסוריאזיס של איברי המין יכול להיות רציני מאוד. אם בשלב הראשוני, הפליטה מושגת בדרך כלל על ידי יישום תרופות חיצוניות, טיפול חמור יותר מוחל מאוחר יותר. בנוסף, כתוצאה מהתקשרות של זיהום חיידקי או פטרייתי, ניתן למצוא את האכילה, הנפיחות, האריתמה, דבר שמקשה מאוד על האבחון והטיפול.

פסוריאזיס של איברי המין מתנגש עם חיי מין נורמליים, קבועים, אצל חולים, הפרעות נוירופסיכיות נצפות לעיתים קרובות. אצל גברים, פסוריאזיס של הפין עשוי להיות מסובך על ידי דלקת של העלים הפנימיים של העורלה (balostache), אצל נשים - עם דלקת הנרתיק.

הסיבוכים השכיחים ביותר הם החמרות של ביטויים קליניים של המחלה. בבדיקה, אריתורודרמיה psoriatic, התפרצויות pustular, ואת המקרה הגרוע ביותר של נזק משותף מזוהים.

trusted-source[40], [41], [42], [43], [44], [45]

אבחון פסוריאזיס איברי המין

כדי לקבוע את הסיבה לפריחה, מבוצעות בדיקה חזותית וראיון מפורט של המטופל. הרופא מגלה אם לחולה יש מחלות כרוניות, אילו אירועים שקדמו להתפתחות המחלה, אם נמצאו פתולוגיות דומות אצל קרובי משפחה, קובע את בדיקות המעבדה הנדרשות ובדיקות נוספות.

עם צורות ראשוניות של המחלה, בדיקות דם הם בדרך כלל בתוך גבולות רגילים.

במקרים של צורה לא טיפוסית של פסוריאזיס באזור האינטימי, ביופסיה של האזורים הפגועים של העור ובדיקה מיקרוסקופית שלו נקבעו כדי להבהיר את האבחנה. בנוסף, בדרך כלל ניתן למצוא גילויי המחלה בקפלים טבעיים אחרים - נימי, גלוטלי.

Dermatoscopy יכול להיות prescribed - אבחון אינסטרומנטלי המשמש לפתולוגיות העור.

בדיקות נוספות נעשות ביוזמת הרופא המטפל על מנת לברר את מצב האיברים הפנימיים והמחלות הנלוות, שכן הדבר עשוי להשפיע על בחירת שיטות הטיפול (אלקטרוקרדיוגרפיה, אולטרסאונד בלוטת התריס, איברי בטן, רדיוגרפיה).

אבחון דיפרנציאלי

אבחון דיפרנציאלי של פריחות על איברי המין מתבצע לאחר איסוף של אנמנזה, ניתוחים ותוצאות של מחקרים נוספים על מנת למנוע אבחנה שגויה ולהבדיל אותו פתולוגיות דומות דומה ביטויים קליניים. יש צורך להוציא את הנוכחות של:

 • עגבת פפולרית;
 • מחלת רייטר;
 • אקזמה מיקרוביאלית;
 • נגעי עור פטרייתיים;
 • דלקת;
 • balanpostita;
 • לימפומה תאית עורית;
 • ארתרודרמה מפשירה ופאתולוגיות אחרות של העור, שכן ההתקשרות של הזיהום יכולה לשמן באופן משמעותי את התמונה הקלינית של המחלה.

למי לפנות?

יַחַס פסוריאזיס איברי המין

פסוריאזיס מינית מטופלת, ביסודו של דבר, כמו גם פסוריאזיס של לוקליזציות אחרות. לעיתים קרובות נעשה שימוש בטיפול מורכב יותר: תהליכים מקומיים, מערכתיים ופיזיותרפיים, לעומת זאת, עבור צורות קלות, טיפול חד-פעמי נעשה באמצעים חיצוניים או, למשל, פוטותרפיה. תרופות נגד פסוריאזיס הן בדרך כלל prescribed בשילוב עם אנטיבקטריאלי או תרופות אנטי פטריות כדי למנוע זיהום.

כאשר מטפלים בטיפול, הרופא לוקח בחשבון את שלב המחלה (פרוגרסיבי, נייח, רגרסיבי), את סוג השכיחות, את גיל החולה ואת הפתולוגיות הנלוות. על מנת שהטיפול יהיה יעיל, המטופלים צריכים לדבוק בהמלצות על תזונה ועור. משקאות אלכוהוליים, ארוחות חדות ושומן אינם נכללים בשימוש, הם מגבילים בקלות פחמימות לעיכול. במזון מומלץ לאכול מנות ירקות, מוצרי חלב חמוץ, דגים ופירות ים, בשר תזונתי, פירות טריים, פירות יער וירקות. חולים, במיוחד בשלב מתקדם, לא צריך לחשוף את אפיתל לפעולה מכנית (סירוק, חיכוך), נהלים כי לגרות את פני העור אינם נכללים.

ב דרמטולוגיה מודרנית, לנסות למזער את השימוש cytostatics ו glucocorticosteroids, בהתחשב בתופעות לוואי חמורות של השימוש שלהם. עם זאת, כדי להתמודד עם הגילויים של המחלה להשתמש בתרופה הורמונלית מורכבת Diprospan (dipropinate ו disodium phosphate betamethasone). זה מקטין באופן משמעותי תופעות אלרגיות דלקתיות, מנרמל את המערכת החיסונית. יש לה פעולה mineralocorticoid חלש, אבל עם שימוש לטווח קצר של תרופה הם יכולים להיות מוזנחים. Betamazone דיספודיום פוספט מבטיח את המהירות של התרופה. זה מוזרק intramuscularly, מינון ל 1-2 מ"ל. הזרקות נעשות פעם בשבוע על ידי קורסים קצרים. זריקה אחת או תקופה קצרה של ניהול התרופה, שמטרתה להסיר את המצב החריף, נמנעת מתופעות לוואי חמורות ממערכת העצבים, הנפש, ואברי העיכול האפשריים עם שימוש ממושך או מנת יתר. Diprospan אינו משמש נשים הרות ומניקות.

ניתן למנות Neotigazon - רטינואיד סינתטי, יעיל במחלה קשה. המרכיב הפעיל - aceturitin, אשר מעכב את תהליכי חלוקת התא, צמיחה keratinization, מייצב את קרום התא, מנרמל את המאפיינים המגנים של האפידרמיס. הטיפול מתחיל עם מינון יומי של 25, 30, 50 מ"ג (בהתאמה, חומרת, זרימה ויעילות). הם לוקחים עד חודש, ולאחר מכן לצמצם לתומך, נקבע בנפרד. מהלך הטיפול הוא עד חודשיים. כאשר המחלה נמשכת, התרופה יכולה להיות משולבת עם טיפולים אחרים: חיצוני, פיזיותרפיה. נשים בגיל הפוריות במהלך רטינואידים צריכים להיות מוגנים ביעילות מהתעברות.

בטיפול קשה לטיפול בפסוריאזיס די בהצלחה באמצעות אימונוסופרסיבי Sandimmun Neoral (מרכיב פעיל - ציקלוספורין A, פוליפפטיד מחזורית מורכבת 11 חומצות אמינו). מעכב את הפעילות של לימפוציטים T, פיתוח של ייצור נוגדנים מהם תלוי והקטנת הרגישות שלהם אנטיגנים, חסימת גורם הצמיחה של לימפוציטים T. תופעות הלוואי תלויות במינון וניתנות לביטול עם הנסיגה של התרופה, הנפוצים ביותר הם אי ספיקת כליות ויתר לחץ דם. משך האשפוז 2-3 חודשים, טיפול תחזוקה - עד חודש וחצי. במהלך הטיפול, יש צורך לפקח על רמת קריאטינין בסרום ולחץ דם.

הבחירה של תרופות מקומיות הוא ניכר, בהתאם לסוג וחומרה של פריחות, אתה יכול לבחור באמצעים שונים - מן משחות פשוט הורמונלי כדי סטרואידים. צורות מרפא - ג'לים, קרמים, פתרונות אינם משמשים לטיפול של ריריות, שכן הם מכילים אתיל אלכוהול. עם זאת, טפסים אלה למנוע את התרחשות אפקט החממה עם פסוריאזיס הפוך מקומי בקפלי העור.

משחות הורמונליות ידועות במהירות שלהן, והאפקט המערכתי של תרופות מקומיות הוא זניח. בדרך כלל את החרפת מוסר על ידי קורס קצר של שימוש בסטרואידים, ואת תופעות שיורית מסולקות עם משחות שאינן מכילות הורמונים.

כרגע מתחם תרופות מרשם הנפוץ ביותר המכיל מרכיב פעיל הורמונלית בשילוב עם חומצה סליצילית או אנטיביוטיקה. לדוגמה, משחה Diprosalik - שילוב של dipropionate betamethasone, glucocorticosteroid מאוד, להפחית דלקת, אלרגיה וגרד בתוך זמן קצר, וחומצה סליצילית שיש פילינג, ותיקן תכונות חיטוי - ניצוח מרכיב הורמונלי כדי בשכבות העמוקות של האפידרמיס. משחה מוחל פעמיים ביום, שפשוף קל. עם מינוי של טיפול תחזוקה, תדירות היישום מופחת. משך הטיפול נקבע על ידי הרופא בנפרד. התווית במקרה של רגישות למרכיבים, שחפת ונגעים פטרייתיים.

מרכיב פעיל דומה מכיל את משחה Belosalik.

בשילוב עם משחה חומצה סליצילית Elokom S (מרכיב הורמון - mometasone furoate), Lorinden A (pumate flumetasone) מיוצר.

יחסית לאחרונה הופיע משחה Daivobet בשילוב המכיל נגזרת סינתטי של ויטמין D - מונוהידראט calcipotriol ו סטרואידים יעיל - damropionate betamethasone. השילוב שלהם מפחית באופן פעיל את הסימפטומים של פסוריאזיס. Calcpotriol מגביר את הספיגה של המרכיב הורמונלי, אשר תורם אפקט בולט יותר אנטי דלקתית אנטי אלרגית. כמו כן, רכיב זה מאט את התהליכים של חלוקה קרטינוציטים וצמיחה, מנרמל את התפשטות תאי האפידרמיס. מומחים מציינים כי השימוש במשחה זו אינו גורם לתופעות לוואי ומוביל להפוגה יציבה.

ניתן להשתמש באמצעים חיצוניים שאינם הורמונליים - משחה משחה, מונופרפרציה עם calcipotriol רכיב פעיל. יש אפקט exfoliating מובהק, במהירות הסרת עור קשקשי, גירוד לנרמל את התפשטות של קרטינוציטים.

קרמים ומשחות הופקו מבוססות גריז עם מרכיבים צמחיים ומינרלים, מוצרי דבורים טבעיים: Akrustal, Kartalin, Tsitopsor, Magnipsor, Antipsor, Solipsor אשר יצרנים מבטיחים השפעה מהירה ומשך התגובה.

בטיפול של חזזית squamous, כמעט כל הויטמינים משמשים. לדוגמה, ויטמין מורכב של Decamewith או Essentiale בו זמנית עם זריקות של ויטמינים מסיסים בשומן A (מינון יומי של 50-60 אלף יחידות), D3 (10-15,000 יחידות), E (200 מ"ג). משך הטיפול הוא 4-6 שבועות במרווחים של ארבעה שבועות עד שמונה.

לפעמים ויטמין D3 ניתנת בשילוב עם gluconate סידן (500 מ"ג שלוש פעמים ביום) במהלך החודש עם בדיקה קבועה חובה של תכולת הסידן בדם.

כדי למנוע פריחה psoriatic, פיזיותרפיה נעשה שימוש נרחב. בפרט, Photochemotherapy עם סוכנים photosensitizing: Puvalen, Beroksan, psoralen או מתובל אנלוגי סינתטי של חומצה רטינואית (tigazon). העור המושפע מוקרן בגלים ארוכים סגולים באמצעות יחידת PUVA מיוחדת. קבלת תרופות היא prescribed ביום של הקרנה. בשנת tigazona רגישות יתר או fotokumarinov שהוקצתה טיפול PUVA ללא שימוש בסמים. יש להניח את ההשפעה של קרינת אולטרה סגולה בשל העובדה כי באמצעות ההליך של אנטיגנים נציגי סיר עור - תאי לנגרהנס אינטראקציה עם תאי T מסייע אבל להישאר אינטראקציות עם T-מדכאים. שיפור במצבו נגרם בשל שליטתם של אפקט מדכא על העוזר, ששררה לפני טיפול PUVA. כמו כן, קרינת אולטרה סגולה מעכבת את תהליך הייצור של ה- DNA הגרעיני של קרטינוציטים, ובכך להקטין את שגשוגם.

נהלים הם גם נהלים עם photocoumarin להחיל על העור או אמבטיה עם הפתרון שלה.

ב פסוריאזיס, קרינת לייזר של הדם הוא גם prescribed; Balneotherapy; מגנטותרפיה; אלקטרופורזה עם גלוקוקורטיקוסטרואידים; פונופורזה.

סקסיות פסוריאזיס יכול להיות מסובך אצל גברים על ידי דלקת של הפין (balanitis או balanstitis). פימוזיס מסובך - חוסר היכולת לחשוף את ראש הפין. עם פימוזיס פרוגרסיבי וטיפול לא יעיל, מבוצע טיפול אופרטיבי - כריתה של העורלה (ברית מילה).

טיפול אלטרנטיבי

פסוריאזיס היא מחלה כרונית קשה, עד היום חשוכת מרפא. פריחה פסוריאטית על איברי המין אינם יוצאים מן הכלל הזה. ניסיונות להתמודד עם גילויי המחלה כרוכים בתוצאות עצובות. עם זאת, יש הרבה טיפים כיצד להקל על המצב בעת החרפת, מבלי לעזוב את הבית. יש צורך רק לקחת בחשבון כי אמצעים חלופיים לא תמיד אינטראקציה חיובית עם פגישות רפואיות, ולכן היישום המעשי שלהם רצוי רק לאחר דיון ההשפעה החיובית עם הרופא המטפל.

טיפול אלטרנטיבי להאריך את התקופה הסמויה והקלה על מצב העור במהלך החמרות ממליץ על "טיפול בלחותי" בבית:

 • ריפוי ים אמבטיות.

הם מוכנים בפרופורציות הבאות: ב 50 ליטר מים, 250-500 גרם של מלח ים מומסים. ראשית, מלח מתווסף מים חמים כך שהוא מתמוסס טוב יותר, ואז, מעורבב עם הקור, הביא לטמפרטורה הרצויה (≈ 34-37 ° C) נפח. אמבטיות ים למטרות טיפוליות לקחת לפחות 15, אבל לא יותר מ 25 דקות פעם עם מרווח של יום אחד.

 • אמבטיות טיפוליות עם תוספת של צמחי מרפא צמחיים: סבון, מחרוזת, celandine, wort סנט ג 'ון, שורש ולריאן או מרווה.

נהלים ניתן לעשות כל יום או כל יום. עירוי צמחים מוכן מכל עשבי תיבול המפורטים בדרך זו: למדוד ארבע כפות של חומרי גלם כתוש מרוסק לחלוט עם ליטר מים רותחים. השאירו לעמוד לפחות שש שעות. הכן אמבטיה עם טמפרטורת מים של 37-38 מעלות צלזיוס, זן, לשפוך לתוך זה עירוי. משך האמבטיה אינו עולה על שליש משעה.

קורס של חשבונות balneotherapy הביתה עבור 15 עד 20 אמבטיות. עוזבים את האמבטיה, לא לנגב, אבל רק בעדינות לייבש את העור עם מגבת.

טיפול עם עשבי תיבול ברפואה אלטרנטיבית הביתה הוא המקום העיקרי. כאשר מטפלים במחלות עור זה מומלץ שן הארי, צמח זה יכול לקבל פרחים טריים, גבעולים ושורשים, להפוך סלטים מהם, יבש ריבה לבשל. שן הארי מנקה את הדם ואת הכבד היטב, מסיר רעלים, וזה חשוב במחלה רב-תכליתית מורכבת כמו פסוריאזיס.

שמן שן הארי ברפואה אלטרנטיבית ממוקם כרפואה אוניברסלית. בשנת מחל עור, במיוחד נגעים יבשים האפיתל, מוחל מנות עם פשתן או בד כותנה טבעי פריחות ספוגות בשמן. מוצר זה ניתן להכין כדלקמן: בבוקר לאסוף את חלקי האוויר של צמחים פורחים ביום שמש יפה (רצוי כי התחזית לחודש הייתה גם לא ירד גשם), לטחון כדי לשחרר את המיץ ולמלא משקל צנצנות ½, הוסיפה לחלק העליון של כל שמן צמחי. לקשור את הצוואר של פחית גזה ולשים על מקום שמש, מתעקש במשך שלושה שבועות. לאחר תקופה זו, לסחוט החוצה, לסנן. שים אחסון במקום חשוך, אבל לא במקרר.

עבור מחלות עור להשתמש בתערובת של שורש שן שן כתוש ועלים של בורדוק. מערבבים כף של חומר גלם של כל צמח. תערובת זו ספוגה בשלוש כוסות מים במשך שמונה שעות לפחות. הם מבשלים במשך עשר דקות. הם נתנו קריר ומסנן. השתמש חמש פעמים ביום בעת ובעונה אחת פנימה (עבור ½ כוס) וחיצוניים (lionsricating lesions).

אתה יכול לעשות דייסת מ שן הארי הטריים ולהפיץ אותו עם קרום psoriatic או לסחוט את המיץ. זה גם טוב לעשות קרמים של מיץ גדילן. עם זאת, נהלים אלה הם ריאלי רק בקיץ, כל עוד יש צמחים טריים, רצוי פריחה. צמחים צריכים להיות קרועים במקומות נקיים מבחינה אקולוגית, המרחק ממנו אל הכבישים עסוק הוא לא פחות מ 1.5 ק"מ.

זרעים של דייסת הנמל הם יעילים מאוד בטיפול פריחות psoriatic. לאחר טיפול עם עשב זה, הבטחה של הפוגה ממושכת מובטחת. עירוי מוכן פשוט מאוד: שתי כפות זרע הם מאודים במשך שעה בבקבוק תרמוס. זן, להתקרר קצת ולעשות קרם על הפריחות, במהלך ההליך, לחלח את הרקמה כך באזורים מושפעים לחות בשפע. העירוי טרי בכל פעם. עבור 2-2,5 חודשים של נהלים יומיים, העור הוא ניקה לחלוטין את התקופה חבוי מובטחת בין שלוש לחמש שנים. זרעים של החותם הם בדרך כלל לא נמכר בבתי מרקחת, אבל הם יכולים לרכוש בחנויות מקוונות, אתה צריך להזמין אוסף של "זרעים של המגפה של הגן". קורס של טיפול בדרך כלל דורש חמש או שש חבילות.

אתה יכול להכין משחה מתוך תמצית עבה של התור מבוסס על לנולין ו petrolatum (01:01: 1) ו לשמן אותו עם העור המושפע.

תמצית החוט נלקחת בעל פה שבועיים במשך 20 או 30 טיפות שלוש פעמים ביום לפני הארוחות.

הומיאופתיה - טיפול תרופתי במינונים קטנים של כל תרופה אחת המבוססת על עקרון הדמיון וממונה באופן אישי על ידי רופא הומיאופת, תוך התחשבות בכל מאפייני האישיות של המטופל, יעיל בדרך כלל ויכול להוביל להתאוששות. לאחר התאמה של טיפול רציני וארוך וביצוע כל מרשם רופא, אפשר להביס את המחלה, לאחר השיגה הפוגה קבועה. במיוחד כאשר מטפלים כזה multifactorial ואת המחלה הפרט כמו פסוריאזיס. אתה יכול לקחת ההומיאופתית ההכנות כל עוד אתה רוצה, שכן אין השפעות בלתי רצויות מן הממשל שלהם. עם זאת, המינוי שלהם לעצמם הוא בלתי מתקבל על הדעת, זה עשוי להיות לא יעיל, ואף עלול לפגוע. כדי לקבל פגישות בודדות כי יהיה היעיל ביותר עבור מטופל מסוים, אתה צריך לראות רופא הומיאופתי.

אם לא ניתן לקבל ייעוץ הומיאופת מקצועי, תרופות הומיאופתיות בתי מרקחת המיוצרים על ידי חברות התרופות עם מינונים הומיאופתיים ועקרונות טכנולוגיים ניתן להשתמש.

משחה פסוריאטנית, עם המרכיב העיקרי - מהגוני padubolic. המשחה מופנית לחולים עם השלבים הראשונים של המחלה בצורה מתונה. זה יכול לשמש לנשים בהריון ו מניקות תחת פיקוחו של רופא.

ב תרופה הומיאופתית, יותר מ 30 תרופות מוזכרים לטיפול בצורות שונות לוקליזציה של התפרצויות psoriatic. הנפוצים ביותר בהם ומשמש את בית המרקחת בשילוב תרופות, מומלץ עבור מחלה זו.

Psorinocheel H - טיפות מורכבות המכילות 11 תרופות בסיסיות המשמשות לטיפול בפסוריאזיס (psorinum, גופרית, thuja, natura muratikum, וכו '). התרופה מסירה דלקת ושכרון, מנרמל חסינות, מסיר ביטויים של exudation. הפעלת הרזרבות הפנימיות של הגוף, Psorinocheel H מפסיק את תהליך ניוון העור ומקדם התחדשות שלה. מינון הוא בודד. התוכנית הסטנדרטית כוללת הפעלת טיפול עם ירידה אחת פעמיים או שלוש פעמים ביום, כל יום הגדלת מנה אחת לכל ירידה ל 8-10 טיפות, אשר לטפטף ישירות מתחת ללשון ונשמר שם עד נספג. ניתן להמיס מנה אחת של התרופה ב 5ml של מים או לטפטף שיעור יומי בכוס מים ולשתות במהלך היום במרווחי זמן קבועים (הפתרון מאוחסן במקום חשוך).

פתרון לומה Lux פסוריאזיס מכיל דילולים הומאופתיים נוחם ניקל סולפט אשלגן אשלגן, נתרן ואבץ. מלחי חומצה הידרומרבית מסוגלים לווסת את תפקוד המערכת החיסונית, להפחית את הייצור של גורמים פרו-דלקתיים ולעודד התחדשות הסלולר. מלח ניקל של חומצה גופרתית מפחית את הרגישות של פני העור ומסייע לסלק רעלים בגוף, מזרז תהליכים מטבוליים. אשלגן - לחות ומבטלת קילוף, גוונים מנרמל את הנשימה הסלולרית. התווית במקרה של רגישות מרכיבים, אי ספיקת כליות, במהלך הלידה והאכלה. מינון פרופורציונלי למשקל הגוף של המטופל, מחצי עד שתי כפיות נלקח על בטן ריקה פעם אחת בתוך שעה נמנעים מאכילה ושתייה.

גרגירים הומיאופתיים Psoroderm - הכנה מורכבת של שבעה מרכיבים:

 • Bufo (Bufo rana) - משפיע על מערכת העצבים המרכזית, הלימפה, מרפא את העור;
 • Natrium muriaticum (Natrium muriaticum) - מוצג בהפרות ניכרות של מטבוליזם, פריחות יבשות ו ekssudativnyh;
 • הרדוף (הרדוף) - מחלות עור, מלווה גירוד, עצבנות מוגברת ממגע עם בגדים;
 • Psorinum (Psorinum) - יש השפעה על מערכת הלימפה, העור ריריות, ריריות בלוטות, מערכת העצבים; נקבעה למחלות כרוניות שקשה לטפל בהן;
 • גופרית (גופרית) - מחזקת את המערכת החיסונית, הוא prescribed עבור dermatoses כרונית רבים;
 • Thuja (Thuja) - גידולים חריגים של רקמות, פריחות, גידולים, עור יבש;
 • Cicuta virosa (Cicuta virosa) - השפעה חיובית על פני השטח האפיתלי של העור והריריות הריריות, המוח וחוט השדרה.

קח 5-7 קרופין sublingually פעמיים ביום במשך חצי שעה לפני אכילה, מינון כדי לשמור על הפוגה - 7 דגנים ביום פעם אחת. משך הטיפול משבועיים לארבעה, חוזרים במרווחים של שבוע עד חודש.

ההכנות ההומיאופתיות מורכבות ניתן לתת בשילוב עם אמצעים אחרים של פסוריאזיס. יש צורך לראות מרווח של לא פחות מחצי שעה בין שיטות של תרופות שונות.

ההכנות ההומיאופתיות אינן תואמות קפה שחור, תה מנטה, ממתקים, שאיפות, תרופות קמפור-מנטול.

trusted-source[46], [47], [48]

מְנִיעָה

מאז הגורמים למחלה לא נקבעו, אז אמצעי מניעה לא קל לקבוע. עם זאת, ישנן המלצות, התבוננות אשר יכול להאריך משמעותית את תקופות ההפוגה ולהקל על הישנות:

 • מעת לעת, רצוי באביב ובסתיו, לטהר את הגוף של רעלים כדי לשפר את תפקודם של איברים excretory כדי להקל על העור מפני עומס יתר (זה יכול להיעשות בעזרת תוספות מוכנות, חליטות, שיטות חלופיות לניקוי);
 • בצע את העבודה הרגילה של המעי, לא מאפשרים שלשולים ועצירות או החלפה שלהם;
 • נסה להוציא מהתפריט במשך חודש או שניים גלוטן (הכלול דגנים) לקטוז (במוצרי חלב), אם המצב משתפר, אז יש צורך להוציא אותם לנצח;
 • לא לזלול;
 • להשתמש במי הים (ניתן להשקות את האזורים הנגועים בגוף פעם ביום, אם אין אפשרות לארגן רחצה ים);
 • בעת בישול, להשתמש במלח ים;
 • קח חצי שעה חם (≈ 38-39 ° C) אמבטיה עם עירוי רווי של שוש, אשר נחשב קורטיזון טבעי;
 • השתמש בשמרים, שמן פשתים וסרפד (בכל צורה שהיא: טרי - בסלטים ובבורש, מיובש - בתה ואינפוזיה).

trusted-source[49], [50], [51], [52], [53]

תַחֲזִית

ככלל, מומחים נותנים נוחים לחלוטין עבור הפרוגנוזה החיים של פסוריאזיס מינית, במיוחד של צורות האור שלה. אבל אתה צריך להבין כי זה ואחריו מינוי של רופא, כי הטיפול יכול להיות די קשה זמן רב, וגם - אורח חיים בריא.

trusted-source[54], [55], [56], [57]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.