^

בריאות

Clotrimazole מן הקיכלי

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 09.08.2022
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

בין הריבוי של אנטי-פטרייתיות עבור פטרת או קיכלי נרתיקי טיפול רפואי, אשר מסנוור מגזיני פרסום מקוון, אופנה, שלטים ומציגים בקיוסקים קמעונאיים, המתאים ביותר, יעיל ובטוח סוכן הוא clotrimazole מן השמרים.

תחת המושג של הנרתיק קנדידאזיס או קיכלי הוא הבין כמו דלקת הקרום הרירי של הנרתיק הנגרמת על ידי פטריות שמרים של קנדידה הסוג. זוהי זיהום נפוץ מאוד. פטריות יכולות לטפלות בכל מקום: על פני השטח של הירקות והפירות, על העור, בפה, במעיים, בדרכי הנשימה, במערכת הגניטורינארית.

פטריות ומיקרואורגניזמים אחרים על העור והריריות הריריות של הילוד מגיעות מתעלת הלידה של האם במהלך הלידה, ונשארות איתו לכל החיים. הם נמאס מחלה רק כאשר החסינות נחלשת. כדי לגרום למחלה יותר מכל הם מעוררים על ידי אנטיביוטיקה, בפרט, קבלת הפנים תכופות וארוכות שלהם. המיקרופלורה של הגוף האנושי בהשפעת האנטיביוטיקה, מאבדת את האיזון הנורמלי שלה, האיזון הביולוגי שלה מופר. יחד עם זאת, פטריות המועמדים, שהם צמחים פתוגניים מותנים, שקודם לכן היו שקטים בגופנו, מתחילים להתרבות באופן אינטנסיבי. התפתחות של קיכלי יכול לתרום גורמים כגון הפרעות הורמונליות, השמנת יתר, avitaminosis, מחלות כרוניות, סוכרת, הריון. דלקת קנדידה מאופיינת בהפרשה מסולסלת מן הנרתיק של צבע לבן עם ריח חמוץ לא נעים. חולים מתלוננים על גירוד, מה שמגדיל הליכה ממושכת, וסת.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

אינדיקציות לשימוש של clotrimazole מן הקיכלי

Clotrimazole מן thrush משמש דלקת הקנדידה, vulvovaginitis, balanitis, trichomoniasis, sanitization של איברי המין של הילד parturient לפני הלידה.

צורה של שחרור clotrimazole מן הקיכלי

טבליות Clotrimazole 0.1 גרם №6

Clotrimazole 1% קרם הנרתיק 20 גרם צינור עם המוליך

Clotrimazole משחה אחוז אחד 25 גרם

פתרון של 15 מ"ל - בקבוקי זכוכית כתומה.

trusted-source[8], [9], [10], [11]

מאפייני Clotrimazole

Clotrimazole, אשר יש משקל מולקולרי של 344.84, היא תרופה ריחנית לבן המשמש בשמרים כמו נגעים כמו שמרים. Clotrimazole מסיס היטב במים ואתר, מסיס בקלות polyethylene glycol 400, כלורופורם ואתנול. התרופה משמשת הן לטיפול בגברים והן בנשים ובילדים. הקלוטרימזול הנפוץ ביותר בגניקולוגיה, טיפול כללי, דרמטולוגיה, ונרולוגיה ומיילדות. Clotrimazole מן קיכלי הוא שוחרר כמו פתרונות, טבליות, קרמים ומשחות עם המוליכים המיוחדים.

trusted-source[12], [13], [14]

פעולה פרמקולוגית של clotrimazole נגד קיכלי

אנטיפרוטוזול, אנטי פטרייתי, אנטיבקטריאלי. Clotrimazole, הכנה אקטואלי עם אפקט אנטי פטרייתי, נגזר imidazole.

התוצאה היא הפרעה בחילוף החומרים ארגוסטרול התרופה, המהווה את המרכיב העיקרי של פטריות מבנה התא, בחדירות דופן התא פטרייתיים, מעורר שחרור של אשלגן מן קרום התא, תרכובות זרחן, השייכים התאים כמו גם הרס של חומצות גרעין תאיים. מעכב את הקשר של phospholipids ו טריגליצרידים. זה גורם פחות peroxidase פעיל ואנזימים חמצוני, לפיו הכמות מי חמצן בתוך התאים הופכים רעילה. זה, בתורו, מוביל את העובדה אברונים הסלולר להתפרק ותא נמקי. אפקט פטריצידאלי ופונגיסטי תלוי בריכוז. מעכב את ההמרה של נבגי פיצוץ קנדידה Albiko לחדור לתוך טופס העובש.

Clotrimazole הוא נספג מעט דרך הריריות ואת העור רירי.

הזרקת Intravaginal - נספג 3-10% של התרופה.

בכבד, מספר טרנספורמציות של clotrimazole להתרחש לפני מטבוליטים שאינם פעילים, לאחר מכן הוא מבודד עם צואה. Clotrimazole נספג מושפע תגובות אנזימטיות subcellular בכבד, ולכן תגובות חמצון המתרחשים בו מואצים.

בכמויות גדולות בהפרשת הנרתיק ובקטן בזרם הדם, נמצאים יומיים עד שלושה ימים.

לא נמצאו עדויות להשפעות הסרטן על האורגניזם החי במחקרים על עכברושים. השפעות מוטגניות, אם לשפוט על-פי מחקרים על אוגרים, אינן נמצאות.

פרמקודינמיקה

Clotrimazole מאופיין במגוון רחב של פעולות, במיוחד עם יישום חיצוני, המכסה כמעט את כל הפטריות של מוצא פתוגני (שהם הגורם לדלקת אנושית). פעילותה נמשכת

  • פטריות פילמנטיות (dermatophytes);
  • פטריות שמרים ושמרים אחרים;
  • נגעים פטרייתיים דימורפיים;
  • actinomycetes,
  • corynebacteria,
  • סטפילוקוקוס;
  • סטרפטוקוצ'י,
  • Trichomonas.

פרמקוקינטיקה

Clotrimazole יש פוטנציאל גבוה לחדירה לרקמות. באפידרמיס זה הרבה יותר מאשר בשומן תת עורית ובדרמיס. התרופה אינה מאופיינת בפעולה מערכתית. בגוף האדם, clotrimazole מן הקיכלי מוצא פטריות קנדידה משפיע על הקרומים שלהם, ולכן הם מאבדים לחלוטין את החיוניות שלהם.

Clotrimazole מן thrush בדרך כלל נותן תוצאות טובות לטיפול של קנדידיזיס הנרתיק. בנוסף, הרופא יכול לרשום טיפול מקיף, בשילוב עם תרופות אחרות (לעתים קרובות tableted). ההשפעה של טיפול clotrimazole על קיכלי בדרך כלל בא מן הימים הראשונים של הטיפול עם התרופה. אבל זה לא אומר כי הטיפול צריך להיות עצר, יש צורך לעבור את כל מהלך הטיפול שנקבע על ידי רופא, אחרת המחלה יכולה ללכת לתוך צורה כרונית.

אינטראקציה עם תרופות אחרות

להחליש את הפעולה של amfittericin B, nitamycin, nystatin.

מינון ומינהל

Clotrimazole מן הקיכלי - שמנת או משחה - חייב להיות מיושם על אותם אזורים המושפעים על ידי הפטרייה, השכבה צריכה להיות רזה, פעמיים ביום. ב הנרתיק מומלץ להיכנס לגלולה, ואת הפרוזדור פרוזדור הפרינום צריך להיות משומן עם 1 אחוז קרם או משחה. משך הטיפול האנטי-פטרייתי הוא שלושה עד ארבעה שבועות. מומלץ גם להחדיר clotrimazole מן הקיכלי לתוך השופכה של פתרון 1 אחוז שנמשך שישה ימים. כדי להיות מטופלים זה הכרחי עבור שני בני זוג מיני. צורות שונות של מינון שבו clotrimazole משתחרר מן הקיכלי יש מוזרויות משלהם ביישום יתרונות.

trusted-source[19], [20], [21], [22], [23], [24]

Clotrimazole מן הקיכלי במהלך ההריון

הרקע ההורמונלי של אישה בהריון הוא כזה המראה של תחושות לא נעימות רבות נחשב לנורמה. אישה לא תמיד לשים לב לאי נוחות כלשהי, אופייני הביטויים הראשונים של הקיכלי. אבל כשהתהליך הדלקתי גדל, התחושות הלא נעימות באיברי המין והריח גורמים לאם הצפויה להגיע למוסד הרפואי. Clotrimazole מן thrush הוא התווית בשלושת החודשים הראשונים של ההריון. עם יישום intravaginal ב השליש השני והשלישי של ההריון, תופעות לוואי על העובר לא אושרו, אבל השימוש של המוליך intravaginal יש להימנע.

זהירות משמש במהלך breastfeeding, שכן אין ראיות אם clotrimazole חודר חלב אם.

trusted-source[25], [26], [27], [28]

Clotrimazole מן thush גברים

אברי מין זכר מסודרים כך הפטרייה קנדידה לא יכול להיות ארוך אליהם, כך הגברים סובלים קיכלי הוא הרבה פחות מאשר חצי חלש האנושות, כמו שטיפות שתן משם פטרייה מן השופכה. קרום אצל גברים יכול להתחיל על ראש הפין, על הדרמיס, בפה. סימפטומטית זה יכול לבוא לידי ביטוי בצורה של גירוד, נפיחות, שריפה או ריח לא נעים. המתאים ביותר לטיפול של קנדידיזיס אצל גברים, מומחים לשקול clotrimazole מן הקיכלי. המשחה נספגת במשך זמן רב, אבל היישום שלה הוא יעיל מאוד. החל פעמיים ביום לאזור ערלה.

trusted-source[29], [30], [31], [32]

התוויות נגד clotrimazole נגד קיכלי

רגישות יתר ל- clotrimazole מקן, השליש הראשון של ההריון.

trusted-source[15], [16], [17], [18]

תופעות לוואי של clotrimazole מן הקיכלי

אולי את התפתחות התגובות של אלרגיות טבע, כגון pruritus ו urticaria.

היישום המקומי יכול לגרום לנפיחות, אדמומיות, שלפוחיות, תחושות לא נעימות (גירוד, צריבה), העור יכול לקלף, הגירוי מופיע על זה.

באזור איברי המין: גירוד, hyperemia, בצקת מקומית, צריבה, פריקה בנרתיק, pollakiuria, דלקת של שלפוחית השתן, אי נוחות בראש הפין, כאב מופיעה במהלך קויטוסה.

חלל פה: אדמומיות, נפיחות, שריפה בפה.

מנת יתר

אם היה clotrimazole להיט אקראי מן השמרים בתוך, ייתכנו סלידת מזון, בחילות, כאבים ברום בטן, הקאות, הפרעות של הכבד, ולפעמים - נמנום, השתניתי תכוף, פריחה בעור.

סיוע עם מנת יתר של clotrimazole מן הקיכלי: לקחת פחם פעיל, טיפול סימפטומטי.

אמצעי זהירות בעת שימוש clotrimazole מן הקיכלי

יש צורך להימנע מקבל clotrimazole מן שמרים זיהום בעיניים. אין להחיל אם שלמות העור.

אין להשתמש תחבושות הרמטי לאחר החלת clotrimazole מן הקיכלי.

כדי למנוע הידבקות חוזרת, שני בני הזוג צריכים להיות מטופלים. אין להשתמש clotrimazole מן thrush במהלך המחזור החודשי.

עם תפקוד כבד לקוי, אתה צריך לפקח על מצב תפקודי.

כאשר מופיעים תסמינים של גירוי או רגישות יתר, יש להשליך את התרופה.

אם לאחר היישום של clotrimazole מן הקיכלי במשך חודש אחד את ההשפעה הטיפולית אינה מתרחשת, יש צורך לבצע בדיקה מיקרוביולוגית חוזרת על מנת לאשר את האבחון ולא לכלול את האפשרות של הפתולוגיה אחרת.

תנאים וחיי מדף

Clotrimazole מן הקיכלי מאוחסן בטמפרטורה של 8-25 מעלות צלזיוס במקום חשוך נגיש לילדים.

חיי המדף שלוש שנים.

trusted-source[33], [34], [35], [36], [37]

מחיר:

המחיר של clotrimazole מן הקיכלי, בניגוד לתרופות אחרות, הוא די מקובל. עלות התרופה מושפעת משמו של היצרן, המינון בחבילה אחת, הסימון בבית המרקחת.

כיום, מחירי התרופות משתנים מדי יום, אם לא מדי שעה. ביום 30/04/2014, המחיר של רשתות פארם משחה clotrimazole בממוצע 7.70 גריבנה, שמנת clotrimazole - 8 - 12 הריבניה, טבליות clotrimazole - כ 10 הריבניה.

ביקורות של clotrimazole מ thrush

Clotrimazole מן השמרים - האחד הנפוץ ביותר ובוודאי לא תרופות חדשות לטיפול קנדידה, כך דעות וביקורות לגביו הרבה, גם טוב וגם לא כל כך טוב.

כך, למשל, אירינה 35 שנים מ דונייצק כתב את הדברים הבאים: "הקן הפריע לי במשך שנים רבות. זה רק אני לא מנסה: סמים ידועים שונים במחירים הגבוהים ביותר. לאחרונה היה על טיפול אשפוז במחלקה גינקולוגית על החמרה של כרונית adnexitis. לאחר שימוש באנטיביוטיקה, החמרת הנרתיק הנרתיקית החריפה. הרופא רשם לי טבליות קלוטרימאזול. הגבתי באירוניה, אבל מה היה הפתעתי כאשר כמה ימים לאחר מכן הרגשתי שיפור משמעותי במדינה ... ". או הנה זה: "שלום! אני בן 25. הלכתי לבית החולים האזורי עם תלונות על גירוד באזור איברי המין ועל פריקה בשפע מתיחה לבנה מן הנרתיק. הרופא אמר שיש לי קרום ואני רשמתי כמה תרופות, ביניהן קלוטריאזולה מקן. תודה, עזר. הייתי מרוצה במיוחד מן המחיר, מעולם לא חשבתי שלרפואה זולה יכולה להיות השפעה כזאת. אלינה, קופיאנסק".

מטופלים שעדיין לא היו מרוצים מהתרופה, היו בעלי תגובות אלרגיות או תחושות לא נעימות אחרות הקשורות למאפיינים האישיים של גופם. הנה מה גינקולוג אילונה Vasilieva מקייב כותב: "כאשר המטופל מגיע למרפאה, תמיד יש הרבה זמן נותר להסביר את הפרטים של השימוש בתרופה זו או אחרת. למרבה הצער, המלצות רבות, חולים, למעט השימוש של התרופה, מתגעגעים האוזניים. לא כולם דבקים משטר הטיפול הנדרש: אתה צריך לוותר על אלכוהול, חריפה, ללבוש תחתונים רק מחומרים טבעיים. אם אתה מבין את הטיפים הפשוטים האלה, clotrimazole מן הקיכלי, עם חריגים נדירים, הוא נסבל היטב נותן השפעה טיפולית מעולה.

Clotrimazole מן הקיכלי, למרות כל הפשטות לכאורה שלה, היא תרופה, כמו כל סמים אחרים, רופא צריך לרשום. רק למומחה יש את כל הידע הדרוש כדי להבטיח כי הטיפול היה מנוהל כראוי והביאה את התוצאה הרצויה.

תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "Clotrimazole מן הקיכלי" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.