^

בריאות

משחה מ גירוד

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 09.08.2022
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

משחה מ גירוד היא תרופה יעילה שיכולה להסיר גירוד וצריבה על חלקים שונים של הגוף. הבה נבחן את המוזרויות של השימוש משחה מ pruritus, הפופולרי ביותר ויעיל antipruritics והמלצות לבחירתם.

גירוד הוא סימפטום לא נעים ואפילו מכאיב שיש לו סיבות רבות. לרוב, גירוד מופיע בשל תגובות אלרגיות, מחלות עור, נגעים זיהומיים ופטריות או מחלות של איברים פנימיים (לרוב הכבד). כדי לטפל בגרד בעזרת משחות, זה אפשרי רק לאחר בדיקה מורכבת והקמת הגורם של גירוד. אחרת, השימוש בתרופות אנטי-פריוריטיות יהיה בזבוז זמן וכסף, ויכול לגרום לתגובות אלרגיות רציניות לעור.

 • לרוב, גרד מתרחשת עקב מחלות עור (גרדת, כוורות, pediculosis) או בשל נגעים פטרייתיים.
 • לפעמים גרד גם מתרחשת עקב מחלות תת עוריות (מחלת כבד, סוכרת, דליות ורידים, מחלות מערכת הלימפה).
 • גירוד על העור יכול להתרחש כאשר נחשפים מכני, כימי או תרמי גירויים.

זה תלוי בגורם של גירוד, ערכת טיפול אישי הוא ערוך עם מבחר של משחות מ pruritus ותרופות אחרות. משחה מ pruritus או תכשירים מקומיים אחרים נבחרים, תוך התמקדות המוזרויות של מצב העור של המטופל. לכן, עבור הבעלים של עור יבש משחות קריר פתרונות משחה הם מצוינים, אבל עבור אנשים עם עור שמנוני - ג'לים מיוחדים, תמיסות עבות וקרמים.

יעיל במיוחד במאבק גירוד, יש חומרים כגון: חומצה carbolic, dimedrol, anestezin, מנטול, זפת ההכנות ואפילו חומצת לימון. ביעילות להתמודד עם עזרה גירוד ומשחות על בסיס פרחים של פשתן או שומן (משחות כגון גירוד מוכנים בבית, כאמצעי רפואה אלטרנטיבית).

לרוב, במאבק נגד גירוד, תרופות משמשים שנקבעו על ידי הרופא המטפל. אבל, יש פעמים כאשר רופא לא יכול לבקר. במקרה זה, אתה צריך לבחור תרופה שתעזור לך להתמודד עם תסמינים לא נעימים. משחות מועדפות, המכילות את החומרים המתוארים לעיל. נסו לבחור מוצר בעל תכונות אנטי אלרגיות, נוגדות דלקת ואנטי דלקתיות.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

אינדיקציות לשימוש משחה מ pruritus

אינדיקציות לשימוש משחה מ pruritus מבוססים על הסימפטומים של גירוד ואת הגורם המראה שלה. הגירוד מופיע מסיבות שונות. במקרים מסוימים, גירוד מתרחשת גם מסיבות פסיכולוגיות, כתוצאה של דיכאון, מתח, חרדה. אבל אפילו גירוי של העור יכול לגרום לבעיות פסיכולוגיות (מתח, דיכאון, חרדה). מאז אינדיקציות לשימוש של משחה מ גירוד מבוססים על הסיבה ותסמינים של גירוד, בואו ניקח בחשבון את האינדיקציות העיקריות לשימוש משחות אנטיפרוריטי.

 • גירוד, הנובע מחשיפה ממושכת לשמש, עקב יובש מוגבר של העור.
 • תגובות אלרגיות לקיחת תרופות ותרופות.
 • מחלות של דם ואברי עיכול (כליות, כבד) ונגעים של המערכת האנדוקרינית.
 • עקיצות חרקים, גירוד עקב מגע עם טפילים (גרדת).
 • נזק לעור, מחלות זיהומיות ופטריות.

כל משחות antipruritic מחולקים אקטואלי, אנטיהיסטמינים, immunomodulators מקומי, סטרואידים הרדמה מקומית. בואו נסתכל מקרוב על כל קטגוריה של משחות מ גירוד אינדיקציות לשימוש שלהם.

 1. תרופות אנטיהיסטמין - משחות להפחית נפיחות, שטיפה גירוד, בשל חדירות מוגברת של נימי דם. ההשפעה של התרופה מגיע 10-30 דקות לאחר היישום.
 2. קורטיקוסטרואידים - משחות דומות משמשות לטיפול בגרד מקומי, המתרחש עקב מחלות עור. משחה עם pruritus עם קורטיקוסטרואידים אין כמעט השפעה על גירוד כללי, אבל הוא יעיל לפעמים בשילוב עם לחות לטיפול בגרד בחולים עם עור יבש. קורטיקוסטרואידים אינם מורשים למשך תקופה ארוכה של זמן, מכיוון שהדבר עלול להוביל לניוון העור.
 3. הרדמה מקומית - משחות מהגרד, המכילות חומרים (נובוקאין, לידוקאין), חסימת העברת דחפים והפחתת רגישות העור. יעיל בטיפול גירוד בעצימות נמוכה. מומלץ להשתמש בהרדמה מקומית יחד עם חומרי קירור כדי להגביר את היעילות של תרופות בטיפול בגרד.
 4. מעכבי Calcineurin - יש השפעה אנטיפרוריטית ביעילות להקל על דלקת העור.
 5. הקרנה אולטרה סגולה (פוטותרפיה) - לטיפול בגרד שנגרם על ידי מחלות שונות. זה עוזר ביעילות בטיפול של אורטיקריה, זיהומים HIV, פתולוגיות כרוניות ונזק כבד, אריתרימיה ומחלות אחרות. Phototherapy משמש כאשר אמצעים אחרים לא עזר בטיפול של pruritus.
 6. טיפול אלטרנטיבי - תחת טיפול כזה פירושו שיטות של רפואה אלטרנטיבית. לטיפול, שמן מנתול, פנול ושמן משמשים. חומרים אלה מרגיעים את הגירוד ומקררים את העור. תכונות מרפא יש עשבי תיבול המשמשים לאמבטיה (קמומיל, תות, קליפת האלון, חילבה, שיבולת שועל). כדי להתמודד עם גירוד מסייע דיאטה בשילוב עם השימוש בתרופות.

משחה Farmakodinamika מ pruritus

משחה Farmakodinamika מ pruritus הוא תהליכים המתרחשים עם התרופה לאחר היישום על העור. בואו נסתכל על הפרמקודינמיקה של משחות מהגירוד, תוך שימוש בדוגמה של Psilo-balsam. לכן, psilo-balm הוא תרופה אנטי-מינית לשימוש מקומי. הרכב המוצר הרפואי כולל מספר מרכיבים. החומר הפעיל של התרופה - diphenhydramine, חוסם קולטני H1 היסטמין. הודות לכך, לאחר החלת משחה על העור, לאחר 10-20 דקות, ירידה החדירות של כלי נימי הוא ציין, אשר מפחית באופן משמעותי נפיחות וגירוד.

אפקט antihistamine של התרופה יש אפקט אנטיפרוריטי מובהק ויעיל בנגעים בעור של מיקומים שונים. Psilo-Balm יש קירור קל השפעה הרדמה מקומית. התרופה משמשת לטיפול בגרד של etiologies שונים (אקזמה, דרמטיטיס, pruritus אלרגית).

פרמקוקינטיקה של משחות מ pruritus

פרמקוקינטיקה של משחות גירוד הם תהליכים של ספיגת התרופה, ההפצה שלה, הפרשת חילוף החומרים. בואו נסתכל על הפרמקוקינטיקה של משחות מהגירוד בדוגמה של משחה הפרין. לאחר היישום על העור, החומר הפעיל של משחה - הפרין, מפחית גירוד, דלקת וצריבה. לתרופה יש אפקט אנטי-תרופתי. הודות לחומצה הניקוטין, המהווה חלק מהמשחה, התרופה נספגת במהירות ויש לה השפעה מרפא. משחה יש השפעה הרדמה.

כדי להשיג אפקט טיפולי יעיל, משחה צריך להיות מיושם שכבה דקה, משפשף בעדינות לתוך העור. תדירות היישום לא יעלה על 2-3 פעמים ביום. משחה אינה חודרת לתוך הדם מערכתית, ולכן הוא מופרש על ידי בלוטות הזיעה בצורה של זיעה.

שמות של משחות להסיר גירוד

שמות של משחות להסיר את הגירוד מאפשרים לך לבחור את התרופה המתאימה בבית המרקחת. עד כה, הרבה תרופות antipruritic מיוצגים בשוק התרופות, אבל לכל אחד מהם יש עיקרון הפעולה שלו. כלומר, האפקטיביות של המשחה תלויה בסיבת הגירוד. בואו נסתכל על משחות הפופולרי ביותר להסיר את הגירוד.

Akriderm ® GENTA

משחה - אנטיביוטיקה, משמש לטיפול במחלות עור. האינדיקציות העיקריות לשימוש של התרופה: נגעים בעור אלרגי (דרמטיטיס שונים, אקזמה, פסוריאזיס), intertrigo, זיהומים ראשוניים ומשניים הגורמות לגירוד בעור. משחה מ pruritus הוא התווית לשימוש עם רגישות יתר של מרכיבי התרופה. Acryderm אינו משמש עבור שחפת העור, אבעבועות רוח, הרפס, פצעים פתוחים, כיבים trophic, כמו גם במהלך הנקה לטיפול של pruritus בחולים מתחת לגיל שנה.

trusted-source[14]

משחת פימקרולימוס

השם השני הוא התרופה האנטיפריוריטית אלידל. היישום העיקרי של המשחה הוא הטיפול של אטופיק דרמטיטיס, כלומר, אקזמה. התרופה מורשית להשתמש הן בטיפול ארוך טווח והן בטווח הקצר של ילדים בגילים 3 חודשים ומבוגרים. משחה היא התווית לשימוש זיהומים פטרייתיים, ויראליים או חיידקים בעור ועם אי סובלנות הפרט של המרכיבים של התרופה.

עם זהירות מיוחדת, משחה משמש בחולים עם תסמונת נרטון, שכן קיים סיכון של קליטה סיסטמית של התרופה. רק באישור של משחה הרופא יכול לשמש נגעים בעור ומחלות דלקתיות חמורות של העור. משחה מ pruritus אינו מומלץ עבור חולים עם חסינות מוחלשת.

משחה סינפאנית

משחה מגרד מקומי. משמש לטיפול בעור במקרים של נגעים עם פסוריאזיס, אקזמה של מיקומים שונים, עקיצות חרקים, תופעות אלרגיות של גירוד. משחה היא יעילה במאבק גירוד של etiologies שונים, כמו גם כוויות שמש כוויות מדרגה ראשונה. Cinaphane מתייחס סבוראה של העור, neurodermatitis וגורמים אחרים של גירוד.

התרופה לא מומלץ להחיל על אזורים גדולים של עור ועור עם רגישות מוגברת. עם שימוש ממושך של התרופה, ניוון העור, ואפילו נמק, עלולה להתרחש. התרופה היא התווית לשימוש במהלך ההריון הנקה, עם שחפת העור, נגעים זיהומיות של העור, רגישות יתר של מרכיבי התרופה.

trusted-source[15], [16], [17]

Beloderm משחה

משחה אנטיפרוריטית עם תכונות אנטי דלקתיות, אנטי אלרגיות ואנטי-אקססטיביות. התרופה מפחיתה במהירות נפיחות, גירוי, אריתמה וכאב. משחה משמש לטיפול דרמטיטיס אלרגי, פסוריאזיס, אקזמה, מניעת, עקיצות חרקים. התרופה עוזרת להתמודד עם גירוד בעור באטיולוגיות שונות. התוויות-נגד העיקריות לשימוש בתרופה: אבעבועות רוח, פטרייתיות, נגיפי עור ויראליים וחיידקיים, נוכחות של פצעים פתוחים על העור, שחפת עור, הריון והנקה.

trusted-source[18]

מזודרם

משחה עם גירוד עם תכונות אנטי דלקתיות, antipruritic ו אנטי אלרגי. ביעילות מסיר נפיחות, גירוד, ומקטין דלקת. אינדיקציה לשימוש של התרופה: פסוריאזיס, כל סוגי דרמטיטיס, גירוי סנילי ו anogenital, אקזמה של לוקליזציה שונים, neurodermatitis. התרופה היא התווית לשימוש בשחפת העור, אקנה, רגישות יתר לאחד המרכיבים של התרופה. משחה אינה משמשת לביטויים עוריים של עגבת ותגובות עור לחיסון.

Psylo-balm

משחה מתייחס antihistamines עם אפקט antipruritic מובהק. התרופה יש פעולה קירור mestnoanesteziruyuschee. משחה היא prescribed עבור חולים עם שטיפה בעור, עם עקיצות חרקים, כוויות, גירויים אלרגיים, אקזמה ו דרמטיטיס מגע. משחה היא התווית לשימוש עם רגישות בודדת של רכיבי התרופה. עם טיפול מיוחד התרופה משמשת לשליטה במנגנונים ונהיגה במכונית.

משחה לגרד על העור

משחה לגרד על העור או תכשירים מקומיים משמשים לטיפול בגרד של לוקליזציה ואטיולוגיה שונים. בואו נסתכל על המשחות היעילות והיעילות ביותר מהגירוד על העור.

ניזולין קרם ג'ל

התרופה יעילה מסיר אדמומיות, פריחות וגירוד אלרגי. קרם ג'ל משמש גירוד ו דרמטיטיס אלרגי של לוקליזציה שונים. ההרכב של המוצר הרפואי כולל תמציות צמחים, ויטמינים ושמנים אתריים, אשר לחסל את הסימפטומים של גירוד להקל על מצבו של המטופל. התרופה יש antihistamine ו אנטי דלקתיות השפעה.

השימוש בתרופה מסייע להפחית את עוצמת הגירוד, להפחית גירוי בעור, נפיחות ואדמומיות. קרם ג'ל משפר את תהליכי חידוש התא ומגדיל את הפונקציות המגנות של העור. התרופה מעניקה לעור מראה בריא, מרגיע אותו. בשל תכונות regenerative, ביעילות מסיר עקבות של שריטה, פעולה אנטיבקטריאלי מפחית את הסיכון של זיהום דרך אזורים פגומים העור.

משחה סינפה

משחה אנטיפרוריטית, גלוקוקורטיקוסטרואיד פעיל מאוד לשימוש חיצוני. משחה יש אפקט אנטי דלקתי ואנטי אלרגי. האינדיקציות העיקריות לשימוש של התרופה: חזזית, אקזמה, דרמטיטיס אלרגי, גירוד בעור, כוויות שמש, עקיצות חרקים, כוויות מדרגה ראשונה, זאבת. משחה היא התווית לשימוש בשחפת העור, רוזצאה, פסוריאזיס, אבעבועות רוח הרפס. משחה מ גירוד לא נעשה שימוש במהלך ההריון וההנקה, כמו גם עבור חולים מתחת לגיל שנתיים.

משחה Irikar

תרופה הומיאופתית עם פעילות אנטי-דלקתית, אנטי-ספירית ואנטי-אלרגית. התרופה משחזרת את התכונות הפיזיולוגיות של העור ומנמלת את אובדן הנוזלים. האינדיקציות העיקריות לשימוש משחה הם כל מיני אקזמה, אטופיק דרמטיטיס, גירוד לאחר עקיצות חרקים ועור אלרגי מגרדים. התרופה היא התווית לשימוש עם רגישות מוגברת על החומרים של המשחה. לעיתים רחוקות מאוד, השימוש במשחה האנטי-ספוריטית גורם לתגובות אלרגיות בעור.

בעת בחירת משחה מ גירוד על העור, יש צורך להתייעץ עם רופא עור כדי לקבוע את הגורם לגירוד. לדעת את הגורם שגורם לתחושות לא נעימות, אתה יכול לבחור תרופה יעילה כי בתוך פרק זמן קצר תסיר את הגירוד ואת התסמינים הנלווים.

משחה לאדמומיות וגירוד

משחה עבור אדמומיות וגירוד צריך להיות בכל ארון תרופות. התרופה אקטואלי יכול למעשה להסיר את פריחה, אדמומיות, נפיחות וגירוד. לפני בחירת משחה לטיפול בגרד ואדמומיות, אתה צריך לקבוע את הסיבה המראה שלהם. זה יאפשר טיפול יעיל למנוע הידרדרות של תסמינים לא נעימים. אם הגירוד הוא מקומי, אז משחה יפעל במשך 10-15 דקות, אבל עם גירוד נרחב אדמומיות בכל הגוף, משחה אחת אינה מספיקה. ככלל, במקרים כאלה, רופא העור כותב מספר תכשירים אנטיפרוריטיים ואנטי דלקתיים של פעילות מיקרוביאלית ופעילות אנטי פטרייתית.

 • אם האדמומיות והגירוד נגרמות בתגובה אלרגית, אנטיהיסטמינים יעזרו בטיפול. שים לב מיוחדת לאפקט הרגעה של התרופה. זה חשוב עבור אנשים עובדים עם מכונות או נהיגה ברכב.
 • אם גירוד ואדמומיות העור נוצרו בגלל רגישות עצבנית או מתח, אז יש צורך להשתמש בהכנות של פעילות מרגיעה. מ משחות הם קרנות מתאים עם אפקט קירור, כמו גם חליטות של ולריאן או momwort לניהול בעל פה.
 • במקרים מסוימים, הגורם לגירוד ואדמומיות הוא יובש יתר של העור. במקרה זה מומלץ להשתמש בקוסמטיקה לחות או משחות וקרמים המיועדים לטיפול בעור התינוק.
 • אם בנוסף גירוד ואדמומיות היה נפיחות, אז משחות טיפול משמשים, הכוללים חומרים הורמונליים - glucocorticosteroids. אבל אתה יכול להשתמש בסמים אלה רק לאחר אישור של רופא עור.
 • עם אדמומיות וגירוד, אשר מופיעים עם מחזוריות מסוימת, מומלץ לשנות את הדיאטה. לוותר על מזון שמרגיז את הגוף (תבלינים, קפה, אלכוהול, הדרים ומזונות אלרגניים אחרים).
 • אם הגירוד והאודם התעוררו באופן בלתי צפוי, ואין משחה אנטיפרוריטית בהישג יד ואין אפשרות ללכת לבית המרקחת, מומלץ מקלחת או אמבטיה מרגיעים. כדי להרגיע את העור, אתה צריך להוסיף עפרות מרה במים, ואת טמפרטורת המים לא צריך להיות מעל 37 מעלות.
 • עם גירוד ממושך ואדמומיות, יש צורך להשתמש משחות, המכילים ויטמינים B ו- C. זה יסיר גירוד, דלקת, אדמומיות מתקלף.

ביעילות לחסל את גירוד ואדמומיות יעזור: ג'ל Fenistil, Panthenol, Droparen, Radevit. לפני השימוש במשחה לגרד ואדמומיות, יש להתייעץ עם רופא עור.

משחה לגרד על הרגליים

משחות לגירוד על הרגליים משמשות לטיפול בגרד שנגרם על ידי תגובות אלרגיות, נגעים פטרייתיים וגורמים אחרים הגורמים לאדמומיות ונפיחות. לעתים קרובות מאוד רגליים מגרדת להופיע בשל חוסר היגיינה נכונה, אלרגיות למזון, בגדים, אבק. גירוד יכול להיות מלווה דרמטיטיס אלרגי, כוורות או אקזמה. במקרה זה, פריחה אדומה קטנה או שלפוחית מופיעה על הרגליים, אשר פרץ ולהשאיר פצעים על הרגליים.

עם דלקת עור אלרגית על הרגליים, יש נפיחות ונפיחות כואבת, אשר מכוסה פריחה אדומה. במקרה זה, לטיפול יש צורך להתייעץ עם רופא עור. הרופא ייקח בדיקות תת עוריות ורשום אנטיהיסטמינים. גירוד על הרגליים יכול להופיע גם בשל מחלות זיהומיות כגון אבעבועות רוח או חצבת. בואו נסתכל על המשחות היעילות ביותר מהגירוד על הרגליים.

אדוואנטאן

משחה מגרד, דיכוי תגובות אלרגיות ודלקתיות לעור. ביעילות מסיר גירוד, אדמומיות, גירוי וכאב. האינדיקציות העיקריות לשימוש: neurodermatitis, אטופיק דרמטיטיס, אקזמה, דרמטיטיס מגע. משחה היא התווית לשימוש עבור גילויים עור של עגבת, שחפת העור, נגעים ויראליים רגישות יתר של מרכיבי משחה מן הגירוד.

trusted-source[19]

אלוקום

משחה אנטיפרוריטית, הכוללת גלוקוקורטיקוסטרואיד מקומי סינתטי. משחה יש השפעה אנטי דלקתית, vasoconstrictive, antiallergic ו antipruritic. האינדיקציות העיקריות לשימוש של התרופה: דרמטיטיס, טיפול סימפטומטי של דלקת ודלקת בנגעים בעור אלרגי. משחה יעילה בטיפול חזזית שטוח אדום. התרופה היא התווית לשימוש עם רגישות מוגברת על מרכיבי התרופה.

סינפלאן

משחה מגרד על הרגליים עם תכונות אנטי דלקתיות ואנטי אלרגיות. האינדיקציות העיקריות לשימוש בתרופה: עור יבש, דרמטיטיס, עקיצות חרקים, נגעים אלרגיים. התרופה היא התווית לשימוש בשחפת העור, דלקות עור, כיבים trophic, מלנומה, sarcomas וסרטן העור.

trusted-source[20], [21], [22], [23], [24]

משחה מהגירוד במפשעה

משחה מהגירוד במפשעה היא סימפטומטולוגיה לא נעימה, הגורמת לאי נוחות, ואפילו לתחושות מכאיבות. גירוד יכול להצביע על מחלה קשה, ולכן לא עיכוב ביקור רופא, במיוחד אם גירוד מלווה אדמומיות מתקלף של העור. אז, מאז גירוד מתרחשת מסיבות שונות, הנפוץ ביותר מהם: כליות מחלות כבד, נגעים בלוטת התריס.

גירוד וכאב במפשעה עשויים להיות וגורמים זיהומיים: chlamydia, ureplazmoz, קנדידיאזיס, הרפס גניטלי. גירוד הוא סימפטום של הרפס גניטלי, מערכת חיסונית חלשה גרדת. במקרים מסוימים, גירוד במפשעה הוא סימפטום של סוכרת ומיקרואורגניזמים טפילים הוושט ואיברים אחרים. ואת הסיבה הנפוצה ביותר של גירוד במפשעה - אי ציות עם היגיינה אישית. כל זה מרמז כי לפני השימוש משחה מ גירוד במפשעה אתה צריך לדעת את הסיבה. בואו נסתכל על כמה תרופות יעילות שיסייעו לחסל את הגירוד במפשעה.

Celestoderm

משחה מ גירוד הוא סטרואידים פעיל עם אנטיביוטיקה. לתרופה יש תכונות אנטי דלקתיות ואנטיפרוריטיות. האינדיקציות העיקריות לשימוש של התרופה: dermatoses, אקזמה, neurodermatitis, פסוריאזיס, anogenital ו גירוד סנילי. משחה מוחל על פני השטח מושפע עם שכבה דקה, בממוצע, פעמיים ביום. אבל תדירות היישום והמשך של יישום משחה אנטיפרוריטי הוא אינדיבידואלי עבור כל מטופל.

תופעות לוואי של משחה אנטיפרוריטי מתבטאים כמו שריפה, גירוי, גירוד מוגבר, אקנה, עור יבש, מגע דרמטיטיס של טבע אלרגי. אם המטופל משתמש בתחבושות עם משחה לטיפול בגרד, אזי זיהום משני, הזעה וניוון העור עלולים להתרחש. התרופה היא התווית לשימוש עם רגישות מוגברת לאחד המרכיבים המרכיבים.

trusted-source[25], [26]

Baneotsin

הכנה אנטיבקטריאלית אנטיבקטריאלית של יישום מקומי משולב. אנטיביוטיקה, שהוא חלק משחה, יש אפקט bactersidal. האינדיקציות העיקריות לשימוש בתרופה: דלקות עור חיידקיות, כיבים טרופיים נגועים, אקזמה, דרמטיטיס חיידקית, זיהומים משניים. משחה יעילה כתרופה מניעתית לניתוחים דרמטולוגיים וכירורגיים בתקופה שלאחר הניתוח.

התרופה היא התווית לשימוש עם נגעים בעור נרחב, הפרעות בכליות עם רגישות מוגברת המרכיבים הפעילים של התרופה.

trusted-source[27], [28], [29], [30], [31]

טריידרם

משחה אנטיפריורית של שימוש חיצוני. התרופה יש antipruritic, אנטי דלקתיות ואנטי אלרגיות נכסים. האינדיקציות העיקריות לשימוש משחה: dermatoses, אטופיק דרמטיטיס, אקזמה, נוירודרמטיטיס אורגני, חזזית כרונית פשוטה.

משחה היא התווית לשימוש בשחפת העור, אבעבועות רוח, הרפס, ביטויים עוריים של עגבת, פצעים פתוחים רגישות לחומרים הפעילים של התרופה. עם טיפול מיוחד, משחה היא שנקבעה בשליש הראשון של ההריון לטיפול בגרד אצל ילדים מתחת לגיל שנתיים.

משחה מ גירוד על הידיים

משחה מ גירוד על הידיים משמש לטיפול דרמטיטיס מגע ותגובות אלרגיות. ככלל, גירוד על הידיים מלווה פריחה קטנה, נפיחות ואדמומיות. במקרה זה, משחות עם רכיבים אנטיהיסטמינים משמשים לטיפול. מאז העור על הידיים הוא פחות רגיש, הבחירה של משחות אנטיפרוריטי הוא רחב למדי. כאשר גירוד, הנגרמת על ידי תגובות אלרגיות, משחות הורמונליים משמשים.

גירוד על הידיים יכול להתרחש עקב מחלות עור (גרדת, pediculosis, neurodermatitis, אורטיקריה). כימי, טמפרטורה ונזק מכני - זו עוד סיבה לגרד על הידיים. מחלות נוספות כגון סוכרת, כליות וכבד נזק, יכול גם לעורר גירוד על הידיים. אם הגירוד על הידיים מודאג במשך תקופה ארוכה של זמן, אז אתה צריך לחפש עזרה רפואית ועוברים בדיקה כדי לקבל את הטיפול הדרוש. בואו נסתכל על משחות היעיל ביותר פופולרי גירוד על הידיים.

Fucidin

אנטיבקטריאלי אנטיביוטי של פעילות bacteriostatic. התרופה יש השפעה מיקרוביאלית. האינדיקציות העיקריות לשימוש בתרופה הן זיהומי עור הנגרמים על ידי חיידקים. משחה היא התווית להשתמש בנוכחות של אי סובלנות בודדים של אחד המרכיבים של התרופה.

לבומקסול

משחה מגרד של קשת רחבה של פעולות. התרופה יש תכונות אנטי דלקתיות אנטי מיקרוביאלית. הוא פעיל נגד מיקרואורגניזמים שליליים וחיוביים. הייחודיות של המשחה היא כי לאחר היישום על העור, ההכנה נספגת בקלות ובמהירות לתוך העור וממריצה תהליכים רגנרטיביים. האינדיקציות העיקריות לשימוש של משחות הם גירוד של מיקומים שונים, פצעים נגועים ונגועים. התרופה היא התווית לשימוש עם רגישות מוגברת על מרכיבי המשחה.

לבוסין

משחה של שימוש חיצוני עם אנטי דלקתיים, הרדמה, תכונות אנטיבקטריאליות מחדש. התרופה היא prescribed לטיפול גירוד של לוקליזציה שונים, פצעים purulent נגעים זיהומיות של העור. משחה היא התווית בחולים עד שנה עם רגישות אישית לחומרים הפעילים של התרופה.

משחה גירוד אנאלי

משחה מ גירוד אנאלי משמש לטיפול אי נוחות בפי הטבעת. גירוי אנאלי יכול להיות סימפטום של מחלה מסוימת או לפעול כמחלה נפרדת. גרד מתרחשת לא רק סביב פי הטבעת, אלא גם באזור הפריאנאלי, לפעמים תחושות לא נעימות עוברות לאברי המין. הגורמים לגירוי אנאלי יכולים להיות מחלות פרוקטולוגיות (קריפטית, פרוקטיטיס, פיסטולה, טחורים, סדקים אנאליים), מחלות עור, טפילים, דלקות מין.

טיפול בגרד אנאלי ושימוש במשחות אנטיפרוריטיות תלוי לחלוטין בסיבת המחלה. כדי לקבוע את הסיבה, יש צורך לבחון את החולה, לקחת מספר בדיקות ולבקש ייעוץ מאת רופא עור ופרוקטולוג. בואו נסתכל על המשחות היעילות ביותר מגרד אנאלי.

משחת הפרין

הרדמה מקומית נוגדי קרישה, בעלי תכונות antipruritic. משחה הפרין משמש לטיפול ומניעה של טחורים חיצוניים, thrombophlebitis של ורידים שטחיים. התרופה יעילה בטיפול של דלקת ודלקת של בלוטות טחורים לאחר הלידה.

התרופה היא התווית לשימוש הפרעות טראומטיות של העור, עם רגישות מוגברת על מרכיבי משחה אנטיפרוריטית ותהליכים נמק ulcerative. עם טיפול מיוחד, משחה משמש עם נטייה לדימום.

משחה פרוקטוזיל

התרופה היא אקטואלי לטיפול ומניעת נגעים של אזור anorectal ו טחורים. משחה יש תכונות אנטי דלקתיות אנטי אלרגיות. אינדיקציות לשימוש משחה - סדקים אנאליים חריפים, גירוד בפי הטבעת, אקזמה perianal, פרוקטיטיס, טחורים.

התרופה היא התווית לשימוש ב פטרייתי lesions של אזור anorectal, במהלך ההריון, עם שחפת רגישות יתר על החומרים הפעילים של התרופה. אם הכללים לשימוש במשיחה או בשימוש ממושך לא נצפו, תגובות מקומיות אפשריות: זיהום משני, יובש של הממברנה הרירית.

הפטרומבין G

משחה ליישום רקטלי אקטואלי עם תכונות antithrombotic, אנטי דלקתיות antipruritic. האינדיקציות העיקריות לשימוש בתרופה הן גירוד ואקזמה בפי הטבעת, טחורים וסדקים אנאליים.

התרופה היא התווית לשימוש preispositions לדימום, גידולים בעור, עגבת נגעים בעור חיידקי. משחה היא התווית להשתמש לטיפול גירוד אנאלי בשליש הראשון של ההריון. עם מנת יתר, תופעות לוואי אפשריות כתגובות אלרגיות ואדמומיות של העור.

משחה מהגירוד בנרתיק

משחה מ גירוד בנרתיק הוא סוכן antipruritic יעיל המאפשר בפרק זמן קצר כדי לחסל את הגירוד ואת התסמינים הכואבים הנלווים. גירוד בנרתיק יש כמה סיבות. כדי גירוי יכול להוביל מחלות גינקולוגיות, גורמים חיצוניים ופנימיים של אורגניזם ומחלות שאינן מחוברות עם גינקולוגיה.

ככלל, גירוד בנרתיק מלווה בגרד של איברי המין החיצוניים ואפילו גירוד הפתיחה האנאלית. כל זה גורם לאי נוחות וכאב. אבל אפילו עם תסמינים לא נעימים כאלה, לא כולם ממהרים לראות גינקולוג כדי לקבוע את הסיבה לגירוד.

 • אם הגירוד נגרם על ידי הרפס גניטלי, אז משחות כי הם פעילים נגד וירוס הרפס נקבעו לטיפול שלה. תרופות אלה כוללות: Myrtoplex, Biopin, Acyclovir. משחות ביעילות להקל על גירוד משמשים חיזוק שיטתי של המערכת החיסונית.
 • במקרה של גירוד, הנגרמת על ידי vaginosis חיידקים gardnerella חיידקי, משחות כגון Clotrimazole, Doxycycline, Flucanazole ואחרים משמשים. אבל suppositories הנרתיק הם היעילים ביותר לטיפול pruritus.

כל זה מצביע על כך שכאשר בוחרים משחה אנטי-ספוריטית, יש לקחת בחשבון את האטיולוגיה של הגירוד ולבקש את עצתו של גינקולוג.

משחה לגרד באברי המין

משחה של גירוד של איברי המין משמש גם נשים וגברים. גירוד גורם למספר מחלות הגורמות לגירוי ודלקת של איברי המין. אז, גירוד יכול להיגרם על ידי ההשפעה של הסביבה החיצונית על איברי המין, זיהומים, הפרות של היגיינה, כתוצאה של גירוי מכני וכימי. הגורמים למחלה יכולים להיות קשורים לפתולוגיות של איברים פנימיים פנימיים ופתולוגיות מאיברים אחרים. משחות המשמשות לטיפול בגרד באברי המין:

אוקסיורט

משחה עם תכונות אנטיבקטריאליות, אנטי דלקתיות ואנטיפרוריטיות. משחה למעשה מבטלת גירוד באיברי המין, אשר נגרם על ידי תגובות אלרגיות, דרמטיטיס, pyoderma תפרחת חיתולים הנגוע, dermatoses pruritic, אורטיקריה ועקיצות חרקים.

משחה היא התווית במקרים של נגעים בעור ויראלי, dermatomycosis, מחלות עור טרום סרטניות, שחפת ועגבת. עם טיפול מיוחד, משחה משמש רגישות לחומרים הפעילים של התרופה.

משחה הידרוקורטיזון

משחה אנטי-אלרגית ואנטי-דלקתית, המטפלת בגירוד של אטיולוגיות שונות, כולל גירוד של איברי המין. האינדיקציות העיקריות לשימוש משחה: טיפול של פסוריאזיס, אלרגי ומגע דרמטיטיס, אקזמה. משחה מוחל שכבה דקה על פני השטח פגום 3-4 פעמים ביום. מהלך הטיפול לא יעלה על 7-14 ימים.

משחה היא התווית לקחת עם רגישות מוגברת לחומרים הפעילים של התרופה, נגעים עור ויראלי חיידקי. משחה אסור להחיל לטיפול pruritus במהלך ההריון וההנקה.

משחה Prednisolone

משחה אנטיפרוריטית יעילה, אשר משמש לטיפול בגרד איברי המין הנגרמת על ידי מחלות עור, אקזמה, דרמטיטיס. התרופה משמשת חיצונית, החלת שכבה דקה על הנגע. משך הטיפול תלוי במידת הגירוד ובתסמינים הנלווים, בדרך כלל בין 7 ל -14 ימים.

משחה היא התווית לשימוש אי סובלנות הפרט של החומרים הפעילים של התרופה, עם נגעים בעור, חיידקים ו נגיפי ויראלי. התרופה אינה בשימוש במהלך ההריון וההנקה.

משחה לגרד אלרגי

משחה עבור גירוד אלרגי משמש לטיפול נפיחות, אדמומיות, פריחה וגרד הנגרמת על ידי אלרגיה למזון, תגובות מכני ו כימי irritants. בצורות חמורות במיוחד, pruritus אלרגי מתפתח לתוך דרמטיטיס אלרגי. דרמטיטיס מתחיל עם אדמומיות ודלקת של העור ומוביל את המראה על העור של סחף רטוב. הסיבות השכיחות ביותר של pruritus אלרגי הם עקיצות חרקים, קוסמטיקה, מזון ו irritants אחרים. בואו נסתכל על משחות היעיל ביותר עבור גירוד אלרגי.

Gistan

משחה יעילה מגרד אלרגי. התרופה משמשת לטיפול נוירודרמטיטיס, אקזמה, עקיצות חרקים, אורטיקריה. משחה היא התווית לשימוש עם רגישות מוגברת המרכיבים הפעילים של התרופה, כמו גם במהלך ההריון הנקה.

Enterosgel

הוא משמש לטיפול גירוד אלרגי של etiologies שונים. הג'ל יעיל לגרד אלרגי, הנגרם על ידי חומרים מגרים כימיים, דלקות, חומרי גירוי. התרופה אסורה לשימוש במהלך ההריון וההנקה, כמו גם עם אי סובלנות הפרט של התרופה.

trusted-source[32]

משחה מ גירוד עם אבעבועות רוח

משחה מ גירוד עם אבעבועות רוח משמש לטיפול במחלה להקל על הסימפטומים הכואבים. דרך אגב, גירוד במהלך אבעבועות רוח הוא תופעה נורמלית לחלוטין. אבל הגירוי חזק מאוד, הוא מספק הרבה תחושות כואבות בחולים בכל הגילאים ומונע שינה. על רקע גירוד, נוירוזות יכולות להתפתח. לכן חשוב מאוד לקבל משחה יעילה מגרד עם אבעבועות רוח.

ההכנות לשימוש חיצוני, כלומר, משחות וג'לים להקל על דלקת, להפחית נפיחות, אדמומיות וכאב. בואו נסתכל על כמה תרופות אקטואליות שניתן להשתמש בהן לטיפול בגרד במהלך אבעבועות רוח.

Infagel

משחה המבוססת על הידרוגל, יש אנטי ויראלי, immunostimulating, אנטיפרוריטי ואנטי דלקתי פעולה. משחה מוחל שכבה דקה על העור, שם הוא יוצר סרט מגן. ניתן להשתמש באינפראל מגרד עם אבעבועות רוח בסימפטומים הראשונים של המחלה (פריחות אדומות על העור). משך הטיפול של המחלה יכול להיות בין 10-15 ימים, תלוי בתדירות המופע של פריחות טריות.

פנסטיל

ג 'ל אנטי דלקתיות אנטיפרוריטיק, בעל תכונות אנטיפריוריטי. התרופה מפחיתה ביעילות תגובות אלרגיות, משחררת גירוי ויש לה אפקט משכך כאבים. לאחר היישום על העור, ג 'ל הוא נספג במהירות ובכך מקטין את הכאב. החל את המוצר על פריחות טריות ועל אזורים עם פריחה ביותר.

trusted-source[33], [34]

ויפרון

משחה לטיפול באבעבועות רוח, אשר יש antiviral, immunomodulating ו antipruritic נכסים. משחה יכולה לשמש לטיפול באבעבועות רוח בחולים בכל הגילאים. התוויות-נגד העיקריות לשימוש בתרופה הן רגישות יתר למרכיבי התרופה.

משחה לגרד עם קיכלי

משחה לגרד עם קיכלי הוא אחד מאותם תרופות כי צריך להיות בארון התרופות של כל אישה. מחלת חרק מחריד מופיעה מסיבות רבות. זה יכול להיות התגובה של הגוף לקחת אנטיביוטיקה, מתח, תזונה לקויה, תחתונים הדוקים או זיהומים מיניים. בכל מקרה, הקן מספק אי נוחות, ובהיעדר טיפול - תחושות כואבות. אנו מציעים לך כמה משחות יעיל שיסייע לחסל גירוד עם קיכלי.

Clotrimazole

הכנה אנטי-פטרייתית של קשת רחבה של פעולות. המשחה פעילה כנגד כמעט כל פטריות פתוגניות הגורמות לקה וזיהומים מיניים אחרים, מלווה בגרד. משחה יש antimycotic, אנטיבקטריאלי, anti-amoebic ו antitrichomonadnym פעולה. האינדיקציות העיקריות לשימוש של התרופה: עור המיקוזיס ו קנדידיאזיס, כי הוא תראש. משחה מ גירוד עם קיכלי הוא התווית להשתמש בטרימסטר הראשון של ההריון עם תגובות אלרגיות לחומרים הפעילים של התרופה.

Miconazole

אחד המשחות המסייעים לחסל את הגירוד במהלך קיכלי. התרופה פועלת נגד פטריות טפיליות הגורמות למחלות עור, פטריות שמרים ופטריות טפיליות פתוגניות. האינדיקציות העיקריות לשימוש: mycoses מערכתית ושטחי, dermatomycoses, קיכלי. התרופה משמשת גם למניעת זיהומים פטרייתיים. משחה ביעילות מבטל גירוד עם קיכלי מותר להשתמש במהלך ההריון ואת breastfeeding.

trusted-source[35], [36], [37], [38], [39]

Pimafutsin

משחה אנטי פטרייתית היא אנטיביוטיקה של קשת רחבה של פעולות. התרופה פעילה נגד פטריות שמרים, דרמטומיסטיות, פטריות פתוגניות וטריכומונדות. משחה משמש לטיפול זיהומים פטרייתיים של ריריות ועור רירי. התרופה יעילה מסיר גירוד, נפיחות, דלקת. Pimafucin הוא אחד התרופות המשמשות ביותר לטיפול pruritus מ thrush במהלך ההריון. משחה היא התווית לשימוש פורפיריה אי סובלנות אישית של רכיבים פעילים של התרופה.

משחה מגרד באוזניים

משחה מ גירוד באוזניים היא תרופה המסייעת לחסל בעיות דרמטולוגיות וטיפוליות, גרימת תחושות כואבות וגרד באוזניים. ישנם מספר גורמים של גירוד באוזניים. הגורמים העיקריים: תגובות אלרגיות, מחלות עור, מחלות של איברים פנימיים, דלקת של תעלת השמיעה החיצונית עקב נזק פטרייתי (otomycosis). במקרים מסוימים, גירוד מופיע ללא כל סיבה נראית לעין. התחושות הכואבות אינן מלווה בנפיחות, באדמומיות, בפגיעות פטרייתיות או בטראומה. בואו נסתכל על משחות יעיל מן הגירוד באוזניים, אשר יסייע לחסל את הסימפטום המכאיב.

סינפלאן

משחה עם תכונות אנטי דלקתיות, אנטי אלרגיות ואנטיפרוריטיות. האינדיקציות העיקריות לשימוש של התרופה: מחלות עור אלרגיות, עור יבש, אקזמה, דרמטיטיס, פסוריאזיס, גירוד בעור, עקיצות חרקים, כוויות שמש. התרופה היא התווית להשתמש כדי לטפל גירוד באוזניים במהלך ההריון הנקה. משחה אסורה לשימוש בביטויים עור של עגבת, שחפת העור, pyoderma, אבעבועות רוח ו הרפס.

בזהירות רבה, התרופה משמשת לטיפול בגרון אצל בנות במהלך ההתבגרות. בעת טיפול גירוד באוזניים של ילדים, משחה צריך לשמש לא יותר מחמישה ימים. בעת טיפול בגרד במבוגרים, משך הטיפול הוא יחיד.

Lorinden

משחה עם תכונות אנטי דלקתיות, ביעילות מבטלת דלקת, גירוד, שריפה ונפיחות. משחה מונפקת בסימנים A ו- C. לכל אחד מהמינים יש סימנים משלהם לשימוש. אז, Lorinden A משמש לטיפול אקזמה, דרמטיטיס, פסוריאזיס, סבוראה, פוטודרמטיטיס, מניעת חרקים חרקים. לורינדן S משמש לטיפול אריתמה פולימנטי, פסוריאזיס, אטופיק דרמטיטיס, אורטיקריה, dermatomycosis, prurigo, סעפת.

התרופה היא התווית עבור שימוש נגעים עור ויראלי פטרייתי, עם שחפת העור, רגישות יתר של מרכיבי התרופה. משחה מ גירוד באוזניים הוא התווית להשתמש בטרימסטר הראשון של ההריון במהלך ההנקה.

בקטרובן

אנטימיקרובי משחה יישום מקומי. החומר הפעיל של התרופה הוא אנטיביוטיקה רחבת היקף, mupirocin. אינדיקציות לשימוש בתרופה מבוססות על פעולת מרכיבי התרופה. Bactroban משמש לטיפול זיהומים חיידקיים של רקמות רכות ועור, פצעים נגועים השני. משחה יעילה בטיפול furunculosis, folliculitis. התרופה יכולה לשמש גם כטיפול יחידני בטיפול באקנה, כמו גם בטיפול המורכב.

משך הטיפול לא יעלה על 10 ימים. התרופה היא התווית לשימוש עם אי סובלנות הפרט של החומר הפעיל ורכיבים אחרים. בזהירות רבה, התרופה משמשת לטיפול בגרד באוזניים ובנגעים אחרים בחולים קשישים ובחולים עם תפקוד כלייתי לקוי. בהריון, משחה יכולה לשמש רק אם האפקטיביות הטיפולית לאם חשובה יותר מהסיכון הפוטנציאלי לילד. משחה אינה משמשת לטיפול בחולים מתחת לגיל שנה.

trusted-source[40], [41]

משחה מן הגירוי של הראש

משחה מן הגירוד של הראש משמש כדי למנוע תחושות זמניות וקבועות של גירוי, גירוד ושריפה. הגירוד של הראש מתרחשת מכמה סיבות. זה יכול להיות תגובה של הגוף כדי irritant או מחלה מסוימת. בכל מקרה, הגירוד של הראש גורם אי נוחות, ואפילו תחושות כואבות. גירוד בולט בצורה קבועה עלולה לגרום דילול של העור עקב שריטה, את המראה של סדקים, דלקת וזיהום.

גירוד הראש לרוב מתרחש בגלל הכינים, כי הוא נגוע בכינים, עם דרמטיטיס סבוריאה, פטרת (זיהום פטרייתי של הקרקפת), ופסוריאזיס. בואו נסתכל על המשחות היעילות ביותר לטיפול בגרד של הראש.

Nizulin

ההכנה כוללת קומפלקס של חומרים פעילים ביולוגית בעלי תכונות אנטי אלרגיות, פיצויים ואנטי דלקתיים. כחלק תמציות צמח הכנה ושמנים אתריים, אשר להקל על המצב עם עקיצות חרקים, כוורות, גירוד וגורמים מגרים אחרים. רכיבים פעילים של ג'ל קרם להסיר גירוד, אדמומיות ונפיחות, להרגיע ולקרר את העור פגום, לעורר את התחדשות של התאים של הראש. התווית נגד העיקרית לשימוש של התרופה היא אי סובלנות הפרט של חומרים פעילים.

בנזילביסואט

חומר אנטיפרזיטי יעיל לשימוש חיצוני. משחה משמש לטיפול pediculosis (ראש וערווה), כלומר, כינים גרדת קרדית. משטר המינון תלוי במידת הגירוד ובתסמינים הנלווים. התרופה היא התווית הריון והנקה. התרופה היא התווית לשימוש עם רגישות מוגברת לחומר פעיל.

שים לב, לעתים קרובות את הגירוי של הראש מופיע בשל שמפו שנבחרו כראוי ומוצרי קוסמטיקה אחרים נופלים על הקרקפת. כדי לגלות את הגורם לגירוד ולבחור משחה אנטיפרוריטית יעילה, יש צורך להתייעץ עם רופא עור.

trusted-source[42], [43], [44], [45], [46], [47], [48]

משחה מגרד בגרינה

משחה מ גירוד פרינום היא אחת התרופות המבוקשות ביותר. וזה לא מפתיע, שכן גירוד פריניום היא תופעה שכיחה הגורמת אי נוחות ותחושות כואבות. על פי הנתונים הסטטיסטיים, כ 65% של אנשים באופן קבוע חווים גירוד, ו 15% של גירוד של פריניום יש צורה כרונית.

גירוד יכול להופיע עקב אי ציות לכללי היגיינה, לבוש תחתונים סינתטיים או צמודים. גירוד הוא סימפטום של מחלות קשות, כגון: טחורים, פלישה helminthic, fistulas, דלקת הנרתיק, מחלות המועברות במגע מיני. גרד גם מתרחשת עקב השימוש באנטיביוטיקה, עם חסינות מוחלשת וזיהום. בואו נסתכל על תרופות שיסייעו לחסל את הגירוד של פריניום.

Miconazole

תרופה אנטי פטרייתית לשימוש חיצוני. משחה משמש לטיפול נגעים עור פטרייתי וזיהום משני עם חיידקים חיוביים גרם. האינדיקציות העיקריות לשימוש של התרופה: קנדידיאזיס (vulvovaginal, נרתיקי, רירית הפה), פטרייתי balanitis.

משחה היא התווית לשימוש במהלך ההריון הנקה. בזהירות רבה, התרופה משמשת לטיפול בגרד בגרון בחולים עם רגישות מוגברת לחומר הפעיל של התרופה ונגזרות האימידאזולה.

משחה Nystin

משחה משמש לטיפול במחלות פטרייתיות של העור ואת הריריות. האינדיקציות העיקריות לתרופה: קיכלי, טיפול ומניעת זיהומים פטרייתיים לאחר נטילת אנטיביוטיקה, מחלות עור פטרייתיות. התרופה היא התווית עבור אי סובלנות הפרט של החומרים הפעילים של התרופה, כמו גם במהלך ההריון הנקה.

קרם קנדיד

קרם אנטי פטרייתי לשימוש מקומי. התרופה היא נגזרת אימידאזולה עם חומר פעיל הנקרא clotrimazole. קרם Candide משמש לטיפול pruritus שנגרמו על ידי זיהומים פטרייתיים, מיקוסיס, pityriasis. התרופה יעילה בטיפול של קנדידאזיס שטחית ופיודרמה משנית. קרם Candide הוא התווית לשימוש עם רגישות מוגברת clotrimazole ורכיבים אחרים של התרופה.

trusted-source[49]

משחה מ גירוד פניסטיל

משחה מ גירוד Fenistil הוא תרופה אנטי-אינטרגרפית עם פעילות אנטי-היסטמין. התרופה יש השפעה הרגעה אמין מבטל אי נוחות, כגון גירוד, צריבה, דלקת ואדמומיות של העור. האינדיקציות העיקריות לשימוש בתרופה: טיפול באורטיקריה, נזלת אלרגית, סמים ואלרגיות למזון. משחה ביעילות מבטל גירוד עם אבעבועות רוח, אטופיק דרמטיטיס עקיצות חרקים.

משך הטיפול ותדירות החלת המשחה על העור תלויים בסימפטומים של גירוד ובמחלה שגרמה לו. לפעמים, השימוש במשחה גורם לתגובות צד המופיעות בצורה של סחרחורת, כאבי ראש ונמנום. Fenistil הוא התווית הטיפול של pruritus בחולים עם חוסר סובלנות לחומרים הפעילים של התרופה ובתינוקות מוקדמים. בהריון, השימוש במשחה אפשרי רק אם התועלת הפוטנציאלית לאם חשובה יותר מהסיכון לבריאותו של הילד.

עם שימוש ממושך של המשחה, תופעות לוואי אפשריות, כגון חולשה, עוויתות, טכיקרדיה. משחה אינה מומלצת למטופלים שעבודתם קשורה לניהול כלי רכב ומנגנונים. משחה צריך להיות מאוחסן בטמפרטורת החדר, במקום מוגן מפני ילדים ואור שמש. התרופה ניתנת ללא מרשם רופא.

משחה עם מנטול מגרד

משחה עם מנטול מן הגירוד היא תרופה עממית ביעילות מבטלת סימפטומים לא נעימים ומקרר את העור. מתול הוא מרכיב של שמן מנטה. התכונות הרפואיות העיקריות של מנטול מתבטאות בצורה של פעולת קירור, חיטוי, אנטיפרוריטי והרדמה. משחות עם גירוד עם מנתול, כמו תרופות אחרות, המכילות מנתול, להגביר את תחושת הקור, ובמקרים מסוימים לגרום צמרמורת. השפעה זו של מנטול נובעת מכך שהחומר פועל על קצות העצבים הפריפריים.

למרות הפופולריות של משחות גירוד עם מנטול, החומר הוא תווית המשמש לטיפול בגרד בחולים עם מחלת עור וגירוד נרחב, thrombophlebitis ואם אתה רגיש. בואו נראה כמה משחות עם מנתול לטפל גירוד.

Boromentol

משחה אנטיפרוריטית, מחטא ומשכך כאבים. התרופה משמשת כדי לסוך את פני העור עם גירוד חמור, neuralgia וכדי להחיל את רירית האף בדלקת הנזלת. למשחה אין תופעות לוואי, אך היא מנוגדת לשימוש בחולים עם רגישות יתר למרכיבי התרופה. משחה אינה משמשת לטיפול בגרון אצל ילדים מתחת לגיל שנה. אם, לאחר היישום על העור, משחה גורם צמרמורת חמורה ואפילו תחושות כואבות, ההכנה צריך להיות מחה עם צמר גפן טבול במים חמים.

בום-בנג

תכשיר מרפא מסוג משולב המיועד לשימוש חיצוני. בהרכב המשחה שני חומרים פעילים - menthol ו- methyl salicylate, המספקים משכך כאבים, הרדמה מקומית ואפקט אנטיפריוריטי. האינדיקציות העיקריות לשימוש בתרופה: כאבים במפרקים, גירוד אלרגי וגרד של אטיולוגיה אחרת, עצבים. משחה מוחל על פני העור 2-3 פעמים ביום, משך הטיפול תלוי אינדיקציות של הרופא. התרופה היא התווית עבור חולים מתחת לגיל 3 שנים עם רגישות מוגברת לחומרים פעילים.

trusted-source[50]

משחה לגרד עם טחורים

משחה מ גירוד עם טחורים מבטלת אי נוחות וחוסר נוחות באזור אנאלי. בעת בחירת משחות לטיפול טחורים, אתה צריך להתייעץ עם proctologist. הסיבה לכך היא כי לעתים קרובות מאוד טחורים מלווים מחלות וזיהומים אחרים, אשר גם לגרום גירוד, צריבה וכאב. הוא מציע לך כמה משחות מרפא שניתן להשתמש בהם לטיפול בגרד עם טחורים.

משחת הפרין

הרכב המשחה כולל חומרים פעילים אשר הורסים פתוגנים שגורמים גירוד וצריבה עם טחורים. ככלל, משחה זו משמשת לטיפול טחורים חיצוניים. התרופה מותר להשתמש במהלך ההריון הנקה. משחה יש הרדמה מקומית מאפיינים נוגדי קרישה. התרופה היא התווית לטיפול pruritus עם נטייה לדימום והפרות של שלמות העור.

פרוקטוזאן

דלקת אנטי-דלקתית, ייבוש, משחה הרדמה מקומית, המשמשת לטיפול במחלות פרוקטולוגיות. התרופה יעילה מבטל גירוד, כאב, צריבה וגירוי עם טחורים, סדקים פי הטבעת. משחה יעילה בכל שלבי גירוי אנאלי. התרופה היא התווית ב עגבת, שחפת ותהליכים דלקתיים ספציפיים אחרים. משחה לא נעשה שימוש במהלך ההריון הנקה עם חוסר סובלנות של המרכיבים של התרופה.

Celestoderm

משחה אנטי דלקתית, אנטי-אלרגית ואנטיפרוריטית, המשמשת לטיפול בדרמטיטיס עור. האינדיקציות העיקריות לשימוש של התרופה: אקזמה, neurodermatitis, פסוריאזיס, גירוד anogenital. משחה היא התווית לשימוש במהלך ההריון הנקה עם רגישות מוגברת מרכיבי המשחק של התרופה. משך הטיפול ותדירות היישום של המשחה על העור, תלוי בסימפטומים של גירוד.

משחה לגרד עם כוורות

משחה מ pruritus עם אורטיקריה היא תרופה אקטואלית יעילה לטיפול בתגובות אלרגיות עם מנגנון שונה של פיתוח. פריחה על העור וקרום רירי שגורם גירוד חמור ותחושות כואבות הוא כוורות. כאשר אורטיקריה על העור עשויה להופיע שלפוחיות אדומות הדומות שרידי כוויות.

הגורם לאורטיקריה הוא אלרגן. עקיצות חרקים, מגע פיזי עם חומר אלרגי, פרה של האיברים הפנימיים וחילוף חומרים, אי סבילה למזון של מזונות מסוימים ומחלות זיהומיות כרוניות - אלה הם הגורמים העיקריים של אורטיקריה. אנו מציעים לכם מספר משחות מרפא, המומלצות לשימוש בטיפול בשחיקה.

Psilo-Balm

תרופה אנטי אלרגית לשימוש חיצוני. ההתוויות העיקריות בשימוש במשחה: הכוורות, גירוי בעור, אבעבועות רוח, עקיצות חרקים, כוויות שמש, כוויות מהדרגה הראשונה, וקשר דרמטיטיס, וגירוי עור אלרגי. משחה היא התווית לשימוש עם חוסר סובלנות החומרים הפעילים שלה. כאשר משחות משמשים, חולים צריכים להפסיק להשתמש באלכוהול מנגנוני שליטה וכלי רכב, שכן משחה משפיעה על תגובות פסיכומוטוריות.

זירטק

משחה של כוורות, אשר יש תכונות אנטי אלרגיות. האינדיקציות העיקריות לשימוש במשחה: טיפול בנזלת אלרגית, גירוד, פולינוזיס, אורטיקריה כרונית אידיופטית, בצקת Quincke ודרמטוזים אלרגיים. משחה היא התווית לשימוש במהלך ההריון הנקה, עם חוסר סובלנות גלקטוז בשלב מסוף של אי ספיקת כליות. עם טיפול מיוחד, התרופה היא prescribed עבור חולים קשישים.

Gistan H

משחה אנטיפרוריטית ואנטי-דלקתית יעילה. תרופה משמש לטיפול כוורות לחסל גירוד. משחה היא התווית להשתמש ב ויראלי, חיידקי או פטרייתי צורה של זיהום בעור, כמו גם עם עור דרמטיטיס, עגבת ושחפת העור. בזהירות רבה, משחה משמש לטיפול pruritus עם כוורות במהלך ההריון הנקה בחולים עד שנתיים.

מינון ומינהל

אופן היישום ומנת המשחה מהגירוד תלויים בסיבה שגרמה לגירוד המלווה את הסימפטומים (שריפה, נפיחות, אדמומיות) ומאפיינים אישיים של גופו של המטופל. אם משחה אנטיפריוריטית נקבעת על ידי רופא עור, היא מציינת את המינון של התרופה ואת תדירות היישום על העור. אם המשחה נקנית בבית מרקחת ללא מרשם רופא, אז יש צורך לעקוב אחר ההמלצות על השימוש בו, המתוארים בהוראת התרופה.

בדרך כלל, משחה מן הגירוד מוחל על האזור המושפע של העור עם שכבה דקה ושפשף בזהירות. תדירות של משחה היישום לא יעלה על 2-4 פעמים ביום. אם משחה גורם לעלייה גירוד תגובות אלרגיות, זה חייב להיות שטף את העור עם צמר גפן טבול במים חמים.

trusted-source[51], [52], [53], [54], [55], [56], [57]

משחה לגירוד במהלך ההריון

משחה גירוד במהלך ההריון היא תרופה יעילה ובטוחה אשר מבטלת את התחושות הכואבות ואת גירוד של הגוף הזה של האם בעתיד. גירוד במהלך ההריון הוא סימפטום שכיח שמדאיג כל אישה. גירוד יכול להיות קל או בלתי נסבל אחרת, הכל תלוי לחלוטין במאפיינים האישיים של הגוף.

ככלל, גירוד מופיע בשל עור יבש, סימני מתיחה, רגישות מוגברת לגירויים חיצוניים בשל תגובות אלרגיות. במקרים מסוימים, גירוד מופיע על רקע של מחלות כרוניות שהחמיר במהלך ההריון. בכל מקרה, לפני השימוש במשחה אנטיפרוריטית, יש צורך להתייעץ עם רופא עור וגינקולוג. קחו כמה משחות מ pruritus במהלך ההריון:

Nystatin

אם הגירוד הופיע בגלל פטריות פתוגניות של קנדידה הסוג או פטריות טפילים אחרים, אז משחה ניסטטין ביעילות להתמודד עם גירוד הגורם שלה. האינדיקציות העיקריות לשימוש בתרופה: מחלות הנגרמות על ידי פטריות שמרים, טיפול בגרד עם נגעים פטרייתיים. הייחודיות של תרופה זו היא כי משחה בטוח לנשים בהריון מותר להשתמש בה במהלך ההנקה. עם זאת, עם רגישות מוגברת לרכיבים של התרופה, ישנן תופעות לוואי אפשריות כגון שלשולים, בחילות וצמרמורות.

משחה Oksolinovaya

משחה אנטי-ויראלית יעילה במניעת גירוד הנגרמת על ידי נגיף הרפס ונגיף שפעת. משחה משמש לטיפול pruritus עם דלקת של ריריות, lechhen, דרמטיטיס ודלקות עור אחרים מלווה גירוד. משחה בטוחה לנשים בהריון. התווית נגד היחידה לשימוש של התרופה היא חוסר הסובלנות האינדיבידואלית של החומרים הפעילים של התרופה.

משחה גופרית

משחה היא יעילה antiscalant. החומר הפעיל של המשחה הוא גופרית. משחה יש השפעות חיטוי. כאשר מוחלים על העור, התרופה יש אפקט antiparasitic ו מיקרוביאלית. הסימנים העיקריים לשימוש של התרופה הם טיפול גרדת, דרמטיטיס, פסוריאזיס, סבוראה. משחה היא התווית במקרים של חוסר סובלנות גופרית. התרופה בטוחה לחלוטין לשימוש במהלך ההריון וההנקה.

אם הגירוד נגרם על ידי סימני מתיחה על העור או היובש של העור, מומלץ להשתמש בקוסמטיקה כדי להיפטר תסמינים לא נעימים. עד כה, יש הרבה lotions, ג 'ל, משחות ו creams המונעים היווצרות של סימני מתיחה על העור ולהגן על העור מפני ייבוש החוצה גירוד במהלך ההריון.

שימוש משחה מ pruritus במהלך ההריון

השימוש משחה מ pruritus במהלך ההריון אפשרי רק באישור של גינקולוג ורופאי עור. לפני השימוש במשחה, יש צורך לקבוע בדיוק את הגורם לגירוד. Pruritus במהלך ההריון יכול להופיע מסיבות שונות. לעתים קרובות נשים סובלות גירוד עקב מתיחה של העור וזה די נורמלי. גירוד יכול להתרחש גם בנוכחות מחלות כרוניות שהחריפו במהלך ההריון. לפעמים, תחושות מגרדות מופיעות עקב גירויים זיהומיות והתאמת הרקע ההורמונלי או אלרגיות.

עד כה, הרבה משחות זמינים בשוק התרופות, אשר ניתן להשתמש בהם לטיפול בגרד של מקורות שונים הנובעים במהלך ההריון. בכל מקרה, השימוש משחה מ pruritus במהלך ההריון אפשרי רק באישור של הרופא המטפל.

התוויות נגד שימוש משחה מ pruritus

התוויות נגד שימוש משחה מ pruritus מבוססים על העבודה של החומר הפעיל של התרופה. לכן, כמה משחות אנטיפרוריטי אסור בהחלט להשתמש במהלך ההריון, כפי שהם משפיעים לרעה על מצבה של האם, לחדור את זרימת הדם מערכתית יש השפעה שלילית על תהליך התפתחות העובר. משחות משחה יכול להיות מוחרם עבור תינוקות, חולים מתחת לגיל שש עבור חולים מבוגרים.

כמעט כל משחות הם מגרד, הוא התווית להשתמש עם רגישות יתר של החומרים הפעילים של התרופה. בעת טיפול גירוד עם השימוש משחה, אתה צריך להימנע שיזוף, שתיית אלכוהול להפסיק מגע עם אלרגנים שגורמים גירוד, שריפה ונפיחות. בזהירות רבה, משחה מן הגירוד צריך להיות בשימוש על ידי חולים אשר ההנחה שלהם קשורה לניהול מכונות וכלי רכב.

trusted-source[7], [8], [9], [10], [11], [12], [13]

תופעות לוואי של משחה מ pruritus

תופעות לוואי של משחה מ pruritus להתרחש כאשר משך היישום של התרופה חרג המומלץ או המינון הנדרש של התרופה לא נצפתה. תופעות הלוואי העיקריות של משחה מ גירוד מתבטאות בצורה של תגובות אלרגיות, גירוד, flaking ו הסמקה של העור.

תופעות לוואי מתרחשות גם במקרה כאשר משחה משמש את החולה עם התוויות נגד השימוש בו. כדי לטפל תופעות לוואי של משחות, עליך לנטוש את השימוש של התרופה ולבצע טיפול סימפטומטי.

מנת יתר

יתר על המידה של משחה מן גירוד מתרחשת כאשר התרופה משמש במשך זמן רב ולעתים קרובות עם משחה על העור, אשר סותר את ההמלצות של הרופא והוראות בהוראות של התרופה. שים לב כי בעת החלת משחה על אזורים גדולים של העור, קליטה סיסטמית של חומרים פעילים של התרופה עשויה להתפתח, מה שמוביל שיכרון. זה קורה גם עם השימוש במינונים גדולים של התרופה.

במקרה של מנת יתר, מטופלים חווים תסיסה מוגזמת או להיפך, נמנום וחולשה של הגוף, בלבול, גירוד מוגבר ואדמומיות של העור, נפיחות פחות שכיחה. בתסמינים הראשונים של מנת יתר, יש צורך להפסיק את השימוש במשחה, לבצע טיפול סימפטומטי ולבקש עזרה רפואית.

אינטראקציות של משחה עם pruritus עם תרופות אחרות

אינטראקציה של משחה עם pruritus עם תרופות אחרות אפשרי רק באישור של הרופא המטפל. זה contraindicated ומסוכן עבור אחד לקחת כמה תרופות בו זמנית. אם המשחה משמשת כחלק מטיפול מורכב, רופא העור בוחר תרופות כאלו, כאשר אינטראקציה עם המשחה, לא יגרום לתגובות צד. אם המשחה פועלת כטיפול יחיד, אז עם שימוש בתרופות נוספות, תופעות לוואי חמורות עלולות להתרחש.

תנאים לאחסון המשחה מהגירוד

התנאים לאחסון המשחה מהגירוד מופיעים בהוראות התרופה. כל משחה אנטיפרוריטית צריך להיות מאוחסן במקום יבש, אשר מוגן מפני אור השמש ולא נגיש לילדים. טמפרטורת האחסון של המשחה לא תעלה על 25 מעלות צלסיוס.

אם תנאי האחסון אינם מכובדים, משחה גירוד מאבד את התכונות הרפואיות שלו עלול לגרום לתגובות בצד בעת השימוש. אם המשחה שינתה צבע, עקביות או רכשה ריח לא נעים, אז זה חייב להיפטר. מאז, ככל הנראה, את התנאים לאחסון המשחה הופרו, אשר הובילה הידרדרות שלה ואת אובדן של תכונות מרפא שלה antipruritic.

trusted-source[58], [59], [60], [61], [62], [63]

תאריך תפוגה

חיי המדף של המשחה מצוינים בחבילת התרופות. חיי המדף יכולים להיות בין שנה לחמש שנים, בכפוף לתנאי האחסון של התרופה. לאחר תאריך התפוגה אסור למשחה להשתמש למטרות רפואיות ויש להשליך.

משחה מגרד היא תרופה שמבטלת גירוד ומלווה בתסמינים מכאיבים. ישנם משחות רבות יעיל עבור גירוד, השימוש בהם צריך להיות מבוסס על הגורם של גירוד. השתמש במשחה יש צורך רק לאחר התייעצות עם רופא עור ולקחת את הבדיקות. זה יהיה להרים משחה מתאים לצמיתות להיפטר גירוד.

תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "משחה מ גירוד" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.