^

בריאות

שק האשכים

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כיס האשכים (שק האשכים) הוא בליטה של דופן הבטן הקדמית, אשר יש שני חדרים מנותקים עבור בלוטות המין הגברי. שק האשכים נמצא למטה ומאחורי שורש הפין. בתוך שק האשכים ובכל אחד מהתאים שלו נמצאת בלוטת המין הגברית.

שק האשכים מבדיל בין 7 שכבות (פגזים), הנקראות גם את פגזי האשך:

  1. עור (cutis);
  2. פגז בשרני (טוניקה דרטוס);
  3. חיצוני fascinal seminal (fascia spermatica externa);
  4. פאסקיה של השריר המרים את האשך (fascia cremasterica);
  5. שריר מרים ביצה (m.cremaster);
  6. פנימי fascinal seminal (fascia spermatica interna);
  7. Tunica testis vaginalis (אשך vaginalis Tunica), אשר פולט שני גיליונות (השנייה צלחת) צלחת הקודקודית (parietalis lamina) וכן צלחת פנימית (lamina visceralis).

העור של שק האשכים הוא דק, בקלות צורות קפלים, יש צבע כהה יותר מאשר בחלקים אחרים של הגוף, מכוסה שערות רבות. מתחת לעור הוא הנדן הבשרני (dartos Tunica), יצר ממפשעת רקמת חיבור תת עורית הנקבים, ומחליף את השומן התת עורית. בקליפה הבשרית יש צרורות של תאי שריר חלקים וסיבים אלסטיים. אין בו תאי שומן. הקונכייה הבשרית יוצרת את מחיצת שק האשכים (septum scroti), המפרידה בין האשך הימני לשמאל. על פני השטח של קו החלוקה שק האשכים מתאים התפר מצורף שק האשכים (scroti raphe), בעל כיוון sagittal. עמוק יותר טמון fascia הזרע החיצוני, שהוא נגזרת של fascia שטחי של הבטן. תחת זאת היא שריר fascia, לאשכי Levator, יצר של fascia עצמו שרירי בטן חיצונית אלכסוני וגם בשל אָלָל הסיבים הסיביים שלה. ואז raspolagaetsyamyshtsa הרמת ביצה (m.cremaster), מורכב חבילות שריר הסתעף מן הרוחבי שריר אלכסוני בטן פנימי. בתוך השריר הוא fascia הזרע הפנימי - נגזרת של fascia רוחבי של הבטן. Fascia זרע הפנימי התמזג עם לאשכי vaginalis Tunica צלחת קיר (הקודקודית), אשר קצה אחורי נע לתוך splanchnic האשכים שלו צלחת (קרבית) המכסה את האשך ואת יותרת אשך. בין הצלחות הקרביים והפאריטאליות יש חלל סגור בצורת חריץ - נגזרות של חלל הצפק.

שק האשכים

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]

כלי השיט והעצבים של שק האשכים

בקירות כיס האשכים, הסניפים הקדמיים הקדמיים (ענפי העורק החיצוני של איברי המין) מסתעפים החוצה, כמו גם את הענפים הסיקליים האחוריים (ענפי העורק העורק). הסניף של עורק epigastric התחתון מתקרב שריר מרים את האשך.

הוורידים הזקתיים הקדמיים זורמים אל הווריד הירך, והורידים הווסתיים האחוריים הם הזרימה של הוורידים הפנימיים של איברי המין. כלי הלימפה של שק האשכים זורמים אל בלוטות הלימפה השטחי.

שימור כיס האשכים מתבצע דרך העצבים הסיקראליים הקדמיים - ענפי העצבים הפמורליים-גניטליים והעצבים השנתים האחוריים - מעצב הגניטלים. שרירים בלתי רצוניים (חלקה) הם innervated מן plexuses מקלעת נמוכה.

שק האשכים

מוריד את האשך ויוצר את הקונכיות

הפגז של בלוטת הרבייה הגברית נוצר בתהליך של הורדת האשך, אשר ממלא תפקיד חשוב המנחה את רצועת הביצים (אשך gubernaculum - BNA). Bundle הניח בשלבים המוקדמים של פיתוח retroperitoneal מרחיב מקצה זנב אשכים אל דופן הבטן הקדמית, אשר לאחר מכן מתחילה להרכיב צק אשכים. זמן מה לאחר מכן, על חודש ה -3 של התפתחות עוברית, באתר העתידי של בליטת הטבעת העמוקה מפשעתי מופיע הצפק להרכיב eevlagalischny תהליך (processus vaginalis peritonei). כמו הצמיחה בגוף העובר ביצת אורך תופסת מקום נמוך, retroperitoneal מעורב בחלל אגן, ולאחר מכן ליד vaginalis processus של הצפק, איפה להיות אפוף כיסוי הצפק (בחלק התחתון של תהליך נרתיקית) לוקחת את עמדתה הסופית. יחד עם תוספת vlagalishnym בולטים כלפי חוץ ואת השכבות האחרות של דופן הבטן הקדמי, ויצרו כלי קיבול של בלוטות המין הגברי - שק האשכים.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.