^

בריאות

פניסטיל

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 10.08.2022
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

פניסטיל היא תרופה החוסמת את פעילותם של קולטני H1 של היסטמין.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

אינדיקציות פניסטילה

הוא משמש (בצורה בעל פה) לטיפול בהפרעות הבאות:

 • תסמינים אלרגיים - כוורות, קדחת השחת ונזלת אלרגית המתרחשת כל ימות השנה, וחוץ מאלרגיות למזון ולתרופות, כמו גם בצקת של קווינק;
 • אפידרמיס מגרדת שיש אופי שונה - בין אקזמה, חצבת, dermatoses השונה, אטופיק דרמטיטיס ו טופס אדמת, ובנוסף נגרם על ידי אבעבועות (ג'ל עשויה לשמש לטיפול אבעבועות אצל ילדים), או עקיצות חרקים;
 • כדי למנוע את התרחשותם של סימפטומים אלרגיים על רקע של ביצוע נהלים hyposensitizing.

אמולסיה עם ג'ל ניתן להשתמש הפתולוגיות הבאות:

 • משפיע על גירוד בעור, עם אטיולוגיה שונה (אקזמה, dermatoses, עקיצות חרקים או אורטיקריה), אלא כאשר הגורם הוא cholestasis;
 • כוויות שונות (משק בית, שמש וכו ').

Fenistil Penzivir משמש הרפס הרגיל של אופי חוזר ונשנה, אשר לעתים קרובות מתפתח על השפתיים.

טופס שחרור

שחרור התרופה מתבצע בטיפות ובטבליות שניתנות דרך הפה, ובנוסף בצורת תחליב וג'ל.

טיפות מיוצרים בנפח של 20 מ"ל בקבוקים עם טפטפת.

ג'ל לעיבוד חיצוני הוא הבין צינורות עם קיבולת של 30 או 50 גרם.

תחליב לשימוש חיצוני מיוצר flacons בעל קיבולת של 8 מ"ל, ודומה בצורת עיפרון רולר.

טבליות נקראות Fenistil 24.

Fenivir פניסטיל

Pencivir Fenistil הוא קרם 1% לטיפול מקומי עם אפקט גוון. הוא מיוצר צינורות עם קיבולת של 2 או 5 גרם.

פרמקודינמיקה

החלק הפעיל של התרופה הוא אנטגוניסט היסטמין תחרותי. לתרופה יש תכונות אנטי-אלרגיות ונוגדות גדילה, והיא מסייעת לחיזוק כוחם של נימים חלשים, מה שמוביל להתפתחות תסמינים אלרגיים אצל אדם. זו הסיבה לשימוש תכוף של פניסטיל לאלרגיות. בנוסף, התרופה נמצאה אנטיכולינרגית קלה, ובנוסף השפעה אנטי-bradykinin. בעת שימוש בטיפות של סמים במרווח יום, יכול להיות אפקט הרגעה חלש.

הג'ל או האמולסיה החלים על האפידרמיס מסייעים להפחית את עוצמת הגירוי והגירוד הנגרמים על ידי אלרגיות, ובה בעת יש להם השפעות הרדמה מקומיות. תחליב עוזר להתקרר, לחות לרכך את שכבת האפידרמיס.

Fenistil pentsivir הוא סוכן אנטי עם פעילות ניכרת כנגד נגיפי ההרפס נורמלי (1 וסוג 2), EBV, CMV ו- וריצלה הרפס.

התרופה מסייעת לחסום את התהליכים של רבייה ויראלית (וירוס זה נשאר בגוף של מספר גדול של אנשים במשך זמן רב, בעוד נשאר פעיל). קטליזטורים להפעלת תהליכי הרבייה שלה הם גורמים כגון מחלה נשימתית חריפה, CFS או קור. כתוצאה מכך, חום מתפתח, אשר באה לידי ביטוי כמו פריחה בצורת פריחה על השפתיים, כמו גם על האזור הסובב אותם.

הודות לשימוש בשמנת, תהליך הריפוי מואץ, עוצמת הכאב מצטמצמת וההסתברות להעברת ההדבקה מצטמצמת.

trusted-source[6], [7]

פרמקוקינטיקה

לאחר בליעה, המרכיב הפעיל Fenistila במהירות גבוהה כמעט לגמרי שקוע. מחוונים שיא נרשמות לאחר 2 שעות מרגע קבלת הפנים. ערכי הביו-זמינות הם כ -70%. התרופה ללא סיבוכים עוברת לתוך הרקמות.

תהליכים Exchange להתרחש בכבד - בעזרת methoxylation עם הידרוקסילציה.

מחצית החיים כ -6 שעות. הפרשת - עם מרה, כמו גם שתן (רק 10% מהתרופה הוא מופרש ללא שינוי, ואת הנותרים 90% - בצורה של מוצרים ריקבון).

עם טיפול חיצוני מקומי, התרופה חודרת בקלות לאפידרמיס, ורמת הזמינות הביולוגית הכוללת שלה היא 10%. התרופה מתחילה לפעול לאחר מספר דקות לאחר הטיפול בעור.

trusted-source[8]

מינון וניהול

תכנית השימוש בטיפות מרפא.

קח את הטיפות בפנים. גודל המנות עבור מבוגר ו מתבגרים מעל 12 שנים נלקח ליום הם 3-6 מ"ג (או 60-120 טיפות), אשר מחולקים 3 מנות מינון שווה. אנשים עם נטייה חזקה עבור נמנום צריך לצרוך 20 טיפות של תרופות במהלך המחצית הראשונה של היום, כמו גם 40 טיפות של התרופה לפני השינה.

תינוקות שנולדו בגיל 12-12 חודשים הם סמים במינון של 3-10 טיפות עם משולש לקחת במשך יום. ילד של 1-3 שנים מומלץ צריכת שלוש פעמים של 10-15 טיפות ליום. חולים בגיל 3-12 שנים צריכים להשתמש 3 פעמים ביום עבור 15-20 טיפות של התרופה.

במידת הצורך, ניתן להוסיף את הטיפות לבקבוק עם נוסחה לתינוקות להאכלה.

דרכי השימוש בג'ל.

יש צורך להחיל את הג'ל חיצונית - למקומות שנפגעו מהמחלה. במשך היום יש 2-4 נהלים כאלה. כאשר גירוי או גירוד בעוצמה גבוהה, ובנוסף, כאשר הצורות הנפוצות נגעים אפידרמיס של הרופא עשוי להמליץ על השימוש בג'ל בשילוב עם טיפות fenistil או טופס תרופה אוראלית אחרים.

במהלך הטיפול ג'ל, אור UV צריך להימנע באזורים שטופלו בעבר עם התרופה. בגלל זה, רצוי לנטוש שהייה ממושכת תחת קרני השמש.

אותה תכנית משמשת לטיפול בילדים. ג'ל יכול לשמש גם בתינוקות, אך רק לאחר דיון ראשוני בנושא זה עם הרופא ובפיקוחו.

אופן השימוש בתחליב התרופה.

זה נקבע לשימוש חיצוני - בעזרת גליל עיפרון הוא מוחל על העור 2-4 פעמים ביום (ריבוי תלוי מרשמים רפואיים). אמולסיה ניתן להשתמש בילדים.

תוכנית הקבלה של צורת הלוח של ההכנה.

טבליות לא ניתן לקחת על ידי אנשים מתחת לגיל 12 שנים.

בדרך כלל יום צריך להיות נצרך 1-nu Tablet, כי החשיפה של התרופה בסמים נמשך 24 שעות. מומלץ לאכול אותו בערב, כך שאתה לא מרגיש מנומנם. לבלוע את הקפסולה לחלוטין, תוך שטיפה במים פשוטים.

משך טיפול כזה יכול להיות מקסימום 25 ימים.

שימוש בקרם Fentistil Pentsivir.

כדי לטפל בהשפעת הרפס האפידרמיס או הרירי, אתה צריך לסחוט קצת שמנת על אצבע או צמר גפן, ולאחר מכן להחיל אותו על האזור הרצוי. הליך זה צריך לחזור על עצמו במרווחים של 2 שעות, לא יותר מ 7-8 פעמים ביום במשך 4 ימים.

התחל את השימוש של התרופה רצוי מיד לאחר הופעת הסימפטומים הראשונים של זיהום. כמו כן, הוא נדרש לדבוק משך הזמן הטיפולי המפורט בהוראה, גם אם הסימפטומים של המחלה נעלמו לאחר יומיים של טיפול.

כדי לעבד עם שמנת זה הכרחי רק אלה אזורים על השפתיים באזור סביב הפה שבו היה הרפס. אסור להחיל אותו על קרום רירי בעל פה או באף, קרום העין ואברי המין.

אנשים שיש להם חסינות מוחלשת צריך קודם להתייעץ עם רופא.

אם השיפור אינו מתרחש לאחר 4 ימי טיפול, או שהמצב אפילו החמיר, מומלץ להתייעץ עם מומחה.

 

trusted-source[11], [12]

השתמש פניסטילה במהלך ההריון

אסור להשתמש בג'ל ובטיפות של התרופה בשליש הראשון. ב השני והשלישי trimesters, אלה צורות מרפא של פניסטיל יכול להינתן אך ורק בנוכחות של אינדיקציות החיים, ונלקח תחת פיקוח מתמיד של הרופא. אסור לעבד שטחים גדולים של האפידרמיס בג'ל.

אין להשתמש בתרופות במהלך ההנקה. אסור בהחלט לגזום את אזור הפטמה.

התוויות נגד

בין התוויות:

 • גלאוקומה, אשר יש צורה זווית סגור, כמו גם אסטמה;
 • היפרפלזיה בערמונית;
 • נוכחות של חוסר סובלנות ביחס לרכיבים תרופתיים.

זהירות נדרשת כאשר נעשה שימוש באנשים עם מחלות ריאות, בעל תואר כרוני בעל אופי חסימתי.

לפני השימוש בתרופה זה תמיד יש להתייעץ עם הרופא שלך.

תופעות לוואי פניסטילה

השימוש בתרופה עלול לעורר את התרחשותן של תופעות לוואי מסוימות:

 • הפרעות המשפיעות על NS: הסימפטומים של עירור או נמנום (הנצפים ביותר בימים הראשונים של הטיפול), כמו גם כאבי ראש או סחרחורות;
 • הפרעות בפעילות העיכול: בחילה או יובש ברירית הפה;
 • בעיות עם תפקוד נשימתי: הפרעות של נשימה חיצונית ויובש בלוע;
 • סימנים אחרים: פריחות, נפיחות ועוויתות שרירים.

השימוש של Fenistil pencivir קרם יכול להוביל את המראה של תחושות של קהות, שריפה או עקצוץ באתרי הטיפול.

trusted-source[9], [10]

מנת יתר

כאשר אתה משתמש בסמים בפנים, עליך להקפיד על המינון המצוין, כי יש סבירות גבוהה של שכרות. בגלל זה, דיכוי של מערכת העצבים המרכזית עלולה להתרחש או לפתח נמנום חמור (אצל מבוגר). זהו גם גירוי אפשרי של פעילות מערכת העצבים המרכזית לבין ההתפתחות של תסמינים מ-אנטיכולינרגיות (מתרחש בדרך כלל אצל ילדים), בקרב שבו תחושת ההתרגשות, mydriasis, יובש של רירית הפה, טכיקרדיה, התכווצויות גאות ושפל עם דם, אטקסיה, קדחת והזיות. בנוסף לרשימה זו, ההתפתחות של קריסה, השתנה מאוחרת והורדת לחץ הדם.

כאשר הרעלת פניסטיל היא נדרשת לתת לאדם הפגוע פחם פעיל ותרופה משלשלת מסוג מלוחים. כמו כן, על מנת לחסל את ההשפעות של מנת יתר, ננקטים צעדים כדי לשמור על פעילות נשימה ו CAS.

אינטראקציות עם תרופות אחרות

השפעתה של התרופה גורמת לאפקט המופעל על הגוף על ידי חרדה וההיפנוזה.

בשילוב עם אלכוהול אתילי, עיכוב של תופעות פסיכומוטוריות הוא ציין.

השילוב של Fenistil עם MAOI משפיע על אפקט cholotropic, ובנוסף לכך ההשפעה המדהימה המופעלת על מערכת העצבים המרכזית.

השילוב של m- cholinoblockers עם טריציקליקים מוביל לעלייה בהסתברות לעלייה בערכי IOP.

trusted-source[13], [14], [15]

תנאי אחסון

Fenistil נדרש להישמר מחוץ להישג ידם של ילדים קטנים. רמת הטמפרטורה עבור כל צורות הטיפול, למעט קרם - מקסימום של 30 ° C. קרם Fenistir קרם צריך להיות מאוחסן ברמות הטמפרטורה לא מעל 25 מעלות צלזיוס לא צריך להיות קפוא.

חיי מדף

Fenistil מותר להחיל בתוך 36 חודשים מיום הייצור של התרופה.

trusted-source[16]

בקשה לילדים

לא ניתן לתת טיפות לתינוקות מתחת לגיל 1. עבור ילדים גדולים יותר, חשוב לבחון היטב את המינון שנקבע על ידי הרופא. רשמו Fenistila טיפות לילדים בזהירות, כי יש אפשרות לפתח apnea בלילה.

ניתן לרשום את ג 'ל של סמים לילדים בכל גיל, אך מומלץ ליישם אותו תחת פיקוחו של רופא ילדים.

Fentistir pentivir ניתן להשתמש בילדים מעל גיל 12 שנים.

trusted-source[17], [18]

אנלוגים

בין אנלוגים זולים יותר של ג'ל הוא Zetrin עם Vibrocil. בנוסף, תרופות אנטיאלרגרניות ניתנות בין תרופות דומות - קלריטין עם Tavegil, Diazolin עם Loratadin וכן הלאה.

יש Fenistil Pentsivir אנלוגים כגון Viroleks, Zovirax, עם אציקליות gerpevir ומלבד כי Atsivir, Vartek, Gerpetad עם אציקלוביר Medovir עם Gerpferonom ו Provirsan עם Agerpom.

ביקורות

Fenistil נחשב תרופה יעילה מאוד, עוזר לחסל סימפטומים אלרגיים.

לעתים קרובות, משוב חיובי על ההשפעה של טיפות משאיר הורים שהשתמשו בתרופה עבור ילדיהם (כולל תינוקות). ב הערות אלה, הוא ציין כי, הודות טיפות, פריחות וגירוד עם גירוי להיעלם במהירות.

דעות על ג'ל המשמש לילדים, עולה כי זה עוזר גם עם עקיצות של חרקים שונים, בנוסף פריחות ותסמינים אלרגיים אחרים. בסקירות על צורת הליום של LS, המשמש את התינוק, הם כותבים כי ג'ל מסייע להסיר במהירות אדמומיות גירוי בעור. בהתבסס על הודעות בפורומים, ג'ל משמש לעתים קרובות לטיפול בתינוקות.

הערות על תחליב התרופה נדירות יותר, אבל הם גם מצביעים על הנוחות בשימוש בסמים ויעילות גבוהה.

לעיתים מופיעים גם הערות שליליות, המצביעות על כך שלתרופה אין את האפקט הרצוי. אבל בדרך כלל במצבים כאלה אנחנו מדברים על נגעים, הגורם אשר אינו אלרגיה.

תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "פניסטיל" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.