^

בריאות

אנטיהיסטמינים

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 10.08.2022
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אנטיהיסטמינים לחסום את קולטני H1-היסטמין (כולל סימפונות), ובכך להפחית bronchoconstriction נימי חדירות ובצקת הסמפונות, לעכב תגובת סימפונות מוגזמת היסטמין. הם אינם פותרים את הבעיה של אסטמה, אך במקרים מסוימים, במיוחד בנוכחות של אלרגיה רבה ערכית, ניתן להשתמש בטיפול אסטמה אטופית.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]

אינדיקציות אנטיהיסטמינים

אנטיהיסטמינים משמשים בדרך כלל בשילוב של אסתמה הסימפונות עם אלרגיות אחרות (אורטיקריה, נזלת vasomotor, וכו '). באסטמה סימפונית קשה ובמהלך התקפה, השימוש באנטי-היסטמינים אינו יעיל ולא הולם (הם גורמים לעיבוי ליחה).

trusted-source[11], [12], [13], [14]

מינון וניהול

2 דורות של antihistamines משמשים.

trusted-source[15], [16], [17], [18], [19], [20]

אנטיהיסטמינים של הדור הראשון

אנטיהיסטמינים של הדור הראשון הם אנטיהיסטמינים קלאסיים.

 • Dimedrol - למנות 0.03-0.05 גרם בעל פה 2-3 פעמים ביום במשך 10-15 ימים או כפתרון 1% תוך שרירית 1 מ"ל 1-2 פעמים ביום. לעתים קרובות גורם נמנום.
 • Fenkarol - משוחרר בטבליות ב 0.025 גרם, לקחת 1 טבליה 3-4 פעמים ביום לאחר הארוחות עבור 10-20 ימים. בניגוד diphenhydramine התרופה לא חוסם רק gisgaminovye H1-קולטנים אלא גם מפחית את כמות היסטמין ברקמות (מאז מפעיל diaminooksidazu - היסטמין אנזים משפיל). אין אפקט הרגעה בולט, לא גורם לנמנום.
 • Pipolphene (diprazine) - משוחרר בטבליות של 0.025 גרם, למנות בעל פה 1 טבליה 2-3 פעמים ביום לאחר הארוחות או introsuscularly 1-2 מ"ל של פתרון 2.5%. לתרופה יש אפקט הרגעה ניכר.
 • Diazolinum - מונפקת טבליות על ידי 0.05 ו 0.1 גרם, ניתנת בעל פה 1 Tablet 3 פעמים ביום, ככלל, לא גורם הרגעה ומהפנט השפעות.
 • Dymbon - מיוצר בטבליות של 0.01 גרם, להחיל בעל פה 1 Tablet 3 פעמים ביום (ללא קשר לצריכת מזון). עשויה להיות השפעה של הרגעה. יחד עם פעולה protivogistaminnym גורם אפקט antiserotoninovy חלקית.
 • Suprastinum - מונפקת טבליות על 0.025 גרם ב אמפולות של 1 מ"ל של פתרון 2%. מוקצה בתוך 0.025 גרם 3 פעמים ביום במהלך הארוחות, אתה יכול להיכנס שריר 1-2 מ"ל של פתרון 2%. התרופה יש antichistaminic ו היקפינרגי פעילות היקפית.
 • Tavegil - מונפקת טבליות של 1 מ"ג, אמפולות של 2 מ"ל של פתרון 0.1%. קרוב dimidrol, אבל פעיל יותר נמשך יותר (8-12 שעות לאחר מנה אחת). זה נקבע עבור 1 מ"ג בבוקר ובערב, את המינון היומי ניתן להגדיל ל 3-4 טבליות. גורם השפעה מרגיעה קלה.

חסרונות של antihistamines אני דור:

 • יש השפעה משכך ומהפנט עקב חדירה טובה דרך מחסום הדם במוח והמצור על קולטני ההיסטמין המרכזיים;
 • להפר את הריכוז של תשומת הלב ולגרום לאטקסיה (התווית לחולים, לנהגים עובדים, למפעילים, לשולחים וכו ');
 • להראות פעולה holinoliticheskoe כי באה לידי ביטוי ביוב בפה, טכיקרדיה, עיכוב של שתן, מנעולים, הפרת לינה;
 • להגדיל את צמיגות של כיח בחולים עם אסתמה הסימפונות, אשר מחריף חסימת הסימפונות;
 • יש השפעה antihypertensive;
 • לגרום להתפתחות של הרגלה עם שימוש ממושך, בקשר עם זה מומלץ לשנות את התרופות כל שבועיים.

trusted-source[21], [22], [23], [24], [25], [26]

אנטיהיסטמינים מן הדור השני

אנטיהיסטמינים של הדור השני יש את היתרונות הבאים בהשוואה ההכנות של הדור הראשון:

 • אין להם תרופות הרגעה והיפנוזה, שכן הם ליפופובים וחודרים בצורה גרועה את מחסום הדם בדם;
 • סלקטיבי לחסום קולטני H1-histamine, אין פעילות cholinolytic ו adrenolytic;
 • להראות במהירות אפקט טיפולי (לאחר 30-60 דקות) עקב ספיגה טובה של דרכי העיכול;
 • יוצרים קשרים חזקים עם קולטני H1-histamine והם מופרשים לאט מהגוף, ולכן יש להם השפעה מתמשכת וניתן ליישם 1-2 פעמים ביום (למעט acrivastine);
 • לא להתמכר גם עם שימוש ממושך;
 • להפחית את שחרורו של מתווכים מתאי התורן bazofilov יחד עם המצור של קולטני H1 היסטמין ובמידה מסוימת עשויה להיות השפעה אנטי דלקתית.
 1. Terfenadine (terfen, triludane, teldan) - מוחל על 0.06 גרם 2 פעמים או 0.12 גרם פעם ביום.
 2. Astemizole (gismanal) - הוא prescribed עבור 10 מ"ג פעם ביום.
 3. Terfenadine ו astemizole יכול לגרום הפרעות קצב הלב, ולכן הם לא משמשים מחלות כרוכות של מערכת הלב וכלי הדם.
 4. לורטידין (klaritin) - נקבעת על ידי 0.01 גרם (1 טבליה) פעם ביום.
 5. Acryvastin (semprex) - משמש כמוסות, 1 כמוסה 2-3 פעמים ביום.
 6. Cetirizine (zirtek) - מיושם 10 מ"ג פעם ביום (במהלך ארוחת הערב).

trusted-source[27], [28], [29], [30], [31]

תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "אנטיהיסטמינים" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.