^

בריאות

A
A
A

פיזיותרפיה לטיפול בדרמטיטיס ודרמטוזיס

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כל דרמטיטיס ודרמטוזים, אשר אין להם סימנים לאשפוז, צריכים להיות מטופלים במסגרת אשפוז חוץ או אשפוז. במקרה זה, שיטות הטיפול התרופתי של הפתולוגיה זו בצורה של יישום חיצוני של משחות מתאימות בליעה של תרופות שונות משלימים בהכרח על ידי שיטות אפשריות של פיזיותרפיה.

אחד הגורמים הפיזיים החיצוניים אוניברסלי שיטות טיפוליות עבור דרמטיטיס ו מחלת עור היא קרינת לייזר בעלת צריכת אנרגיה נמוכה בגלל, גודש נוגדות דלקת הישג מראש מיזוג pathogenetic והשפעתו, ביטול הרגישות, immunocorrecting ותוצאה רגנרטיבית, ושיפור זרימת הדם באזור.

הקרנת ליזר מתבצעת באמצעות מכשירים שיוצרים אור אדום (אורך גל 0.63 אממ) או קרוב אינפרא אדום (אורך גל .8 - 0.9 אום) חלק של הספקטרום האופטי, במצב מתמשך או פעם לייצר קרינה זו. הליך החשיפה הוא מרוחק (0.5 ס"מ סיקול), יציב או labile.

קרני חשוף אזורים של העור. לפני הנוהל, משטח העור הנגוע מנוקה מהפרשות רטובות או סמויות. בנוכחות קשקשים או קרום, קרינה אינפרא אדום משמש. כאשר משתמשים emitters אינפרא אדום פעמו, מותר להחיל 2 עד 3 שכבות של גזה או תחבושת.

הקרנה מתבצעת על שדות, לכידת כל משטח העור מושפע תצורה סעיף פתולוגי מהפריפריה למרכז ורקמות בריאים בטווח של 1 -. 1.5 ס"מ האם ניתן להשתמש בטכניקה של סריקת קרן לייזר במהירות התנועה של הרדיאטור (קרן) של 1 ס"מ / s.

APM NLI 1 - 5 mW / cm 2. בשנת יכולות אפנון תדר האופטימלי LLR הבא פרמטרים: הנוכחות של תגובות דלקתיות של העור מושפע 5 הטיפולים הראשונים עם תדר של 80 הרץ, כל הנהלים הבאים עד לסיום הקורס של פיזיותרפיה מתבצעת בתדירות של 10 הרץ.

זמן פעולה בשדה עד 5 דקות. מהלך הטיפול 10 - 15 נהלים ביום 1 פעם ביום בבוקר.

קורסים חוזרים של חשיפה לייזר במחלות כרוניות דרמטולוגיות ניתן לבצע לאחר 1 עד 3 חודשים. יש לציין כי עבור מחלות כגון neurodermatitis וצורות מסוימות של אקזמה, הקורס הראשון של טיפול בלייזר הוא יעיל מאוד. עם זאת, עם קורסים חוזרים ונשנים הבאים של שיטה זו של פיזיותרפיה של מחלות אלה, האפקטיביות הטיפולית שלה יורדת בהדרגה.

ניסיון קליני מעיד על יעילות מספקת של היישום של דרמטיטיס ו dermatoses של מידע גל פעולה על ידי מנגנון "Azor-IK". הטכניקה רחוקה (0.5 ס"מ פער), תוויות.

כל פני העור מושפעים בהתאם לתצורה של האתר הפתולוגי, מהפריפריה למרכז, עם קרינה של רקמות בריאות בטווח של 1-1.5 ס"מ, במהירות של 1 ס"מ לשנייה.

בנוכחות תגובה דלקתית של העור, 5 הליכים הראשונים מוחלים בתדירות של 80 הרץ, כל הבאים - בתדר של 10 הרץ.

זמן החשיפה לפרוצדורה הוא עד 30 דקות. מהלך הטיפול - עד 15 נהלים ביום 1 פעם ביום בבוקר

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.