Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

דרמטולוג

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

כיום בתחום של דרמטולוגיה יש מומחים כגון רופא עור, dermatovenerologist, רופא עור, קוסמטיקאית ו trichologist.

בעיות עם פריחות בעור גירוד, כינים, בעיות ציפורניים יש אנשים מוטרדים מאז המוקדם. נמצא מידע המאשר כי כ -1.5 אלף שנה לפנה"ס. ה. נערכו מחקרים על מחלות עור ושיטות הטיפול בהם. דרמטולוגיה - אחת מענפי הרפואה העתיקים ביותר - הופיעה בעריסת העמים הקדומים ביותר - סין, הודו ויוון, והמדע הזה התפתח בכל מדינה באופן עצמאי לחלוטין.

trusted-source[1], [2]

מי רופא עור?

כדי לקבוע מי הוא רופא עור, בואו נחזור לנושא של לימוד מדע כגון דרמטולוגיה. הם העור ואת appendages (שיער, מסמרים). העור של הגוף האנושי, או אפיתל, הוא אחד האיברים הגדולים ביותר, ביצוע שתי פונקציות חשובות ביותר: מגן ונשימה. כל שינוי, הן באיברים הפנימיים והן בסביבה החיצונית, משאיר את השינויים על העור. לפעמים שינויים באפיתל יכולים להצביע על מחלות קשות, ולכן עבור כל השינויים המתמידים בעור, כמו גם מסמרים ושיער, ביקור אצל רופא עור הוא לא רק רצוי, אלא גם הכרחי.

מתי עלי לגשת לרופא עור?

העור האנושי מושפע ביותר על ידי הסביבה, למשל, שינויים טמפרטורה ולחות, הידרדרות איכות המים מן הברז. לכן, לא כל התגובות העור יכול להיות סימן של מחלה פנימית דורשים ביקור מיידי לרופא העור. מתי עלי לגשת לרופא עור? כאשר קבוע שאינו עובר, פריחה חיוורת או חייה על כיסוי האפיתל, אדמומיות בעל רכוש של התקדמות, בצקת בעור, תצורות ספטי, גדלו מופע של אקנה, מתקלף וגרד, שינויים במבנה של כיני זיהום שיער או ציפורניים, שינויים בצבע ובגודל כתמי לידה, גידול במספרם על הגוף. כל הבעיות הללו על גוף האדם דורש ביקור מיידי לרופא עור.

אילו בדיקות אני צריך לקחת כאשר אני מבקר רופא עור?

כדי לאבחן מחלות מסוימות שגרמו לבעיות בעור ובנספחיו, נדרשים מחקרים נוספים וניתוחים נוספים. עם זאת, הספקטרום של מחלות המוביל לבעיות עם כיסוי אפיתל של אדם הוא כל כך גדול, כי אין המלצות כלליות, מה בדיקות לעבור בעת פנייה לרופא עור. הרופא עצמו ימנה את כל הבדיקות הנדרשות וישלח למומחים אחרים, אם יראה צורך זה. אתה יכול לפני הביקור אצל רופא עור לתת בדיקת דם ביוכימי, כמו גם ניתוח של הורמוני מין הורמונים בלוטת התריס. אבל ליתר דיוק, הרופא חייב לקבוע הכל לאחר בדיקה של המטופל, כי כל מקרה הוא יחיד.

באילו שיטות אבחון משתמש רופא העור?

כדי לטפל בבעיה, אתה צריך לגלות את הסיבה. כאשר יש שינויים כלשהם על העור, מסמרים, שיער, ביקור אצל רופא עור הוא הכרחי. איך זה הולך, ומה שיטות האבחון עושה רופא העור להשתמש? ראשית, זוהי בדיקה ויזואלית של החלקים הפגועים של כיסוי האפיתל, המישוש שלהם. כמו כן, רופא עור משתמשת בשיטות אבחון כזה, כגון מיקרוסקופיה, ציטולוגיה, היסטולוגיה, וכו 'בהתבסס על תוצאות המחקר, הרופא עשוי לתת למטופל הפניה למומחה אחר, לשלוח אותו בדיקת אבחון נוסף לבדיקות אלרגיה, אולטרסאונד, ועל סמך התוצאות שלהם למנות טיפול.

מה עושה רופא עור?

רופא העור הוא מומחה צר, אבל הוא חייב לדעת לא רק דרמטולוגיה נכונה, אלא גם ענפים רבים אחרים של הרפואה. לעתים קרובות מאוד רופא עור אינטראקציה עם מומחים אחרים, במיוחד כאשר בעיות כיסוי אפיתל נגרמות על ידי מחלות של האיברים הפנימיים. אז מה עושה רופא העור? חקירת שינויים בעור ובנספחים של אדם, בהבהרת הגורם לשינויים אלה, וכן במינון אמצעים מתאימים להשמדתם. לעתים קרובות רופא עור יכול להתייחס למומחה אחר כדי לברר אם הכל בסדר עם אחד או יותר של איברים של המטופל.

מה מחלות רופא העור לטפל?

מצבו של העור, הציפורניים והשיער של אדם הוא מראה של בריאותו הפנימית, ולכן כל השינויים בכסוי אפיתל יש לקחת בחשבון והוצגו לרופא עור. מה מחלות רופא העור לטפל? קודם כל, אלה פריחות בעור מכל סוג שהוא: מועברות דרך וירוסים, זיהומים, טפילים, פטריות, מתפתחות על רקע אלרגיות או הפרעות בתפקוד האיברים הפנימיים. זה גם אקנה, הפרה של בלוטות החלב ואת סבוראה כתוצאה של זה, pediculosis, פטריות על הציפורניים של הידיים והרגליים, כוורות. כמו כן, רופא עור יכול להפנות את המטופל לאבחון של מחלות מורכבות יותר ויותר, למשל, גידולים אונקולוגיים.

ייעוץ של רופא עור

כל מחלה היא אינדיבידואלית ועל הטיפול שלה באורגניזם מסוים דורש גישה אישית. עם זאת, העצה הכללית של רופא עור ניתן לנסח כדלקמן. ראשית, כל השינויים כיסוי אפיתל יש לראות ולבחון, מוקדם יותר, כן. לכן, כל אדם צריך לפקח על מצב העור שלהם, השיער, הציפורניים, לשמור אותם נקיים, ולבחור מוצרי טיפול מתאים עבורם. לעתים קרובות הגורם לבעיות עור הוא תת תזונה או עצבנות מוגברת. לכן, תזונה בריאה ושלווה תהיה השפעה טובה על המדינה הפנימית שלך על החיצוני.

trusted-source[3]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.