Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

עור

המומחה הרפואי של המאמר

דרמטולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

העור (cutis), המהווה את כיסוי כללי של גוף האדם (integumentum קומונה), ישירות במגע עם הסביבה החיצונית, מבצעת מספר פונקציות. הוא מגן על הגוף מפני השפעות חיצוניות, כולל מכני, הוא מעורב בתהליכים thermoregulation ואת חילוף החומרים של הגוף, להפריש זיעה, חלב, לבצע תפקודי נשימה, מכיל עתודות אנרגיה (שומן תת עורי). העור הוא אזור של 1.5-2.0 מ ' 2 בהתאם לגודל של הגוף, הוא תחום גדול עבור סוגים שונים של רגישות: מישוש, כאב, טמפרטורה. עובי העור בחלקים שונים של הגוף שונה - בין 0.5 ל 5 מ"מ. העור הוא נפלט על ידי שכבת פני השטח - האפידרמיס נוצר מן ectoderm, ואת השכבה העמוקה - הדרמיס (למעשה העור) של מקור מזודרם.

האפידרמיס (האפידרמיס) הוא אפיתל רב שכבתי, שכבתו החיצונית מתפתחת בהדרגה. האפידרמיס מחודש בשל שכבת הצמיחה העמוקה שלו. עובי האפידרמיס שונה. על המותניים, הכתפיים, החזה, הצוואר והפנים הוא דק (0,02-0,05 מ"מ), על כפות הידיים ואת הסוליות חווה עומס פיזי ניכר, 0,5-2,4 מ"מ.

האפידרמיס מורכב משכבות רבות של תאים, המאוחד לחמש שכבות עיקריות: חרמן, מבריק, פרטני, עוקצני ובזאלי. השכבה הקרנית השטחית מורכבת ממספר גדול של קשקשים חרמנים שנוצרו כתוצאה מקירטיזציה של תאי השכבות הבסיסיות. פתיתי חרמן מכילים קרטין חלבונים ובועות אוויר. שכבה זו צפופה, גמישה, לא עובר מים, מיקרואורגניזמים, וכו 'פתיתי חרמן בהדרגה slushchyvayutsya והוחלפו על ידי חדשים שמגיעים אל פני השטח מן השכבות העמוקות.

מתחת לשכבה חרמנית היא שכבה מבריקה שנוצרה על ידי 3-4 שכבות של תאים שטוחים שאיבדו גרעינים. הציטופלסמה של תאים אלה היא ספוגה עם חלבון eleidin, אשר refracts האור היטב. מתחת לשכבה מבריקה הוא שכבת גרגרי המורכב מספר שכבות של תאים שטוחים. תאים אלה מכילים גרגרים גדולים של keratogialin, אשר, כמו תאים לנוע אל פני השטח של האפיתל, הופך לקראטין. עומק שכבת תאי אפיתל הוא spinosum ואת שכבות בסיס משולבות נקראו שכבת ניבט. בין התאים של שכבת הבסיס יש פיגמנט epitheliocytes המכיל פיגמנט מלנין, על כמות אשר צבע העור תלוי. מלנין מגן על העור מפני ההשפעות של קרניים אולטרה סגולות. באזורים מסוימים של הגוף, פיגמנטציה בולטת במיוחד (ספל מוצץ של השד, שק האשכים, סביב פי הטבעת).

הדרמיס, או העור עצמו (דרמיס, קוריום), מורכב מרקמת חיבור עם כמה סיבים אלסטיים ותאי שריר חלקים. על האמה, עובי הדרמיס אינו עולה על 1 מ"מ (אצל נשים) ו -1.5 מ"מ (אצל גברים), במקומות מסוימים הוא מגיע ל -2.5 מ"מ (עור הגב בגברים). בעור עצמו, שכבת שכבתית שטחית (שכבה papillare) ושכבת רשת עמוקה יותר (stratum reticulare) מבודדים. השכבה פפילרי ממומשת ישירות מתחת לאפידרמיס, זה מורכב בליטות רקמה וצורות חיבור רופפות סיביות סדירות - ואדומות (גבשושיות), המהווה דם ציר ונימים הלימפה, סיבי עצב. לפיכך, ההסדר של גבשושיות על פני השטח של רכסי אפידרמיס הגלויים העור (cutis cristae), וביניהם שפע של גומחות מוארכות - של striae עור (cutis sulci). צדפות וחריצים מתבטאים בצורה הטובה ביותר על הבלעדית וכפות הידיים, שם הם יוצרים תבנית אינדיבידואלית מורכבת. הוא משמש מדע פלילי מדע פלילי לזיהוי (טביעת אצבע). בשכבת האפיפיור יש צרורות של תאי שריר חלקים הקשורים עם זקיקי השיער, ובמקומות מסוימים חבילות כאלה לשקר לבד (עור הפנים, הפטמה השד, שק האשכים).

שכבת רשת מורכבת של רקמת חיבור צפופה, unformed המכילים צרורות של סיבי קולגן ואלסטי, ומספר קטן של סיבים הרשתית. שכבה זו ללא גבול חדה הופכת בסיס תת עורי, או סיבים (טלה subcutanea), המכיל פחות או יותר את כמות השומן גושים (panniculi adiposi). עובי של שומנים שומניים אינו זהה בכל המקומות. במצח ובאף, שכבת השומן מתבטאת בחולשה, ועל העפעפיים והעור של שק האשכים הוא נעדר. על הישבן ועל הסוליות שכבת השומן מפותחת במיוחד. כאן היא מבצעת פונקציה מכנית, להיות גרגר גמיש. אצל נשים, שכבת השומן מפותחת יותר מאשר אצל גברים. מידת התצהיר שומן תלוי בסוג של לבנות, שומן. שומן הפקדות (רקמת שומן) הם מבודדים תרמית טובה.

צבע העור תלוי בנוכחות של פיגמנט, אשר נמצא בתאי השכבה הבסיסית של האפידרמיס, וגם מתרחשת בדרמיס.

trusted-source[1]

כלי רכב ועצבים של העור

העור חודר לענפים מן העורקים (עורית) עורקי ושטחי , אשר בעובי של העור בצורת עורי עמוק רשתות podsoskovuyu שטחית שטחי. רשת עור עמוקה ממוקמת על גבול העור עצמו ועל בסיס שומן תת עורית. העורקים הדקים עוזבים ממנו ענף ודם המספקים את השומן, את העור עצמו (דרמיס), בלוטות זיעה, שיער, וגם יוצרים את רשת העורקים בבסיס האפיפיורות.

מרשת זו, אספקת הדם של papillae מתבצע, שבו נימים, המהווים את לולאות נימים intracapillary, להגיע לקצות של papillae. מתוך רשת פני השטח, כלי דק לצוץ בלוטות החלב ואת שורשי השיער. דם ורידי מן הנימים זורם לתוך הוורידים, ויצירת podsosochkovoe שטחי, ולאחר מכן podosochkovoe עמוק plexus ורידי. מן עמוק podsozochkovogo מקלעת דם ורידי זורם לתוך מקלעת ורידי עורי עמוק, ולאחר מכן לתוך מקלעת ורידית תת עורית.

לימפה נימים של העור כדי ליצור רשת השטח בדרמיס רשתי, הזורמים לתוך הנימים שוכב ניצנים עמוק - סמוך לגבול עם רקמת שומן תת עורי. נוצר מן הרשת העמוקה של כלי הלימפה, חיבור עם כלי של fascia של השרירים, מכוונים בלוטות הלימפה האזורי.

שימור העור מתבצע כענפים של עצבים סנסוריים סנסוריים (גולגולתיים, עמוד השדרה) וסיבים של מערכת העצבים האוטונומית. בשכבת האפידרמיס, papillate וה- rticular ישנם מספר רב של קצות עצבים שונים במבנה, תפיסת מגע (מגע), לחץ, כאב, תחושת טמפרטורה (קור, חום). קצות העצבים בעור מופצים באופן לא אחיד. הם רבים במיוחד בעור הפנים, כפות הידיים והאצבעות של היד, אברי המין החיצוניים. העצבנות של הבלוטות, השרירים המרימים את השיער, הדם וכלי הלימפה מתבצע על ידי סיבים סימפתטיים פוסט-אנגליוניים הנכנסים לעור כחלק מהעצבים הסומטיים, וגם יחד עם כלי הדם. סיבי עצב יוצרים plexuses ברקמת השומן התת-עורית ובשכבת האפיפיור של הדרמיס, כמו גם סביב הבלוטות והשורשים של השיער.


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.