Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

ערמונית אצל ילדים

המומחה הרפואי של המאמר

מחלה מידבקת
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

עווית היא מחלה מידבקת חריפה המאופיינת בהתקפות גוברות והולכות של שיעול עוויתני ומספר ביטויים פאטאואנטומיים מצד מערכת הנשימה, כולל הגרון. עם סימנים של שיעול צועק בילד חולה, הורים לעתים קרובות לפנות מומחה ENT לעזרה, אשר הכשירות בתחום זה לא צריך לגרום להם ספקות.

הצורות החמורות של שיעול צולע (הנמצאות כיום רק בתינוקות של חודשי החיים הראשונים), יכולות להיות מסובכות עקב דלקת ריאות דו-צדדית, הפרכוסים, אי ספיקה נשימתית חריפה של התואר השלישי ומובילה למוות.

קוד ICD-10

  • A37.0 שעלת הנגרמת על ידי שעלת Bordetella.
  • A37.1 ערמונית נגרמת על ידי Bardetella parapertussis .
  • A37.8 ערמונית נגרמת על ידי עוד פתוגן מסוים של המין Bordetella.
  • А37.9 ערמונית, ללא ציון.

אפידמיולוגיה של שיעול אצל ילדים

מקור ההדבקה הוא החולה והמוביל. זיהום של המטופל הוא גדול במיוחד catarrhal הראשונית ואת כל תקופה עוויתות. מדד הדמיון הוא 0.7-0.8. השכיחות היא הגדולה ביותר בקרב ילדים מ 2 עד 5 שנים. בשנים האחרונות, מתבגרים, מבוגרים וילדים של חודשי החיים הראשונים הם בין החולים. נוגדנים transplacental transplacable מן האם לא להגן מפני המחלה.

עוברים מלווה נגע של קרום רירי של מערכת הנשימה העליונה, שבה דלקת catarrhal מתפתח, אשר גורם לגירוי מסוים של קצות העצבים. התקפי שיעול תכופים תורמים לירידה במחזור הדם והמוח, מה שמוביל לרוויה לא מספקת של דם עם חמצן, שינויים ב- CBS לכיוון החומציות. ההתרגשות המוגברת של מרכז הנשימה נמשכת זמן רב לאחר ההתאוששות.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]

גורם לעלת אצל ילדים

הסוכרת השמנתית היא Bordetella vulgaris, שהיא מוט עם קצוות מעוגלים שאינם יציבים להשפעות הסביבה החיצונית. מקור ההדבקה הוא אדם חולה. את הזיהום מועבר על ידי טיפות מוטס במהלך שיעול. המחלה מגיעה מדבק הגדול ביותר שלה catarrhal ואת השבוע הראשון של תקופות spasmodic של המחלה. חולה עם שעלת חדל להיות מדבק לאחרים 6 שבועות לאחר תחילת המחלה. ילדים לעיתים קרובות חולים בגיל של מספר חודשים עד 8 שנים. לאחר המחלה המועברת, קיימת חסינות מתמשכת.

בפתוגנזה של פרעות נשימה מובילות ערך כבר האריכה גירוי של קצות עצבים רירית סימפונות שהופעלו exotoxin שעלת, ויוצרת במרכז הנשימה של אח מוח הספיקה מסוג העירור דומיננטי (עבור Ukhtomskii). זה מוביל לעובדה כי התקף שיעול עולה על הרקע של מצב עווית של כל שריר הנשימה; שיעול שיעול, אחד אחרי השני, להתרחש רק על exhalation. התקף שיעול ללא שאיפה יכול להימשך יותר מדקה, אשר מלווה בהיפוקסיה של המוח. השאיפה נעשית על רקע התכווצויות שרירים של הגרון, ולכן, ושריקה רמה (נשימה שורקת) או הפסקת נשימה (אצל תינוקות צעירים). מחוץ התקף של שיעול, ילדים בדרך כלל מרגיש טוב יחסית, יכול לאכול, לשחק. ב צורה חמורה, התקפי שיעול להיות ארוך מאוד (3-5 דקות), התדירות שלהם עולה על 25 ליום, שינה מופרעת, הפרעות במחזור הדם ונזק מוחי היפוקסי להתרחש.

מה גורם לשיעול?

trusted-source[10], [11], [12], [13], [14], [15], [16]

תסמינים של שיעול

תקופת הדגירה נמשכת 2-15 ימים, בדרך כלל 5-9 ימים. להבדיל בין התקופות הבאות של המחלה: catarrhal (3-14 ימים), spasmodic, או עווית (2-3 שבועות), וכן תקופה של התאוששות. התסמינים העיקריים של שעלת לפתח בתקופה עויתי: התקפות של שעלת שיעול המתרחש בפתאומיות או לאחר תקופה של מבשרים (חרדה, כאב גרון, תחושת הלחץ בחזה). לאחר סדרה של רעידות שיעול עוויתות, נשימה עמוקה מתעוררת מבעד לצלילה הקולנית, הצרה, המלווה בהפיכה כביכול, כלומר, קול שורק. לאחר מכן, סדרה חדשה של שיעול בעקבות ואחריו נשימה צפצופים. בשנת שעלת חמור מספר התקפות כאלה יכולים להיות עד 30 שעות או יותר, מלווה סימנים של מחסור בחמצן (עירור, כיחלון של הפנים והשפתיים, נפיחות של ורידים של הצוואר והראש, דימום מתחת לעור לחמית). עם התקפות תכופות של שיעול, הפנים הופך נפוח. בשיעול חזק, הלשון של הילד בולטת מהפה ולחץ על הרסן לכיוון החותכות התחתונות, מה שמוביל לפציעתה ולכיבובה. בילדים של שנת החיים הראשונה, התקפי שיעול מתרחשים ללא תגמול, לעיתים מלווה בהפסקת נשימה ועוויתות, אובדן הכרה עקב היפוקמיה.

שיעול מלווה בהלם התכווצות של מיתרי הקול ואת הלחץ המכני גבוה על שפתות הקול, להוביל נחשול שלהם עייפות חדה, זרימת דם לא תקינה בה והפרעות טרופיות, המתבטא הרפיה paresis myogenic. תופעות אלו יכולות להימשך שבועות וחודשים לאחר ההתאוששות, המתבטאת בדיספוניה, צרידות, בריחת שתן בשל חולשת תפקוד הגרון.

סיבוכים: דלקת ריאות, בצקת ריאות חריפה, peribronhity, תמט ריאות ריאתי, סימפטומים של מערכת הלב וכלי הדם, לחץ דם גבוה, התכווצות של כלי דם היקפיים מוחות, נגעי CNS היפוקסי. מוות יכול לבוא מתוך asphyxiation כאשר glottis סגור לחלוטין עקב התכווצות של שרירים הגרון במהלך התקף של שיעול, כמו גם לעצור נשימה התקפים.

תסמינים של שיעול

סיווג שיעול אצל ילדים

ישנן צורות טיפוסיות ולא טיפוסיות של שעלת. מקרים אופייניים כוללים מקרים עם שיעול spasmodic. טיפוסית לשקול למחוק צורות subclinical. בצורות נמחקות, שיעול שכיח, ללא סיכומים, ובמקרים תת-קליניים, שיעול מתגלגל מתבטא רק בשינויים אימונולוגיים בדם, ולעתים רחוקות יותר, בשינויים המטולוגיים.

צורות אופייניות יכול להיות מתון, מתון וכבד. הקריטריונים הם תדירות שיעול spasmodic ליום, מספר reprises במהלך התקפה אחת, apnea.

  • עם צורה קלה, תדירות ההתקפות היא עד 10-15 ליום, ולא יותר מ 3-5 reprises. המצב הכללי אינו שבור, הקאות נדירות.
  • בצורה מתונה, מספר התקפי השיעול מגיע ל-15-25, ומספר הריברסיסטים הוא 10. ההתקפה של שיעול עוויתית מלווה בציקנוזה קלה, לפעמים היא מסתיימת בהקאות.
  • במקרים חמורים, מספר ההתקפים הוא יותר מ -25 ביום, לפעמים 40-50 או יותר, ויש יותר מ -10 repress. התקפי שיעול מלווה ציאנוזה כללית עם כישלון נשימתי עד דום נשימה. מצב בריאותו של הילד מופרע מאוד: הוא עצבני, אינו ישן טוב, מאבד את התיאבון.

trusted-source[17], [18], [19], [20]

אבחון שעלת

האבחנה של שיעול, מבוססת על נתונים קליניים ואפידמיולוגיים. אבחנה בקטריולוגית ספציפית מורכבת מבידוד הפתוגן בין טיפות של ריר להתיישב על שיעול בקיר האחורי של הלוע. כדי לזהות את אלו שהחלימו מן המוקדים מגיפת, בדיקות סרולוגיות מתאימות מבוצעות.

אבחנה של שיעול צחצוח מבוססת על שיעול תקיף אופייני עם reprises, נסיגה של כיב צמיגה צמיג, לעתים קרובות עם הקאות בסוף ההתקפה, ואת נפיחות של הפנים. אתה יכול לזהות פצע על רסן הלשון. חשיבות רבה לאבחון היא שינוי רצוף בתקופות של המחלה: catarrhal, spasmodic, רזולוציה ושינויים hematologic: מבוטא leukocytosis ו לימפוציטוזה עם ESR נורמלי.

עבור אבחון מעבדה, הבחירה של סוכן סיבתי הוא חיוני. החומר מהחולה נלקח בשיטת "צלחת השיעול" עם טמפון יבש או טמלון לחה עם המדיום מזין, inoculated לתוך התקשורת. הזריעה הטובה ביותר היא כאשר נבדק בשבועיים הראשונים מתחילת המחלה. זה חשוב בזמן אספקה של החומר למעבדה (קירור מעכב את הצמיחה של הפתוגן). אבחון של שיעול צולף כרוך גם בזיהוי נוגדנים לעלת Bordetella בסרום.

אבחון שעלת

trusted-source[21], [22], [23], [24], [25], [26], [27]

מה צריך לבדוק?

למי לפנות?

טיפול בשעלת

אשפוז נדרש עבור ילדים צעירים, כמו גם עבור כל החולים עם שעלת חמורה סיבוכים. טיפול בשיעול הוא בעיקר פתוגנטי וסימפטומטי.

במהלך המחלה, המטופל מוצג אוויר קריר טרי, אשר מרגיע על מערכת העצבים המרכזית ומוביל להחלשת והתכווצות של התקפי שיעול spasmodic. יש צורך להוציא את הגירויים החיצוניים שגורמים להתקף של שיעול spasmodic, למנוע מניפולציות רפואיות, בדיקות opharyngeal, וכו 'אם אפשר.זה הכרחי כדי לספק דיאטה vitaminized מלא. להקלה תכופה יש להאכיל את הילד. אם מתרחשת דלקת, אנטיביוטיקה חייבת להיות prescribed בשילוב עם פרוביוטיקה (acipol).

טיפול בשיעול הוא הטיפול הנכון עבור המטופל, תזונה נכונה, להישאר באוויר הצח. להאכיל את התינוק שלך מנות קטנות בקרוב לאחר התקף של שיעול. מזון צריך להיות אנרגטי מאוד לעיכול בקלות, מכילים ויטמינים, ואם אפשר, להתאים את הטעם של הילד. יש לשים לב לארגון של הפנאי של הילד, כמו ילדים אשר להוטים לשחק או לצפות סרטי וידאו מעניינים יש שיעול התקפות בתדירות נמוכה יותר.

במקרים חמורים בנוכחות סיבוכים n של דרכי הנשימה העליונות ואת הריאות מוצגים עם מנוחה במיטה ושימוש באנטיביוטיקה קשת רחבה. כדי להקל על הפריקה של ליחה צמיגה למנות himopsin, chymotrypsin ואנזימים mucolytic אחרים שאיפה תרסיס. כדי להחליש תופעות עוויתיות לראות שיעול תרופות הרגעה נוירולפטיות. חשיבות רבה היא השימוש של טיפול חמצן, במיוחד בצורת HBO. הקצה בתור הרגעה, להרגעה ולשינה (bromisoval), amphenicols (Chloramphenicol), macrolides ו azalides (Josamycin, midecamycin, oleandomycin, אריתרומיצין), פניצילין (amoxicillin, Ospamoks), טטרציקלינים (דוקסיציקלין), antitussives (butamirata) Sekretolitiki ו תמריצים מנוע פונקציה דרכי הנשימה (Tussamat, תמצית קורנית).

הפרוגנוזה נקבעת לפי גיל הילד וחומרת מהלך המחלה. עם השימוש בשיטות מודרניות של טיפול, כולל tracheotomy דחוף, התמותה שעלת ירד, במקרים של מוות הם נצפו בעיקר בקרב ילדים מתחת לגיל שנה באזורים מרוחקים של המדינה בהעדר טיפול רפואי מוסמך.

טיפול בשעלת

תרופות

מניעת שעלת

ניתן למנוע שיעול חזק עם חיסון DPT. צעדים ננקטים כדי למנוע מגע נגוע ילדים בריאים, מבוגרים בטיפול בילד חולה צריכים להיות כשדנים לו ללבוש מסכת גזה, צריך להיות מובל זה בחשבון כי זיהום על ידי טיפות מוטסות כאשר שעלת מתרחשת רק אם אדם לא מוגן הוא במרחק של 3 מ 'מן המטופל.

כדי ליצור חסינות פעילה, תאים שלמים וחיסונים תאיים משמשים. במדינה שלנו, חיסון של כל התא משמש חלק DTP ושעלת monovalentine. Acellular (acellular) חיסונים כוללים anatoxin שעלת, hemagglutinin filament ו pertactin. מרכיב השעירה של החיסון המקומי DTP מורכב פתוגנים שעונים נהרג.

איך למנוע שיעול?

החיסון הראשון נגד חיסון DTP לחיידק ניתן לילדים בגילאי 3 חודשים שלוש פעמים ב -0.5 מ"ל עם מרווח של 30-40 ימים, reaccination לאחר 1.5-2 שנים. החיסון מוזרק תת עורית לאזור סקפולה. עוברים monovaccis משמש במינון של 0.1 מ"ל תת עורית לילדים שחוסנו בעבר נגד דיפטריה ו טטנוס.


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.