^

בריאות

מחלות ילדים (ילדים)

פריחה ללא גירוד אצל ילד

ברוב המקרים, פריחות בעור בילדים גורמות לתחושת גירוד, אך תיתכן גם פריחה ללא גירוד אצל ילד. מתי זה קורה, כלומר אילו מחלות מלוות בפריחה לא מגרדת?

מהי אלליה אקספרסיבית?

הפרעה זו מתבטאת בעובדה שילדים המבינים דיבור חווים קשיים בהצהרות והבעות בעל פה פעילים (בלטינית - expressio), כלומר בהפרה מתמשכת של הטמעת מערכת יחידות השפה של הדיבור המדובר.

דיבור של ילד עם אלליה

בילדים, עיכוב מערכתי בהתפתחות הדיבור, כאחד התפקודים המנטליים הגבוהים ביותר של המוח, נקרא אלליה, שיכול להיות מוטורי (הבעתי), חושי (מרשים) או מעורב - סנסומוטורי. במה שונה הדיבור של ילדים עם אלליה?

גירוד בפי הטבעת אצל ילד

אי אפשר להתעלם מהגירוד בפי הטבעת, שכן בעיה זו או אחרת מסתתרת בבירור מאחוריה. לא כדאי לאבחן ולטפל בעצמך, קודם כל צריך לפנות לרופא ולעבור בדיקה.

נוירובלסטומה בילדים: סיבות, אבחון, טיפול

באונקולוגיה ילדים, אחת מהניאופלזמות החוץ-גולגולתיות הנפוצות ביותר היא נוירובלסטומה בילדים, המתייחסת לגידולים עובריים ממאירים מ-neuroblasts crest neural, כלומר, תאי עצב נבטיים (לא בשלים) של מערכת העצבים הסימפתטית. 

עוויתות אצל ילדים

ברפואת ילדים, נטייה פתולוגית להתכווצויות שרירים בלתי רצוניות ועוויתות ספונטניות - טטניה (מהטטנוס היווני - עוויתות), הנגרמת כתוצאה מרגישות עצבית -שרירית בהפרה של חילוף החומרים של הסידן בגוף, מוגדרת לעיתים קרובות כספסמופיליה אצל ילדים.

תאי דם אדומים מוגברים בשתן של ילד: מה המשמעות?

תוכן מוגבר של כדוריות דם אדומות בשתן של ילדים הוא המטוריה. בדרך כלל, בניתוח כללי, הם אינם מזוהים או שהכמות שזוהתה אינה יותר מ 1-2 אלמנטים בשדה הראייה.

חיידקים בשתן של ילד: סיבות, איך לטפל

הימצאותם של חיידקים בשתן של ילד נקבעת כתוצאה מבדיקה מיקרוסקופית של משקעיו ומהווה אות מסוכן. מה זה אומר? זה מצביע על מחלה ויראלית של מערכת השתן.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.