מחלות ילדים (ילדים)

עוויתות אצל ילדים

ברפואת ילדים, נטייה פתולוגית להתכווצויות שרירים בלתי רצוניות ועוויתות ספונטניות - טטניה (מהטטנוס היווני - עוויתות), הנגרמת כתוצאה מרגישות עצבית -שרירית בהפרה של חילוף החומרים של הסידן בגוף, מוגדרת לעיתים קרובות כספסמופיליה אצל ילדים.

תאי דם אדומים מוגברים בשתן של ילד: מה המשמעות?

תוכן מוגבר של כדוריות דם אדומות בשתן של ילדים הוא המטוריה. בדרך כלל, בניתוח כללי, הם אינם מזוהים או שהכמות שזוהתה אינה יותר מ 1-2 אלמנטים בשדה הראייה.

חיידקים בשתן של ילד: סיבות, איך לטפל

הימצאותם של חיידקים בשתן של ילד נקבעת כתוצאה מבדיקה מיקרוסקופית של משקעיו ומהווה אות מסוכן. מה זה אומר? זה מצביע על מחלה ויראלית של מערכת השתן.

צואה לבנה אצל ילד

בילדים צעירים תנועות מעיים בצבעים שונים: מצהוב בהיר לחום - הכל תלוי בתזונת הילד. בדרך כלל זה לא גורם לחרדה כלשהי, אך המראה של צואה לבנה מעורר הורים וגורם להם להתייעץ עם רופא ילדים, האם זה תקין?

ציסטה תת-תלותית אצל יילוד

כאשר מבצעים ניתוח נוירוסונוגרפיה מוחית, רופאים מגלים לעיתים ניאופלזמה חלולה שפירה, לאחר מכן הם מאבחנים "ציסטה תת-תת-סימלית אצל יילוד". 

מדיה במערכת השתן המוחית אצל ילד

ילדים צעירים סובלים מכך בכאבים מאוד, מה גם שהם אינם יכולים לומר להוריהם היכן זה כואב. קיימת צורה קטטרלית ומוחלטת של המחלה, האחרונה מסוכנת מאוד לבריאות התינוקות בגלל הסבירות הגדולה יותר להישנות. 

Streptoderma בילדים: גורם ותסמינים

Streptoderma הוא אחד מסוגי pyoderma העור (מחלות הנגרמות על ידי זיהום בקטריאלי). Streptoderma אצל ילדים  נגרמת על ידי סוג מסוים של מיקרואורגניזם - חיידקים של הסטרפטוקוקוס. 

אבחון של streptoderma אצל ילד

על מנת לאבחן streptoderma אצל ילדים, יש צורך להתייעץ עם רופא. זה יכול להיות רופא ילדים מקומי, רופא עור, מומחה למחלות זיהומיות, וכן בקטריולוג. ראשית, מומלץ לפנות לרופא הילדים המקומי שלך, אשר יקבע את הבחינה הנדרשת, ובמידת הצורך יפנה אותך למומחים אחרים.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.