^

בריאות

A
A
A

אנצפלופתיה כבדית

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 29.11.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אנצפלופתיה בכבד היא תסמין סימפטומטי של הפרעות במערכת העצבים המרכזית המתרחשת עם אי ספיקת כבד.

תרדמת הכבד היא השלב החמור ביותר של אנצפלופתיה בכבד, המתבטאת באובדן התודעה, חוסר התגובה לכל הגירויים.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

גורם לאנספלופתיה בכבד

מחלות חריפות ונזק לכבד:

  1. דלקת כבד נגיפית חריפה A, B, C, D, E, G.
  2. דלקת כבד נגיפית חריפה הנגרמת על ידי וירוסים הרפס, מונונוקליוזה זיהומית, Coxsackie, חצבת, cytomegalovirus.
  3. צהבת leptospirosis (Vasiliev- וייל המחלה).
  4. הנגע של הכבד עם rickettsiosis, זיהומים Mycoplasmal, פטרייתיים (בקורס חמור עם נגע כללית של כל האיברים).
  5. ספטיסימיה עם מורסה בכבד ו cholangitis.

גורם לאנספלופתיה בכבד

trusted-source[7], [8], [9], [10], [11], [12]

הפתוגנזה של אנצפלופתיה בכבד

הפתוגנזה אינה מובנת לחלוטין. המחקר מראה את תפקוד לקוי של מספר מערכות נוירוטרנסמיטר. עם אנצפלופתיה הכבד, קבוצה מורכבת של הפרעות הוא ציין, שאף אחד מהם מספק הסבר ממצה. כתוצאה מהפרות של שחרור כבד או מטבוליזם היקפי בחולים עם שחמת, רמת האמוניה, נוירוטרנסמיטורים מבשריהם, המשפיעים על המוח, עולה.

הפתוגנזה של אנצפלופתיה בכבד

תסמינים של אנצפלופתיה בכבד

כאשר האנצפלופתיה הכבד משפיעה על כל חלקי המוח, כך שהתמונה הקלינית היא תסביך שונה. הוא כולל הפרעות נוירולוגיות ומנטליות. תכונה אופיינית של אנצפלופתיה בכבד היא השתנות של התמונה הקלינית בחולים שונים. אבחון אנצפלופתיה בקלות, למשל על הנכנסים לבית החולים עם דימום במערכת העיכול או המטופל ספסיס עם שחמת הכבד, אשר בבדיקה לחשוף בלבול "נפנוף" רעד.

תסמינים של אנצפלופתיה בכבד

מה מטריד אותך?

שלבי אנצפלופתיה בכבד

שלב I (מבשרי תרדמת, Precoma I) מאופיין על ידי הסימפטומים הבאים:

  • התודעה מאוחסנת, חולים מתלוננים על חולשה כללית בולטת, אובדן תיאבון, בחילות, טעם מר בפה, שיהוקים, כאבים ברבע העליון מן, סחרחורות, "מרצדי זבובים" לפני העיניים, כאבי ראש, צלצולים באוזניים;
  • המטופלים עונים בצורה הולמת על שאלות, מכירים אחרים, אך מפסיקים מעת לעת לנווט בזמן, בחלל (הם לא יכולים להבין היכן הם נמצאים, לא קוראים יום בשבוע וכו ');
  • לעתים קרובות יש התרגשות, פחדנות, יכולת רגשית, אופוריה (אומרים שהם מרגישים בסדר);

שלבי אנצפלופתיה בכבד

אבחון של אנפלפלופתיה בכבד

בקליניקה, חשוב להבחין בין אנצפלופתיה בכבד, המתפתחת במחלות כבד כרוניות חריפות. באופן כללי, סימפטומטולוגיה דומה, אבל עם נזק כבד בכבד כל הביטויים של anepalopathy הכבד התקדמות הרבה יותר מהר מאשר אלה כרוניים. 

אבחון של אנצפלופתיה בכבד

trusted-source[13], [14], [15], [16], [17], [18], [19]

טיפול באנספלופתיה בכבד

הטיפול באנספלופתיה בכבד יכול להיות מחולק לשלוש נקודות עיקריות:

  1. הקמה וחיסול של גורמים התורמים להתפתחות אנצפלופתיה בכבד.
  2. אמצעים שנועדו להקטין את היווצרות וקליטה של אמוניה ורעלים אחרים המרכיבים במעי הגס. אלה כוללים הפחתת כמות ושינוי של חלבונים למזון, שינוי microflora המעי ומעיים

טיפול באנספלופתיה בכבד

תרופות

פרוגנוזה של אנצפלופתיה בכבד

הפרוגנוזה של אנצפלופתיה בכבד תלויה בחומרת חוסר הכבד בתאי הכבד. בחולים עם תפקוד כבד יחסית של הכבד, אך עם זרימת בטן אינטנסיבית בשילוב עם תוכן מוגבר של תרכובות חנקן במעי, פרוגנוזה טובה יותר, וגרוע יותר בחולים עם דלקת כבד חריפה.

פרוגנוזה של אנצפלופתיה בכבד

רקע

השפעת הכבד על הפעילות הנפשית ידועה מאז ימי קדם. בסביבות 2000 לפנה"ס. הבבלים ראו בכבד מקור ליכולות של חיזוי וראייה רוחית והשתמשו בשם האיבר הזה כמילה "נשמה" או "מצב רוח". ברפואה הסינית העתיקה (Neiching, 1000 לפנה"ס), הכבד נחשב כמחסן של דם וכלי קיבול לנשמה. ב 460-370 שנים. לפני הספירה היפוקרטס תיאר את החולה כמו הפטיטיס, אשר "נבח כמו כלב, לא יכולתי להפסיק ואמר דברים שלא ניתן היה להבין."

trusted-source[20], [21], [22], [23]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.