^

בריאות

זה בסדר

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

התרופה Tavamin מתייחס לקבוצה פרמקולוגית של hepatoprotectors חומצת אמינו, הכוללת אמצעים לשיפור תפקוד הכבד והגנה על parenchyma שלה השפעות פתולוגיות שונות.

אינדיקציות זה בסדר

אינדיקציות לשימוש בתבמין הן:

טופס שחרור

טופס שחרור: התרופה זמינה בצורה של כמוסות ג'לטין של 200 מ"ג ו 500 מ"ג, התוכן של כמוסות - אבקה מגורען דק.

פרמקודינמיקה

Tavamin אפקט hepatoprotective מבוסס על הפעולה המשולבת של חומצת אלפא-אמינו המסועף החיונית הרכיב שלה - ולין, לאוצין, isoleucine, וחומצת 2-aminoethanesulfonic (טאורין).

Valine מספק חילופי חנקן בגוף והוא נדרש עבור חילוף החומרים בשרירים רגילים התחדשות של רקמות שנפגעו. Leucine, כמרכיב חיוני של סינתזת חלבון ומקור אנרגיה, מספק שחזור של כל הרקמות של הגוף, וממריץ את הסינתזה של הורמון גדילה (הורמון גדילה) ומעט מקטין את רמת הסוכר בדם. Ioleucine מעורב גם בסינתזה של חלבונים, התחדשות של רקמות פגומות, הייצור של המוגלובין ואת הסדרת רמת הסוכר בדם.

טאורין, המסדיר את חילופי תאיים של אשלגן, נתרן ומגנזיום יונים, יש נוגדי חמצון ואפקט התחדשות, וגם מקדם את הייצור של חומצות מרה, אשר מספקים עיכול של שומנים.

לכן, בשל ההשפעה המשולבת של המרכיבים, תיבמין מפעילה תהליכים מטבוליים בכבד ותורמת לנורמליזציה של עבודתה.

פרמקוקינטיקה

לאחר בליעה, נקלט בבטן, תובמין נכנס רקמות הגוף, בעיקר בשרירי השלד, רקמת השומן והכבד. הריכוז הגבוה ביותר בדם נצפת בלוציין, שכמחצית ממנו מופץ באיברים הפנימיים. הזמן להגיע לריכוז מקסימלי (Tmax) של התרופה הוא 45-50 דקות, מחצית החיים הוא כ 6 שעות.

יותר ממחצית של leucine עובר טרנספורמציה מלאה, ואת מטבוליטים שלה מוסרים עם דו תחמוצת הפחמן נשף. חומצות האמינו הנותרות מתפרקות לגלוקוז ולגוף מסונתז בכבד, מטבוליטים מופרשים מהגוף עם שתן. שני שלישים של טאורין מופרש על ידי הכליות בצורה ללא שינוי על ידי הכליות (עם שתן).

מינון וניהול

שיטת יישום תאמין - בעל פה, לאחר אכילה (יש לשטוף כמוסות במים). המינון הסטנדרטי הוא מ 0.5 גרם ל 1 גרם ליום.

משך הטיפול המרבי המומלץ אינו עולה על שלושה שבועות. הקבלה חוזרת ונשנית של תיבמין אפשרית לאחר הפסקה של שבועיים.

trusted-source[3], [4]

השתמש זה בסדר במהלך ההריון

אין להשתמש בטבמין בזמן ההריון וההנקה.

התוויות נגד

בין התוויות שנקבעו באופן רשמי לשימוש תיבמין הוא רגישות יתר הפרט לחומרים המרכיבים את התרופה. עם זאת, ידוע כי ההכנות המכילות leucine ו טאורין הם התווית להחיל עד גיל 18.

תופעות לוואי זה בסדר

על פי ההנחיות, השימוש בטבמין עלול לגרום להפרעות במערכת העיכול, כמו גם לתגובות אלרגיות בצורת אורטיקריה וגרד בעור.

עם זאת, יש לזכור כי השימוש בתוספים תזונתיים עם valine, leucine ו isoleucine עלול להוביל לעלייה ברמות valine, אשר מלווה תופעות לוואי כגון הפרעות רגישות (paresthesia). רמה גבוהה מדי של לאוצין בגוף יכולה לגרום היפוגליקמיה עודף של אמוניה.

trusted-source[1], [2]

מנת יתר

אין מידע על מנת יתר של סמים.

אינטראקציות עם תרופות אחרות

בהוראות לתרופה צוין כי לא זוהתה אינטראקציה של תיבמין עם תרופות אחרות. עם זאת, יש לזכור כי גופרית המכיל חומצת אמינו טאורין נוכח בהרכב של סוכן זה הוא מסוגל לשפר את הפעולה של glycosides הלב על השינוי בכוח של התכווצויות הלב.

בנוסף, טאורין מגביר את ההשפעה של תרופות להורדת רמות הכולסטרול בדם, נוגדי קרישת דם (תרופת דם), ותרופות המשמשות להורדת לחץ דם גבוה ורמת סוכר גבוהה בדם.

trusted-source[5], [6], [7], [8]

תנאי אחסון

התרופה צריכה להיות מאוחסנת במקום מוגן מפני אור ולחות, בטמפרטורה של לא יותר מ 25 ° C.

trusted-source[9]

חיי מדף

חיי המדף של התרופה הוא 3 שנים.

trusted-source[10]

תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "זה בסדר" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.