^

בריאות

A
A
A

אנצפלופתיה בכבד: סיבות

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

מחלות חריפות ונזק לכבד.

 1. דלקת כבד נגיפית חריפה A, B, C, D, E, G.
 2. דלקת כבד נגיפית חריפה הנגרמת על ידי וירוסים הרפס, מונונוקליוזה זיהומית, Coxsackie, חצבת, cytomegalovirus.
 3. צהבת leptospirosis (Vasiliev- וייל המחלה).
 4. הנגע של הכבד עם rickettsiosis, זיהומים Mycoplasmal, פטרייתיים (בקורס חמור עם נגע כללית של כל האיברים).
 5. ספטיסימיה עם מורסה בכבד ו cholangitis.
 6. תסמונת ריי היא נזק כבד עם התפתחות של אי ספיקת כבד אצל ילדים בגיל 6 שבועות עד 16 שנים 3-7 ימים לאחר זיהום וירוס של דרכי הנשימה העליונות.
 7. אלכוהול שיכרון.
 8. הפטיטיס רפואי.
 9. מעורבות בכבד ברעלים תעשייתיים ותעשייתיים, רעלנים מעורבים, אפלוקסינים.
 10. הפרות חריפות של מחזור הכבד (פקקת חריפה של הווריד הכבד).
 11. כבד כבד חריף של נשים הרות (תסמונת שיכן).
 12. אי ספיקת לב.
 13. הרעלה על ידי פטריות רעילות.

מחלת כבד כרונית.

 1. הפטיטיס הכרונית (עם רמה גבוהה של פעילות).
 2. שחמת הכבד (בשלבים המאוחרים של המחלה).
 3. הפרעות מטבוליות תורשתיות של חומצות מרה (כולסטזיס intrahepatic פרוגרסיבי - מחלת בילר, בצקת לימפתית תורשתית עם כולסטזיס חוזרים; tserebrogepatorenalny תסמונת, תסמונת זלווגר).
 4. טחורים.
 5. ניוון hepatolenticular (מחלת וילסון-קונובלוב).

גידולים ממאירים של הכבד.

גורמים המעוררים התפתחות של אנצפלופתיה בכבד כוללים:

 • שימוש באלכוהול ובסמים שיש להם השפעות של רעילות (hepatotoxic ו- cerebro-toxic) (היפנוטים, תרופות הרגעה, שחפת, ציטוסטטית, משככי כאבים וכו ');
 • הרדמה;
 • ניתוחי;
 • היווצרותם של אנסטומוזיס פורטוקוואל - במקרה זה אמוניה וחומרים רעילים אחרים של cerebro מגיעים מן המעי ישירות אל זרם הדם, תוך עקיפת הכבד;
 • זיהום אקסו אנדוגני - זה מוביל לעלייה בתגובות הקטבוליות, אשר מוביל הצטברות של חנקן אנדוגני, כדי סינתזה משופרת של אמוניה; בנוסף, היפרתרמיה והיפוקסיה, שהם ביטויי זיהום, תורמים לשיכרון;
 • דימום במערכת העיכול - דם שנשפך הוא מצע להיווצרות אמוניה ורעלים אחרים של cerebro; בנוסף, hypovolemia, הלם, היפוקסיה להחמיר את הפרשת חנקן פונקציה של הכליות, ובכך לתרום לעלייה בתכולת אמוניה בדם;
 • את צריכת חלבון עודף מן המזון, שהוא מצע לסינתזה של אמוניה cerebrotoxins אחרים;
 • paracentesis עם פינוי של כמות גדולה של נוזל ascitic - אובדן אלקטרוליטים חלבונים מעורר ו מחמירה אנצפלופתיה כבד;
 • שימוש מופרז של משתנים, diureis שפע הם מלווה ירידה במחזור הדם של איברים חיוניים, hypovolemia, hypokalemia, אלקלוזיס, אזרמיה prerenal; ספונטנית Azotemia מתרחשת בקשר עם עלייה זרימת entoehepatic של אוריאה;
 • אי ספיקת כליות;
 • אלקלוזיס מטבולית, אשר מגביר את הדיפוזיה הפעילה של אמוניה לא מיננת דרך מחסום דם מוח;
 • עצירות - סינתזה וקליטה של אמוניה ורעלים אחרים של cerebro במעי מוגברת עקב התפתחות של dysbacteriosis והפרעות עיכול;
 • התפתחות בחולי שחמת הכבד של פקקת ורידים בכבד, הצטרפות של דלקת הצפק, הפעלה משמעותית של התהליך הפתולוגי בכבד.

גורמים נוספים התורמים להתפתחות של אנצפלופתיה

חולים עם אנצפלופתיה בכבד רגישים מאוד לתרופות הרגעה, כך שבמידת האפשר, הימנע משימוש בהם. אם המטופל מניח מנת יתר של תרופות כאלה, אז יש צורך להציג אנטגוניסט מתאים. אם החולה לא יכול להישמר במיטה יש צורך להרגיע אותו, לרשום מינונים קטנים של temazepam או oxazepam. מורפין ו paraldehyde הם בהחלט התווית. Chlordiazepoxide ו hemineurin מומלץ לחולים הסובלים מאלכוהוליזם עם תרדמת הכבד הממשמש ובא. חולים עם אנצפלופתיה הם התוויות עם תרופות ידועים לגרום תרדמת כבד (למשל, חומצות אמינו ו משתנים לניהול בעל פה).

חוסר אשלגן יכול להיות מלא עם מיצי פירות, כמו גם אשלגן מסיס או לאט לאט מסיסים כלורי. במקרה של טיפול חירום, אשלגן כלורי ניתן להוסיף פתרונות לניהול תוך ורידי.

לבודוק וברומוקריפטין

אם האנצפלופתיה הפורוסמטית קשורה לירידות במבנים דופאמינרגיים, חידוש החנויות של הדופאמין במוח אמור לשפר את מצב החולים. דופמין אינו עובר דרך מחסום הדם במוח, אבל זה יכול להיעשות על ידי קודמו - levodopa. ב אנצפלופתיה בכבד חריפה, תרופה זו עשויה להיות השפעה מפעיל זמנית, אבל זה יעיל רק במספר קטן של חולים.

ברומוקריפטין הוא אגוניסט קולטן דופמין ספציפי עם פעולה ממושכת. מוקצית בנוסף דיאטה ו לקטולוז נמוך חלבון, זה מוביל לשיפור במצב קליני, כמו גם נתונים פסיכומטריים electroencephalographic בחולים עם אנצפלופתיה פורטו-סיסטמי כרוני. Bromocriptine עשוי להיות תרופה יקרה עבור חולים פרטיים עם קשה לטיפול פורטל אנצפלופתיה כרוני עמיד הגבלת חלבון בתזונה לקטולוז, שפותח על רקע פיצוי היציב של תפקוד כבד.

פלומאזניל

תרופה זו היא אנטגוניסט לקולטן בנזודיאזפינים וגורם זמני, לא יציב, אך שיפור ניכר של כ 70% מהחולים עם אנצפלופתיה כבדית הקשורה שחמת הכבד או FPN. מחקרים אקראיים אישרו את האפקט הזה והראה כי פלומאזניל יכול להפריע לפעולה של הליגנדים של אגוניסטים לקולטן בנזודיאזפינים, אשר נוצרות באתרו במוח ב אי ספיקת כבד. תפקידה של קבוצה זו של תרופות בתחום הקליני נלמד כעת.

חומצות אמינו עם שרשרת מסועפת

ההתפתחות של אנצפלופתיה בכבד מלווה בשינוי היחס בין חומצות האמינו מסועפות שרשרת חומצות אמינו ארומטי. לטיפול באנספלופתיה בכבד חריפה וכרונית, נעשה שימוש בהזרמות של פתרונות המכילים ריכוז גבוה של חומצות אמינו עם שרשרת מסועפת. התוצאות המתקבלות הן סותרות ביותר. זה כנראה בגלל השימוש במחקרים כאלה של סוגים שונים של פתרונות חומצות אמינו, מסלולים שונים של ניהול והבדלים בקבוצות המטופלים. הניתוח של מחקרים מבוקרים אינו מאפשר לדבר באופן חד משמעי על האפקטיביות של החדרת חומצות אמינו תוך מתן שרשרת מסועפת באנספלופתיה בכבד.

בהתחשב בעלויות הגבוהות של תמיסות חומצות אמיניות עבור טיפול תוך ורידי, קשה להצדיק את השימוש בהן באנספלופתיה בכבד במקרים שבהם רמת חומצות האמינו עם שרשרת מסועפת בדם גבוהה.

למרות כמה מחקרים הראו כי חומצות אמינו מסועפות שרשרת מנוהלים באופן פנימי משמשים בהצלחה אנצפלופתיה כבד, האפקטיביות של שיטה זו יקר נשאר שנוי במחלוקת.

חסימה של shunts

ניתוחים כירורגיים של השתלת פורטו- cheval יכול להוביל רגרסיה של אנצפלופתיה portosystemic חמורה, אשר פיתחה לאחר היישום שלה. כדי למנוע דימום חוזר, לפני ביצוע פעולה זו, אתה יכול לנקוט כדי לחצות את הרירית של הוושט. מצד שני, את shunt ניתן לחסום באמצעות רנטגן שיטות כירורגיות עם הקדמה של בלון או ספירלה פלדה. שיטות אלה יכול לשמש גם כדי לסגור ספונטני splenorenal shunts.

יישום של כבד מלאכותי

בחולים עם שחמת הכבד, שנמצאים בתרדמת, אין לנקוט שיטות טיפול מורכבות בשימוש בכבד מלאכותי. חולים אלה נמצאים במצב סופני, או יוצאים מתרדמת ללא שיטות אלה. טיפול בכבד מלאכותי נדון בפרק על אי ספיקת כבד חריפה.

השתלת כבד

שיטה זו יכולה להיות הפתרון הסופי לבעיה של אנצפלופתיה בכבד. מטופל אחד שסובל מאנספלופתיה במשך 3 שנים, במהלך 9 חודשים לאחר ההשתלה, היה שיפור ניכר. בחולה אחר עם התנוונות הכרונית hepatocereal ו parasticlegia ספסטי, המצב השתפר באופן משמעותי לאחר השתלת כבד othotopotopic.

גורמים התורמים להתפתחות של אנצפלופתיה בכבד בחולים עם שחמת הכבד

הפרות של איזון אלקטרוליטים

 • משתנים
 • הקאות
 • שלשולים

דימום

הכנות

 • הפסקת צריכת אלכוהול

זיהומים

 • דלקת צפקית ספונטנית
 • דלקת בדרכי השתן
 • זיהום ברונכופולונמרי

עצירות

מזון עשיר בפרוטאין

דימום במערכת העיכול, בעיקר מן הוושט המורחב, הוא גורם שכיח נוסף. התפתחות של תרדמת מקודמת על ידי מזון עשיר בחלבונים (או דם עם דימום במערכת העיכול) ודיכוי של תפקוד הכבד הנגרם על ידי אנמיה וירידה בכמות הדם.

חולים עם אנצפלופתיה חריפה סובלים קשות מהניתוח. החמרה של הפרות של הכבד נובע מאובדן דם, הרדמה, הלם.

חריגות אלכוהוליות חריפות לתרום להתפתחות תרדמת עקב דיכוי של תפקוד המוח בשל תוספת של הפטיטיס אלכוהול חריפה. Opiates, benzodiazepines ו barbiturates לדכא פעילות המוח, משך הפעולה שלהם הוא ממושך בשל האטה של תהליכים של דטוקסיפיקציה בכבד.

התפתחות של אנצפלופתיה בכבד יכולה להיות מופעלת על ידי מחלות זיהומיות, במיוחד כאשר הם מסובכים על ידי חיידקים ודלקת צפקית ספונטנית.

תרדמת עלולה להתרחש עקב צריכת מזונות עשירים בחלבון או עצירות ממושכת.

Transchangeular intrahepatic portosystemic shunting בעזרת סטנטים (TSSH) מקדם את הפיתוח או משפר אנצפלופתיה בכבד ב 20-30% מהחולים. נתונים אלה משתנים בהתאם לקבוצות המטופלים ולעקרונות הבחירה. באשר להשפעת ההתרחשויות עצמן, ההסתברות לאנספלופתיה גדולה יותר, ככל שקוטרן גדול יותר.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.